Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
27
Miejsce w rankingu

Ideal AP 15

Ideal AP 15 to oczyszczacz powietrza niemieckiego producenta, który w swoim asortymencie posiada dobrej jakości sprzęty. Swoją efektywność oczyszczania zawdzięcza wysokiej klasy filtra H13, a to oznacza skuteczność na poziomie 99,95%.

Ocena eksperta
2.9/ 5
Ocena na Ceneo
4.88 (Liczba opinii: 8)
Powierzchnia oczyszczania
13 m2
Cena
899
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15

Skuteczna filtracja powietrza

Ideal AP 15 filtruje skutecznie powietrze, ponieważ zawiera 3 dobrze sprawdzające się w oczyszczaczach filtry oraz technologię jonizacji Plasma Wave.

  • filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia włosy, kurz czy sierść zwierząt,
  • filtr węglowy ma za zadanie neutralizować przykre zapachy i usuwać formaldehyd i lotne związki organiczne z powietrza,
  • filtr HEPA który usuwa alergeny i najmniejsze cząsteczki w smogu pyły PM2,5, które są najbardziej groźne dla ludzkiego zdrowia,

jonizatora Plasma Wave, który nasyca powietrze anionami, zapobiegając negatywnym skutkom nadmiaru kationów.

Przód oczyszczacza powietrza Ideal AP 15

Wysoki komfort użytkowania

Ten model pozwala na kontrolowanie jakości powietrza za pomocą wyświetlacza. Posiada ważny w oczyszczaczach tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość pracy do jakości powietrza. Tryb ten opiera się na wynikach z czujników: pyłu, gazu i zapachu. Ponadto pozwala na manualne przełączanie prędkości pomiędzy 4 trybami.

Cicha praca - jedynie 26 dB na najniższym trybie sprawia, że urządzenie jest dobrym wyborem do małych pomieszczeń. Ciekawą sprawą jest pobór prądu. Ap 15 należy z pewnością do energooszczędnych urządzeń, pobierając jedynie 40 W mocy w najwyższej prędkości. Pobór mocy dla pozostałych prędkości wynosi:

  • 1 - 4 W
  • 2 - 6 W
  • 3 - 10 W
  • 4 - 40 W

Pozwala to sądzić, iż CADR AP 15 w niższych prędkościach jest podobny pomiędzy poszczególnymi poziomami, a dopiero tryb turbo gwarantuje istotny wzrost wydajności urządzenia.

Szereg udogodnień

AP 15 ma czujnik intensywności światła, co oznacza, że po zmniejszeniu jasności w pomieszczeniu oczyszczacz redukuje jasność oświetlenia i tempo filtracji. Ma to swoje plusy i minusy.

Jak pokazuje nasze doświadczenie z tego typu czujnikami, potrafią one często destabilizować pracę sprzętu, np. pomimo dużego zanieczyszczenia wieczorem, oczyszczacz włącza najniższą prędkość po zgaszeniu światła.

Konieczność zmiany filtra urządzenie informuje sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Dołączony pilot pozwala na włączenie i wyłączenie sprzętu oraz wybór dogodnych ustawień. Oczywiście wszystkie opcje możemy też wybrać z poziomu panelu sterowania umieszczonego na górze urządzenia.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Ideal AP15 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Góra oczyszczacza powietrza Ideal AP 15

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza AP 15 posiada wydajność (CADR) 103 m³/h, a to oznacza, że będzie skuteczny na powierzchni 13 m². To słaby wynik. Niestety w tej półce cenowej znajdziemy sporo urządzeń o znacznie większej wydajności, które przefiltrują dużo większą powierzchnię.

Szczegóły techniczne Ideal AP 15

Dane techniczne
Wartości
Cena
899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
103 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
21 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
13 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, węglowy
Koszty eksploatacji
Od 199 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
pyłu, gazu i zapachu
Głośność pracy
26/35/43/52 dB
Pobór mocy
4/6/10/40 W
Wymiary
47 x 35 x 31 cm
Waga
6 kg
Certyfikaty
AHAM

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Ideal - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz