Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
W trakcie testów

Winix Zero Pro

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro producent poleca do pomieszczeń o powierzchni do 120 m². To ogromna przesada, ale urządzenie ma dobrą wydajność i skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami. Z drugiej strony pod względem kosztów użytkowania i komfortu obsługi wypada przeciętnie.

Ocena na Ceneo
4.8 (Liczba opinii: 45)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro lub Winix Zero w sklepie internetowym Idealne Powietrze, a dodatkowy zestaw filtrów zostanie dodany do zamówienia. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.
Powierzchnia oczyszczania
37 m2
Cena
1119
Oczyszczacz powietrza Winix Zero w pokoju
Oczyszczacz powietrza Winix Zero w pokoju

Dokładne oczyszczanie powietrza

W oczyszczaczu powietrza Winix Zero Pro znalazły się trzy filtry:

 • wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, np. kurz,
 • HEPA H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
 • węglowy – oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów (w tym formaldehydu i innych LZO) oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

To nie wszystko, ponieważ filtr HEPA został pokryty powłoką antymikrobową Clean Cel®. Dodatkowo oczyszczacz Winix Zero Pro wykorzystuje jonizator PlasmaWave, który ułatwia usuwanie wirusów, bakterii i alergenów. Zważywszy na obecność technologii HEPA i jonizacji, powłoka antybakteryjna jest tutaj mało przydatna – urządzenie świetnie poradziłoby sobie z bakteriami i wirusami także bez niej.

Podsumowując, oczyszczacz Winix Zero Pro skutecznie sprawdzi się w walce ze smogiem, alergenami i innymi zanieczyszczeniami, znajdującymi się w powietrzu.

Dobra wydajność, niezbyt wysoki poziom hałasu

Podczas pracy w najwyższej prędkości przepływ powietrza wynosi 470 m³/h, natomiast CADR dla kurzu, pyłków i dymu odpowiednio 258, 264 i 301 m³/h. Urządzenie możemy polecić do pomieszczeń o powierzchni do 37 m². To dobry wynik, chociaż zdecydowanie nie dorównuje sugerowanym przez producenta 120 m² (powierzchnia 120 m² wymaga CADR-u na poziomie 960 m³/h).

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro

Źródło: materiały producenta

W najniższej prędkości głośność pracy oczyszczacza powietrza Winix Zero Pro wynosi 28 dB, natomiast w najwyższej 55 dB. Urządzenie potrafi pracować cicho, dlatego jest odpowiednie do sypialni oraz innych pomieszczeń, w których ważną rolę odgrywa cisza.

Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5, brak pilota

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro pracuje w 4 prędkościach. Urządzenie może samodzielnie nimi sterować, ponieważ zostało wyposażone w czujniki zanieczyszczeń, a dokładniej pyłów zawieszonych oraz gazów. Dodatkowo znalazł się tutaj czujnik światła, dzięki któremu w trybie automatycznym pod uwagę brana jest też pora dnia.

Oczyszczacz Winix Zero informuje użytkowania o stanie powietrza za pośrednictwem wskaźnika kolorystycznego. Zależność między stężeniem pyłu zawieszonego a prezentowanym kolorem wygląda tak:

 • PM2,5 do 12 μg/m³ – kolor niebieski,
 • PM2,5 od 12,1 do 22 μg/m³ – kolor zielony,
 • PM2,5 od 22,1 do 43 μg/m³ – kolor żółty,
 • PM2,5 powyżej 43 μg/m³ – kolor czerwony.

Wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu powietrza Winix Zero Pro

Źródło: materiały producenta

Inne udogodnienia, jakie znalazły się w oczyszczaczu powietrza Winix Zero to:

 • blokada rodzicielska – uniemożliwia najmłodszym wyłączenie albo modyfikację ustawień,
 • timer – umożliwia zaplanowanie momentu zakończenia filtracji,
 • wskaźnik wymiany filtra – sygnalizuje zużycie filtra węglowego i HEPA,
 • uchwyt – ułatwia przenoszenia urządzenia.

Niestety, sterowanie oczyszczaczem powietrza Winix Zero Pro jest możliwe tylko poprzez panel. Nie znajdziemy tutaj pilota.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro widok z góry

Źródło: materiały producenta

Przeciętny design

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro

Pod względem wizualnym oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro nie wyróżnia się niczym szczególnym. To urządzenie zamknięte w białej obudowie o prostokątnym kształcie.

Na górze znajdziemy szary panel sterowania, natomiast po bokach (na wlocie powietrza) –czarne kratki. Przednia część obudowy ma porowatą budowę. Całość prezentuje się bardzo skromnie, a nawet trochę pudełkowato.

Mało konkurencyjne koszty użytkowania

Zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza Winix Zero kosztuje 265 zł. Według producenta jego żywotność wynosi do 1 roku. Wydatki związane z wymianą na tle innych urządzeń o podobnej wydajności wypadają więc przeciętnie. 

Za wadę musimy uznać pobór prądu, który w najwyższej prędkości wynosi 90 W. To więcej niż w przypadku konkurencyjnych oczyszczaczy powietrza przeznaczonych do podobnych powierzchni.

 

Oczyszczacze powietrza marki Winix:

Winix Zero - 30m²

Winix Zero Pro - 37m²

Winix Tower QS - 40m² 

 

 

Dla kogo?

Oczyszczacz Winix Zero Pro to urządzenie zapewniające wysoką skuteczność w walce z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Rozważ jego zakup, jeśli poszukujesz oczyszczacza do powierzchni do 37 m², ale przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź urządzenia, które zajmują w naszym rankingu wyższe pozycje. Ich wybór jest bardziej opłacalny.

Szczegóły techniczne Winix Zero Pro

Dane techniczne
Wartości
Cena
1119 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
301 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
120 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
37 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator PlasmaWave, powłoka Clean Cel
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
28-55 dB
Pobór mocy
5-90 W
Wymiary
41,5 x 24,5 x 60 cm
Waga
8,5 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Oczyszczacze Winix - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz