Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
46
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza o wydajności 306 m³/h, pochodzący z serii nowoczesnych urządzeń Sharp KC-D. Sprzęt wykorzystuje skuteczne technologie, a oprócz tego wyróżnia się inteligentną i cichą pracą.

Ocena eksperta
2.6/ 5
Ocena na Ceneo
4.75 (Liczba opinii: 191)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
33 m2
Cena
1899
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa

Dokładne oczyszczanie z udziałem jonów i ewaporacyjne nawilżanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW wykorzystuje system filtrujący złożony z:

 • filtra wstępnego, odpowiedzialnego za zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń - włosy, sierść zwierząt,
 • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i nieprzyjemne zapachy. Filtr ten neutralizuje również dym papierosowy, dlatego będzie odpowiedni dla palaczy i osób przebywających w otoczeniu osoby palącej.
 • filtr HEPA klasy H13, który wychwytuje drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony PM2,5 i PM10. Filtr usuwa w 99,97% zanieczyszczeń powietrza takich jak zarodniki grzybów, bakterie, a także większość wirusów.

W procesie oczyszczania powietrza ważną rolę odgrywa również jonizator Plasmacluster. Wytwarzane przez niego jony charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dlatego efektywnie uczestniczą w usuwaniu bakterii, wirusów i alergenów roślinnych. Dzięki tym technologiom Sharp KC-D50EUW dokładnie oczyszcza powietrze ze smogu, a także z innych zanieczyszczeń.

W procesie nawilżania wykorzystywana jest technologia ewaporacji. Maksymalna wydajność nawilżania to 600 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 6 l. Ważną zaletę stanowi wbudowany higrostat, ułatwiający zachowanie wybranego poziomu nawilżenia. O czystość wody dba specjalny filtr.

Tak samo jak w przypadku pozostałych urządzeń marki Sharp procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielać. Funkcję nawilżania wyłączymy w uruchamiając samo oczyszczanie, albo podczas braku wody.

 

Kontrola jakości powietrza i ciekawe funkcje dodatkowe

Sharp KC-D50 oczyszcza powietrze w trzech prędkościach oraz trybach dodatkowych: 

 • tryb auto - dzięki czujnikowi kurzu i zapachu urządzenie samodzielnie dostosowywuje tempo filtracji do aktualnych potrzeb. W tym modelu znajdują się wewnętrzne czujniki:
  • kurzu
  • temperatury i wilgotności
  • zapachów (ten czujnik znajduje się w KC-D50 i KC-D60)
 • tryb advanced auto - oczyszczacz przełącza na szybszy tryb i naturalnie jego praca jest głośniejsza. Po włączeniu tego trybu do powietrza uwalnia się większa ilość jonów Plasmacluster, a to wpływa na zmniejszenie się ilości kurzu. Ta funkcja pomoże uniknąć rozwoju grzybów i pleśni w przypadku nadmiernego wzrostu wilgotności powietrza,
 • tryb pollen - ten tryb odpowiada za wykrywanie zwiększonej ilości kurzu i pyłków. Po przełączeniu na pollen, oczyszczacz Sharp KC-D50EUW automatycznie zwiększa czułość czujnika, aby szybciej zwalczyć zanieczyszczenia.

Urządzenie oferuje również automatyczny tryb nawilżania, w którym uwzględnienia jest zarówno wilgotność, jak i temperatura powietrza.

Oczyszczacz informuje Cię o stanie powietrza za pośrednictwem wskaźników stężenia zanieczyszczeń, wilgotności i temperatury. Oprócz tego sygnalizuje konieczność wymiany filtrów oraz opróżnienia zbiornika na wodę.

Oczyszczacz Sharp KC-D50 wyróżnia się także dostępnością wielu przydatnych funkcji dodatkowych. Producent wyposażył go między innymi w:

 • timer, którego brakowało w oczyszczaczach starszej linii Sharp. Korzystając z programatora czasowego, możesz zaplanować zarówno automatyczne wyłączenie, jak i włączenie filtracji.
 • Osoby cierpiące na alergię z pewnością docenią funkcję Pollen, która zapewnia szybkie wykrycie i usunięcie pyłków roślinnych.
 • Przed snem warto uruchomić program Ion Shower, który poprzez wzmożoną pracę jonizatora przygotuje pomieszczenie do nocnego wypoczynku.
 • Auto Louver poprzez zamknięcie rolety wywiewowej zapobiegnie zanieczyszczeniu wnętrza oczyszczacza, gdy nie będzie on pracował.

Koszty eksploatacji w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW ma trzy wymienne elementy: filtr HEPA, filtr węglowy i filtr nawilżacza. Wprawdzie w polskich warunkach nie wytrzymają one 10 lat, o których wspomina producent, ale zakładając o połowę krótszą żywotność, ich wymiana to wydatek roczny rzędu 200-250 złotych. Pod względem poboru prądu sprzęt także wypada całkiem dobrze (pobiera od 7 do 49 W), choć nie aż tak rewelacyjne, jak odpowiednik z serii Sharp KC-G.

Filtr HEPA (FZ-D40HFE) - cena 449 zł, okres eksploatacji 10 lat,

Filtr węglowy (FZ-D40DFE) - cena 189 zł, 10 lat eksploatacji,

Filtr do nawilżacza FZ-A61MFR - 299 zł, 10 lat.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-D

Dla kogo?

Sharp KC-D50EUW to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego, które kompleksowo rozwiąże problemy z jakością powietrza i zapewni wysoki komfort użytkowania. Obecność jonizatora i funkcji Pollen sprawia, że oczyszczacz jest bardzo dobrze dostosowany do potrzeb alergików, a ze względu na cichą pracę (od 23 do 55 dB) doskonale sprawdzi się w sypialniach. Maksymalna wydajność na poziomie 306 m3/h czyni Sharpa KC-D50EUW odpowiednim oczyszczaczem do pomieszczeń o wielkości do 38,25 m².

Szczegóły techniczne Sharp KC-D50EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
1899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
306 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
38 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
33 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 248 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 43, 55 dB
Pobór mocy
7, 20, 49 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz