Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
Jonizacja
85.3 / 100
37 m2
649
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Jonizacja
85.2 / 100
62 m2
999
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL
Jonizacja
83.4 / 100
87 m2
1399
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL
Jonizacja
68.7 / 100
25 m2
469
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Jonizacja
W trakcie testów
68 m2
1289
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Oczyszczacze powietrza Toshiba zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce na początku 2020 r. Oferta japońskiej marki składa się z czterech urządzeń, które różni m.in. wydajność oraz obecność czujników odpowiedzialnych za kontrolę jakości powietrza. 

Toshiba CAF-X33XPL

To tanie urządzenie o wydajności 200 m³/h. Zostało wyposażone w filtr wstępny, węglowy, HEPA oraz PET. Ich pracę wspiera jonizator. Wadą oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X33XPL jest brak jakiegokolwiek czujnika zanieczyszczeń. Sprzęt nie pracuje w trybie automatycznym, a samodzielne dostosowywanie prędkości do stanu powietrza wymaga zakupienia oddzielnego sensora. Mimo to w przypadku bardzo małego budżetu warto rozważyć wybór tego oczyszczacza, gdyż zastosowane technologie skutecznie chronią przez groźnymi zanieczyszczeniami.

Toshiba CAF-X50XPL

W oczyszczaczu powietrza Toshiba CAF-X50XPL znajdziemy filtr wstępny, węglowy, HEPA H13 oraz PET, jak również jonizator. Nad zaprezentowanym wcześniej model urządzenie przeważa m.in. pod względem wydajności, która wynosi 300 m³/h.

Ponadto w oczyszczaczu powietrza Toshiba CAF-X50XPL nie zabrakło trybu automatycznego. Bazuje on na sensorze pyłu zawieszonego i lotnych związków organicznych. O jakości powietrza urządzenie informuje za pośrednictwem wskaźnika kolorystycznego.

Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL także wykorzystuje filtr wstępny, węglowy, HEPA H13 i PET oraz jonizator.  Wydajność tego modelu sięga 500 m³/h, co pozwala na efektywną pracę w dużych pomieszczeniach. 

Jakość powietrza kontroluje sensor pyłu PM2,5, a wyniki pomiarów prezentowane są przez wskaźnik numeryczny.

Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL to najwydajniejszy oczyszczacz powietrza marki Toshiba. Podczas pracy w najwyższej prędkości jego wydajność wynosi 700 m³/h. Urządzenie sprawdzi się zatem w bardzo dużych pomieszczeniach (przypominamy, że wysoka wydajność nie zagwarantuje obsługi kilkupokojowego mieszkania). Także i tutaj znajdziemy filtr wstępny, HEPA H13, węglowy oraz PET, a dodatkowo jonizator.

W trybie automatycznym wykorzystywane są czujniki pyłu PM2,5 i gazu. Sensor cząsteczek współpracuje z numerycznym wskaźnikiem, umieszczonym w przedniej części oczyszczacza, a gazowy ze wskaźnikiem kolorystycznym.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Toshiba

*Dla tych oczyszczaczy producent podaje jako głośność ciśnienie akustyczne, podczas gdy standardem jest prezentacja mocy akustycznej.  Informacja pochodzi ze strony firmy Toshiba: „ Ciśnienie akustyczne o wartości 21 dB i moc akustyczna 35 dB” (przykład dla modelu CAF-X116XPL).

Oczyszczacz powietrza Toshiba w sypialni

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz