Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
19
Miejsce w rankingu

Coway Classic

Coway Classic to oczyszczacz powietrza koreańskiej marki, wyróżniający się m.in. cichą pracą i niskim zużyciem energii. Urządzenie ma także kilka innych zalet i jest tanie w eksploatacji.

Ocena eksperta
3.2/ 5
Ocena na Ceneo
4.81 (Liczba opinii: 41)
Powierzchnia oczyszczania
31 m2
Cena
1299
Oczyszczacz powietrza Coway Classic
Oczyszczacz powietrza Coway Classic

Coway Classic – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 300 m³/h (przepływ powietrza) powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 31 m².

👍🏻 Idealny do sypialni, małego salonu.

👍🏻 Czujnik PM2,5.

👍🏻 System trzech trybów auto.

👍🏻 Łatwa obsługa, prosty panel dotykowy.

👍🏻 Energooszczędny (moc do 38 W).

👎🏻 Brak wskaźnika numerycznego.

👎🏻 Wskaźnik kolorystyczny dość łagodny dla smogu.

👎🏻 Brak aplikacji.

Skuteczne technologie oczyszczania

Oczyszczacz powietrza Coway Classic został wyposażony w zestaw trzech filtrów:

 • filtr wstępny – jego zdanie polega za zatrzymywaniu dużych zanieczyszczeń, np. kurzu i sierści,
 • filtr węglowy – eliminuje zanieczyszczenia gazowe, w tym LZO, do których należą formaldehyd i benzen, a także neutralizuje brzydkie zapachy,
 • filtr HEPA klasy E12 – wychwytuje pyły zawieszone PM1,  PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, niektóre bakterie i wirusy.

W tym oczyszczaczu znajdziemy zatem zestaw sprawdzonych filtrów, które radzą sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu.

Przepływ powietrza

Oczyszczacz powietrza Coway Classic podczas pracy w najwyższym trybie uzyskuje wydajność 300 m³/h. Producent podaje przepływ powietrza, a nie CADR (objętość czystego powietrza dostarczanego w ciągu jednej godziny) tak więc maksymalna powierzchnia pracy tego urządzenia to około 31 m²

Na uwagę zasługuje cicha w stosunku do wydajności praca. W zależności od tempa filtracji Coway Classic generuje hałas na poziomie 22-47,4 dB.

Trzy tryby automatyczne i inne udogodnienia

Oczyszczacz powietrza Coway Classic działa w trzech prędkościach. Co więcej, został przystosowany do pracy w aż trzech trybach automatycznych: zwykłym, eko i turbo. Prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia zanieczyszczeń i pory dnia, ponieważ oczyszczacz ma czujnik pyłu PM2,5 oraz czujnik światła.

W trybie eko oczyszczacz Coway Classic przechodzi w tryb czuwania, jeśli przez 10 minut jakość powietrza pozostaje dobra. Pozwala to ograniczyć zużycie energii elektrycznej. W trybie turbo dochodzi do przyśpieszenia filtracji, a to oznacza szybsze usuwanie zanieczyszczeń.

W oczyszczaczu powietrza Coway Classic możliwa jest regulacja czułości sensora cząsteczek PM2,5. O aktualnej jakości powietrza urządzenie informuje poprzez wskaźnik kolorystyczny (niebieski kolor oznacza czyste powietrze, zielony lekko zanieczyszczone, żółty zanieczyszczone, a czerwono bardzo zanieczyszczone). Wskaźnik ma postać pierścienia LED i znajduje się w przedniej części obudowy.

Sposób działania czujnika jakości powietrza w oczyszczaczu Coway Classic

źródło: materiały producenta

Ponadto znajdziemy tu takie udogodnienia jak wskaźnik zużycia filtrów i blokada rodzicielska.

W przypadku konieczności przestawienia oczyszczacza Coway Classic w inne miejsce, pomoże w tym poręczny uchwyt.

Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez panel, który został umieszczony w górnej części oczyszczacza.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Skromny, elegancki wygląd

Pod względem wizualnym oczyszczacz powietrza Coway Classic wypada całkiem nieźle, To smukłe urządzenie, zamknięte w elegiackiej, białej obudowie. Za panelem sterowania znajduje się wylot czystego powietrza. Producent umieścił na nim kratki, która można odpinać, aby w razie potrzeby oczyścić urządzenie. Z przodu znajdziemy natomiast wspomniany już wskaźnik jakości powietrza, czyli pierścień kolorystyczny. 

Oczyszczacz powietrza Coway Classic na białym tle.

 

Niskie koszty filtrów i energooszczędność

Szacowana żywotność filtra HEPA obecnego w oczyszczaczu powietrza Coway Classic wynosi 1 rok, a jego cena to 93 zł. Filtr węglowy zaleca się wymieniać raz na dwa lata, a zestaw filtrów (węglowy + HEPA) można kupić za 209 zł. Roczne wydatki związane z wymianą filtrów wyniosą zatem 151 zł

To bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż wiąże się z niskim poborem energii elektrycznej. W zależności od prędkości filtracji oczyszczacz powietrza Coway Classic zużywa od 4 do 38 W.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Coway Classic prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Coway Classic to oczyszczacz powietrza, który uzyskuje dobrą wydajność, a mimo to pracuje cicho. Można go polecić osobom, które poszukują oczyszczacza do powierzchni maksymalnie 31 m² i są wrażliwe na hałasy. Zastosowane w nim technologie gwarantują dokładne oczyszczanie, a tryby auto i inne funkcje pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

Szczegóły techniczne Coway Classic

Dane techniczne
Wartości
Cena
1299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
300 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
40 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
31 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 12, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 151 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Głośność pracy
22-47,4 dB
Pobór mocy
4-38 W
Wymiary
37,6 x 18,3 x 64,1 cm
Waga
7,25 kg
Certyfikaty
ECARF, PZH

Sprawdź komentarze

  1. Dzień dobry,
   oczyszczacz powietrza Coway Classic nie ma pilota. Sterowanie odbywa się wyłącznie poprzez panel.

 1. Czy ten węglowy faktycznie wytrzymuje 2 lata? Nie jest zbyt gruby i zastanawiam się, czy nie lepiej dołożyć te 50 zł i mieć pewność, że filtr działa poprawnie.

  1. Tempo zużywania filtra uzależnione jest od jakości powietrza w miejscu jego użytkowania. W niektórych miejscach ten filtr wystarczy na 2 lata, a w innych warto wymienić go razem z filtrem HEPA. W oczyszczaczu Coway nie ma czujnika LZO, a stanu filtra węglowego nie da się ocenić wzrokowo, tak więc dokonanie właściwej oceny nie jest łatwe. W przypadku wątpliwości wcześniejsza wymiana jest jednak dobrym pomysłem.

 2. W takim razie wymienię razem z HEPA. Oczyszczałam po remoncie i po sprzątaniu uruchamiam, a z tego co czytałam, to produkty wykorzystywane w tych celach mają dużo LZO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Coway - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz