Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
17
Miejsce w rankingu

SharpKC-G60EUW

Ocena eksperta
10.6
Powierzchnia oczyszczania
51 m2
Cena
3299
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW przód

Sharp KC-G60EUW to jeden z modeli wchodzących w skład najnowszej serii oczyszczaczy powietrza marki Sharp – KC-G, która zadebiutowała na rynku na początku 2018 r. Według producenta najwydajniejsze urządzenie ostatniej linii sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 50 m². Pod pewnymi względami KC-G60EUW ma przewagę nad starszymi oczyszczaczami firmy Sharp serii KC-A i KC-D, ale jest też trochę droższy od swoich poprzedników, gdyż na dzień 12.06.2018 r. wynosi 3299 zł.

Oczyszczanie powietrza ze smogu, jonizacja i nawilżanie

Sharp KC-G60EUW wykorzystuje proces kilkustopniowego oczyszczania powietrza. W skład systemu filtracyjnego wchodzą:

  • filtr wstępny, odpowiedzialny za wychwytywanie dużych zanieczyszczeń, a więc m.in. sierści i kurzu
  • filtr HEPA H13, który wykazuje wysoką skuteczność w walce z pyłami zawieszonymi i alergenami wziewnymi, a także niektórymi bakteriami i wirusami,
  • filtr węglowy z żelem krzemionkowym, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe, w tym WWA.

Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w jonizator Plasmacluster, który samodzielnie nie pochłania zanieczyszczeń, ale ułatwia usuwanie niektórych cząsteczek, a dodatkowo przeciwdziała nadmiarowi jonów dodatnich w powietrzu. Funkcję jonizacji można wyłączyć.

Sharp KC-G60EUW oczyszcza, a zarazem nawilża powietrze, dlatego nie zabrakło w nim filtru nawilżacza, likwidującego obecne w wodzie mikroorganizmy i osad.

Jeżeli przyjrzymy się technologiom zastosowanym w urządzeniach serii Sharp KC-A i KC-D, możemy odnieść wrażenie, że nie wprowadzono tutaj żadnych zmian, które mogłyby sprawić, że efekty oczyszczania będą jeszcze lepsze. Warto zatem wyjaśnić, że firma Sharp udoskonaliła dwa elementy systemu filtracyjnego. Filtr wstępny znajdujący się w urządzeniach serii KC-G jest zdolny wychwytywać mniejsza cząsteczki niż ten obecny w starszych modelach, natomiast filtr nawilżacza charakteryzuje się większą odpornością mechaniczną, a gromadzące się na nim zanieczyszczenia można usuwać pod bieżącą wodą.

Sprawdźmy teraz jak Sharp KC-G60EUW sprawdza się w roli nawilżacza. Jego wydajność to 630 ml/h, co jest bardzo dobrym wynikiem, chociaż model z poprzedniej serii wypada pod tym względem nieco lepiej. Zbiornik na wodę ma pojemność 3 l. Nie jest zatem mały, ale w przypadku pracy najwyższej intensywności do opróżnienia go dojdzie po niespełna 5 godzinach. Co ważne, Sharp KC-G60EUW to nawilżacz wykorzystujący ewaporację, a więc najbezpieczniejszą dla ludzi metodę nawilżania. W zależności od stanu powietrza i swoich potrzeb funkcję nawilżania można wyłączyć.

Wyświetlacz Sharp KC-G60EUW

Czujniki jakości powietrza i pory dnia, timer i funkcja usuwania zapachu z tkanin

Najnowsze oczyszczacze powietrza marki Sharp pozwalają na samodzielny wybór jednej z trzech dostępnych prędkości filtracji oraz na korzystanie z trybu auto. Różnica między serią KC-G a starszymi urządzeniami Sharpa polega na tym, że w trybie automatycznym uwzględniana jest nie tylko jakość powietrza. Czujniki światła i ruchu sprawiają, że sprzęt dostosowuje się również do pory dnia i obecności człowieka. W praktyce oznacza to niższe ryzyko zakłócania komfortu domowników, wynikające z uruchomienia wyższych a więc i głośniejszych obrotów wentylatora oraz podświetlania panelu sterowania. Urządzenie ma łącznie siedem czujników: PM 2,5, kurzu, zapachu, wilgotności, temperatury, światła i ruchu.

Jeżeli zdecydujesz się sam kontrolować tempo filtracji, to pomoże Ci w tym siedmiostopniowa skala czystości powietrza.

Sharp KC-G60EUW został wyposażony w szereg funkcji znanych z poprzednich serii oczyszczaczy marki Sharp, takich jak:

  1. Timer z regulacją skokową, umożliwiający zaplanowanie włączenia filtracji po 1, 2 albo 8 godzinach bądź zakończenie tego procesu po upływie 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin;
  2. Auto Restart, przywracający poprzednie ustawienia w przypadku przerwy w zasilaniu;
  3. Tryb Pollen, w którym urządzenie wykrywa i szybko usuwa pyłki roślinne;
  4. Clean Ion Shower, czyli godzinny program intensywnej jonizacji;
  5. Blokada rodzicielska, zapobiegająca zmianie ustawień przez dzieci.
  6. Wskaźnik zużycia filtrów.

Spośród nowatorskich rozwiązań wykorzystanych w serii KC-G warto wymienić technologię Plasmacluster Spot, która pozwala na usunięcie z tkanin niepożądanych zapachów, roztoczy i mikroorganizmów. Po uruchomieniu z przedniego wywiewu – którego kąt nachylenia w nowych urządzeniach Sharp można regulować – wypływa powietrze o wysokiej koncentracji jonów ujemnych (ponad 70 000 na cm3). Funkcję tę można wykorzystać np. do odświeżenia odzieży i butów sportowych oraz do usunięcia zapachów pozostawionych przez zwierzęta domowe.

Udoskonalony został także wyświetlacz, który jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy przyciemnia się, gdy w pomieszczeniu jest ciemno, a oprócz tego pozwala na odczyt aktualnej wilgotności i temperatury powietrza oraz zużycia energii.

Wysoka cena za wysoką jakość

Na początku 2018 r. Sharp KC-G60EUW kosztował 3299 zł. W porównaniu z wieloma innymi oczyszczaczami powietrza zaprezentowanymi na naszej stronie jest to dość wysoka kwota, lecz należy zauważyć, iż idzie ona w parze z wysoką jakością. Sharp KC-G60EUW stanowi połączenie oczyszczacza powietrza, jonizatora i wydajnego ewaporacyjnego nawilżacza powietrza.

Z drugiej strony w tej cenie użytkownik ma prawo oczekiwać pilota zdalnego sterowania, dzięki któremu nie musiałby wstawać za każdym razem, gdy chce zmienić ustawienia urządzenia.

W oczyszczaczu znajdują się trzy wymienne elementy: filtr HEPA, węglowy i filtr nawilżacza. Ich ceny wynoszą odpowiednio 449, 189 i 299 zł. To niezbyt dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż według zapewnień producenta wystarczają na 10 lat użytkowania sprzętu. Ich roczny koszt wynosi mniej niż 100 zł. Wprawdzie według użytkowników starszych oczyszczaczy powietrza firmy Sharp w zasmogowanych polskich miastach żywotność filtrów jest nawet o połowę krótsza, lecz wydatek rzędu 200 zł na rok to nadal niezbyt wysoka kwota, tym bardziej jak na urządzenie o dużej wydajności. Średnie zużycie prądu wynosi 33,8 W, co w przypadku sprzętu o takich parametrach można uznać za dobry wynik.

Dla kogo?

Sharp KC-G60EUW można polecić osobom, które poszukują urządzenia do pomieszczeń o wielkości do 51 m². Jego cena wydaje się wysoka, ale jest adekwatna do możliwości, jakie oferuje. Sprzęt oczyszczacza powietrze, a jednocześnie nawilża je i jonizuje, a dodatkowo jest wyposażony w szereg funkcji, jakich nie mają inne oczyszczacze.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
3299 zł
Przepływ powietrza
408 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
50 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
51 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
24, 48, 53 dB
Pobór mocy
6,5, 40, 55 W
Wymiary
36,2 x 37 x 66 cm
Waga
10,4 kg
Certyfikaty
Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz