Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
44
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D60EUW

Ocena eksperta
54 / 100
Powierzchnia oczyszczania
42 m2
Cena
2299
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW

Sharp KC-D60EUW to najwydajniejsze urządzenie serii oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. Na tle innych urządzeń wyróżnia się m.in. wysoką wydajnością (396 m³/h), obecnością ciekawych funkcji dodatkowych i cichą pracą. Jego cena (w dniu 14.01.2019 r.) wynosi 2499 zł.

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW wykorzystuje kilkuelementowy system filtrujący, w skład którego wchodzą:

  • filtr wstępny, wychwytujący duże zanieczyszczenia,
  • filtr HEPA klasy H13, zatrzymujący drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i alergeny,
  • filtr węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe (nie wymaga mycia, w przeciwieństwie do filtra węglowego obecnego w urządzeniach linii KC-A).

Ponadto, podobnie jak w przypadku innych oczyszczaczy powietrza marki Sharp, proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster, który pomaga w eliminacji wirusów, bakterii i pleśni. Jeśli nie chcesz, nie musisz z niego korzystać, gdyż masz możliwość samodzielnego włączania i wyłączania jonizacji.

Pod względem rodzaju wykorzystywanych technologii oczyszczania, Sharp KC-D60EUW wypada bardzo dobrze. Urządzenie zapewnia ochronę przed smogiem, jak również przed innymi zanieczyszczeniami, w tym alergenami wziewnymi.

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny SHARPTANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

Przepływ powietrza

Podczas pracy w najwyższym trybie oczyszczacz Sharp KC-D60EUW uzyskuje wydajność 396 m³/h. Jest to jego przepływ powietrza, zatem CADR będzie stanowić maksymalnie 90% tej wartości. Z tego powodu maksymalna powierzchnia pomieszczenia, w jakim sprawdzi się to urządzenie, wynosi 44 .  Po uruchomieniu funkcji nawilżania przepływ zostaje ograniczony do 366 m³/h.

W trakcie pracy z pełną wydajnością Sharp KC-D60EUW emituje hałas na poziomie 55 dB, co jest dość dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę przepływ powietrza. W trybie najniższym poziom hałasu to 25 dB i związane jest to z redukcją przepływu powietrza do 90 m³/h. W porównaniu z modelem z nowszej linii Sharpa (KC-G60EUW) hałas jest wyższy, ale wydajność również, dlatego Sharp KC-D60EUW przy najniższej prędkości wentylatora będzie działał sprawniej od swojego nowego odpowiednika.

Nawilżacz ewaporacyjny o wysokiej wydajności

Sharp KC-D60EUW łączy funkcję oczyszczacza i ewaporacyjnego. Wydajność nawilżania tego modelu sięga 660 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 l. O jego opróżnieniu informuje specjalny wskaźnik. Dzięki wbudowanemu higrostatowi sprzęt samodzielnie dąży do utrzymania i zachowania wyznaczonej wilgotności.

W urządzeniu znalazł się również filtr, który dba o czystość wody. Co bardzo ważne, możliwe jest rozdzielenie funkcji oczyszczania i nawilżania. W roli nawilżacza Sharp KC-D60EUW sprawdza się bardzo dobrze, a jego wydajność dostosowana jest do powierzchni pracy wynikającej z przepływu powietrza. Producent dopuszcza stosowanie w nawilżaczu kostek lodu, tak więc urządzenie można potraktować także jako klimatyzer.

Czujniki kurzu i brzydkiego zapachu

Sharp KC-D60EUW pracuje w trzech prędkościach i jest w stanie samodzielnie dostosować tempo oczyszczania i nawilżania do aktualnych potrzeb. W wyborze odpowiednich ustawień pomagają mu czujniki kurzu i brzydkiego zapachu, wilgotności oraz temperatury. Niestety, zabrakło tutaj miernika pyłu zawieszonego PM2,5, który umożliwiłby dopasowywanie prędkości filtracji do stężenia głównego wyznacznika smogu.

Oczyszczacz informuje o czystości powietrza poprzez wskaźnik kolorystyczny. Prezentuje również aktualną wilgotność i temperaturę

Panel oczyszczacza powietrza Sharp KC-D60EUW

Innowacyjne funkcje dodatkowe

Sharp KC-G60EUW informuje o jakości powietrza i braku wody w zbiorniku nawilżacza, jak również o potrzebie wymiany filtrów. Kolejną zaletą urządzenia jest dostępność licznych funkcji dodatkowych. Znajdziemy tutaj m.in.:

  • timer, czyli programator czasowy, pozwalający zaplanować uruchomienie (po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach) i zatrzymanie filtracji (po 1, 2, 4 bądź 8 godzinach),
  • program Ion Shower, polegający na przygotowaniu pomieszczenia do snu poprzez intensywną jonizację, a następnie intensywną pracę oczyszczacza z uruchomioną funkcją nawilżania,
  • Funkcję Pollen, która szybko wykrywa i usuwa pyłki roślinne (w modelach linii KC-D następuje zwiększenie wrażliwości czujników na najdrobniejszych zanieczyszczeń i przechodzeniu na wyższy tryb pracy w przypadku wykrycia choćby niewielkich ich ilości),
  • Auto Restart, oznaczający powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu,
  • Auto Advanced – program przeciwdziałający problemom spowodowanymi nadmiernym nawilżeniem powietrza, który polega na wzmożonej emisji jonów i uruchamia się, kiedy wilgotność przekroczy 70% (jony rozbijają cząsteczki wody, co prowadzi do redukcji nawilżenia),
  • Auto Louver – automatyczne zamykanie rolety nawiewowej, gdy urządzenie nie pracuje, w celu przeciwdziałania dostosowaniu się do jego wnętrza kurzu, który po ponownym uruchomieniu filtracji zostałby wydmuchany do otoczenia, 
  • blokadę rodzicielską – uniemożliwia najmłodszym wyłączenie oczyszczacza oraz zmianę jego ustawień. 

Urządzenie oferuje zatem kilka funkcji znanych z poprzedniej serii oczyszczaczy Sharpa, jak również nowe opcje, czego przykładem jest Audo Advanced.

W przypadku potrzeby relokacji oczyszczacza pomogą w tym kółka z funkcją blokady.

Prosty, elegancki styl

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-D

Model Sharp KC-G60EUW sprzedawany jest w jednym kolorze (białym). Urządzenie ma dość prosty, ale elegancki styl i jest smuklejsze od swojego odpowiednika z serii KC-A. Panel dotykowy oraz wyświetlacz znajdują się na górze. Wymiary oczyszczacza wynoszą 42 x 24,2 x 63,7 cm, a jego waga 8,6 kg.

Przystępne koszty eksploatacji

Żywotność filtrów obecnych w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D60EUW szacowana jest przez producenta na okres 10 lat. Pomiar ten wykonywany był w Japonii, tak więc w polskich warunkach częstotliwość wymiany najprawdopodobniej będzie przynajmniej dwa razy większa, ale mimo to urządzenie nie generuje zbyt wysokich kosztów. Łączna wartość filtra HEPA, filtra węglowego i filtra nawilżacza to około 1000 zł, a zatem w przypadku pięcioletniej żywotności oznacza to wydatek rzędu 200 zł na rok.

Średnie zużycie energii dla trzech trybów to 34 W, tak więc pod względem poboru prądu Sharp KC-D60EUW także prezentuje się całkiem nieźle, chociaż jego odpowiednik z nowszej serii (Sharp KC-G60EUW) wypada od niego lepiej.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Model Sharp KC-D60EUW wyróżnia się wysoką wydajnością oczyszczania i nawilżania, dlatego rekomendujemy go do pomieszczeń o wielkości nawet 44 m². Jeśli szukasz sprzętu, który będzie efektywnie oczyszczał powietrze w dużym pomieszczeniu, a zarazem rozwiąże problem niskiej wilgotności, to Sharp KC-D60EUW jest dla Ciebie jedną z najlepszych propozycji.

Szczegóły techniczne Sharp KC-D60EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
2299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
396 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
48 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
42 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25, 45, 55 dB
Pobór mocy
7, 26, 70 W
Wymiary
42x24,2x63,7 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz