Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
17
47.5 m2
1139
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
1139 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
380 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
79 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
47.5 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA, węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
20.5 - 51 dB
Pobór mocy
11 - 60 W
Wymiary
35.9 x 24 x 55.8 cm
Waga
7.7 kg kg
Certyfikaty
AHA, ECARF, Airmid
Firma Philips to znany holenderski producent elektroniki użytkowej, który w szerokiej gamie produktowej posiada liczne urządzenia poprawiające jakość powietrza. Są nimi oczyszczacze powietrza, nawilżacze, a także oczyszczacze z funkcją nawilżania. Oczyszczacze powietrza posiadają rekomendacje m.in. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego czy Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii. Z tego powodu można je polecić nie tylko zimą podczas smogu, ale też alergikom i astmatykom wiosną i latem, kiedy zaczynają pylić rośliny.

Oczyszczacze powietrza Philips

Pierwsze oczyszczacze powietrza tego producenta powstały już w 1980 roku i służyły one usuwaniu dymu papierosowego. W kolejnych latach powstały urządzenia nowszej generacji eliminujące niemal 100% alergenów z powietrza. W 2012 roku firma stworzyła oczyszczacz połączony z nawilżaczem powietrza 2w1, zaś w kolejnych latach doskonaliła swoje flagowe technologie i ulepszała sprzęty. Oczyszczacze powietrza posiadają technologię AeraSense, która wykrywa cząsteczki mniejsze niż pyły PM2,5. Dzieje się tak za sprawą czujników jakości powietrza, które monitorują na bieżąco stan powietrza oraz inteligentnie dostosowują pracę urządzenia do warunków. Ponadto oczyszczacze powietrza posiadają wyświetlacze numeryczne, na których można sprawdzić poziom zanieczyszczenia w 2 trybach:
 • wskaźnik alergenów IAI - na wyświetlaczu pojawia się liczba z przedziału 1-12, która oznacza poziom alergenów unoszących się w powietrzu;
 • poziom pyłu PM2,5 - urządzenie wskazuje aktualne stężenie cząsteczek PM2,5.
W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza model Philipsa zajął wysokie miejsce, dzięki m.in. wydajności filtracji, niskim pobieraniu prądu czy cichej pracy.

3 tryby automatyczne i kilkustopniowa filtracja powietrza

Oczyszczacze powietrza Philips wyposażone są w aż 3 tryby automatyczne. Czym jest tryb automatyczny? Tryb auto na podstawie danych z czujników dostosowuje prędkość pracy urządzenia do aktualnej jakości powietrza. Zazwyczaj w popularnych urządzeniach te czujniki reagują na pyły jak np. PM2,5, ale mogą być na np. brzydkie zapachy. W urządzeniach Philips jest:
 • tryb antyalergenowy - reagujący na obecność alergenów w powietrzu;
 • tryb bakterie i wirusy - wykazuje dużą skuteczność w walce z drobnoustrojami;
 • tryb ogólny.
Oczyszczacze wykorzystują 3 stopniową filtrację powietrza, co oznacza, że powietrze przechodzi przez 3 filtry i tam zostaje oczyszczone. Taka filtracja jest popularna, wykorzystywana w wielu nowoczesnych urządzeniach na rynku, ale to też dowodzi skuteczności takiego zestawu.
 • filtr wstępny odpowiedzialny jest za wyłapywanie większych cząsteczek np. kurzu, włosów czy sierści. Dzięki niemu zwiększa się żywotność kolejnych filtrów, ponieważ część zanieczyszczeń nie dostaje się do środka, tylko zatrzymuje na filtrze wstępnym.
 • filtr z aktywnym węglem redukuje szkodliwe gazy oraz brzydkie zapachy.
 • filtr NanoProtect HEPA - jest to filtr, który odpowiedzialny jest za wyłapywanie najmniejszych zanieczyszczeń, które są niewidoczne dla oka. Są to m.in. pyły PM2,5, PM10 czy alergeny.

Działanie antyalergiczne

Alergia i astma jest szczególnie dokuczliwa wiosną i latem, kiedy za oknem zaczynają pylić rośliny. Pyły wydzielane przez rośliny dostają się do organizmu, u osób chorych układ immunologiczny, pyły traktuje jako zagrożenie i zaostrza objawy alergiczne. Z tego powodu kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu czy świąd skóry i nosa to typowe dla alergii objawy. Oczyszczacze powietrza Philips zostały przetestowane przy użyciu pyłków traw w teście alergicznym, co zostało potwierdzone wieloma atestami i certyfikatami.

Cicha praca i bezpieczeństwo

Większość oczyszczaczy powietrza Philips posiada tryb nocny, który redukuje prędkość pracy wentylatora, a także użytkownik może wyłączyć podświetlenie panelu sterującego. Dzięki temu urządzenie można używać w sypialni podczas snu, albo w pokoju dziecięcym zapewniając sobie spokojny sen. Oczyszczacze powietrza posiadają blokadę rodzicielską, która zapobiega przypadkowemu wyłączeniu urządzenia lub przełączeniu go w inne tryby. Wystarczy przytrzymać kilka sekund dedykowany przycisk. Większość urządzeń ma wbudowane Wifi, które pozwala na kontrolowanie pracy oczyszczacza za pomocą aplikacji w telefonie. Dedykowana aplikacja Air Matters umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem, a także informuje użytkownika o aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu, w tym poziomie pylenia oraz aktywności danego dnia, które nie są zalecane.

Oczyszczacze powietrza Philips - porównanie najpopularniejszych modeli

Oferta oczyszczaczy powietrza Philips jest zróżnicowana, pod względem wydajności urządzeń czy np. estetyki. Klient decydując się na zakup oczyszczacza z asortymentu stawiany jest przed nie lada wyzwaniem. Niektóre modele są do siebie nieznacznie różne, a nazwy podobne, porównany jest według parametrów. Najpopularniejsze modele z nich to:

Philips AC2887/10 (seria 2000)

 • CADR: 333 m³/h
 • Rozmiar pomieszczenia 39
 • Cena 1449 zł
 • Koszt eksploatacji: filtr węglowy 159 zł, NanoProtect HEPA 209 zł (żywotność do roku)
Ten model oczyszczacza jest popularny, posiada wskaźnik numeryczny, który pokazuje poziom PM2,5 lub aktualne stężenie alergenów. Jest niewielki i ma opływowe kształty. Posiada czujnik AeraSense, który wykrywa najmniejsze pyły PM2,5. Zaletą tego modelu jest cicha praca, choć oczyszczacze Philips nie należą do głośnych. Model posiada 5 prędkości wentylatora (1,2,3, turbo, sleep) oraz 3 tryby pracy automatycznej (ogólny, alergeny oraz bakterie i wirusy) oraz można dostosować natężenie światła do własnych preferencji.Model Philips AC2887/10 (seria 2000) - RECENZJA

Philips AC2889/10 (seria 2000i)

 • CADR: 333 m³/h
 • Rozmiar pomieszczenia 39
 • Cena 1449 zł
 • Koszt eksploatacji: filtr węglowy 159 zł, NanoProtect HEPA 209 zł (żywotność do roku)
- Oczyszczacz niemal ten sam co AC2887/10, z tym że ten posiada moduł Wifi i można go podłączyć do aplikacji. Aplikacja pozwala na sterowanie oczyszczaczem za pomocą smartfona - umożliwia włączenie/wyłączenie urządzenia, zmianę prędkości czy sprawdzenie zużycia filtra. Posiada 5 prędkości, czyli tak samo jak poprzednik oraz 3 tryby pracy automatycznej.

Philips AC3259/10 (seria 3000i)

 • Wydajność oczyszczania: 393 m³/h
 • Rozmiar pomieszczenia 47
 • Cena 1699 zł
 • Koszt eksploatacji: filtr węglowy 179 zł, NanoProtect HEPA 229 zł (żywotność do roku)
- Model AC3259/10 jest wyższy niż poprzednicy, jest bardziej wydajny przez co zaleca się go do większego pomieszczenia i posiada sterowanie zdalne. Do niego można podłączyć aplikację oraz monitorować na bieżąco jakość powietrza w pomieszczeniu. Tym się różni od modelu AC3256/10, który jest bliźniaczo podobny.

Philips AC3256/10 (seria 3000)

 • CADR: 397 m³/h
 • Rozmiar pomieszczenia 47
 • Cena 1549 zł
 • Koszt eksploatacji: filtr węglowy 179 zł, NanoProtect HEPA 229 zł (żywotność do roku)
- Ten model wyglądem przypomina poprzedni AC3259/10, z tą różnicą, że ten posiada czujnik AeraSense i wydajnościowo jest lepszy. Choć powierzchnia jest taka sama, to producent do jednego oczyszczacza podaje wydajność w CADR, a drugiego “wydajność oczyszczania dla dymu papierosowego”.

Philips AC3829/10 - oczyszczacz i nawilżacz powietrza (seria 3000i)

 • CADR: 310 m³/h
 • Rozmiar pomieszczenia 37
 • Cena 2309 zł
 • Wydajność nawilżania 600 ml/h
 • Koszt eksploatacji: filtr węglowy 159 zł, NanoProtect HEPA 209 zł (żywotność do roku) i filtr nawilżający NanoCloud 69 zł
- Ten model jest przeznaczony dla osób poszukujących również nawilżacza powietrza. Jeżeli odczuwasz problem z suchym powietrzem - oczy są podrażnione, występuje kaszel i spadek koncentracji, to oczyszczacz 2w1 jest dobrym rozwiązaniem. Czy powietrze jest faktycznie suche można sprawdzić przy pomocy higrometru, nawet najtańszego, aby upewnić się czy dokonujemy dobrego wyboru. Poza tym możliwe jest podłączenie oczyszczacza do aplikacji, ma wskaźnik numeryczny IAI (stężenie alergenów) oraz poziom pyłów PM2,5. Tak jak inne oczyszczacze, ten posiada 3 tryby pracy automatycznej.Oczyszczacz można używać oddzielnie bez nawilżacza i wybrać tryb “samo oczyszczanie”. (Ceny pochodzą z oficjalnego sklepu Philips z dnia 04.06.2019).

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz