Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
16
Miejsce w rankingu
Sharp

KC-D60EUW

Ocena eksperta
10.8
Powierzchnia oczyszczania
49.5 m2
Cena
2199
Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW
Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW

Sharp KC-D60EUW to najwydajniejsze urządzenie serii oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. Na tle innych urządzeń wyróżnia się m.in. wysoką wydajnością (396 m³/h), obecnością ciekawych funkcji dodatkowych i cichą pracą. Oczyszsczacz sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości prawie 50 m², a jego cena (w dniu 14.01.2019 r.) wynosi 2499 zł.

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW wykorzystuje kilkuelementowy system filtrujący, w skład którego wchodzą:

  • filtr wstępny, wychwytujący duże zanieczyszczenia,
  • filtr HEPA klasy H13, zatrzymujący drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i alergeny,
  • filtr węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe (nie wymaga mycia, w przeciwieństwie do filtra węglowego obecnego w urządzeniach linii KC-A).

Ponadto, podobnie jak w przypadku innych oczyszczaczy powietrza marki Sharp, proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster. Jeśli nie chcesz, nie musisz z niego korzystać, gdyż masz możliwość samodzielnego włączania i wyłączania jonizacji.

Sharp KC-D60EUW łączy funkcję oczyszczacza i ewaporacyjnego nawilżacza powietrza, tak więc znalazł się w nim także filtr usuwający zanieczyszczenia obecne w wodzie. Wydajność nawilżania tego modelu sięga 660 ml/h, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 l. Co bardzo ważne, możliwe jest rozdzielenie funkcji oczyszczania i nawilżania.

Praca w trybie automatycznym i innowacyjne funkcje dodatkowe

Sharp KC-D60EUW jest w stanie samodzielnie dostosować tempo oczyszczania i nawilżania do aktualnych potrzeb. W wyborze odpowiednich ustawień pomagają mu czujniki kurzu i brzydkiego zapachu, wilgotności oraz temperatury.

Kolejną zaletą urządzenia jest dostępność licznych funkcji dodatkowych. Znajdziemy tutaj m.in.:

  • timer, czyli programator czasowy, pozwalający zaplanować uruchomienie (po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach) i zatrzymanie filtracji (po 1, 2, 4 bądź 8 godzinach)
  • program Ion Shower, polegający na przygotowaniu pomieszczenia do snu poprzez intensywną jonizację,
  • Funkcję Pollen, która szybko wykrywa i usuwa pyłki roślinne,
  • Auto Restart, oznaczający powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu.

Urządzenie oferuje zatem kilka funkcji znanych z poprzedniej serii oczyszczaczy Sharpa, jak również nowe opcje, czego najlepszym przykładem jest timer.

Warto dodać, iż Sharp KC-D60EUW sygnalizuje potrzebę wyczyszczenia bądź wymiany filtrów oraz brak wody w zbiorniku nawilżacza.

Przystępne koszty eksploatacji

Żywotność filtrów obecnych w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-D60EUW szacowana jest przez producenta na okres 10 lat. Pomiar ten wykonywany był w Japonii, tak więc w polskich warunkach częstotliwość wymiany najprawdopodobniej będzie dwa razy większa, ale mimo to urządzenie nie generuje zbyt wysokich kosztów. Łączna wartość filtra HEPA, filtra węglowego i filtra nawilżacza to około 1000 zł, a zatem w przypadku pięcioletniej żywotności oznacza to wydatek rzędu 200 zł na rok. Średnie zużycie energii dla trzech trybów to 34 W, tak więc pod względem poboru prądu Sharp KC-D60EUW także prezentuje się całkiem nieźle, chociaż jego odpowiednik z nowszej serii (Sharp KC-G60EUW) wypada od niego lepiej.

Dla kogo?

Model Sharp KC-D60EUW wyróżnia się wysoką wydajnością oczyszczania i nawilżania, dlatego rekomendujemy go do pomieszczeń o wielkości nawet 49,5 m². Jeśli szukasz sprzętu, który będzie efektywnie oczyszczał powietrze w dużym pomieszczeniu, a zarazem rozwiąże problem niskiej wilgotności, to Sharp KC-D60EUW jest dla Ciebie jedną z najlepszych propozycji.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
2199 zł
Przepływ powietrza
396 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
48 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierz-oczyszczacz.pl
49.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25, 45, 55 dB
Pobór mocy
7, 26, 70 W
Wymiary
42x24,2x63,7 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz