Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Wycofany ze sprzedaży

Ideal AP 45

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 to uprzędzenie charakteryzujące się dobrą wydajnością (CADR 343 m³/h) i wykorzystywaniem wieloetapowego procesu oczyszczania. Jego cena wynosi dziś (25.01.2019) 1999 zł.

Ocena na Ceneo
4.72 (Liczba opinii: 13)
Powierzchnia oczyszczania
42 m2
Cena
Oczyszczacz Powietrza Ideal AP 45
Oczyszczacz Powietrza Ideal AP 45

Ideal AP 45 – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 343 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju do max. 42 m².

👍🏻 Idealny do salonu, sypialni. 

👍🏻 Pilot zdalnego sterowania.

👍🏻 Czujnik pyłów oraz gazów i zapachów.

👍🏻 Tryb automatyczny.

👍🏻 Jonizator plazmowy – generuje jony dodatnie oraz ujemne, pomocne w usuwaniu m.in. zarodników pleśni i bakterii. Jonizację uznajemy za przydatną np. dla alergików, jednak sam jonizator nie zastąpi oczyszczacza z filtrami HEPA i węglowym.

👎🏻 Brak aplikacji.

 

Wielostopniowe oczyszczanie z udziałem jonów

Ideal AP 45 to urządzenie wyposażone w zestaw trzech filtrów:

  • filtr wstępny, który wychwytuje zanieczyszczenia o dużych rozmiarach,
  • filtr HEPA klasy H13, zatrzymujący drobne cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony,
  • filtr węglowy, którego zadanie polega na oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń gazowych i neutralizacji brzydkich zapachów.

Filtry pokryte zostały powłoką antybakteryjną CleanCel, dzięki której oczyszczacz radzi sobie z eliminacją patogenów jeszcze lepiej niż urządzenia, w których za ich usuwanie odpowiada wyłącznie technologia HEPA.

W oczyszczaczu Ideal AP 45 znalazł się również jonizator PlasmaWave, który ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i alergenów oraz odświeża powietrze.

Ponadto w procesie oczyszczania bierze udział system OptiFlow, który służy optymalnemu rozprowadzaniu oczyszczonego powietrza.

Inteligentna praca i wygodne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 oferuje cztery prędkości filtracji i jest w stanie samodzielnie dopasować intensywność oczyszczania do stanu powietrza. Niestety, producent nie informuje o tym, jaki sensor wykorzystuje urządzenie i jaki rodzaj zanieczyszczeń uwzględniany jest w trybie automatycznym. Zaletę stanowi natomiast obecność czujnika światła, który sprawia, że wieczorem Ideal AP 45 sam przełącza się w tryb nocny, aby zapewnić odpowiednie warunki do snu.

Za kolejną zaletę można uznać cichą – w stosunku do wydajności – pracę. W zależności od wybranego trybu oczyszczacz generuje hałas na poziomie 27-60 dB. Na komfort użytkowania pozytywnie wpływa również obecność wskaźników, które informują o stanie powietrza oraz o potrzebie wymiany filtra. W oczyszczaczu nie ma możliwości zaplanowania czasu wyłączenia, jednak trudno uznać to za wadę, biorąc pod uwagę niepraktyczność tej funkcji.

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Ideal AP 45 jest możliwe poprzez panel albo za pośrednictwem pilota. Urządzenie ma poręczny uchwyt, który w razie potrzeby ułatwi przesunięcie go w inne miejsce.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP45

Przeciętne zużycie prądu i niewygórowane koszty filtrów

Zużycie prądu w trzech pierwszych trybach nie jest wysokie, ponieważ wynosi odpowiednio 11, 20 i 40 W. Wadę stanowi moc najwyższej prędkości filtracji, po uruchomieniu której pobór energii wzrasta do 110 W. To, czy fakt ten będzie miał istotny wpływ na koszt eksploatacji, uzależnione jest od częstotliwości wykorzystywania najwyższego trybu oczyszczania.

Za zestaw filtrów (filtr HEPA + filtr węglowy) trzeba zapłacić 550 zł. Nie jest to wysoka kwota, jeśli wziąć pod uwagę nawet dwuletnią żywotność i wysoką wydajność oczyszczacza Ideal AP 45.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Ideal AP45 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Klasyczny desgin

Oczyszczacz powietrza Ideal AP45

Oczyszczacze powietrza Ideal Classic,  do których zalicza się model Ideal AP 45, to urządzenia wyróżniające się skromnym, ale eleganckim stylem. Oczyszczacz ma białą obudowę, szare wstawki po bokach i czarny panel.

Dla kogo?

Ideal AP 45 to oczyszczacz powietrza, który powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli szukasz urządzenia skutecznego w dużym pomieszczeniu i zapewniającego wysoką dokładność filtracji. Maksymalny przepływ powietrza tego urządzenia wynosi 500 m³/h, a CADR 343 m³/h, co pozwala nam polecić go do pomieszczeń o wielkości nawet 42 m².

 

Szczegóły techniczne Ideal AP 45

Dane techniczne
Wartości
Cena
1953 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
343 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
70 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
42 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 279 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizator, Powłoka antybakteryjna CleanCel
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
27, 38, 50, 60 dB
Pobór mocy
11, 20, 40, 110 W
Wymiary
44 x 26 x 65 cm
Waga
8 kg
Certyfikaty
PZH

Sprawdź komentarze

    1. To prawda, oczyszczacz Ideal AP 45 ma dobre parametry. Jednak pod względem stosunku możliwości do ceny niektóre oczyszczacze powietrza wypadają lepiej.

  1. Cześć. A czy ten system OptiFlow faktycznie robi różnicę w porównaniu do innych oczyszczaczy?

    1. Nie jest to funkcja, którą można uznać za argument przemawiający za wyborem tego właśnie oczyszczacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Ideal - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz