Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
12
Miejsce w rankingu

Philips AC2729/50

Ocena eksperta
35.1
Powierzchnia oczyszczania
31.25 m2
Cena
1589
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50

Philips AC2729/50 to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, którym można sterować poprzez aplikację mobilną. Do sprzedaży trafił jesienią 2019 r.

Efektywne oczyszczanie

W oczyszczaczu powietrza Philips AC2729/50 znalazły się te same filtry co w starszych urządzeniach marki Philips. W procesie oczyszczania udział biorą:

 • filtr wstępny – zatrzymuje kurz, sierść i inne duże cząsteczki,
 • filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym LZO, a także usuwa nieprzyjemne zapachy,
 • filtr HEPA – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, wiele bakterii i wirusów.

Technologie te bardzo dobrze radzą sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami, np. alergenami wziewnymi i dymem papierosowym.

CADR oczyszczacza Philips AC2729/50

Podczas pracy w najwyższym trybie oczyszczacz Philips AC2729/50 uzyskuje wydajność na poziomie 250 m³/h. Biorąc pod uwagę fakt, iż producent podaje CADR urządzenia, sprzęt sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 31 m²

Głośność pracy wynosi natomiast od 24 do 60 dB. Maksymalny poziom hałasu, zważywszy na wydajność, mógłby być niższy. W najniższym trybie oczyszczacz jest cichy, lecz nie wiemy, jaki uzyskuje wówczas CADR, a więc nie mamy pewności, czy znaczne ograniczenie głośności nie jest okupione bardzo niską wydajnością. 

Łagodna ocena jakości powietrza i mobilne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Philips AC2779/50 pracuje w czterech prędkościach. Urządzenie ma trzy zaprogramowane tryby:

 • tryb automatyczny – prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia zanieczyszczeń, 
 • tryb antyalergenowy – działa na tej samej zasadzie co zwykły tryb auto, ale sensor jest bardziej czuły na zanieczyszczenia, co pozwala szybciej wyeliminować alergeny,
 • tryb snu – prędkość filtracji zostaje zredukowana, a podświetlenie przyciemnione.

Philips AC2729/50 wyposażony jest w czujnik cząsteczek PM2,5, dlatego dopasowuje tempo oczyszczania do stężenia jednego z głównych składników smogu. O stanie powietrza urządzenie informuje poprzez numeryczny wskaźnik pyłu PM2,5 i wskaźnik poziomu alergenów (12-stopniowa skala). To nie wszystko, ponieważ oczyszczacz ma również kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza. Warto przyjrzeć się temu, co oznaczają jego poszczególne barwy:

 • kolor niebieski – PM2,5 do 25 µg/m³, dobra jakość powietrza, 
 • kolor fioletowy – PM2,5 od 25 do 45 µg/m³, średnia jakość powietrza, 
 • kolor różowy – PM2,5 od 45 do 80 µg/m³, zła jakość powietrza
 • kolor czerwony PM2,5 – od 80 µg/m³, bardzo zła jakość powietrza.

Nie jest to zbyt rygorystyczny sposób oceny jakości powietrza, zważywszy na fakt, iż WHO wyznaczyła akceptowalny poziom pyłu na 25 µg/m³.  O ile bazowanie tryby autoamtycznego na stężeniu cząsteczek PM2,5 należy uznać za istotną zaletę oczyszczacza Philips AC2729/50, to sposób interpretacji wyników jest kiepski.

W urządzeniu znalazły się również:

 • wskaźnik stanu filtrów, który sygnalizuje potrzebę wymiany filtrów węglowego i HEPA albo wyczyszczenie filtra wstępnego,
 • timer, pozwalający zaplanować czas pracy oczyszczacza,
 • blokada rodzicielska, dzięki której najmłodsi nie dokonają samodzielnie zmiany ustawień.

W przypadku potrzeby przesunięcia oczyszczacza Philips AC2729/50 w inne miejsce, ważnym udogodnieniem okazują się kółka.

Urządzeniem można sterować poprzez aplikację mobilną Air Matters, czyli z dowolnego miejsca na ziemi.

Wydajny nawilżacz ewaporacyjny

W procesie nawilżania Philips AC2729/50 wykorzystuje technologię ewaporacji. Jego maksymalna wydajność wynosi 500 ml/h, czyli jest odpowiednio wysoka w stosunku do powierzchni pracy, wynikającej ze wskaźnika CADR. Do zbiornika możesz wlać jednorazowo 2 l wody.

W oczyszczaczu Philips AC2729/50 nie zabrakło higrostatu, który umożliwia utrzymanie wyznaczonego poziomu nawilżenia powietrza. Aktualna wilgotność prezentowana jest na wyświetlaczu.

Minimalistyczny design

Philips AC2729/50 to urządzenie zamknięte w białej obudowie. Prezentuje się skromne, ale elegancko. Na górze znalazły się wylot czystego powietrza i panel sterowania, a w przedniej części obudowy, na samym środku umieszczony został wyświetlacz, prezentujący informacje o stanie powietrza.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2779-50.

Przystępne koszty eksploatacji

Filtr HEPA i filtr węglowy obecne w oczyszczaczu Philips AC2729/50 powinny być wymieniane co roku, a ich ceny to odpowiednio 135 i 105 zł. Żywotność filtra nawilżacza szacowana jest na 2 lata, a jego cena wynosi 59 zł. Daje to roczny wydatek rzędu 267 zł. To więcej niż w przypadku niektórych oczyszczaczy o podobnej wydajności, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jest to sprzęt łączący funkcję dwóch urządzeń. 

Pobór energii wynosi nie więcej niż 50 W, a więc ogólne koszty eksploatacji utrzymują się na przeciętnym poziomie.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Dla kogo?

Philips AC 2729/50 to dobra propozycja dla osób, którym zależy na urządzeniu łączącym funkcje oczyszczacza i nawilżacza, a do tego sterowanym aplikacją mobilną. Sprzęt nie jest doskonały, ale wybór urządzeń typu 2w1 jest dość mały, dlatego warto zwrócić uwagę na tę propozycję, jeśli powierzchnia pomieszczenia wynosi maksymalnie około 31 m².

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1589 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
250 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
30 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
31.25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25-60 dB
Pobór mocy
≤ 50 W
Wymiary
39,6 x 23 x 58 cm
Waga
kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz