Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
37
Miejsce w rankingu

LIFAair LA333

LIFAair LA333 to oczyszczacz powietrza fińskiej firmy LIFAair, zaliczanej do grona światowych liderów w dziedzinie urządzeń poprawiających jakość powietrza wewnątrz budynków. Nie jest jednym z najtańszych oczyszczaczy dostępnych na polskim rynku, ale obecność skutecznych technologii filtrujących i czujników powietrza oraz inne zalety sprawiają, że LIFAair LA333 zasługuje na swoją cenę.

Ocena eksperta
2.8/ 5
Ocena na Ceneo
4.69 (Liczba opinii: 24)
Powierzchnia oczyszczania
41 m2
Cena
3499
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA352 w mieszkaniu
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA352 w mieszkaniu

LIFAair LA333 – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 332 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 41 m².

👍🏻 Idealny do sypialni, mniejszego salonu. 

👍🏻 Bardzo dobry tryb automatyczny.

👍🏻 Dokładne czujniki PM2,5 i LZO oraz czujniki temperatury i wilgotności.

👍🏻 Solidne wykonanie.

👍🏻 Sterowanie aplikacją.

👍🏻 Energooszczędny (moc do 50 W).

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel sterowania.

👎🏻 Sprawdzenie stężenia zanieczyszczeń możliwe tylko w aplikacji.

 

Niezawodny zestaw filtrów z dużą ilością węgla aktywnego

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 jest wyposażony w system filtrujący złożony z trzech elementów:

 • filtra wstępnego, który wychwytuje grubszy kurz, sierść i inne większe zanieczyszczenia,
 • filtra HEPA klasy E12, odpowiedzialnego za zatrzymywanie drobnych cząsteczek, w tym pyłów PM2,5 i PM10,
 • filtra węglowego z dodatkiem zeolitu, pochłaniającego szkodliwe gazy i neutralizującego brzydkie zapachy.

Na uwagę zasługuje ilość węgla aktywnego, którego jest tutaj aż 1 kg, co pozwala korzystać z oczyszczacza bez potrzeby wymiany filtra nawet przez pięć lat.

Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair LA333

Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair LA333 (zdjęcie: materiały producenta)

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki LIFAair w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny LIFATANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

 

Stacja LIFAsmart dla pełnej kontroli powietrza i filtrów

Oczyszczacz LIFAair LA333 dostępny jest w dwóch wersjach: ze stacją pomiarową (LIFAair LA333+LAM05) lub samodzielny oczyszczacz powietrza. Stacja nie jest niezbędna dla prawidłowej pracy urządzenia, ale znacząco poprawia jego funkcjonalność. W samym oczyszczaczu znajdują się wyłącznie czujniki temperatury i wilgotności, tak więc LIFAair LA333 nie może samodzielnie dostosować prędkości filtracji do stanu powietrza. LAM05 została wyposażona w sensory pyłu zawieszonego PM2,5, TVOC (lotnych związków organicznych) oraz CO2 (dwutlenku węgla). Oczyszczacz zsynchronizowany ze stacją pomiarową monitoruje zatem jakość powietrza i to w znacznie szerszym zakresie niż większość urządzeń dostępnych na rynku oraz umożliwia automatyczne dostosowanie intensywności filtracji do aktualnych potrzeb.

Dzięki stacji LAM05 oczyszczacz LIFAair LA333 wyróżnia się także pod względem precyzyjnego pomiaru zużycia filtrów. Urządzenie w wersji LIFAair LA333 ze stacją oblicza pozostałą żywotność na podstawie czasu pracy, czyli tak jak wiele innych oczyszczaczy powietrza. Stacja pomiarowa analizuje natomiast jakość powietrza oraz prędkość oczyszczania, dlatego prezentowane przez nią wyniki są znacznie bardziej precyzyjne.

Stacja pomiarowa komunikuje się z oczyszczaczem poprzez sygnał Bluetooth. Została wyposażona w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5200 mAh, a więc jest w stanie pracować bez dostępu do prądu.

Stacja pomiarowa LifaAir LAM05

Stacja pomiarowa LIFAsmart (zdjęcie: materiały producenta)

 

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Mobilne sterowanie i samodzielne wykrywanie usterek

Oczyszczaczem powietrza LIFAair LA333 można sterować poprzez panel dotykowy albo za pośrednictwem aplikacji mobilnej i smartfona lub tabletu. Dotyczy to zarówno urządzenia w wersji ze stacją, jak i bez niej. Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu LIFAair LA333 bez stacji LAM05, będziesz mieć do dyspozycji aplikację LIFACtrl, natomiast w przypadku wyboru oczyszczacza ze stacją zainstaluj aplikację LIFAair. Obie oferowane są w wersjach na Androida i iOS.

Na komfort użytkowania oczyszczacza powietrza LIFAair LA333 pozytywnie wpływa również funkcja autodiagnozy, czyli samodzielne wykrywanie ewentualnych usterek. Nie bez znaczenia jest też niemal bezstopniowa regulacja tempa obrotów wentylatora. 20 dostępnych ustawień prędkości pozwala na wybór trybu pracy, który pozwoli efektywnie usuwać zanieczyszczenia, ale nie będzie generował nadmiernego hałasu.

oczyszczacz powietrza LIFAairLA333 w pokoju

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 (zdjęcie: materiały producenta)

Zobacz jak oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Wydajność oczyszczacza LIFAair LA333 wynosi 332 m³/h, dlatego możemy polecić go do pomieszczeń, których wielkość wynosi maksymalnie 41,5 m². To propozycja skierowana do wymagających użytkowników, którzy są w pełni świadomi związku pomiędzy stanem powietrza a zdrowiem, a co za tym idzie chcą monitorować stężenie różnych rodzajów zanieczyszczeń i mieć kontrolę nad swoim oczyszczaczem w każdej sytuacji.

Szczegóły techniczne LIFAair LA333

Dane techniczne
Wartości
Cena
3499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
332 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
39 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
41 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 239 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
18-50 dB
Pobór mocy
≤ 50 W
Wymiary
25x25x50,5 cm
Waga
10 kg
Certyfikaty
AHAM CADR, TÜV Nord;

Sprawdź komentarze

 1. Czy w oczyszczaczach LIFAair możliwe jest podłączenie do jednej stacji pomiarowej dwóch oczyszczaczy czy każda musi posiadać stację oddzielną?

  1. Niestety, do stacji można podłączyć tylko jeden oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 /LIFAAir LA503. Do drugiego trzeba będzie dokupić drugą stację.

 2. Ja też mam pytanie. Czy LIFAair LA333 to dobry wybór dla alergika czy lepiej kupić coś z jonizacją?

 3. Cytat:
  „Powierzchnia oczyszczania wg. producenta – 39 m2
  Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl – 49 m2”

  1. Na jakiej podstawie wyliczyliście Państwo powierzchnie 49m2, jak producent deklaruje 39m2?
  2. Czy da się znaleźć jakie poziomy działania deklaruje producent? (np.1 poziom 0-12, 2 poziom 13-25, poziom, 26-50 itd.) Inne firmy deklarują to, mimo że nie mają restrykcyjnych norm, a dla LIFAair, brak takiej rozpiski. Niby tylko że restrykcyjne, ale dokładnie rozpisane to nie ma.

  1. Powierzchnia pracy została poprawiona na 41 m2. Wkradł się tutaj błąd.
   Obliczamy powierzchnię, dzieląc wydajność przez 8. Wynika to z założenia, iż na 10 m2 powinno przypadać przynajmniej 80 m3/h. Producenci liczą to bardzo różnie. LIFAair ma restrykcyjny przelicznik, ale inne firmy deklarują, że taka wydajność wystarcza na znacznie większą powierzchnię.
   Niestety firma LIFAair nie udostępnia danych o wydajności dla poszczególnych stężeń pyłu. Jeśli otrzymamy takie informacje, uzupełnimy recenzję.

   1. Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.

    W związku z tym nurtuje mnie jedno pytanie. Jeżeli firma LIFAair nie udostępnia danych o wydajności dla poszczególnych stężeń pyłu, to skąd informacja iż modele lifaair pracują bardzo restrykcyjnie pod względem utrzymania pm2.5 na niskim poziomie? Jakieś własne testy robiliście? Własne zapisy / testy prędkości działania oczyszczacza do poziomu smogu?
    Wszędzie lifaair jest uznawana za modele restrykcyjnie podchodzące do smogu, ale póki co to dla mnie tylko informacja na tzw. słowo. Bo nigdzie nie mogę znaleźć danych wydajności dla modelu LA333 – minimalny przepływ powietrza na najwolniejszym biegu? poziomy działań, ani w recenzjach testujący nie piszą jak się ma moc wentylacji powietrza do poziomu pm2.5 podczas testów, aby potwierdzić, bądź zaprzeczyć skuteczności działania lifaair.
    Mam nadzieję że wie Pani o co mi chodzi – mamy tylko oparcie na historii marki lifaair, słowo producenta że podchodzi restrykcyjnie do utrzymywania niskiego poziomu pm2.5 – ale praktycznie brak wyników, danych oficjalnych, wyników z pomiarów testów – jak on faktycznie działa LA 333.

    Chcę zakupić te model, ale jednak brak danych minimalnego przepływu powietrza i wyników testów jak działa powoduje u mnie w zakupie STOP – coś tutaj nie gra.

 4. Zacznę od tego, co wiemy. Użytkownik może wybrać czy oczyszczacz w trybie auto ma działać według normy chińskiej, czy amerykańskiej. Według normy chińskiej stężenie PM2,5 ma być niższe niż 35 µg/m3, natomiast według amerykańskiej niższe niż 12 µg/m3. Oczywiście znacznie lepiej wybrać normę amerykańską.
  Minimalny CADR dla pyłów modelu LIFAair LA33 wynosi 55 m³/h. Maksymalny 330 m³/h. Oczyszczacz pracuje jednak w 20 prędkościach, w których CADR mieści się w granicach 55-330 m³/h.
  W przypadku wybrania normy amerykańskiej oczyszczacz przyśpieszy swoją pracę, gdy stężenie wyniesie 12 µg/m3. Nie wiemy, z której na którą prędkości wówczas przejdzie, czyli jak pracuje przy niższym i przy wyższym stężeniu. Skontaktuję się w tej sprawie z dystrybutorem i napiszę jeszcze raz, jeśli otrzymamy bardzie precyzyjne informacje o trybie automatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze LIFAair - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz