Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj

Pochłaniacz kurzu – jak usuwać skutecznie kurz?

Kurz to mieszanina cząsteczek stałych, których średnica wynosi do 100 µm. Jest szczególnie uciążliwy dla alergików, ale w zależności od składu może szkodzić także pozostałym osobom. Jako pochłaniacz kurzu w opinii naszego zespołu najlepiej sprawdzi się oczyszczacz z filtrem HEPA i filtrem wstępnym. Jednak nawet najlepsze urządzenie nie sprawi, że kurz całkowicie zniknie z domu.

Co daje filtr węglowy w oczyszczaczu powietrza? Rady eksperta

Filtr węglowy pełni ważną funkcję w oczyszczaczu powietrza, ponieważ usuwa szkodliwe gazy, które występują m.in. w środkach czystości i dymie papierosowym. Węgiel aktywny ma także wiele innych zastosowań – jest wykorzystywany np. do oczyszczania wody i w medycynie. Z naszego artykułu dowiesz się nie tylko co usuwa filtr węglowy, ale i z czego jest zbudowany oraz które wyposażone w niego urządzenia warto kupić.

Nawilżacze ultradźwiękowe – analiza 80 modeli

Nawilżacz ultradźwiękowy nie jest rekomendowanym przez nas urządzeniem. Stwarza zagrożenie dla zdrowia, gdyż rozbija na mikroskopijne cząsteczki wodę i całą jej zawartość. W przypadku użycia wody kranowej pierwszym przejawem tego procesu jest biały pył widoczny głównie na ciemnych meblach i podłodze.

Nawilżacz powietrza do roślin

Najlepszy nawilżacz powietrza do roślin to wydajne urządzenie z higrostatem, wykorzystujące technologię ewaporacji. Dobrze wybrany i prawidłowo użytkowany nawilżacz pozwoli uniknąć przesuszenia powietrza, dzięki czemu ulubione rośliny będą zdrowsze i bardziej odporne na ataki szkodników. Sprawdź, jakie urządzenie sprawdzi się pod tym względem najlepiej.

Wilgotność powietrza w domu – jaka powinna być?

Wilgotność powietrza jest istotna dla zdrowia i samopoczucia astmatyków oraz alergików. Zbyt suche powietrze osłabia śluzówkę gardła i nosa, czyniąc ją mniej odporną na wirusy i bakterie. Zbyt wilgotne powietrze przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów.

Oczyszczacze powietrza z marketów – przeczytaj zanim kupisz

Na zakup oczyszczacza powietrza z marketu niektórzy decydują się pod wpływem impulsu, po przypadkowym zobaczeniu urządzenia w sklepie podczas zakupów. Do nabycia sprzętu zachęca niska cena. Jednak decyzja o kupnie marketowego urządzenia powinna być dobrze przemyślana. Nie są to bowiem oczyszczacze powietrza pozbawione istotnych wad.

Ile prądu zużywa nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które z zasady powinno pracować przez większość dnia lub całą dobę. Jeśli pomnożymy to przez 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu, naturalnie rodzą się obawy o wysokość rachunków za prąd. Jaki jest pobór prądu nawilżacza powietrza? W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych jest on praktycznie znikomy. Spokojni mogą być także właściciele nawilżaczy ultradźwiękowych. Dla nich powodem do zmartwień powinna być wysoka cena wody demineralizowanej. Ile prądu zużywają poszczególne rodzaje nawilżaczy powietrza? Zapraszamy do lektury.

Oczyszczacz powietrza do gabinetu lekarskiego. Czy to ma sens?

Gabinet lekarski to miejsce, w którym warto w szczególny sposób zadbać o jakość powietrza, zarówno dla dobra lekarza, jak i pacjentów. Odpowiedni oczyszczacz pozwala usuwać z powietrza różne rodzaje zanieczyszczeń, w tym wirusy, bakterie, smog i alergeny. Takie urządzenie można zatem uznać za przydatny i ważny element wyposażenia placówki medycznej.

Nawilżacz powietrza do biura – czy warto go mieć?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w biurze, jeśli wilgotność powietrza spada w nim poniżej 40%. Suche powietrze powoduje m.in. drapanie w gardle, suchy kaszel i podrażnienia oczu, ponadto sprzyja częstszym infekcjom wirusowym i bakteryjnym. Może zatem stanowić przyczynę spadku wydajności pracowników oraz chorób skutkujących tymczasową niezdolnością do pracy. Używanie w biurze dobrego nawilżacza pozwala uniknąć tych problemów.

Czyste powietrze – czyli co daje jonizacja w oczyszczaczu?

Jonizacja powietrza to niewidzialny gołym okiem, jednak zachodzący nieustannie wokół nas proces nadawania cząsteczkom ładunku elektromagnetycznego. Cząsteczki te stają się cięższe, bardziej bezwładne, łącząc się z cząsteczkami o innym ładunku lub przyczepiając do powierzchni ścian czy podłogi. Występując w oczyszczaczach powietrza, jonizacja przyczynia się więc do szybszego usuwania zanieczyszczeń z otoczenia. Czy jonizacja jest zdrowa? A może ma jakieś skutki uboczne? Jak długo jonizować powietrze?

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza – czy to dobre rozwiązanie?

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza może zapewnić ochronę przed alergenami, bakteriami, wirusami, a nawet głównym składnikiem smogu. W pewnych sytuacjach to świetny wybór. W innych natomiast warto zaopatrzyć się w oddzielny oczyszczacz powietrza, który najlepiej radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. Sprawdź, jak działa klimatyzacja z funkcją oczyszczania powietrza i jakie urządzenie spełnia ją najlepiej.

Nawilżacz powietrza dla dziecka

Najlepszym nawilżaczem powietrza dla dzieci jest nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem, który łączy wysoką wydajność z cichą pracą. Takie urządzenie pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza, co ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Jednocześnie nie powoduje skutków ubocznych w postaci np. emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

Nawilżacz powietrza z higrostatem – co wybrać?

Nawilżacz powietrza z higrostatem to urządzenie, które może utrzymywać optymalną wilgotność bez ingerencji użytkownika. Idealnym wyborem jest nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem o dobrej wydajności, który zapewnia bezpieczne i skuteczne nawilżanie.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – hit czy kit?

Nawilżacze powietrza niejednokrotnie chronią nasze drogi oddechowe, nawilżając śluzówki nosa i gardła, pomagając w swobodnym oddychaniu i zapewniając zdrowy, spokojny sen. Dodatkowo dzięki odpowiedniej wilgotności nasza skóra staje się gładka, odporna na przesuszenia i pęknięcia. Jonizacja powietrza wspomaga zaś neutralizację zanieczyszczeń z otoczenia, destabilizując ich strukturę molekularną i prowadząc do unieruchomienia. Teoretycznie więc połączenie idealne. A jak to wygląda w praktyce? Czy warto kupić nawilżacz powietrza z jonizatorem?

Oczyszczacz powietrza do małego pokoju

Oczyszczacz powietrza do małego pokoju nie powinien być zbyt duży, żeby nie zajmował wiele miejsca. Musi jednak zapewniać odpowiednią wydajność i wykorzystywać skuteczne filtry (HEPA, węglowy). Ponadto ważny jest dobry tryb automatyczny. Zobacz pięć polecanych przez nas oczyszczaczy powietrza do małego pokoju i najważniejsze zasady wyboru takiego urządzenia.

5 cichych oczyszczaczy powietrza do sypialni

Nie każdy cichy oczyszczacz powietrza jest idealnym urządzeniem do sypialni. Cicha praca nie powinna być okupiona niską wydajnością. Nie można też akceptować braku ważnych filtrów. W przeciwnym razie kupisz nie oczyszczacz, tylko zabawkę. Zobacz 5 cichych i dobrych oczyszczaczy do sypialni i dowiedz się, jak wybrać takie urządzenie.

Samochodowy oczyszczacz powietrza. Czy działa?

Samochodowy oczyszczacz powietrza od oczyszczacza domowego różni się głównie wymiarami, wydajnością i sposobem zasilania. Jakość powietrza w pobliżu dróg, zwłaszcza tych o dużym natężeniu ruchu, jest zła, gdyż pojazdy silnikowe są źródłem groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń. Ponadto do wnętrza samochodu docierają zanieczyszczenia z innych źródeł. Sprawdź, jak wybrać dobry oczyszczacz do swojego auta.

Xiaomi Air Purifier 4 vs Xiaomi 4 Pro, 4 Lite – porównanie

Na przełomie 2021 i 2022 roku Xiaomi wprowadziło na rynek 3 nowe oczyszczacze powietrza: Xiaomi Air Purfier 4, 4 Lite oraz największy z nich, 4 Pro. Szczególnie interesujący wydaje się być ten ostatni model, będąc dobrą alternatywą dla Xiaomi AP Pro H. Jakie parametry kryją w sobie poszczególne modele. Który z nich warto kupić i dlaczego? Jak wypadają nowe oczyszczacze powietrza Xiaomi na tle poprzednich? Zapraszamy do porównania

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jaki wybrać?

Jonizacja w oczyszczaczu powietrza ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i alergenów. Odgrywa rolę pomocniczą, ponieważ sam jonizator nie ma znaczącego wpływu na czystość powietrza. Podczas wyboru oczyszczacza powietrza z jonizatorem trzeba zatem wziąć pod uwagę także inne parametry urządzenia.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – Czy warto?

Oczyszczacz powietrza + nawilżacz to zestaw polecany np. dla alergików czy osób mieszkających w mocno zanieczyszczonych regionach. Jest to też idealne rozwiązanie na zimę. Dlatego też wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej urządzeniom 2w1 (oczyszczacz powietrza z nawilżaczem), jak i zestawom dwóch osobnych urządzeń. Które rozwiązanie jest lepsze i jakie modele warto wybrać?

Jak wybrać wentylator pokojowy?

Wentylator pokojowy, nazywany także wiatrakiem, to urządzenie, z którego korzystał chyba każdy. Jest on bowiem tanim, a jednocześnie skutecznym sposobem na ochłodę w upalny dzień. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa wentylator i czy wiesz, jakie wentylatory można znaleźć teraz w sklepach?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? 7 powodów na tak

Oczyszczacz powietrza – czy warto kupić? A może to zbędny wydatek? Dla nas odpowiedź jest oczywista: warto kupić oczyszczacz powietrza, bo to inwestycja w zdrowia własne i swoich bliskich. Zanieczyszczone powietrze wywołuje wiele chorób, a nawet stanowi jedną z najczęstszych przyczyn zgonów.

Marki które u Nas znajdziesz