Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
35
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D60EUW

Sharp KC-D60EUW to najwydajniejsze urządzenie serii oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. Na tle innych urządzeń wyróżnia się m.in. wysoką wydajnością (396 m³/h), obecnością ciekawych funkcji dodatkowych i cichą pracą. Jego cena (w dniu 14.01.2019 r.) wynosi 2499 zł.

Ocena eksperta
2.8/ 5
Ocena na Ceneo
4.75 (Liczba opinii: 191)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
42 m2
Cena
2199
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW wykorzystuje kilkuelementowy system filtrujący, w skład którego wchodzą:

 • filtr wstępny, wychwytujący duże zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA klasy H13, zatrzymujący drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i alergeny,
 • filtr węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe (nie wymaga mycia, w przeciwieństwie do filtra węglowego obecnego w urządzeniach linii KC-A).

Ponadto, podobnie jak w przypadku innych oczyszczaczy powietrza marki Sharp, proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster, który pomaga w eliminacji wirusów, bakterii i pleśni. Jeśli nie chcesz, nie musisz z niego korzystać, gdyż masz możliwość samodzielnego włączania i wyłączania jonizacji.

Pod względem rodzaju wykorzystywanych technologii oczyszczania, Sharp KC-D60EUW wypada bardzo dobrze. Urządzenie zapewnia ochronę przed smogiem, jak również przed innymi zanieczyszczeniami, w tym alergenami wziewnymi.

Kup taniej!

Skorzystaj z 5% zniżki na zakup u autoryzowanego sprzedawcy – w sklepie Homespot.pl. W koszyku wpisz kod rabatowy „SHARPTANIEJ”. Promocja trwa do wyczerpania towaru. Zobacz więcej.

Promocja oczyszczacza powietrza Sharp 5% baner

 
 

Przepływ powietrza

Podczas pracy w najwyższym trybie oczyszczacz Sharp KC-D60EUW uzyskuje wydajność 396 m³/h. Jest to jego przepływ powietrza, zatem CADR będzie stanowić maksymalnie 90% tej wartości. Z tego powodu maksymalna powierzchnia pomieszczenia, w jakim sprawdzi się to urządzenie, wynosi 44 .  Po uruchomieniu funkcji nawilżania przepływ zostaje ograniczony do 366 m³/h.

W trakcie pracy z pełną wydajnością Sharp KC-D60EUW emituje hałas na poziomie 55 dB, co jest dość dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę przepływ powietrza. W trybie najniższym poziom hałasu to 25 dB i związane jest to z redukcją przepływu powietrza do 90 m³/h. W porównaniu z modelem z nowszej linii Sharpa (KC-G60EUW) hałas jest wyższy, ale wydajność również, dlatego Sharp KC-D60EUW przy najniższej prędkości wentylatora będzie działał sprawniej od swojego nowego odpowiednika.

Nawilżacz ewaporacyjny o wysokiej wydajności

Sharp KC-D60EUW łączy funkcję oczyszczacza i ewaporacyjnego. Wydajność nawilżania tego modelu sięga 660 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 l. O jego opróżnieniu informuje specjalny wskaźnik. Dzięki wbudowanemu higrostatowi sprzęt samodzielnie dąży do utrzymania i zachowania wyznaczonej wilgotności.

W urządzeniu znalazł się również filtr, który dba o czystość wody. Co bardzo ważne, możliwe jest rozdzielenie funkcji oczyszczania i nawilżania. W roli nawilżacza Sharp KC-D60EUW sprawdza się bardzo dobrze, a jego wydajność dostosowana jest do powierzchni pracy wynikającej z przepływu powietrza. Producent dopuszcza stosowanie w nawilżaczu kostek lodu, tak więc urządzenie można potraktować także jako klimatyzer.

Czujniki kurzu i brzydkiego zapachu

Sharp KC-D60EUW pracuje w trzech prędkościach i jest w stanie samodzielnie dostosować tempo oczyszczania i nawilżania do aktualnych potrzeb. W wyborze odpowiednich ustawień pomagają mu czujniki kurzu i brzydkiego zapachu, wilgotności oraz temperatury. Niestety, zabrakło tutaj miernika pyłu zawieszonego PM2,5, który umożliwiłby dopasowywanie prędkości filtracji do stężenia głównego wyznacznika smogu.

Oczyszczacz informuje o czystości powietrza poprzez wskaźnik kolorystyczny. Prezentuje również aktualną wilgotność i temperaturę

Panel oczyszczacza powietrza Sharp KC-D60EUW

Innowacyjne funkcje dodatkowe

Sharp KC-G60EUW informuje o jakości powietrza i braku wody w zbiorniku nawilżacza, jak również o potrzebie wymiany filtrów. Kolejną zaletą urządzenia jest dostępność licznych funkcji dodatkowych. Znajdziemy tutaj m.in.:

 • timer, czyli programator czasowy, pozwalający zaplanować uruchomienie (po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach) i zatrzymanie filtracji (po 1, 2, 4 bądź 8 godzinach),
 • program Ion Shower, polegający na przygotowaniu pomieszczenia do snu poprzez intensywną jonizację, a następnie intensywną pracę oczyszczacza z uruchomioną funkcją nawilżania,
 • Funkcję Pollen, która szybko wykrywa i usuwa pyłki roślinne (w modelach linii KC-D następuje zwiększenie wrażliwości czujników na najdrobniejszych zanieczyszczeń i przechodzeniu na wyższy tryb pracy w przypadku wykrycia choćby niewielkich ich ilości),
 • Auto Restart, oznaczający powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu,
 • Auto Advanced – program przeciwdziałający problemom spowodowanymi nadmiernym nawilżeniem powietrza, który polega na wzmożonej emisji jonów i uruchamia się, kiedy wilgotność przekroczy 70% (jony rozbijają cząsteczki wody, co prowadzi do redukcji nawilżenia),
 • Auto Louver – automatyczne zamykanie rolety nawiewowej, gdy urządzenie nie pracuje, w celu przeciwdziałania dostosowaniu się do jego wnętrza kurzu, który po ponownym uruchomieniu filtracji zostałby wydmuchany do otoczenia, 
 • blokadę rodzicielską – uniemożliwia najmłodszym wyłączenie oczyszczacza oraz zmianę jego ustawień. 

Urządzenie oferuje zatem kilka funkcji znanych z poprzedniej serii oczyszczaczy Sharpa, jak również nowe opcje, czego przykładem jest Audo Advanced.

W przypadku potrzeby relokacji oczyszczacza pomogą w tym kółka z funkcją blokady.

Prosty, elegancki styl

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-D

Model Sharp KC-G60EUW sprzedawany jest w jednym kolorze (białym). Urządzenie ma dość prosty, ale elegancki styl i jest smuklejsze od swojego odpowiednika z serii KC-A. Panel dotykowy oraz wyświetlacz znajdują się na górze. Wymiary oczyszczacza wynoszą 42 x 24,2 x 63,7 cm, a jego waga 8,6 kg.

Przystępne koszty eksploatacji

Żywotność filtrów obecnych w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D60EUW szacowana jest przez producenta na okres 10 lat. Pomiar ten wykonywany był w Japonii, tak więc w polskich warunkach częstotliwość wymiany najprawdopodobniej będzie przynajmniej dwa razy większa, ale mimo to urządzenie nie generuje zbyt wysokich kosztów. Łączna wartość filtra HEPA, filtra węglowego i filtra nawilżacza to około 1000 zł, a zatem w przypadku pięcioletniej żywotności oznacza to wydatek rzędu 200 zł na rok.

Średnie zużycie energii dla trzech trybów to 34 W, tak więc pod względem poboru prądu Sharp KC-D60EUW także prezentuje się całkiem nieźle, chociaż jego odpowiednik z nowszej serii (Sharp KC-G60EUW) wypada od niego lepiej.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Model Sharp KC-D60EUW wyróżnia się wysoką wydajnością oczyszczania i nawilżania, dlatego rekomendujemy go do pomieszczeń o wielkości nawet 44 m². Jeśli szukasz sprzętu, który będzie efektywnie oczyszczał powietrze w dużym pomieszczeniu, a zarazem rozwiąże problem niskiej wilgotności, to Sharp KC-D60EUW jest dla Ciebie jedną z najlepszych propozycji.

Szczegóły techniczne Sharp KC-D60EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
2199 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
396 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
48 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
42 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 200 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25, 45, 55 dB
Pobór mocy
7, 26, 70 W
Wymiary
42x24,2x63,7 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty
BAF (Allergy UK)

Sprawdź komentarze

  1. Cześć,
   nie ma między nimi żadnej różnicy. To ten sam oczyszczacz, ale z inną nazwą i od innego dystrybutora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz