Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
37
Miejsce w rankingu

LIFAair LA333

LIFAair LA333 to oczyszczacz powietrza fińskiej firmy LIFAair, zaliczanej do grona światowych liderów w dziedzinie urządzeń poprawiających jakość powietrza wewnątrz budynków. Nie jest jednym z najtańszych oczyszczaczy dostępnych na polskim rynku, ale obecność skutecznych technologii filtrujących i czujników powietrza oraz inne zalety sprawiają, że LIFAair LA333 zasługuje na swoją cenę.

Ocena eksperta
2.8/ 5
Ocena na Ceneo
4.69 (Liczba opinii: 24)
Powierzchnia oczyszczania
41 m2
Cena
3499
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA352 w mieszkaniu
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA352 w mieszkaniu

LIFAair LA333 – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 332 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 41 m².

👍🏻 Idealny do sypialni, mniejszego salonu. 

👍🏻 Bardzo dobry tryb automatyczny.

👍🏻 Dokładne czujniki PM2,5 i LZO oraz czujniki temperatury i wilgotności.

👍🏻 Solidne wykonanie.

👍🏻 Sterowanie aplikacją.

👍🏻 Energooszczędny (moc do 50 W).

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel sterowania.

👎🏻 Sprawdzenie stężenia zanieczyszczeń możliwe tylko w aplikacji.

 

Niezawodny zestaw filtrów z dużą ilością węgla aktywnego

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 jest wyposażony w system filtrujący złożony z trzech elementów:

  • filtra wstępnego, który wychwytuje grubszy kurz, sierść i inne większe zanieczyszczenia,
  • filtra HEPA klasy E12, odpowiedzialnego za zatrzymywanie drobnych cząsteczek, w tym pyłów PM2,5 i PM10,
  • filtra węglowego z dodatkiem zeolitu, pochłaniającego szkodliwe gazy i neutralizującego brzydkie zapachy.

Na uwagę zasługuje ilość węgla aktywnego, którego jest tutaj aż 1 kg, co pozwala korzystać z oczyszczacza bez potrzeby wymiany filtra nawet przez pięć lat.

Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair LA333

Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair LA333 (zdjęcie: materiały producenta)

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki LIFAair w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny LIFATANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

 

Stacja LIFAsmart dla pełnej kontroli powietrza i filtrów

Oczyszczacz LIFAair LA333 dostępny jest w dwóch wersjach: ze stacją pomiarową (LIFAair LA333+LAM05) lub samodzielny oczyszczacz powietrza. Stacja nie jest niezbędna dla prawidłowej pracy urządzenia, ale znacząco poprawia jego funkcjonalność. W samym oczyszczaczu znajdują się wyłącznie czujniki temperatury i wilgotności, tak więc LIFAair LA333 nie może samodzielnie dostosować prędkości filtracji do stanu powietrza. LAM05 została wyposażona w sensory pyłu zawieszonego PM2,5, TVOC (lotnych związków organicznych) oraz CO2 (dwutlenku węgla). Oczyszczacz zsynchronizowany ze stacją pomiarową monitoruje zatem jakość powietrza i to w znacznie szerszym zakresie niż większość urządzeń dostępnych na rynku oraz umożliwia automatyczne dostosowanie intensywności filtracji do aktualnych potrzeb.

Dzięki stacji LAM05 oczyszczacz LIFAair LA333 wyróżnia się także pod względem precyzyjnego pomiaru zużycia filtrów. Urządzenie w wersji LIFAair LA333 ze stacją oblicza pozostałą żywotność na podstawie czasu pracy, czyli tak jak wiele innych oczyszczaczy powietrza. Stacja pomiarowa analizuje natomiast jakość powietrza oraz prędkość oczyszczania, dlatego prezentowane przez nią wyniki są znacznie bardziej precyzyjne.

Stacja pomiarowa komunikuje się z oczyszczaczem poprzez sygnał Bluetooth. Została wyposażona w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5200 mAh, a więc jest w stanie pracować bez dostępu do prądu.

Stacja pomiarowa LifaAir LAM05

Stacja pomiarowa LIFAsmart (zdjęcie: materiały producenta)

 

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Mobilne sterowanie i samodzielne wykrywanie usterek

Oczyszczaczem powietrza LIFAair LA333 można sterować poprzez panel dotykowy albo za pośrednictwem aplikacji mobilnej i smartfona lub tabletu. Dotyczy to zarówno urządzenia w wersji ze stacją, jak i bez niej. Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu LIFAair LA333 bez stacji LAM05, będziesz mieć do dyspozycji aplikację LIFACtrl, natomiast w przypadku wyboru oczyszczacza ze stacją zainstaluj aplikację LIFAair. Obie oferowane są w wersjach na Androida i iOS.

Na komfort użytkowania oczyszczacza powietrza LIFAair LA333 pozytywnie wpływa również funkcja autodiagnozy, czyli samodzielne wykrywanie ewentualnych usterek. Nie bez znaczenia jest też niemal bezstopniowa regulacja tempa obrotów wentylatora. 20 dostępnych ustawień prędkości pozwala na wybór trybu pracy, który pozwoli efektywnie usuwać zanieczyszczenia, ale nie będzie generował nadmiernego hałasu.

oczyszczacz powietrza LIFAairLA333 w pokoju

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 (zdjęcie: materiały producenta)

Zobacz jak oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Wydajność oczyszczacza LIFAair LA333 wynosi 332 m³/h, dlatego możemy polecić go do pomieszczeń, których wielkość wynosi maksymalnie 41,5 m². To propozycja skierowana do wymagających użytkowników, którzy są w pełni świadomi związku pomiędzy stanem powietrza a zdrowiem, a co za tym idzie chcą monitorować stężenie różnych rodzajów zanieczyszczeń i mieć kontrolę nad swoim oczyszczaczem w każdej sytuacji.

Szczegóły techniczne LIFAair LA333

Dane techniczne
Wartości
Cena
3499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
332 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
39 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
41 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 239 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
18-50 dB
Pobór mocy
≤ 50 W
Wymiary
25x25x50,5 cm
Waga
10 kg
Certyfikaty
AHAM CADR, TÜV Nord;

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Oczyszczacze LIFAair - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz