Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
47
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D50EUW

Ocena eksperta
53.6 / 100
Powierzchnia oczyszczania
33 m2
Cena
1899
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa

Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza o wydajności 306 m³/h, pochodzący z serii nowoczesnych urządzeń Sharp KC-D. Sprzęt wykorzystuje skuteczne technologie, a oprócz tego wyróżnia się inteligentną i cichą pracą.

Dokładne oczyszczanie z udziałem jonów i ewaporacyjne nawilżanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW wykorzystuje system filtrujący złożony z:

 • filtra wstępnego, odpowiedzialnego za zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń - włosy, sierść zwierząt,
 • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i nieprzyjemne zapachy. Filtr ten neutralizuje również dym papierosowy, dlatego będzie odpowiedni dla palaczy i osób przebywających w otoczeniu osoby palącej.
 • filtr HEPA klasy H13, który wychwytuje drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony PM2,5 i PM10. Filtr usuwa w 99,97% zanieczyszczeń powietrza takich jak zarodniki grzybów, bakterie, a także większość wirusów.

W procesie oczyszczania powietrza ważną rolę odgrywa również jonizator Plasmacluster. Wytwarzane przez niego jony charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dlatego efektywnie uczestniczą w usuwaniu bakterii, wirusów i alergenów roślinnych. Dzięki tym technologiom Sharp KC-D50EUW dokładnie oczyszcza powietrze ze smogu, a także z innych zanieczyszczeń.

W procesie nawilżania wykorzystywana jest technologia ewaporacji. Maksymalna wydajność nawilżania to 600 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 6 l. Ważną zaletę stanowi wbudowany higrostat, ułatwiający zachowanie wybranego poziomu nawilżenia. O czystość wody dba specjalny filtr.

Tak samo jak w przypadku pozostałych urządzeń marki Sharp procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielać. Funkcję nawilżania wyłączymy w uruchamiając samo oczyszczanie, albo podczas braku wody.

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny SHARPTANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

Kontrola jakości powietrza i ciekawe funkcje dodatkowe

Sharp KC-D50 oczyszcza powietrze w trzech prędkościach oraz trybach dodatkowych: 

 • tryb auto - dzięki czujnikowi kurzu i zapachu urządzenie samodzielnie dostosowywuje tempo filtracji do aktualnych potrzeb. W tym modelu znajdują się wewnętrzne czujniki:
  • kurzu
  • temperatury i wilgotności
  • zapachów (ten czujnik znajduje się w KC-D50 i KC-D60)
 • tryb advanced auto - oczyszczacz przełącza na szybszy tryb i naturalnie jego praca jest głośniejsza. Po włączeniu tego trybu do powietrza uwalnia się większa ilość jonów Plasmacluster, a to wpływa na zmniejszenie się ilości kurzu. Ta funkcja pomoże uniknąć rozwoju grzybów i pleśni w przypadku nadmiernego wzrostu wilgotności powietrza,
 • tryb pollen - ten tryb odpowiada za wykrywanie zwiększonej ilości kurzu i pyłków. Po przełączeniu na pollen, oczyszczacz Sharp KC-D50EUW automatycznie zwiększa czułość czujnika, aby szybciej zwalczyć zanieczyszczenia.

Urządzenie oferuje również automatyczny tryb nawilżania, w którym uwzględnienia jest zarówno wilgotność, jak i temperatura powietrza.

Oczyszczacz informuje Cię o stanie powietrza za pośrednictwem wskaźników stężenia zanieczyszczeń, wilgotności i temperatury. Oprócz tego sygnalizuje konieczność wymiany filtrów oraz opróżnienia zbiornika na wodę.

Oczyszczacz Sharp KC-D50 wyróżnia się także dostępnością wielu przydatnych funkcji dodatkowych. Producent wyposażył go między innymi w:

 • timer, którego brakowało w oczyszczaczach starszej linii Sharp. Korzystając z programatora czasowego, możesz zaplanować zarówno automatyczne wyłączenie, jak i włączenie filtracji.
 • Osoby cierpiące na alergię z pewnością docenią funkcję Pollen, która zapewnia szybkie wykrycie i usunięcie pyłków roślinnych.
 • Przed snem warto uruchomić program Ion Shower, który poprzez wzmożoną pracę jonizatora przygotuje pomieszczenie do nocnego wypoczynku.
 • Auto Louver poprzez zamknięcie rolety wywiewowej zapobiegnie zanieczyszczeniu wnętrza oczyszczacza, gdy nie będzie on pracował.

Koszty eksploatacji w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW ma trzy wymienne elementy: filtr HEPA, filtr węglowy i filtr nawilżacza. Wprawdzie w polskich warunkach nie wytrzymają one 10 lat, o których wspomina producent, ale zakładając o połowę krótszą żywotność, ich wymiana to wydatek roczny rzędu 200 złotych. Pod względem poboru prądu sprzęt także wypada całkiem dobrze (pobiera od 7 do 49 W), choć nie aż tak rewelacyjne, jak odpowiednik z serii Sharp KC-G.

Filtr HEPA (FZ-D40HFE) - cena 449 zł, okres eksploatacji 10 lat,

Filtr węglowy (FZ-D40DFE) - cena 189 zł, 10 lat eksploatacji,

Filtr do nawilżacza FZ-A61MFR - 299 zł, 10 lat.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-D

Dla kogo?

Sharp KC-D50EUW to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego, które kompleksowo rozwiąże problemy z jakością powietrza i zapewni wysoki komfort użytkowania. Obecność jonizatora i funkcji Pollen sprawia, że oczyszczacz jest bardzo dobrze dostosowany do potrzeb alergików, a ze względu na cichą pracę (od 23 do 55 dB) doskonale sprawdzi się w sypialniach. Maksymalna wydajność na poziomie 306 m3/h czyni Sharpa KC-D50EUW odpowiednim oczyszczaczem do pomieszczeń o wielkości do 38,25 m².

Szczegóły techniczne Sharp KC-D50EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
1899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
306 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
38 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
33 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 43, 55 dB
Pobór mocy
7, 20, 49 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz