Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
32
Miejsce w rankingu

Coway Classic

Ocena eksperta
58 / 100
Powierzchnia oczyszczania
31 m2
Cena
1299
Oczyszczacz powietrza Coway Classic w pokoju.
Oczyszczacz powietrza Coway Classic w pokoju.

Coway Classic to oczyszczacz powietrza koreańskiej marki, wyróżniający się m.in. cichą pracą i niskim zużyciem energii. Urządzenie ma także kilka innych zalet i jest tanie w eksploatacji.

Skuteczne technologie oczyszczania

Oczyszczacz powietrza Coway Classic został wyposażony w zestaw trzech filtrów:

  • filtr wstępny – jego zdanie polega za zatrzymywaniu dużych zanieczyszczeń, np. kurzu i sierści,
  • filtr węglowy – eliminuje zanieczyszczenia gazowe, w tym LZO, do których należą formaldehyd i benzen, a także neutralizuje brzydkie zapachy,
  • filtr HEPA klasy E12 – wychwytuje pyły zawieszone PM1,  PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, niektóre bakterie i wirusy.

W tym oczyszczaczu znajdziemy zatem zestaw sprawdzonych filtrów, które radzą sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu.

Przepływ powietrza

Oczyszczacz powietrza Coway Classic podczas pracy w najwyższym trybie uzyskuje wydajność 300 m³/h. Producent podaje przepływ powietrza, a nie CADR (objętość czystego powietrza dostarczanego w ciągu jednej godziny) tak więc maksymalna powierzchnia pracy tego urządzenia to około 31 m²

Na uwagę zasługuje cicha w stosunku do wydajności praca. W zależności od tempa filtracji Coway Classic generuje hałas na poziomie 22-47,4 dB.

Trzy tryby automatyczne i inne udogodnienia

Oczyszczacz powietrza Coway Classic działa w trzech prędkościach. Co więcej, został przystosowany do pracy w aż trzech trybach automatycznych: zwykłym, eko i turbo. Prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia zanieczyszczeń i pory dnia, ponieważ oczyszczacz ma czujnik pyłu PM2,5 oraz czujnik światła.

W trybie eko oczyszczacz Coway Classic przechodzi w tryb czuwania, jeśli przez 10 minut jakość powietrza pozostaje dobra. Pozwala to ograniczyć zużycie energii elektrycznej. W trybie turbo dochodzi do przyśpieszenia filtracji, a to oznacza szybsze usuwanie zanieczyszczeń.

W oczyszczaczu powietrza Coway Classic możliwa jest regulacja czułości sensora cząsteczek PM2,5. O aktualnej jakości powietrza urządzenie informuje poprzez wskaźnik kolorystyczny (niebieski kolor oznacza czyste powietrze, zielony lekko zanieczyszczone, żółty zanieczyszczone, a czerwono bardzo zanieczyszczone). Wskaźnik ma postać pierścienia LED i znajduje się w przedniej części obudowy.

Sposób działania czujnika jakości powietrza w oczyszczaczu Coway Classic

źródło: materiały producenta

Ponadto znajdziemy tu takie udogodnienia jak wskaźnik zużycia filtrów i blokada rodzicielska.

W przypadku konieczności przestawienia oczyszczacza Coway Classic w inne miejsce, pomoże w tym poręczny uchwyt.

Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez panel, który został umieszczony w górnej części oczyszczacza.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Skromny, elegancki wygląd

Pod względem wizualnym oczyszczacz powietrza Coway Classic wypada całkiem nieźle, To smukłe urządzenie, zamknięte w elegiackiej, białej obudowie. Za panelem sterowania znajduje się wylot czystego powietrza. Producent umieścił na nim kratki, która można odpinać, aby w razie potrzeby oczyścić urządzenie. Z przodu znajdziemy natomiast wspomniany już wskaźnik jakości powietrza, czyli pierścień kolorystyczny. 

Oczyszczacz powietrza Coway Classic na białym tle.

 

Niskie koszty filtrów i energooszczędność

Szacowana żywotność filtra HEPA obecnego w oczyszczaczu powietrza Coway Classic wynosi 1 rok, a jego cena to 93 zł. Filtr węglowy zaleca się wymieniać raz na dwa lata, a zestaw filtrów (węglowy + HEPA) można kupić za 209 zł. Roczne wydatki związane z wymianą filtrów wyniosą zatem 151 zł

To bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż wiąże się z niskim poborem energii elektrycznej. W zależności od prędkości filtracji oczyszczacz powietrza Coway Classic zużywa od 4 do 38 W.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Coway Classic prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Coway Classic to oczyszczacz powietrza, który uzyskuje dobrą wydajność, a mimo to pracuje cicho. Można go polecić osobom, które poszukują oczyszczacza do powierzchni maksymalnie 31 m² i są wrażliwe na hałasy. Zastosowane w nim technologie gwarantują dokładne oczyszczanie, a tryby auto i inne funkcje pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

Szczegóły techniczne Coway Classic

Dane techniczne
Wartości
Cena
1299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
300 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
40 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
31 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 12, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Głośność pracy
22-47,4 dB
Pobór mocy
4-38 W
Wymiary
37,6 x 18,3 x 64,1 cm
Waga
7,25 kg
Certyfikaty
ECARF, PZH

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz