Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
36
Miejsce w rankingu

Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW to urządzenie wchodzące w skład linii KC-G, czyli serii najnowszych oczyszczaczy powietrza marki Sharp z funkcją nawilżania. Dobra wydajność (306 m³/h) idzie tu w parze z obecnością wielu czujników powietrza oraz ciekawych funkcji dodatkowych.

Ocena eksperta
2.8/ 5
Ocena na Ceneo
4.68 (Liczba opinii: 98)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
33 m2
Cena
2499
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW przód

Sharp KC-G50EUW – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza (przepływ powietrza) 306 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 34 m².

👍🏻 Idealny do salonu, sypialni. 

👍🏻 Polecamy każdemu, kto ma problem głównie z suchym powietrzem, a mniejszy ze smogiem oraz alergikom. 

👍🏻 Wydajny ewaporacyjny nawilżacz powietrza (450 ml/h).

👍🏻 Energooszczędny (6,5-33 W).

👍🏻 Wygodny zbiornik o dużej pojemności (2,5 litra).

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel sterujący, wyświetlanie aktualnej wilgotności powietrza.

👍🏻 Jonizator plazmowa Plasmacluster – generuje jony dodatnie i ujemne. Jonizacja ułatwia usuwanie m.in. zarodników pleśni i wirusów. Jest pomocna np. przy alergii. Sam jonizator nie zastąpi jednak oczyszczacza z filtrami HEPA i węglowym.

👎🏻 Brak aplikacji.

👎🏻 Tryb automatyczny i wskaźnik kolorystyczny łagodne dla smogu. Przejście na wysokie prędkości dopiero przy bardzo wysokim stężeniu zanieczyszczeń.

👎🏻 Niedokładny czujnik zanieczyszczeń.

👎🏻 Najlepiej kontrolować pracę oczyszczacza z czujnikiem zewnętrznym. W przypadku dużego smogu, należy przełączyć oczyszczacz w najwyższą prędkość.

 

Perfekcyjne oczyszczanie powietrza i bezpieczne nawilżanie

W skład systemu filtrującego oczyszczacza Sharp KC-G50EUW wchodzą:

 • filtr wstępny – zatrzymuje sierść, grubszy kurz oraz inne duże zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA H13 – wyłapuje obecne w powietrzu cząsteczki stałe o małych rozmiarach, w tym pył PM2,5 i PM10 oraz pyłki roślinne i inne alergeny wziewne,
 • filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, m.in. LZO oraz neutralizuje brzydkie zapachy, a dzięki zawartości żelu krzemionkowego jeszcze lepiej radzi sobie z gazami o charakterze nieorganicznym.

Ich pracę wspiera jonizator Plasmacluster, generujący jony bardzo podobne do tych występujących w środowisku naturalnym, które aktywnie wspomagają system filtracyjny w eliminacji wirusów, bakterii i alergenów. Funkcję jonizacji możesz w każdej chwili wyłączyć.

Obecność żelu krzemionkowego to nie jedyna różnica między filtrami obecnymi w oczyszczaczach serii KC-G a tymi, które wykorzystywały starsze modele marki Sharp. Producent udoskonalił bowiem także filtr wstępny, który teraz wychwytuje jeszcze mniejsze zanieczyszczenia oraz filtr nawilżacz, który charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną i może być myty pod bieżącą wodą.

 
Nie wiesz, który oczyszczacz Sharp wybrać?

Przepływ powietrza

W najwyższym trybie pracy oczyszczacz Sharp KC-G50EUW uzyskuje wydajność 306 m³/h. Producent prezentuje wyłącznie przepływ powietrza, tak więc oceniając powierzchnię pracy tego modelu trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż CADR (ilość czystego powietrza dostarczonego w ciągu jednej godziny) będzie niższy.

Gdyby było inaczej, deklarowaną powierzchnię pracy (38 m²) uznalibyśmy za właściwą, jednak CADR może stanowić maksymalnie 90% przepływu powietrza, a zatem Sharp KC-G50EUW sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 34 m².

Za tym, aby nie umieszczać go w większych pokojach, przemawia również to, iż wspomniany wynik dotyczy urządzenia pracującego wyłącznie w trybie oczyszczania. Po uruchomieniu funkcji nawilżania przepływ powietrza spada do 240 m³/h.

Przy najniższej prędkości wentylatora wydajność wynosi 60 m³/h. Oznacza to, że oczyszczacz umieszczony w pokoju o powierzchni zbliżonej do maksymalnej nie przefiltruje powietrza nawet jeden raz. Cicha praca w najniższym trybie (19 dB) wiąże się zatem z niską efektywnością, a to sprawia, że nie możemy uznać jej za zaletę.

zdjęcie: materiały producenta

Wydajny nawilżacz ewaporacyjny

Sharp KC-G50EUW wykorzystuje technologię ewaporacji, czyli naturalną metodę nawilżania powietrza, pozwalającą na stosowanie zwykłej wody kranowej. Maksymalna wydajność tego modelu to 450 ml/h, a umieszczony w nim zbiornik na wodę ma pojemność 2,5 l. Urządzenie sygnalizuje konieczność uzupełnienia pojemnika. Jest również w stanie utrzymać wyznaczoną wilgotność, ponieważ znajduje się w nim higrostat.

Za usuwanie zanieczyszczeń obecnych w wodzie odpowiada filtr wodny, który charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną niż filtr wykorzystywany przez starsze urządzenia marki Sharp. Podsumowując, jako nawilżacz Sharp KC-G50EUW sprawdzi się bardzo dobrze.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Pełna kontrola nad stanem powietrza

Sharp KC-G50EUW został wyposażony w wentylator działający w trzech prędkościach. Urządzenie jest w stanie samodzielnie regulować intensywność filtracji, jak również nawilżania powietrza. Cechą wyróżniającą oczyszczacze z serii KC-G jest bowiem obecność rozbudowanego systemu czujników jakości powietrza. Sharp KC-G50EUW kontroluje poziom pyłu PM2,5 i kurzu, obecność brzydkiego zapachu, temperaturę i wilgotność powietrza oraz intensywność światła i ruchu. W rezultacie w trybie automatycznym perfekcyjnie dostosowuje się do aktualnych potrzeb, uwzględniając zarówno stan powietrza, jak i porę dnia oraz obecność domowników.

O stanie powietrza Sharp KC-G50EUW informuje poprzez wskaźnik kolorystyczny, uwzględniający dane ze wszystkich czujników zanieczyszczeń. Oddzielne wskaźniki sygnalizują wykrycie w powietrzu pyłu PM2,5 i kurzu. Oprócz tego urządzenie prezentuje wilgotność i temperaturę powietrza.

Liczne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW został wyposażony także w inne wskaźniki, które powiadamiają o:

 • zużyciu filtrów,
 • braku wody w nawilżaczu,
 • aktualnym zużycia prądu.

Oprócz tego w modelach z serii Sharp KC-G znalazło się wiele funkcji dodatkowych  Niektóre z nich znane są ze starszych urządzeń Sharpa, lecz nie zabrakło tutaj również pewnych nowości. Innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja Plasmacluster Spot, która poprzez punktową emisję dużej ilości jonów pozwala usunąć brzydkie zapachy z tkanin, np. z odzieży sportowej czy dywanu. Korzystanie z niej ułatwia nawiew kierunkowy, w który wyposażone zostały oczyszczacze linii Sharp KC-G (w urządzeniach znajdują się po dwa nawiewy).

Ponadto jako użytkownik Sharpa KC-G50EUW masz do dyspozycji:

 • timer, umożliwiający zaplanowanie uruchomienia bądź przerwania filtracji (automatyczne włączenie może nastąpić po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach, natomiast wyłączenia oczyszczania po 1, 2, 4 lub 8 godzinach),
 • funkcję Pollen, czyli szybkie wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych,
 • program intensywnej jonizacji Ion Shower, który służy do optymalnego przygotowania pomieszczenia do snu,
 • funkcję auto restartu (zapewniającą powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu),
 • automatyczne zamykanie rolety wywiewowej (Auto Louver), które przeciwdziała brudzeniu wnętrza oczyszczacza, kiedy jest on wyłączony,
 • blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepożądaną zmianą ustawień przez najmłodszych.

Producent zadbał również o to, aby oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW zapewniał w miarę prosty transport. W tym celu urządzenie zostało wyposażone w kółka z automatyczną blokadą oraz poręczny uchwyt.

 

Dwie wersje kolorystyczne

W dniu swojej premiery oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW dostępny był tylko w kolorze białym, ale teraz można zakupić go również w wersji grafitowej (model Sharp KC-G50EUH). Urządzenie ma wymiary 26,2 x 34,5 x 63,1 cm i waży 9,2 kg. Pierwszy wylot powietrza (z kierunkiem stałym) znajduje się w górnej części oczyszczacza, a drugi (z regulacją kąta nachylenia) na przodzie. Panel sterowania umieszczony został na górze, a pod nim, na przodzie oczyszczacza, mieści się wyświetlacz.

Sharp KC-G, zdjęcie prezentujące z różnych stron

Bardzo niskie zużycie energii i wytrzymałe filtry

W zależności od trybu pracy Sharp KC-G50EUW zużywa od 6,5 do 33 W, a więc na tle innych oczyszczaczy jest urządzeniem bardzo energooszczędnym.

Z ekonomicznego punktu widzenia zaletę stanowi również długa wytrzymałość filtrów, choć należy zaznaczyć, że w polskich warunkach ich żywotność będzie znacznie krótsza niż 10 lat, o których informuje producent (testy żywotności przeprowadzone zostały w Japonii, gdzie jakość powietrza jest znacznie lepsza). Przy założeniu, że posłużą one przez pół tego okresu, koszt wymiany w przeliczeniu na rok wyniesie około 200 złotych.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50 prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Sharp KC-G50EUW to  propozycja skierowana do osób ceniących sobie urządzenia wielofunkcyjne, które dobrze realizują swoje podstawowe zadania, a zarazem zapewniają wysoki komfort obsługi. Sprzęt jest w stanie pracować cicho, jednak związane jest to ze znacznym spadkiem wydajności, dlatego z pewnością sprawdzi się w sypialniach, lecz niezbyt dużych lub o wysokim stopniu szczelności. Obecność żelu krzemionkowego sprawia, że Sharp KC-G50EUW doskonale pasuje do miejsc o wysokim stopniu zanieczyszczenia tlenkami siarki i azotu, a więc np. do nieruchomości zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach.

Szczegóły techniczne Sharp KC-G50EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
2499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
306 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
38 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
33 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 255 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
19, 47, 52 dB
Pobór mocy
6,5, 14, 33 W
Wymiary
26,2 x 34,5 x 63 cm
Waga
9,2 kg
Certyfikaty
BAF

Sprawdź komentarze

 1. Pytanie, ile faktycznie wytrzymają te filtry. Bo wydatek prawie 1000 złotych co 2 lata (niektórym po takim czasie się zapychają) to kiepska perspektywa. Szkoda tylko, że wybór oczyszczaczy z nawilżaczem jest taki miały.

  1. Nie możemy niestety wykluczyć potrzeby wymiany po dwóch latach użytkowania oczyszczacza Sharp. To prawda, że wybór urządzeń 2w1 jest mały, ale w naszym rankingu można odnaleźć kilka propozycji. Zachęcam też do rozważenia zakupu dwóch oddzielnych urządzeń, czyli oczyszczacza i oddzielnego nawilżacza.

  1. Oczyszczacze powietrza Sharp UA to te same urządzenia co oczyszczacze powietrza Sharp KC-D i KC-G. Odpowiedniki poszczególnych modeli to:
   Sharp UA-HD40E-L = Sharp KC-D40EU,
   Sharp UA-HD50E-L = Sharp KC-D50EU,
   Sharp UA-HD60E-L = Sharp KC-D60EU,
   Sharp UA-HG40E-L = Sharp KC-G40EU,
   Sharp UA-HG50E-L = Sharp KC-G50EU,
   Sharp UA-HG60E-L = Sharp KC-G60EU.

 2. Dzień dobry,

  Chciałbym prosić o opinię/informację nt. czujników pyłów pm 2,5 w oczyszczaczach sharp. Szukam modelu który będzie reagował głównie na pył, natomiast w wielu recenzjach są informacje że oczyszczacze sharp posiadają tylko optyczne czujniki pm 2.5, które słabo reagują na pyły. Wskazania są nie dokładne, a także sama reakcja na zanieczyszczone powietrze jest bardzo spóźniona (tutaj Państwa film nt. KC-D50EUW,https://www.youtube.com/watch?v=5T0a0J-xf00 ).

  Która seria oczyszczaczy Sharp ma najlepsze czujniki pyłów (KCA, KCD, czy KCG ? ).

  Ewentualnie który oczyszczacz powietrza Państwo polecają, reagujący dobrze na pyły Pm 2.5, charakteryzujący się cichą pracą, (wielkość oczyszczanego pomieszczenia nie gra roli).

  1. Serie KC-A, KC-D i KC-G pod względem wykrywania smogu wypadają niestety tak samo, czyli słabo. Jeśli chodzi o inne oczyszczacze, to proszę o podanie budżetu i powierzchni. Jeśli ma pracować cicho, to wielkość pomieszczenia gra dużą rolę. Jeśli taki sam oczyszczacz zostanie umieszczony w pomieszczeniach o powierzchni np. 20 m2 i 40 m2 (zakładając podobną czystość powietrza), to w tym drugim pomieszczeniu w trybie auto będzie częściej używać wysokich prędkości, czyli powodować większy hałas. Im większe pomieszczenie, tym więcej powietrza do oczyszczenia.

   1. Dziękuję za odpowiedź,
    Co do powierzchni, miałem na myśli to, że mógłbym przenosić urzadzenie bądź zakupić dwie sztuki. Budżet to okolice 2000. Postawiłem na Electrolux Pure G04, zobaczymy jak będzie się sprawował. Testowałem uchylając okno, wskaźnik pm2,5 reagował praktycznie od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz