Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortowanie
1

Ideal AP 15

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 przód
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 przód
Jonizacja
2.9
13 m2
899
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.88 (Liczba opinii: 8)
2

Ideal AP 30

Jonizacja
Przód oczyszczacza powietrza Ideal AP 30
Przód oczyszczacza powietrza Ideal AP 30
Jonizacja
2.6
26 m2
1499
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.56 (Liczba opinii: 18)

Ideal AP 45

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 przód
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 przód
Jonizacja
Wycofany ze sprzedaży
42 m2
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.72 (Liczba opinii: 13)

Ideal to niemiecka firma założona w 1951 r. przez Wilhelma Kruga i Ludwiga Priestera. Obecnie przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie oczyszczacze powietrza, maszyny do cięcia papieru, niszczarki do dokumentów, a także kilka akcesoriów biurowych. W Polsce wyłącznym przedstawicielem Ideal jest firma Opus.

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza marki Ideal

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem oczyszczacza powietrza Ideal, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie urządzeń tej marki, które pomoże w wybraniu najlepszego modelu.

Oczyszczacze powietrza Ideal – zestawienie

 

Oczyszczacze powietrza Ideal Classic

W dziedzinie oczyszczania powietrza firma Ideal zadebiutowała w 2014 r., wprowadzając na rynek produkty opatrzone marką Ideal Health. W sprzedaży jako pierwsza pojawiła się seria oczyszczaczy Ideal Classic, złożona z trzech urządzeń o różnej wydajności:

 • Ideal AP 15 – przepływ powietrza 170 m³/h, CADR 98/98/103 m³/h (dym/kurz/pyłki),
 • Ideal AP 30 – przepływ powietrza 330 m³/h, CADR 197/197/214 m³/h (dym/kurz/pyłki),
 • Ideal AP 45 – przepływ powietrza 500 m³/h, CADR 298/291/343 m³/h (dym/kurz/pyłki). 

Urządzenia te zostały wyposażone w kastę filtrującą złożoną z filtra wstępnego, filtra HEPA klasy H13 i filtra z węglem aktywnym, pokrytych powłoką antybakteryjną, a także w jonizator powietrza PlasmaWave. Oczyszczacze są zatem przystosowane do usuwania wszystkich składników smogu oraz alergenów i patogenów, jak również do neutralizacji brzydkich zapachów.

Dzięki czujnikom pyłów i gazu oczyszczacze powietrza Ideal AP15, AP30 i AP45 potrafią pracować w trybie automatycznym. Użytkownik ma też do dyspozycji inne udogodnienia, np. wskaźnik wymiany filtrów i pilot zdalnego sterowania. 

Porównanie oczyszczaczy powietrza Ideal

 

Oczyszczacz powietrza Ideal AP30

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30, źródło: materiały producenta

Oczyszczacze z serii Ideal Classic pod względem stosunku możliwości do ceny prezentują się najlepiej ze wszystkich modeli tej marki. Zastosowane tutaj technologie filtracyjne w pełni wystarczają do usunięcia niemal 100% zanieczyszczeń, w tym smogu, alergenów i LZO.

Oczyszczacze powietrza Ideal Med

W ofercie firmy Ideal pojawiły się również oczyszczacze powietrza rekomendowane przez producenta do stosowania w takich obiektach jak gabinety lekarskie i stomatologiczne, szpitale oraz przychodnie. W skład serii Ideal Med wchodzą dwa modele:

 • Ideal AP 40 – przepływ powietrza 480 m³/h,
 • Ideal AP 100 – przepływ powietrza 750 m³/h.

Linia medyczna wykorzystuje te same technologie oczyszczania co seria Ideal Classic, tak więc wewnątrz urządzeń znalazły się filtry wstępne, filtry węglowe i filtry HEPA klasy H13, pokryte powłoką antybakteryjną CleanCel, jak również jonizatory PlasmaWave. Dla zapewnienia jeszcze większej efektywności oczyszczania w miejscach, w których jakość powietrza ma szczególne znaczenie, Ideal AP 40 i Ideal AP 100 zostały wzbogacone o filtr mikrobiologiczny PM2,5.

Urządzenia pracują w trybie automatycznym oraz informują o aktualnym stanie powietrza i potrzebie wymiany filtrów. Oprócz wydajności oba modele różni sposób sterowania. Pracę oczyszczacza powietrza Ideal AP 40 można kontrolować poprzez panel dotykowy, natomiast Ideal AP 100 to oczyszczacz sterowany za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

Oczyszczacze powietrza Ideal PRO

W skład serii Ideal AP Pro wchodzą cztery modele:

 • Ideal AP 30 PRO – przepływ powietrza 300 m³/h,
 • Ideal AP 40 PRO – przepływ powietrza 420 m³/h,
 • Ideal AP 60 PRO – przepływ powietrza 600 m³/h,
 • Ideal AP 80 PRO – przepływ powietrza 800 m³/h.

Za oczyszczanie powietrza odpowiedzialny jest pięciowarstwowy filtr 360°, w skład którego wchodzą m.in. filtr HEPA i filtr węglowy. Dla zapewnienia bardzo wysokiej efektywności w walce z zanieczyszczeniami gazowymi zastosowano tutaj dużą ilość węgla aktywnego (740 000 m2 w oczyszczaczach powietrza Ideal AP 30 PRO i AP 40 PRO).

Ponadto seria Ideal Pro wyróżnia się rozbudowanym system czujników jakości powietrza. W modelach tych wykorzystane zostały lepsze sensory pyłów, gazu i zapachu, co przekłada się na jeszcze lepsze dostosowanie prędkości filtracji do stanu powietrza w trybie automatycznym.

Pracę oczyszczaczy powietrza Ideal Pro 30, 40, 60 i 80 można kontrolować na odległość, ponieważ sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dwa najwydajniejsze modele z tej linii zostały wyposażone w uchwyt, który umożliwia montaż oczyszczacza na ścianie.

Urządzenia dostępne są w jednej wersji kolorystycznej, jednak w przypadku oczyszczaczy powietrza Ideal AP 40 PRO i AP 30 PRO możliwa jest zmiana wyglądu poprzez dokupienie filtra wstępnego w wybranym kolorze.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP30 w różnych wersjach kolorystycznych.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30/40, źródło: materiały producenta

OCZYSZCZACZE POWIETRZA IDEAL Z FUNKCJĄ NAWILŻANIA

Wśród propozycji Ideal nie zabrakło oczyszczaczy połączonych z ewaporacyjnym nawilżaczem powietrza. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się trzy takie urządzenia:

 • Ideal ACC 55,
 • AW 60,
 • AP 35 H.

Oczyszczacz powietrza Ideal ACC 55 został wyposażony w filtr HEPA H13 i filtr węglowy. Jego wydajność oczyszczania wynosi 220 m³/h, a wydajność nawilżania 250 ml/h. Niestety, zabrakło tu czujników zanieczyszczeń.

Kolejne urządzenie dwufunkcyjne, czyli oczyszczacz powietrza Ideal AW 60, poza filtrem węglowym i HEPA wykorzystuje jeszcze jonizator plazmowy. Maksymalna wydajność nawilżania tego modelu to 500 ml/h. Producent nie podaje przepływu powietrza ani CADR-u. W oczyszczaczu Ideal AW 60 znalazł się wyłącznie czujnik wilgotności.

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Ideal AP 35 H został wyposażony w filtr wstępny, węglowy, HEPA H13 i jonizator plazmowy. Urządzenie ma czujnik pyłów i wilgotności. Jego przepływ powietrza wynosi 300 ml/h, a maksymalna wydajność oczyszczania 300 m³/h.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H

Oczyszczacz powietrza Ideal AP35H, źródło: materiały producenta

Nawilżacz powietrza Ideal

Oferta urządzeń poprawiających jakość powietrze marki Ideal nie ogranicza się do oczyszczaczy. Znalazł się w niej także nawilżacz, czyli Ideal AW 40. To sprzęt wykorzystujący technologię ewaporacji, którego maksymalna wydajność nawilżania to 300 ml/h, wyposażony w 7-litrowy zbiornik na wodę i higrostat. Jest rekomendowany do pomieszczeń o wielkości do 40 m2.


Historia i rozwój firmy Ideal

W pierwszych latach swojego istnienia firma łączyła funkcję zakładu produkcyjnego maszyn biurowych, sklepu detalicznego i warsztatu naprawczego, a jej siedziba mieściła się w Balingen, przy ul. Tübinger 7. W 1953 r. produkcja przeniesiona została do budynku przy Schickhardtstraße, gdzie powstawały maszyny do powielania, przycinarki do papieru i pistolety natryskowe.

Pięć lat później Ideal zrezygnowała ze sprzedaży detalicznej, a oferta została wzbogacona o gilotyny do papieru. W następnym roku przedsiębiorstwo opracowało niszczarkę do papieru przeznaczoną na rynek amerykański, która wraz z maszynami do cięcia stała się główną gamą produktów marki Ideal.

W 1968 r. firmę opuścił Wilhelm Krug, a do spółki dołączył Wolfgang Priester. Drugi z założycieli – czyli Ludwig Priester – zmarł w 1976 r., co zbiegło się z obchodami 25-rocznicy powstania marki. Jego odejście nie doprowadziło jednak do zahamowania rozwoju przedsiębiorstwa, które zostało wkrótce zrestrukturyzowane i wymieniło swoje stare budynki na nowe.

Ponadto Ideal zdecydowała się na wprowadzenie nowoczesnej technologii CNC (Computerized Numerical Control) – komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, będącego odpowiedzią na światową potrzebę racjonalizacji procesów produkcyjnych.

Na rozwój firmy pozytywny wpływ miało zjednoczenie Niemiec, które doprowadziło do znacznego zapotrzebowania na produkty oferowane przez Ideal, dzięki czemu obrót w 1992 r. wyniósł prawie 90 milionów. W 2001 r., kiedy przedsiębiorstwo obchodziło 50-lecie swojego istnienia, zatrudniało już w Balingen 380 pracowników.

Produkty marki Ideal zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Szczególne uznanie zyskała m.in. wyprodukowana w 2008 r. wysokiej klasy niszczarka do dokumentów AL1, która decyzją Związku Przemysłu PBS otrzymała nagrodę „Produktu roku 2008”. Ponadto przyznano jej takie nagrody „red dot design award” i „iF product design award” oraz nominację do „Design Award 2008 w Republice Federalnej Niemiec”. Pięć lat później firma Ideal została nagrodzona „Niebieskim Aniołem” za wysoką efektywność wykorzystania energii przez produkowane przez nią rozdrabniacze.

Bogata oferta firmy Ideal

Niszczarki do dokumentów

Firma Ideal zapewnia szeroki wybór niszczarek, wśród których znajdują się urządzenia dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych różnych klientów. Ważne miejsce w asortymencie zajmuje linia Ideal Shredcat, złożona z modeli, które wyróżniają się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do możliwości i mogą być wykorzystywane jako niszczarki do danych osobowych (zapewniają poziom ochrony P-4 lub wyższy według normy DIN 66399).
Do niszczenia dużej ilości nośników danych, takich jak płyty CD i dyski twarde, rekomendowane są urządzenia serii Ideal IT. Ideal oferuje również niszczarki zaprojektowane z myślą o użytku domowym i biurowym oraz niszczarki przemysłowe, które doskonale radzą sobie z niszczeniem dokumentów (także tych spiętych lub zszytych), nośników danych i plastikowych kart.

Niektóre modele niszczarek wyposażone zostały w funkcję automatycznego podawania papieru, która pozwala skupić się na innych zadaniach, podczas gdy urządzenie samodzielnie niszczy zgromadzone stosy papieru.

Maszyny do cięcia

Oferta firmy Ideal obejmuje gilotyny ręczne i elektryczne oraz obcinarki krążkowe i nożycowe. Wśród tych pierwszych znalazły się ultrakompaktowe gilotyny przenośne do małych formatów (model 3005), mocne gilotyny biurowe (modele 4300, 4305, 4705, 4315 i 4350), gilotyny elektromechaniczne z elektronicznie sterowaną osłoną bezpieczeństwa (modele 4815, 4850, 4855, 5255 i 6655) oraz elektromechaniczne lub hydrauliczne z kurtyną bezpieczeństwa światła podczerwonego (modele 4860, 5260, 5560, 5560 LT, 6660 i 7260 LT).

Pośród obcinarek dostępne są innowacyjne nożyce obrotowe do papieru o rozmiarach A4 i A3 (modele 1030 i 1031), profesjonalnie wyposażone wielkoformatowe nożyce obrotowe (modele 0055, 0075 i 0105) oraz wysokiej jakości obrotowe trymery wielkoformatowe z solidnym metalowym stojakiem (modele 0105 U, 0135 i 0155).

Inne urządzenia biurowe

Dopełnieniem oferty biurowej marki Ideal są:

 • falcerki umożliwiające precyzyjne składanie dokumentów firmowych, faktur, broszur i innych materiałów,
 • broszurownice biurowe, pozwalające na złożenie nawet 800 książek w ciągu jednej godziny,
 • elektryczny zszywacz z płaskimi zszywkami i regulacją punktu zszycia w zakresie od 3 do 18 mm,
 • wytłaczarka do papieru o dużej wytrzymałości z samocentrującymi prowadnicami i pojemnikiem na odpady.
Oczyszczacz powietrza Ideal AP30 PRO z filtrem wstępnym w kolorze niebieskim, w salonie

Oczyszczacz powietrza Ideal AP30 PRO, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz