Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
48
Miejsce w rankingu

Ideal AP 15

Ocena eksperta
53.2 / 100
Powierzchnia oczyszczania
25 m2
Cena
1399
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 przód
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 przód

Ideal AP 15 to oczyszczacz powietrza niemieckiego producenta, który w swoim asortymencie posiada dobrej jakości sprzęty. Swoją efektywność oczyszczania zawdzięcza wysokiej klasy filtra H13, a to oznacza skuteczność na poziomie 99,95%.

Jonizacja powietrza w oczyszczaczy powietrza Ideal AP 15

Skuteczna filtracja powietrza

Ideal AP 15 filtruje skutecznie powietrze, ponieważ zawiera 3 dobrze sprawdzające się w oczyszczaczach filtry oraz technologię jonizacji Plasma Wave.

  • filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia włosy, kurz czy sierść zwierząt,
  • filtr węglowy ma za zadanie neutralizować przykre zapachy i usuwać formaldehyd i lotne związki organiczne z powietrza,
  • filtr HEPA który usuwa alergeny i najmniejsze cząsteczki w smogu pyły PM2,5, które są najbardziej groźne dla ludzkiego zdrowia,

jonizatora Plasma Wave, który nasyca powietrze anionami, zapobiegając negatywnym skutkom nadmiaru kationów.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15

Wysoki komfort użytkowania

Ten model pozwala na kontrolowanie jakości powietrza za pomocą wyświetlacza. Posiada ważny w oczyszczaczach tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość pracy do jakości powietrza. Tryb ten opiera się na wynikach z czujników: pyłu, gazu i zapachu. Ponadto pozwala na manualne przełączanie prędkości pomiędzy 4 trybami.

Cicha praca - jedynie 26 dB na najniższym trybie sprawia, że urządzenie jest dobrym wyborem do małych pomieszczeń. Ciekawą sprawą jest pobór prądu. Ap 15 należy z pewnością do energooszczędnych urządzeń, pobierając jedynie 40 W mocy w najwyższej prędkości. Pobór mocy dla pozostałych prędkości wynosi:

  • 1 - 4 W
  • 2 - 6 W
  • 3 - 10 W
  • 4 - 40 W

Pozwala to sądzić, iż CADR AP 15 w niższych prędkościach jest podobny pomiędzy poszczególnymi poziomami, a dopiero tryb turbo gwarantuje istotny wzrost wydajności urządzenia.

Góra oczyszczacza powietrza Ideal AP 15

Szereg udogodnień

AP 15 ma czujnik intensywności światła, co oznacza, że po zmniejszeniu jasności w pomieszczeniu oczyszczacz redukuje jasność oświetlenia i tempo filtracji. Ma to swoje plusy i minusy.

Jak pokazuje nasze doświadczenie z tego typu czujnikami, potrafią one często destabilizować pracę sprzętu, np. pomimo dużego zanieczyszczenia wieczorem, oczyszczacz włącza najniższą prędkość po zgaszeniu światła.

Konieczność zmiany filtra urządzenie informuje sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Dołączony pilot pozwala na włączenie i wyłączenie sprzętu oraz wybór dogodnych ustawień. Oczywiście wszystkie opcje możemy też wybrać z poziomu panelu sterowania umieszczonego na górze urządzenia.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Ideal AP15 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza AP 15 posiada wydajność 170 m³/h, a to oznacza, że będzie skuteczny na powierzchni 21 m². Sprawdzi się w mieszkaniach i małych pomieszczeniach biurowych. Bardzo dobrze poradzi sobie w sypialni i pokoju dla dzieci. Niestety w tej półce cenowej znajdziemy sporo urządzeń o znacznie większej wydajności, które przefiltrują dużo większą powierzchnię.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1399 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
40-170 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
21 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, węglowy
Koszty eksploatacji
Wstępny, HEPA, węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
pyłu, gazu i zapachu
Głośność pracy
26/35/43/52 dB
Pobór mocy
4/6/10/40 W
Wymiary
47 x 35 x 31 cm
Waga
6 kg
Certyfikaty
AHAM

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz