Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj

LIFAair to oczyszczacze powietrza klasy premium, o wysokiej jakości wykonania i wysokiej wydajności oczyszczania. Na polskim rynku najpopularniejszymi modelami są LIFAair LA333 i LA503, które można zakupić ze stacją pomiarową. Dzięki stacji, oczyszczacz działa inteligentnie i pozwala na połączenie się ze smartphonem.

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki LIFAair w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny LIFATANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

kod rabatowy na oczyszczacze powietrza LIFAair
 
 
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA352 w mieszkaniu

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333, zdjęcie: materiały producenta

Sortuj
57.2 / 100
41 m2
3499
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
55.2 / 100
56 m2
4499
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

LIFAair to fińskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Helsinkach, które rozpoczęło działalność w 1988 r., od początku stawiając sobie za cel rozwój technologii poprawiających jakość powietrza. Na polskim rynku obecne są aktualnie dwa urządzenia marki LIFAair: LA503 (dawniej LA502) i LA333 (dawniej LA352). Oba modele można nabyć w wersji ze stacją pomiarową oraz bez niej.

CO WYRÓŻNIA OCZYSZCZACZE POWIETRZA LIFAAIR?

Urządzenia do użytku domowego oferowane przez firmę LIFAair wykorzystują niezawodne technologie filtracyjne, zdolne do usuwania niemal 100% najgroźniejszych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Wysoka efektywność dostępnych na polskim rynku modeli LIFAair LA503 i LIFAair LA333, LIFAair LA500V to zasługa wspólnej pracy filtra HEPA oraz filtra węglowego, wspieranych przez filtr wstępny.

Na uwagę zasługuje pojemność, a co za tym idzie żywotność filtrów węglowego oraz HEPA. W przypadku oczyszczacza powietrza LIFAair LA502 powierzchnia filtra HEPA wynosi aż 4,6 m², natomiast waga filtra węglowego to aż 3,5 kg. Wartości te przekładają się na żywotność filtrów.

Węgiel aktywny wzbogacony został o zeolit, czyli minerał glinokrzemianowy wykorzystywany do oczyszczania powietrza z gazów nieorganicznych, takich jak tlenki azotu i dwutlenek siarki, obecnych głównie w zanieczyszczeniach komunikacyjnych. 

Wydajność oczyszczaczy powietrza LIFAair potwierdza certyfikat AHAM CADR wydany przez amerykańską organizację Association of Home Appliance Manufacturers. Urządzenia otrzymały również atest TÜV Nord i nagrodę Red Dot Design Award, czyli jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Oczyszczacz powietrza Lifaair LA502

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503, źródło: materiały producenta

OCZYSZCZACZ POWIETRZA LIFAAIR LA503 A LA333

Oczyszczacze powietrza LIFAair LA503 i LIFAair LA333 różnią się od siebie głównie pod względem:

 • wydajności (CADR pierwszego z nich wynosi 450 m³/h, a drugiego 332 m³/h),
 • rozmiarów (LIFAair LA503 ma wymiary 30 x 30 x 80 cm, a LIFAair LA333 25 x 25 x 50,5 cm).

W pomieszczeniu o powierzchni do 40 m² sprawdzi się oczyszczacz powietrza LIFAair LA333. W przypadku większego pokoju wybierz model LIFAair LA503.

Oczyszczacz Lifaair LA352 w mieszkaniu

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA33, źródło: materiały producenta

OCZYSZCZACZ ZE STACJĄ LIFASMART LAM05 CZY BEZ NIEJ?

Jak już wspomnieliśmy, oba oczyszczacze powietrza LIFAair można kupić ze stacją pomiarową LIFAsmart LAM05 lub bez niej. Większość konsumentów wybiera oczyszczacz wraz ze stacją i my również polecamy takie rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się z powodami naszej rekomendacji.

1. Pełna kontrola jakości powietrza i praca w trybie automatycznym

Decydującym naszym zdaniem argumentem jest fakt, że wspomniana stacja umożliwia pracę oczyszczacza w trybie inteligentnym, czyli automatyczne dopasowywanie tempa filtracji do stanu powietrza. Każdy oczyszczacz powitrza LIFAair LA333 i LA503 wyposażony jest wyłącznie w czujniki temperatury i wilgotności, natomiast w stacji LIFAair LAM05 znajdują się sensory:

 • PM2,5 – pyłów zawieszonych złożonych z cząsteczek o rozmiarze do 2,5 μm, zawierających m.in. dioksyny, metale ciężkie i WWA, które wywołują choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory oraz szereg innych schorzeń,
 • LZO – lotne związki organiczne, w skład których wchodzi wiele substancji o udowodnionym działaniu rakotwórczym,
 • CO2 – dwutlenek węgla, którego podwyższone stężenie wywołuje dolegliwości takie jak bóle głowy, uczucie zmęczenia i problemy z koncentracją.

Reagowanie na podwyższenie stężenia któregokolwiek z tych zanieczyszczeń to konsekwentna realizacja polityki troski o poprawę standardów jakości powietrza w budynkach.

2. Precyzyjna ocena pozostałej żywotności filtra

Oczyszczacze LIFAair współpracujące ze stacją pomiarową wyróżniają się również pod względem precyzyjnego pomiaru stopnia zużycia filtrów. Samo urządzenie, podobnie jak większość oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku, kontroluje liczbę przepracowanych godzin, natomiast stacja LIFAsmart uwzględniają jakość powietrza, od której uzależnione jest rzeczywiste tempo zużywania filtrów. 

3. Możliwość sterowania z dowolnego miejsca na ziemi

Z punktu widzenia komfortu użytkownika istotną zaletę stanowi fakt, iż oczyszczacze powietrza LIFAair mogą być sterowane na odległość, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, ponieważ zostały wyposażone w moduły WiFi. Oznacza to, że można kontrolować działanie oczyszczacza i modyfikować jego ustawienia podczas pobytu poza domem. 

Kup oczyszczacz powietrza LIFAair z dedykowaną stacją LAM05, aby mieć pełną kontrolę nad czystością powietrza, korzystać z trybu automatycznego i precyzyjnego miernika żywotności filtrów.

stacja pomiarowa Lifaair LAM05

Stacja LIFAair LA502, źródło: materiały producenta


Jeśli rozważasz wybór sprzętu innej marki, zapraszamy do sprawdzenia rankingu oczyszczaczy powietrza, na którym oceniamy urządzenia pod względem ich najważniejszych parametrów. Kierowaliśmy się m.in. ich wydajnością oczyszczania, obecnością czujników jakości powietrza i kosztami eksploatacji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o firmie LIFAAir, przeczytaj dalszą część artykułu.

HISTORIA FIRMY LIFAAIR

Założycielem firmy jest Vesa Mäkipää, członek International Society of Indoor Air Quality and Climate oraz ekspert w dziedzinie kontroli czystości powietrza w pomieszczeniach i zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą powietrzną. 

Utworzenie przedsiębiorstwa, którego celem byłoby zapewnienie ludziom możliwości oddychania czystym powietrzem i poprawa jego jakości wewnątrz pomieszczeń wynikała z chęci wykorzystania posiadanej wiedzy technicznej.

Dzięki wnikliwym i efektywnym badaniom LIFA wniosła istotny wkład w poprawę fińskich standardów jakości powietrza wewnątrz budynków. Oferowane przez nią urządzenia znalazły zastosowanie w branży militarnej, a później szerzej w dziedzinie komercyjnej.

Prężny rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do ekspansji terytorialnej na inne kontynenty. W 2000 r. LIFAair trafiła do Azji, gdzie jej siedzibą stał się Hongkong, natomiast w 2003 r. powstały oddział firmy w Nowym Jorku i w Dubaju. Ponadto w 2006 r. firma zajęła się obsługą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Obecnie LIFAair wykorzystuje zaawansowane technologie, które umożliwiają stworzenie wysokiej jakości środowiska oddechowego każdej rodzinie, zgodnie z przyjętą na początku koncepcją „Responsible for Every Breath” („Odpowiedzialnie za każdy oddech”). Każdego roku LIFAair przeznaczana przynajmniej 10% swoich dochodów na prowadzenie dalszych badań w dziedzinie technologii poprawiających jakość powietrza.

FILTRY 3G

Jednym z największych osiągnięć firmy LIFAair jest innowacyjna technologia filtrowania 3G, która została opracowana we współpracy z najlepszymi naukowcami i specjalistami w dziedzinie jakości powietrza w pomieszczeniach. Rozwiązanie to przeznaczone jest do stosowania w trudnych warunkach, głównie w miejscach gdzie panuje wysoki stopień zanieczyszczenia i zawilgocenia.

Filtr 3G, nazywany także zielony filtrem albo filtrem 3w1, składa się z filtra wstępnego, lampy ultrafioletowej, jonizatora powietrza, filtra elektrostatycznego i węgla aktywnego. Opcjonalnie może być wzbogacony o jonizację „pofiltrową” oraz o drugi filtr węglowy. Oficjalne testy potwierdzają, że żaden inny filtr nie jest w stanie utrzymać tak wysokiej wydajności i niskiego spadku ciśnienia po ekstremalnym obciążeniu cząsteczkami oleju napędowego.

Standardowa wersja filtra 3G usuwa do 99,99% pyłów PM2,5 oraz do 95% gazów. Wykazuje też znakomitą skuteczność w zwalczaniu bakterii i wirusów. Technologia ta znalazła zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do użytku domowego, takich jak LIFAair LAF200, który stanowi połączenie oczyszczacza powietrza z odświeżaczem i wentylatorem lub w niedostępnym jeszcze na polskim rynku modelu LA600.

POZOSTAŁE ROZWIĄZANIA MARKI LIFAAIR DLA CZYSTEGO POWIETRZA

Oferta produktów konsumenckich firmy LIFAair nie ogranicza się do domowych oczyszczaczy powietrza. Znalazły się w niej również urządzenia przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń w samochodach, czyli modele z serii LIFAair Smart Car, których CADR wynosi od 50 do 100 m³/h, wykorzystujące zintegrowany filtr złożony z technologii HEPA i węgla aktywnego. Oczyszczacze samochodowe – podobnie jak domowe – zostały przystosowane do pracy w trybie automatycznym. Są wyposażone w czujniki pyłu zawieszonego PM2,5 lub PM2,5 i LZO.

W asortymencie dostępne są także maski antysmogowe LIFAair LM99 z systemem poczwórnej filtracji powietrza i wydajnością oczyszczania wdychanego powietrza przekraczającą 98%. Dzięki zastosowanym technologiom skutecznie radzą sobie z większymi zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, jak również z cząsteczkami pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10 oraz bakteriami.

OSIĄGNIĘCIA FIRMY LIFAAIR

Liczne osiągnięcia sprawiły, że firma LIFAair zdobyła członkostwo w kilku międzynarodowych organizacjach, uznawanych za autorytet w dziedzinie oczyszczania powietrza, takich jak:

 • International Society of Indoor Air Quality and Climate (ISIAQ, Międzynarodowe Towarzystwo Jakości i Klimatu w Powietrzu w Pomieszczeniach,
 • European Ventilation Hygiene Association (EVHA, Europejskie Stowarzyszenie Higieny Wentylacji),
 • National Air Duct Cleaners Association of USA (NADCA),
 • International Council on Ventilation Hygiene (ICVH, Międzynarodowa Rady ds. Higieny Wentylacji),
 • International Federation of Hospital Engineering (IFHE, Międzynarodowa Federacja Inżynierii Szpitalnej),
 • Federation of European Heating and Air-Conditioning Association (REHVA, Federacja Europejskiego Stowarzyszenia Ogrzewania i Klimatyzacji),
 • American Society for Healthcare Engineering (ASHE, Amerykańskie Towarzystwo Inżynierii Zdrowia).

NAGRODY

Ponadto działalność firmy została uhonorowana wieloma odznaczeniami i nagrodami, m.in.:

 • „Creative concept for ventilation systems” 2003 r. NADCA Annual Meeting,
 • „Good central air conditioning systems cleaning concepts” Construmat International Building Materials Exhibition, 2003 r.,
 • „Innovative technology for improving indoor air quality” Taltek exhibition, 2003 r.,
 • Eurapean Ventilation Hygiene Association (EVHA) meeting, 2004 r.,
 • „How effective solution suspended the air pollutants and health hazards.” „The hospital indoor air quality in the era of AIDS and SARS,” 2004 r.,
 • „Excellent solutions and impressive research work” ICVH & EVHA joint meeting of Sweden, 2004 r.,
 • „Remarkable solutions for indoor air quality, meets the international standards completely” 2005 r.,
 • „Development of advanced air filters” and „concepts of clean ventilation systems” Healthy Buildings 2003 Symposium, 2003 r.,
 • „Indoor air quality in hospital” International Federation of Hospital Engineering (IFHE), 2004 r..
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 w kuchni

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz