Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
12
Miejsce w rankingu
Sharp

KC-D50EUW

Ocena eksperta
14.1
Powierzchnia oczyszczania
38.25 m2
Cena
1899
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza o wydajności 306 m³/h, pochodzący z serii nowoczesnych urządzeń Sharp KC-D. Sprzęt wykorzystuje skuteczne technologie, a oprócz tego wyróżnia się inteligentną i cichą pracą.

Dokładne oczyszczanie z udziałem jonów i ewaporacyjne nawilżanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW wykorzystuje system filtrujący złożony z:

  • filtra wstępnego, odpowiedzialnego za zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń,
  • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i nieprzyjemne zapachy,
  • filtr HEPA klasy H13, który wychwytuje drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony PM2,5 i PM10.

W procesie oczyszczania powietrza ważną rolę odgrywa również jonizator Plasmacluster. Wytwarzane przez niego jony charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dlatego efektywnie uczestniczą w usuwaniu bakterii, wirusów i alergenów roślinnych. Dzięki tym technologiom Sharp KC-D50EUW dokładnie oczyszcza powietrze ze smogu, a także z innych zanieczyszczeń.

W procesie nawilżania wykorzystywana jest technologia ewaporacji. Maksymalna wydajność nawilżania to 600 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 6 l. O czystość wody dba specjalny filtr.

Tak samo jak w przypadku pozostałych urządzeń marki Sharp procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielać.

Kontrola jakości powietrza i ciekawe funkcje dodatkowe

Sharp KC-D50 oczyszcza powietrze w trzech prędkościach. Wbudowany czujnik kurzu i zapachu pozwala mu samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do aktualnych potrzeb. Urządzenie oferuje również automatyczny tryb nawilżania, w którym uwzględnienia jest zarówno wilgotność, jak i temperatura powietrza. Oczyszczacz informuje Cię o stanie powietrza za pośrednictwem wskaźników stężenia zanieczyszczeń, wilgotności i temperatury. Oprócz tego sygnalizuje konieczność wymiany filtrów oraz opróżnienia zbiornika na wodę.

Oczyszczacz Sharp KC-D50 wyróżnia się także dostępnością wielu przydatnych funkcji dodatkowych. Producent wyposażył go między innymi w timer, którego brakowało w oczyszczaczach starszej linii Sharp. Korzystając z programatora czasowego, możesz zaplanować zarówno automatyczne wyłączenie, jak i włączenie filtracji. Osoby cierpiące na alergię z pewnością docenią funkcję Pollen, która zapewnia szybkie wykrycie i usunięcie pyłków roślinnych.

Przed snem warto uruchomić program Ion Shower, który poprzez wzmożoną pracę jonizatora przygotuje pomieszczenie do nocnego wypoczynku. Funkcja Auto Advanced pomoże uniknąć rozwoju grzybów i pleśni w przypadku nadmiernego wzrostu wilgotności powietrza, natomiast Auto Louver poprzez zamknięcie rolety wywiewowej zapobiegnie zanieczyszczeniu wnętrza oczyszczacza, gdy nie będzie on pracował.

Korzystne koszty eksploatacji

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW ma trzy wymienne elementy: filtr HEPA, filtr węglowy i filtr nawilżacza. Wprawdzie w polskich warunkach nie wytrzymają one 10 lat, o których wspomina producent, ale zakładając o połowę krótszą żywotność, ich wymiana to wydatek roczny rzędu 200 złotych. Pod względem poboru prądu sprzęt także wypada całkiem dobrze (pobiera od 7 do 49 W), choć nie aż tak rewelacyjne, jak odpowiednik z serii Sharp KC-G. Koszty eksploatacji oczyszczacza Sharp KC-D50EUW są zatem niewysokie.

Dla kogo?

Sharp KC-D50EUW to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego, które kompleksowo rozwiąże problemy z jakością powietrza i zapewni wysoki komfort użytkowania. Obecność jonizatora i funkcji Pollen sprawia, że oczyszczacz jest bardzo dobrze dostosowany do potrzeb alergików, a ze względu na cichą pracę (od 23 do 55 dB) doskonale sprawdzi się w sypialniach. Maksymalna wydajność na poziomie 306 m3/h czyni Sharpa KC-D50EUW odpowiednim oczyszczaczem do pomieszczeń o wielkości do 38,25 m².

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1899 zł
Przepływ powietrza
306 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
38 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierz-oczyszczacz.pl
38.25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 43, 55 dB
Pobór mocy
7, 20, 49 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz