Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
47
Miejsce w rankingu

Sharp KC-G60EUW

Sharp KC-G60EUW to jeden z modeli wchodzących w skład najnowszej serii oczyszczaczy powietrza marki Sharp – KC-G, która zadebiutowała na rynku na początku 2018 r. Według producenta najwydajniejsze urządzenie ostatniej linii sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 50 m². Pod pewnymi względami KC-G60EUW ma przewagę nad starszymi oczyszczaczami firmy Sharp serii KC-A i KC-D, ale jest też trochę droższy od swoich poprzedników, gdyż na dzień 12.06.2018 r. wynosi 3299 zł.

Ocena eksperta
2.5/ 5
Ocena na Ceneo
4.68 (Liczba opinii: 98)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
43 m2
Cena
2999
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW przód

Oczyszczanie powietrza ze smogu, jonizacja i nawilżanie

Sharp KC-G60EUW wykorzystuje proces kilkustopniowego oczyszczania powietrza. W skład systemu filtracyjnego wchodzą:

  • filtr wstępny, odpowiedzialny za wychwytywanie dużych zanieczyszczeń, a więc m.in. sierści i kurzu
  • filtr HEPA H13, który wykazuje wysoką skuteczność w walce z pyłami zawieszonymi i alergenami wziewnymi, a także niektórymi bakteriami i wirusami,
  • filtr węglowy z żelem krzemionkowym, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe, w tym WWA.

Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w jonizator Plasmacluster, który samodzielnie nie pochłania zanieczyszczeń, ale ułatwia usuwanie niektórych cząsteczek, a dodatkowo przeciwdziała nadmiarowi jonów dodatnich w powietrzu. Funkcję jonizacji można wyłączyć.

Jeżeli przyjrzymy się technologiom zastosowanym w urządzeniach serii Sharp KC-A i KC-D, możemy odnieść wrażenie, że poza dodatkiem żelu krzemionkowego nie wprowadzono tutaj żadnych zmian, które mogłyby sprawić, że efekty oczyszczania będą jeszcze lepsze. Warto zatem wyjaśnić, że firma Sharp udoskonaliła dwa elementy systemu filtracyjnego. Filtr wstępny znajdujący się w urządzeniach serii KC-G jest zdolny wychwytywać mniejsza cząsteczki niż ten obecny w starszych modelach, natomiast filtr nawilżacza charakteryzuje się większą odpornością mechaniczną, a gromadzące się na nim zanieczyszczenia można usuwać pod bieżącą wodą.

 

Przepływ powietrza

Wydajność oczyszczania modelu Sharp KC-G60EUW jest wyrażona poprzez przepływ powietrza, który wynosi 408 m3/h. Zważywszy na to, że CADR stanowi maksymalnie 90% tej wartości, maksymalną powierzchnia pracy tego urządzenia to 45 m2.

Nie polecamy go do pomieszczeń większych, szczególnie iż podany przepływ dotyczy urządzenia pracującego tylko w trybie oczyszczania. Po uruchomieniu funkcji nawilżania wydajność spada do 342 m3/h. Głośność pracy w wysokich trybach (53 dB z nawilżaniem i 49 dB bez nawilżania) nie jest wysoka w stosunku do efektywności.

Przy niskiej prędkości wentylatora zostaje zredukowana do 24 dB. Wydaje się to zaletą, lecz należy wziąć pod uwagę fakt, iż przepływ powietrza wynosi wówczas 72 m3/h. W dużym pomieszczeniu i przy znacznym poziomie smogu na zewnątrz może to być zbyt mało, aby utrzymać dobrą jakość powietrza.

Nawilżacz ewaporacyjny o wysokiej wydajności

Sharp KC-G60EUW to nawilżacz wykorzystujący ewaporację, a więc najbezpieczniejszą dla ludzi metodę nawilżania powietrza. Jego maksymalna wydajność wynosi 630 ml/h, co jest bardzo dobrym wynikiem, chociaż model z poprzedniej serii wypada pod tym względem nieco lepiej.

Zbiornik na wodę ma pojemność 3 l, a gdy jej poziom jest niski, urządzenie informuje o konieczności uzupełnienia pojemnika za pośrednictwem odpowiedniego wskaźnika. W zależności od stanu powietrza i swoich potrzeb funkcję nawilżania można wyłączyć.

Czujniki jakości powietrza i pory dnia

Najnowsze oczyszczacze powietrza marki Sharp pozwalają na samodzielny wybór jednej z trzech dostępnych prędkości filtracji oraz na korzystanie z trybu auto. Różnica między serią KC-G a starszymi urządzeniami Sharpa polega na tym, że w trybie automatycznym uwzględniana jest nie tylko jakość powietrza.

Czujniki światła i ruchu sprawiają, że sprzęt dostosowuje się również do pory dnia i obecności człowieka. W praktyce oznacza to niższe ryzyko zakłócania komfortu domowników, wynikające z uruchomienia wyższych a więc i głośniejszych obrotów wentylatora oraz podświetlania panelu sterowania. Urządzenie ma łącznie siedem

czujników: PM 2,5, kurzu, zapachu, wilgotności, temperatury, światła i ruchu.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Wyświetlacz oczyszczacza Sharp KC-G60EUW

 

Liczne funkcje dodatkowe

Jeżeli zdecydujesz się sam kontrolować tempo filtracji, to pomoże Ci w tym siedmiostopniowa skala czystości powietrza.

Sharp KC-G60EUW został wyposażony w szereg funkcji znanych z poprzednich serii oczyszczaczy marki Sharp, takich jak:

  1. Timer z regulacją skokową, umożliwiający zaplanowanie włączenia filtracji po 1, 2 albo 8 godzinach bądź zakończenie tego procesu po upływie 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin;
  2. Auto Restart, przywracający poprzednie ustawienia w przypadku przerwy w zasilaniu;
  3. Tryb Pollen, w którym urządzenie wykrywa i szybko usuwa pyłki roślinne;
  4. Clean Ion Shower, czyli godzinny program intensywnej jonizacji;
  5. Blokada rodzicielska, zapobiegająca zmianie ustawień przez dzieci.
  6. Wskaźnik zużycia filtrów.

Spośród nowatorskich rozwiązań wykorzystanych w serii KC-G warto wymienić technologię Plasmacluster Spot, która pozwala na usunięcie z tkanin niepożądanych zapachów, roztoczy i mikroorganizmów.

Po uruchomieniu z przedniego wywiewu – którego kąt nachylenia w nowych urządzeniach Sharp można regulować – wypływa powietrze o wysokiej koncentracji jonów ujemnych (ponad 70 000 na cm3). Funkcję tę można wykorzystać np. do odświeżenia odzieży i butów sportowych oraz do usunięcia zapachów pozostawionych przez zwierzęta domowe.

Udoskonalony został także wyświetlacz, który jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy przyciemnia się, gdy w pomieszczeniu jest ciemno, a oprócz tego pozwala na odczyt aktualnej wilgotności i temperatury powietrza oraz zużycia energii.

Prosty styl

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW jako jedyny z linii KC-G dostępny jest tylko w kolorze białym. Urządzenie charakteryzuje się prostym, ale eleganckim stylem. Jego wymiary wynoszą 36,2 x 37 x 66 cm, a waga 10,4 kg.

Panel sterowania znajduje się na górze, a trochę niżej, na przodzie oczyszczacza, umieszczony został wyświetlacz. Nawiew regulowany ulokowany jest z przodu, natomiast nawiew ze stałym kierunkiem na górze.

Sharp KC-G60EUW, zdjęcie prezentujące z różnych stron

Wysoka cena, przystępne koszty eksploatacji

Na początku 2018 r. Sharp KC-G60EUW kosztował 3299 zł. W porównaniu z wieloma innymi oczyszczaczami powietrza zaprezentowanymi na naszej stronie jest to dość wysoka kwota, lecz należy zauważyć, iż idzie ona w parze z wysoką jakością. Sharp KC-G60EUW stanowi połączenie oczyszczacza powietrza, jonizatora i wydajnego ewaporacyjnego nawilżacza powietrza.

Z drugiej strony w tej cenie użytkownik ma prawo oczekiwać pilota zdalnego sterowania, dzięki któremu nie musiałby wstawać za każdym razem, gdy chce zmienić ustawienia urządzenia.

W oczyszczaczu znajdują się trzy wymienne elementy: filtr HEPA, węglowy i filtr nawilżacza. Ich ceny wynoszą odpowiednio 449, 189 i 299 zł. To niezbyt dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż według zapewnień producenta wystarczają na 10 lat użytkowania sprzętu. Ich roczny koszt wynosi mniej niż 100 zł. Wprawdzie według użytkowników starszych oczyszczaczy powietrza firmy Sharp w zasmogowanych polskich miastach żywotność filtrów jest nawet o połowę krótsza, lecz wydatek rzędu 200 zł na rok to nadal niezbyt wysoka kwota, tym bardziej jak na urządzenie o dużej wydajności.

Średnie zużycie prądu wynosi 33,8 W, co w przypadku sprzętu o takich parametrach można uznać za dobry wynik.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60 prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Sharp KC-G60EUW można polecić osobom, które poszukują urządzenia łączącego funkcję oczyszczacza i nawilżacza, skutecznego w większych pomieszczeniach. Spełni on oczekiwania użytkowników, którzy lubią sprzęt oferujący szerokie możliwości i są zapłacić za niego ponad 3000 zł.

Szczegóły techniczne Sharp KC-G60EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
2999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
408 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
50 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
43 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 285 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
24, 48, 53 dB
Pobór mocy
6,5, 40, 55 W
Wymiary
36,2 x 37 x 66 cm
Waga
10,4 kg
Certyfikaty
BAF (Allergy UK)

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz