Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Wycofany ze sprzedaży

LIFAair LA350+/LA300

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350+ to jedna z nowych propozycji fińskiego producenta. Sprzęt składa się z oczyszczacza i współpracującej z nim stacji pomiarowej. Występuje też w wersji bez stacji (LIFAair LA350), ale tylko we współpracy ze stacją zapewnia pełną kontrolę nad jakością powietrza i komfortową obsługę.

Ocena na Ceneo
4.33 (Liczba opinii: 3)
Powierzchnia oczyszczania
41 m2
Cena
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350 w sypialni
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350 w sypialni

LIFAair LA350+ – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 330 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 41 m².

👍🏻 Idealny do sypialni, niedużego salonu.

👍🏻 Dokładne czujniki PM2,5 i PM10 oraz CO2, temperatury i wilgotności.

👍🏻 Bardzo dobry tryb automatyczny.

👍🏻 Sterowanie aplikacją.

👍🏻 Energooszczędny (moc do 45 W).

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel sterowania.

👎🏻 Wersja bez stacji pozbawiona czujników zanieczyszczeń.

 

Dobre filtry o znakomitej pojemności

W nowo zakupionym oczyszczaczu powietrza LIFAair LA350+ znajdziemy:

 • filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia, głównie kurz i sierść,
 • filtr HEPA E12, odpowiedzialny za wychwytywanie pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, alergenów, bakterii i wirusów,
 • filtr węglowy, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Jednak po zużyciu filtr węglowy należy zastąpić tym samym, który przeznaczony jest do oczyszczacza LIFAair LA333, a więc zawierającym zeolit. Zeolit usuwa m.in. tlenki siarki i azotu, a więc przyda się szczególnie w przypadku używania urządzenia np. przy ruchliwej drodze. Pojazdy silnikowe generują bowiem sporo tego typu zanieczyszczeń.

Zastosowane tutaj filtry świetnie radzą sobie w walce ze smogiem, alergenami, LZO, dymem papierosowym i brzydkimi zapachami.

Na uwagę zasługuje też ich duża pojemność Filtr HEPA ma tutaj powierzchnię 2,3 m², a waga węgla aktywnego wynosi 1 kg. Oznacza to dłużą żywotność filtrów (zakładana przez producenta wynosi do 2 lat dla filtra HEPA i do 5 dla filtra węglowego). 

Wysoka wydajność oczyszczacza LIFAair LA350+

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350+CADR dla pyłów oczyszczacza LIFAair LA350+ wynosi 330 m³/h. To wartość odpowiednia dla pomieszczeń o powierzchni do 41 m².

LIFAair jako jeden z niewielu producentów podaje także CADR dla formaldehydu. W przypadku tego modelu wynosi on 141 m³/h. 

Bardzo dobry tryb automatyczny

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350+ został przystosowany do pracy w 20 prędkościach. Urządzenie może sterować nimi samodzielnie, czyli pracować w trybie automatycznym. Oczyszczacz i stacja wyposażone są w czujniki:

 • PM2,5 i PM10 – a więc głównych składników smogu (jest tu jeden czujnik, zatem stężenie PM10 zapewne obliczane jest na podstawie stężenia PM2,5),
 • CO2 – dwutlenku węgla, którego nadmiar powoduje senność,
 • temperatury,
 • wilgotności powietrza.

Uwaga! Wersja bez stacji, czyli oczyszczacz LIFAair LA350, ma wyłącznie czujniki temperatury i wilgotności. Oznacza to brak możliwości pracy w trybie automatycznym.

Oczyszczacz LIFAair LA350+ dostosowuje prędkość filtracji do stężenia pyłów zawieszonych. Czujnik CO2 jest tu ciekawym dodatkiem, ale trzeba pamiętać, że żaden oczyszczacz nie usuwa dwutlenku węgla. Kiedy urządzenie zasygnalizuje, że jego poziom jest wysoki, najlepiej przewietrzyć pomieszczenie. O jakości powietrza informują numeryczne wskaźniki PM2,5 i PM10 oraz CO2.

Na uwagę zasługuje rygorystyczny algorytm trybu automatycznego, bazujący na rygorystycznej normie amerykańskiej. Według tej normy, kiedy stężenie PM2,5 wynosi przynajmniej 12 μg/m³, jakość powietrza należy uznać za złą. Oczyszczacze LIFAair zaczynają wówczas pracować z około ⅔ swojej mocy maksymalnej.

Na tle urządzeń innych marek, często uwzględniających łagodną normę chińską, to świetny wynik. Możemy zatem stwierdzić, że tryb auto w oczyszczaczu LIFAair LA350+ naprawdę służy ochronie zdrowia poprzez niedopuszczanie do wysokich stężeń smogu.

Nowa stacja pomiarowa LIFAair LAM01a

Stacja pomiarowa LIFAair LAM01a

Osoby znające starsze oczyszczacze powietrza LIFAair z pewnością zauważą, model LIFAair LA350+ wykorzystuje inną stację pomiarową. Stacja LIFAair LAM01a od LAM05 różni się:

 • rodzajem czujników i wskaźników – w stacji LAM01a nie ma sensora LZO, za to prezentowane jest stężenie pyłu zawieszonego nie tylko dla frakcji PM2,5, ale i PM10,
 • kolorowym wyświetlaczem.

W stacji poza czujnikami zanieczyszczeń znajduje się moduł wi-fi. Ponadto stacja pomiarowa służy do dokładnej oceny żywotności filtra. Stopień zużycia oceniany jest procentowo, a urządzenie bierze pod uwagę nie tylko czas pracy, ale i stopień zanieczyszczenia powietrza.

Kilka ciekawych funkcji

W oczyszczaczu powietrza LIFAair LA350+ dostępne są też takie funkcje, jak:

 • Touch control (blokada rodzicielska)  – to blokada panelu sterowania, dzięki której najmłodsi nie zmienią samodzielnie ustawień i nie wyłączą oczyszczacza,
 • Sleep mode (tryb snu) – tryb pacy w niskich prędkościach, przeznaczony do wykorzystywania w nocy,
 • Turbo mode – tryb pracy w najwyższej prędkości, czyli szybkiego oczyszczania,
 • żyroskop – pozwala kontrolować przechylenie urządzenia (jeżeli urządzenie zostanie przechylone o kąt większy niż 45°, to na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie i nastąpi przerwanie pracy do czasu przywrócenia właściwego położenia),
 • autorestart – w razie nagłego odłączenia od zasilania albo chwilowego braku prądu po ustaniu problemu przywrócone zostają wcześniej wybrane ustawienia,
 • autodiagnoza – oczyszczacz wykrywa usterki oraz informuje o nich poprzez aplikację.

Wygodne sterowanie aplikacją

Do sterowania oczyszczaczami powietrza LIFAair przeznaczone jest aplikacja nosząca taką samą nazwę jak marka, czyli LIFAair. Można ją pobrać na urządzenia z systemem:

 • Android wersją 5.0 albo nowszą,
 • iOS wersją 12.1 lub nowszą,
 • macOS wersją 11.0 bądź nowszą.

Przystępne koszty eksploatacji

Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair LA350

W oczyszczaczu LIFAair LA350+ wymianie podlegają filtry HEPA i węglowy. Ich przewidywana żywotność i ceny wynoszą:

 • filtr HEPA – żywotność 2 lata, cena od 299 zł,
 • filtr węglowy – żywotność 5 lat, cena od 299 zł.

Roczne wydatki rozpoczynają się zatem od 210 zł. To niewiele jak na cenę samego oczyszczacza. Dodatkową zaletę stanowi niskie zużycie prądu, które nie przekracza 45 W.

Filtr HEPA LA21 LIFAair LA350+ – Ceneo.pl 

Filtr węglowy LA31AC do LIFAair LA350+ – Ceneo.pl

Solidne wykonanie i fiński design

Pod względem wizualnym oczyszczacz powietrza LIFAair LA350+ nie różni się od oczyszczacza LIFAir LA333. Urządzenie ma kształt walca i białą obudowę, wykonaną z proszkowo malowanej stali. Solidne wykonanie idzie tu w parze ze skromnym, ale eleganckim designem. Wyloty powietrza ulokowane są po bokach, a wylot na górze.

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA350 w pokoju

Dla kogo?

LIFair LA350+ to dobra propozycja, jeśli stawiasz na wysoki komfort obsługi i w zamian za niego jesteś gotów na większy wydatek. Urządzenie nie należy to najtańszych, ale cena idzie tu w parze z jakością. Oczyszczacz świetnie spełnia swoją funkcję i zapewnia dużą wygodę.

Szczegóły techniczne LIFAair LA350+/LA300

Dane techniczne
Wartości
Cena
2499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
330 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
39 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
41 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA E12, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 210 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
18-50 dB
Pobór mocy
1-45 W
Wymiary
25 x 25 x 50,5 cm
Waga
10 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze LIFAair - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz