Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
12
Miejsce w rankingu

SharpKC-D50EUW

Ocena eksperta
14.1
Powierzchnia oczyszczania
38.25 m2
Cena
1899
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW obok kanapy i psa

Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza o wydajności 306 m³/h, pochodzący z serii nowoczesnych urządzeń Sharp KC-D. Sprzęt wykorzystuje skuteczne technologie, a oprócz tego wyróżnia się inteligentną i cichą pracą.

Dokładne oczyszczanie z udziałem jonów i ewaporacyjne nawilżanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW wykorzystuje system filtrujący złożony z:

  • filtra wstępnego, odpowiedzialnego za zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń,
  • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i nieprzyjemne zapachy,
  • filtr HEPA klasy H13, który wychwytuje drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony PM2,5 i PM10.

W procesie oczyszczania powietrza ważną rolę odgrywa również jonizator Plasmacluster. Wytwarzane przez niego jony charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dlatego efektywnie uczestniczą w usuwaniu bakterii, wirusów i alergenów roślinnych. Dzięki tym technologiom Sharp KC-D50EUW dokładnie oczyszcza powietrze ze smogu, a także z innych zanieczyszczeń.

W procesie nawilżania wykorzystywana jest technologia ewaporacji. Maksymalna wydajność nawilżania to 600 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 6 l. O czystość wody dba specjalny filtr.

Tak samo jak w przypadku pozostałych urządzeń marki Sharp procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielać.

Kontrola jakości powietrza i ciekawe funkcje dodatkowe

Sharp KC-D50 oczyszcza powietrze w trzech prędkościach. Wbudowany czujnik kurzu i zapachu pozwala mu samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do aktualnych potrzeb. Urządzenie oferuje również automatyczny tryb nawilżania, w którym uwzględnienia jest zarówno wilgotność, jak i temperatura powietrza. Oczyszczacz informuje Cię o stanie powietrza za pośrednictwem wskaźników stężenia zanieczyszczeń, wilgotności i temperatury. Oprócz tego sygnalizuje konieczność wymiany filtrów oraz opróżnienia zbiornika na wodę.

Oczyszczacz Sharp KC-D50 wyróżnia się także dostępnością wielu przydatnych funkcji dodatkowych. Producent wyposażył go między innymi w timer, którego brakowało w oczyszczaczach starszej linii Sharp. Korzystając z programatora czasowego, możesz zaplanować zarówno automatyczne wyłączenie, jak i włączenie filtracji. Osoby cierpiące na alergię z pewnością docenią funkcję Pollen, która zapewnia szybkie wykrycie i usunięcie pyłków roślinnych.

Przed snem warto uruchomić program Ion Shower, który poprzez wzmożoną pracę jonizatora przygotuje pomieszczenie do nocnego wypoczynku. Funkcja Auto Advanced pomoże uniknąć rozwoju grzybów i pleśni w przypadku nadmiernego wzrostu wilgotności powietrza, natomiast Auto Louver poprzez zamknięcie rolety wywiewowej zapobiegnie zanieczyszczeniu wnętrza oczyszczacza, gdy nie będzie on pracował.

Korzystne koszty eksploatacji

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW ma trzy wymienne elementy: filtr HEPA, filtr węglowy i filtr nawilżacza. Wprawdzie w polskich warunkach nie wytrzymają one 10 lat, o których wspomina producent, ale zakładając o połowę krótszą żywotność, ich wymiana to wydatek roczny rzędu 200 złotych. Pod względem poboru prądu sprzęt także wypada całkiem dobrze (pobiera od 7 do 49 W), choć nie aż tak rewelacyjne, jak odpowiednik z serii Sharp KC-G. Koszty eksploatacji oczyszczacza Sharp KC-D50EUW są zatem niewysokie.

Dla kogo?

Sharp KC-D50EUW to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego, które kompleksowo rozwiąże problemy z jakością powietrza i zapewni wysoki komfort użytkowania. Obecność jonizatora i funkcji Pollen sprawia, że oczyszczacz jest bardzo dobrze dostosowany do potrzeb alergików, a ze względu na cichą pracę (od 23 do 55 dB) doskonale sprawdzi się w sypialniach. Maksymalna wydajność na poziomie 306 m3/h czyni Sharpa KC-D50EUW odpowiednim oczyszczaczem do pomieszczeń o wielkości do 38,25 m².

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1899 zł
Przepływ powietrza
306 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
38 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
38.25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 43, 55 dB
Pobór mocy
7, 20, 49 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz