Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
12
Miejsce w rankingu

Philips AC2729/50

Philips AC2729/50 to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, którym można sterować poprzez aplikację mobilną. Do sprzedaży trafił jesienią 2019 r. Występuje też pod nazwą Philips AC2729/51.

Ocena eksperta
3.5/ 5
Ocena na Ceneo
4.2 (Liczba opinii: 4)
Dostępne promocje
Zarejestruj Philips AC2729/51 na stronie mojphilips.pl w 30 dni od zakupu. Po prawidłowej weryfikacji, otrzymasz mail z kodem rabatowym na filtr za 1 zł. Wszystkie oczyszczacze Philips biorą udział w promocji.
Powierzchnia oczyszczania
31 m2
Cena
1924
Oczyszczacz powietrza Philips AC2779-50 w pokoju
Oczyszczacz powietrza Philips AC2779-50 w pokoju

Efektywne oczyszczanie

W oczyszczaczu powietrza Philips AC2729/50 znalazły się te same filtry co w starszych urządzeniach marki Philips. W procesie oczyszczania udział biorą:

 • filtr wstępny – zatrzymuje kurz, sierść i inne duże cząsteczki,
 • filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym LZO, a także usuwa nieprzyjemne zapachy,
 • filtr HEPA H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, wiele bakterii i wirusów.

Technologie te bardzo dobrze radzą sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami, np. alergenami wziewnymi i dymem papierosowym.

Ze względu na fakt, iż Philips AC2729/50 jest zarówno oczyszczaczem, jak i nawilżaczem nie zabrakło w nim filtra utrzymującego w czystości wodę.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50

Źródło: materiały producenta

Dobry CADR

Podczas pracy w najwyższym trybie oczyszczacz Philips AC2729/50 uzyskuje wydajność na poziomie 250 m³/h. Biorąc pod uwagę fakt, iż producent podaje CADR urządzenia, sprzęt sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 31 m²

Głośność pracy wynosi natomiast od 24 do 60 dB. Maksymalny poziom hałasu, zważywszy na wydajność, mógłby być niższy. W najniższym trybie oczyszczacz jest cichy, lecz nie wiemy, jaki uzyskuje wówczas CADR, a więc nie mamy pewności, czy znaczne ograniczenie głośności nie jest okupione bardzo niską wydajnością. 

Wydajny nawilżacz ewaporacyjny

W procesie nawilżania Philips AC2729/50 wykorzystuje technologię ewaporacji. Jego maksymalna wydajność wynosi 500 ml/h, czyli jest odpowiednio wysoka w stosunku do powierzchni pracy, wynikającej ze wskaźnika CADR. Do zbiornika możesz wlać jednorazowo 2 l wody.

W oczyszczaczu Philips AC2729/50 nie zabrakło higrostatu, który umożliwia utrzymanie wyznaczonego poziomu nawilżenia powietrza. Aktualna wilgotność prezentowana jest na wyświetlaczu.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50

Źródło: materiały producenta

Łagodna ocena jakości powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips AC2779/50 pracuje w czterech prędkościach. Urządzenie ma trzy zaprogramowane tryby:

 • tryb automatyczny – prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia zanieczyszczeń, 
 • tryb antyalergenowy – działa na tej samej zasadzie co zwykły tryb auto, ale sensor jest bardziej czuły na zanieczyszczenia, co ma doprowadzić do szybszego wyeliminowania alergenów,
 • tryb snu – prędkość filtracji zostaje zredukowana, a podświetlenie przyciemnione.

Philips AC2729/50 wyposażony jest w czujnik cząsteczek PM2,5, dlatego dopasowuje tempo oczyszczania do stężenia jednego z głównych składników smogu. O stanie powietrza urządzenie informuje poprzez numeryczny wskaźnik pyłu PM2,5 i wskaźnik poziomu alergenów (12-stopniowa skala). To nie wszystko, ponieważ oczyszczacz ma również kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza. Warto przyjrzeć się temu, co oznaczają jego poszczególne barwy:

 • kolor niebieski – PM2,5 do 25 µg/m³, dobra jakość powietrza, 
 • kolor fioletowy – PM2,5 od 25 do 45 µg/m³, średnia jakość powietrza, 
 • kolor różowy – PM2,5 od 45 do 80 µg/m³, zła jakość powietrza
 • kolor czerwony – PM2,5 od 80 µg/m³, bardzo zła jakość powietrza.

Nie jest to zbyt rygorystyczny sposób oceny jakości powietrza, zważywszy na fakt, iż WHO wyznaczyła akceptowalny poziom pyłu na 25 µg/m³.  O ile bazowanie tryby autoamtycznego na stężeniu cząsteczek PM2,5 należy uznać za istotną zaletę oczyszczacza Philips AC2729/50, to sposób interpretacji wyników jest kiepski.

Mylący wskaźnik alergenów i kiepski tryb antyalergenowy

Wskaźnik alergenów w oczyszczaczu powietrza PhilipsWbrew pozorom oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 nie sprawdza się w walce z alergią lepiej od konkurencyjnych urządzeń. Sprzęt nie ma czujnika alergenów, a wskaźnik IAI bazuje na czujniku pyłu zawieszonego PM2,5.

Wysokie stężenie alergenów Philips AC2729/50 wykaże w smogowy dzień, podczas gdy między ich poziomem a stężeniem smogu nie ma żadnej zależności.

W trybie antyalergenowym oczyszczacz szybciej reaguje na pogorszenie jakości powietrza, ale nie rozpoznaje alergenów.

Kilka przydatnych funkcji i mobilne sterowanie 

W urządzeniu znalazły się również:

 • wskaźnik stanu filtrów, który sygnalizuje potrzebę wymiany filtrów węglowego i HEPA albo wyczyszczenie filtra wstępnego,
 • timer, pozwalający zaplanować czas pracy oczyszczacza,
 • blokada rodzicielska, dzięki której najmłodsi nie dokonają samodzielnie zmiany ustawień.

W przypadku potrzeby przesunięcia oczyszczacza Philips AC2729/50 w inne miejsce, ważnym udogodnieniem okazują się kółka.

Urządzeniem można sterować poprzez aplikację mobilną Air Matters, czyli z dowolnego miejsca na ziemi.

 

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Przystępne koszty eksploatacji

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 z filtrami i ich żywotnością

Źródło: materiały producenta

Minimalne ceny filtrów wymiennych oraz deklarowane przez producenta żywotność maksymalna wynoszą:

 • filtr HEPA (FY1410) – 133 zł, żywotność do 2 lat, 
 • filtr węglowy (FY1413) – 99 zł, żywotność do 1 roku,
 • filtr nawilżacza (FY2425) – 59 zł, żywotność do 1 roku,

Daje to roczny wydatek rzędu 224 zł. To trochę więcej niż w przypadku niektórych oczyszczaczy o podobnej wydajności, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jest to sprzęt łączący funkcję dwóch urządzeń. 

Pobór energii wynosi nie więcej niż 50 W, a więc ogólne koszty eksploatacji utrzymują się na przeciętnym poziomie.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Minimalistyczny design

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50

Źródło: materiały producenta

Philips AC2729/50 to urządzenie zamknięte w białej obudowie. Prezentuje się skromne, ale elegancko. Na górze znalazły się wylot czystego powietrza i panel sterowania, a w przedniej części obudowy, na samym środku umieszczony został wyświetlacz, prezentujący informacje o stanie powietrza.

Philips AC2729/51 a AC2729/50

Recenzowany model występuje na rynku także pod trochę inną nazwą. Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/51 to dokładnie to samo urządzenie co Philips AC2729/50. Wszystkie parametry obu oczyszczaczy są takie same.

Dla kogo?

Philips AC 2729/50 (Philips AC2729/51) to dobra propozycja dla osób, którym zależy na urządzeniu łączącym funkcje oczyszczacza i nawilżacza, a do tego sterowanym aplikacją mobilną. Sprzęt nie jest doskonały, ale wybór urządzeń typu 2w1 jest dość mały, dlatego warto zwrócić uwagę na tę propozycję, jeśli powierzchnia pomieszczenia wynosi maksymalnie około 31 m².

Szczegóły techniczne Philips AC2729/50

Dane techniczne
Wartości
Cena
1924 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
250 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
30 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
31 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA H13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 224 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
25-60 dB
Pobór mocy
≤ 50 W
Wymiary
39,6 x 23 x 58 cm
Waga
kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

 1. Dzień dobry. Mam pytanie o wskaźnik kolorystyczny PM2,5 w tym Philipsie. Czy jest wiarygodny?

  1. Dzień dobry,
   jeśli pytanie dotyczy precyzyjności sensora PM2,5, to odpowiedź brzmi: tak. Zastosowany tutaj czujnik dokładnie mierzy poziom pyłu. Jeśli jednak chodzi o wiarygodność wskaźnika kolorystycznego (czyli interpretacji wyników czujnika), to sytuacja wygląda już słabiej. Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 wykorzystuje cztery kolory, które oznaczają:
   1. niebieski – PM2,5 ≤12 µg/m³, jakość powietrza dobra,
   2. niebiesko-fioletowy – PM2,5 od 13 do 35 µg/m³, jakość powietrza przeciętna,
   3. fioletowo-czerwony – PM2,5 od 36 do 55 µg/m³, jakość powietrza zła,
   4. czerwony – PM2,5 >55 µg/m³, jakość powietrza bardzo zła.
   Bazując na normach europejskich, uznajemy, iż stężenie PM2,5 nie powinno przekraczać 25 µg/m³. Według nas wyższe poziomy oznaczają złą jakość powietrza, zatem oczyszczacz Philipsa interpretuje wyniki zbyt łagodnie.

 2. Szukam oczyszczacza z nawilżaczem do około 20 m2. Waham się między tym Philipsem a Sharpem KC-D40. Sharp minimalnie tańszy, ale te filtry podobną generują duże koszty. Warto dopłacić do Philips?

  1. To prawda, w polskich warunkach filtry Sharpa z pewnością nie wytrzymają 10 lat. Jednak nie jestem w stanie określić, jaka będzie ich rzeczywista wytrzymałość w Twojej okolicy. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę także pozostałe parametry. Na korzyść Philipsa przemawia czujnik PM2,5, którego brakuje w Sharpie.

 3. Czy ten model wystarcza na 30,7m2 o wysokości 2.6m (salon z aneksem plus korytarz)? Używam go od tygodnia i wskaźniki nie schodzą poniżej 19 PM2.5 oraz 4 AIA w trybie antyalergenowym (nie mówiąc o auto). Przy turbo po godzinie lub dwóch może zejść do np. 8 PM2.5 oraz 2 AIA, ale chyba nie o to chodzi… Waham się czy wymienić na model AC3829/10. Co Pani sądzi?

  1. Podany metraż to granica możliwości tego oczyszczacza. Granica oznacza, że przy wysokich stężeniach smogu, zbicie PM2,5 do naprawdę niskiej wartości (bez wchodzenia na wysokie prędkości) bywa problematyczne. Biorąc pod uwagę opisane efekty, wymiana na oczyszczacz powietrza o wyższej wydajności jest dobrym rozwiązaniem.

  1. Dzień dobry. Z naszych ustaleń wynika, że to dokładnie to samo urządzenie. Prawdopodobnie jeden ze sklepów oznaczył produkt inną nazwą, stąd teraz występuje pod dwiema.

 4. Dzień dobry, jest jeszcze model AC2729/13. Wyglądowo wydaje się podobny, ciut nowszy design i minimalnie wyższe parametry. Z uwagi na brak 50/51 na magazynach można brać ten 13? To jakaś lepsza wersja?

  1. Dzień dobry, modele Philips AC2729/13, AC2729/50, AC2729/10 i AC2729/51 to ten sam oczyszczacz powietrza. Czasem niektóre sklepy, np. MediaExpert lub Empik, nadają własne nazwy, stąd tak się tego namnożyło. Drobne różnice w parametrach mogą wynikać z nieścisłości informacji od samego producenta lub powielania błędnych danych z innych stron. Jeśli chodzi o wygląd, to także jest ten sam. Mogą wydawać się minimalnie inne, ale to raczej kwestia ujęć wykonanych pod innym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz