Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj

Oczyszczacze powietrza z marketów – przeczytaj zanim kupisz

Na zakup oczyszczacza powietrza z marketu niektórzy decydują się pod wpływem impulsu, po przypadkowym zobaczeniu urządzenia w sklepie podczas zakupów. Do nabycia sprzętu zachęca niska cena. Jednak decyzja o kupnie marketowego urządzenia powinna być dobrze przemyślana. Nie są to bowiem oczyszczacze powietrza pozbawione istotnych wad.

Ile prądu zużywa nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które z zasady powinno pracować przez większość dnia lub całą dobę. Jeśli pomnożymy to przez 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu, naturalnie rodzą się obawy o wysokość rachunków za prąd. Jaki jest pobór prądu nawilżacza powietrza? W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych jest on praktycznie znikomy. Spokojni mogą być także właściciele nawilżaczy ultradźwiękowych. Dla nich powodem do zmartwień powinna być wysoka cena wody demineralizowanej. Ile prądu zużywają poszczególne rodzaje nawilżaczy powietrza? Zapraszamy do lektury.

Oczyszczacz powietrza do gabinetu lekarskiego. Czy to ma sens?

Gabinet lekarski to miejsce, w którym warto w szczególny sposób zadbać o jakość powietrza, zarówno dla dobra lekarza, jak i pacjentów. Odpowiedni oczyszczacz pozwala usuwać z powietrza różne rodzaje zanieczyszczeń, w tym wirusy, bakterie, smog i alergeny. Takie urządzenie można zatem uznać za przydatny i ważny element wyposażenia placówki medycznej.

Nawilżacz powietrza do biura – czy warto go mieć?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w biurze, jeśli wilgotność powietrza spada w nim poniżej 40%. Suche powietrze powoduje m.in. drapanie w gardle, suchy kaszel i podrażnienia oczu, ponadto sprzyja częstszym infekcjom wirusowym i bakteryjnym. Może zatem stanowić przyczynę spadku wydajności pracowników oraz chorób skutkujących tymczasową niezdolnością do pracy. Używanie w biurze dobrego nawilżacza pozwala uniknąć tych problemów.

Czyste powietrze – czyli co daje jonizacja w oczyszczaczu?

Jonizacja powietrza to niewidzialny gołym okiem, jednak zachodzący nieustannie wokół nas proces nadawania cząsteczkom ładunku elektromagnetycznego. Cząsteczki te stają się cięższe, bardziej bezwładne, łącząc się z cząsteczkami o innym ładunku lub przyczepiając do powierzchni ścian czy podłogi. Występując w oczyszczaczach powietrza, jonizacja przyczynia się więc do szybszego usuwania zanieczyszczeń z otoczenia. Czy jonizacja jest zdrowa? A może ma jakieś skutki uboczne? Jak długo jonizować powietrze?

Marki które u Nas znajdziesz