Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
16
Miejsce w rankingu

SharpKC-D60EUW

Ocena eksperta
10.8
Powierzchnia oczyszczania
49.5 m2
Cena
2199
Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW
Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW

Sharp KC-D60EUW to najwydajniejsze urządzenie serii oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. Na tle innych urządzeń wyróżnia się m.in. wysoką wydajnością (396 m³/h), obecnością ciekawych funkcji dodatkowych i cichą pracą. Oczyszsczacz sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości prawie 50 m², a jego cena (w dniu 14.01.2019 r.) wynosi 2499 zł.

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW wykorzystuje kilkuelementowy system filtrujący, w skład którego wchodzą:

  • filtr wstępny, wychwytujący duże zanieczyszczenia,
  • filtr HEPA klasy H13, zatrzymujący drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i alergeny,
  • filtr węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe (nie wymaga mycia, w przeciwieństwie do filtra węglowego obecnego w urządzeniach linii KC-A).

Ponadto, podobnie jak w przypadku innych oczyszczaczy powietrza marki Sharp, proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster. Jeśli nie chcesz, nie musisz z niego korzystać, gdyż masz możliwość samodzielnego włączania i wyłączania jonizacji.

Sharp KC-D60EUW łączy funkcję oczyszczacza i ewaporacyjnego nawilżacza powietrza, tak więc znalazł się w nim także filtr usuwający zanieczyszczenia obecne w wodzie. Wydajność nawilżania tego modelu sięga 660 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 l. Co bardzo ważne, możliwe jest rozdzielenie funkcji oczyszczania i nawilżania.

Panel oczyszczacza powietrza Sharp KC-D60EUW

Praca w trybie automatycznym i innowacyjne funkcje dodatkowe

Sharp KC-D60EUW jest w stanie samodzielnie dostosować tempo oczyszczania i nawilżania do aktualnych potrzeb. W wyborze odpowiednich ustawień pomagają mu czujniki kurzu i brzydkiego zapachu, wilgotności oraz temperatury.

Kolejną zaletą urządzenia jest dostępność licznych funkcji dodatkowych. Znajdziemy tutaj m.in.:

  • timer, czyli programator czasowy, pozwalający zaplanować uruchomienie (po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach) i zatrzymanie filtracji (po 1, 2, 4 bądź 8 godzinach)
  • program Ion Shower, polegający na przygotowaniu pomieszczenia do snu poprzez intensywną jonizację,
  • Funkcję Pollen, która szybko wykrywa i usuwa pyłki roślinne,
  • Auto Restart, oznaczający powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu.

Urządzenie oferuje zatem kilka funkcji znanych z poprzedniej serii oczyszczaczy Sharpa, jak również nowe opcje, czego najlepszym przykładem jest timer.

Warto dodać, iż Sharp KC-D60EUW sygnalizuje potrzebę wyczyszczenia bądź wymiany filtrów oraz brak wody w zbiorniku nawilżacza.

Przystępne koszty eksploatacji

Żywotność filtrów obecnych w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D60EUW szacowana jest przez producenta na okres 10 lat. Pomiar ten wykonywany był w Japonii, tak więc w polskich warunkach częstotliwość wymiany najprawdopodobniej będzie dwa razy większa, ale mimo to urządzenie nie generuje zbyt wysokich kosztów. Łączna wartość filtra HEPA, filtra węglowego i filtra nawilżacza to około 1000 zł, a zatem w przypadku pięcioletniej żywotności oznacza to wydatek rzędu 200 zł na rok. Średnie zużycie energii dla trzech trybów to 34 W, tak więc pod względem poboru prądu Sharp KC-D60EUW także prezentuje się całkiem nieźle, chociaż jego odpowiednik z nowszej serii (Sharp KC-G60EUW) wypada od niego lepiej.

Dla kogo?

Model Sharp KC-D60EUW wyróżnia się wysoką wydajnością oczyszczania i nawilżania, dlatego rekomendujemy go do pomieszczeń o wielkości nawet 49,5 m². Jeśli szukasz sprzętu, który będzie efektywnie oczyszczał powietrze w dużym pomieszczeniu, a zarazem rozwiąże problem niskiej wilgotności, to Sharp KC-D60EUW jest dla Ciebie jedną z najlepszych propozycji.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
2199 zł
Przepływ powietrza
396 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
48 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
49.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25, 45, 55 dB
Pobór mocy
7, 26, 70 W
Wymiary
42x24,2x63,7 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz