Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
14
Miejsce w rankingu

SharpKC-G50EUW

Ocena eksperta
11.2
Powierzchnia oczyszczania
38.25 m2
Cena
2699
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW przód

Sharp KC-G50EUW to urządzenie wchodzące w skład linii KC-G, czyli serii najnowszych oczyszczaczy powietrza marki Sharp z funkcją nawilżania. Dobra wydajność (306 m³/h) idzie tu w parze z obecnością wielu czujników powietrza oraz ciekawych funkcji dodatkowych.

Góra oczyszczacza Sharp KC-G50EUW przód

Perfekcyjne oczyszczanie powietrza i bezpieczne nawilżanie

W skład systemu filtrującego oczyszczacza Sharp KC-G50EUW wchodzą:

  • filtr wstępny – zatrzymuje sierść, grubszy kurz oraz inne duże zanieczyszczenia,
  • filtr HEPA – wyłapuje obecne w powietrzu cząsteczki stałe o małych rozmiarach, w tym pył PM2,5 i PM10,
  • filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, m.in. LZO oraz neutralizuje brzydkie zapachy, a dzięki zawartości żelu krzemionkowego jeszcze lepiej radzi sobie z gazami o charakterze nieorganicznym.

Ich pracę wspiera jonizator Plasmacluster, generujący jony bardzo podobne do tych występujących w środowisku naturalnym, które aktywnie wspomagają system filtracyjny w eliminacji wirusów, bakterii i alergenów.

Za usuwanie zanieczyszczeń obecnych w wodzie odpowiada filtr wodny, który charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną niż filtr wykorzystywany przez starsze urządzenia marki Sharp. Wydajność nawilżania tego modelu to 450 ml/h, a zbiornik na wodę ma pojemność 2,5 l.

Pełna kontrola nad stanem powietrza i najwyższy komfort użytkowania

Sharp KC-G50EUW został wyposażony w wentylator działający w trzech prędkościach. Urządzenie jest w stanie samodzielnie regulować intensywność filtracji, jak również nawilżania powietrze. Cechą wyróżniającą oczyszczacze z serii KC-G jest bowiem obecność rozbudowanego systemu czujników jakości powietrza. Sharp KC-G50EUW kontroluje poziom pyłu PM2,5 i kurzu, obecność brzydkiego zapachu, temperaturę i wilgotność powietrza oraz intensywność światła i ruch. W rezultacie w trybie automatycznym perfekcyjnie dostosowuje się do aktualnych potrzeb, uwzględniając zarówno stan powietrza, jak i porę dnia oraz obecność domowników.

Sprzęt informuje użytkownika o jakości powietrza, a także sygnalizuje zużycie filtrów i opróżnienie zbiornika na wodę. To nie wszystko, ponieważ w oczyszczaczu Sharp KC-G50EUW znalazł się również wskaźnik aktualnego zużycia prądu.

Kolejną cechą wyróżniającą oczyszczacze powietrza linii KC-G są liczne funkcje dodatkowe. Niektóre z nich znane są ze starszych urządzeń Sharpa, lecz w modelu KC-G50EUW nie zabrakło nowości. Innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja Plasmacluster Spot, która poprzez punktową emisję dużej ilości jonów pozwala usunąć brzydkie zapachy np. z odzieży sportowej czy dywanu. Korzystanie z niej ułatwia nawiew kierunkowy, w który wyposażone zostały oczyszczacze Sharp KC-G.

Ponadto jako użytkownik Sharpa KC-G50EUW masz do dyspozycji timer, umożliwiający zaplanowanie uruchomienia bądź przerwania filtracji, funkcję Pollen, czyli szybkie wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych oraz program intensywnej jonizacji Ion Shower, który służy optymalnemu przygotowaniu pomieszczenia do snu. Nie zabrakło tu również automatycznego zamykania rolety wywiewowej (Auto Louver), które zapobiega brudzeniu wnętrza oczyszczacza oraz Auto Restartu, czyli funkcji zapewniającej powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu.

Bardzo niskie zużycie energii i wytrzymałe filtry

W zależności od trybu pracy Sharp KC-G50EUW zużywa od 6,5 do 33 W, a więc na tle innych oczyszczaczy jest urządzeniem bardzo energooszczędnym. Z ekonomicznego punktu widzenia zaletę stanowi również długa wytrzymałość filtrów. Wprawdzie w polskich warunkach będzie ona krótsza niż 10 lat, o których informuje producent (testy żywotności przeprowadzone zostały w Japonii, gdzie jakość powietrza jest znacznie lepsza), ale nawet w przypadku konieczności wymiany filtrów co 5 lat, koszt w przeliczeniu na rok wyniesie około 200 złotych.

Dla kogo?

Sharp KC-G50EUW to idealna propozycja dla osób ceniących sobie urządzenia wielofunkcyjne, które zapewniają wysoki komfort, a jednocześnie bardzo dobrze realizują swoje podstawowe zadania. Sprzęt pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 38,25 m². Jest w stanie pracować cicho, dlatego sprawdzi się w sypialni, natomiast obecność żelu krzemionkowego sprawia, że doskonale pasuje do miejsc o wysokim stopniu zanieczyszczenia tlenkami siarki i azotu, a więc np. do nieruchomości zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
2699 zł
Przepływ powietrza
306 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
38 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
38.25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
19, 47, 52 dB
Pobór mocy
6,5, 14, 33 W
Wymiary
26,2 x 34,5 x 63 cm
Waga
9,2 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz