Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
15.7
61.75 m2
1249
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
1249 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
494 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
103 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
61.75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Dodatkowe technologie
PlasmaWave
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
27 - 60 dB
Pobór mocy
do 35 W
Wymiary
65 x 48 x 28.5 cm
Waga
11.3 kg
Certyfikaty
AHAM, Energy Star
Electrolux to szwedzka firma specjalizująca się w produkcji sprzętu AGD. W szerokiej ofercie znajdują się m.in. piekarniki, chłodziarki, zmywarki, pralki, odkurzacze, roboty kuchenne oraz urządzenia przeznaczone do poprawy jakości powietrza, czyli klimatyzatory, pompy ciepła i oczyszczacze.

Historia i rozwój

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1912 r. w Sztokholmie na skutek połączenia dwóch firm: działającej od 1910 r. Elektromekaniska AB (produkującej małe silniki) oraz utworzonej dziewięć lat wcześniej Lux AB (oferującej lampy uliczne). W 1913 r. to właśnie w wyniku współpracy tych dwóch marek do sprzedaży wprowadzono odkurzacz LUX, uznawany za jedno z pierwszych znaczących osiągnięć marki Electrolux. Kolejnym ważnym elementem w ofercie stały się chłodziarki absorpcyjne, z których pierwszą można było zakupić od 1925 r. W tamtych czasach istotną rolę w rozwoju firmy odegrał nie tylko asortyment, lecz także sposób sprzedaży. Właściciele przedsiębiorstwa Electrolux postawili bowiem na dystrybucję bezpośrednią, a ich przedstawiciele docierali do klientów w specjalnych pojazdach, które przypominały kształtem odkurzacze. W kolejnych latach oferta została wzbogacony o robota kuchennego (1940 r.), pralkę (1951 r.), zmywarkę (1959 r.), a w kolejnej dekadzie o kuchenkę i kosiarkę ogrodową. Poszerzanie asortymentu połączone było z procesem przejmowania innych światowych marek. W latach 70. i 80. Electrolux wykupiła włoską firmę Zanussi, węgierskie zakłady Lehel i część niemieckiego przedsiębiorstwa AEG, stając się w swojej branży światowym liderem. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 55 000 osób, a jego produkty sprzedawane są w przeszło 150 krajach. W Polsce działają obecnie cztery fabryki Electrolux, zlokalizowane w Świerzu, Świdnicy, Oławie oraz Żarowie.

Oferta firmy Electrolux

W ofercie firmy Electrolux ważne miejsce zajmują urządzenia kuchenne przeznaczone do przygotowywania potraw (m.in. piekarniki, płyty do zabudowy, okapy, kuchenki mikrofalowe i szuflady do podgrzewania) oraz przechowywania żywności (chłodziarki, zamrażarki i chłodziarko-zamrażarki). Dopełnieniem asortymentu kuchennego są zmywarki, drobne urządzenia AGD (np. blendery ręczne i kielichowe, tostery i ekspresy do kawy) oraz przydatne akcesoria (garnki, preparaty do czyszczenia itp.). Kolejna grupa produktów marki Electrolux to urządzenia przeznaczone do prania i pielęgnacji odzieży, a więc głównie pralki, suszarki i żelazka. Oferta obejmuje również szeroką gamę odkurzaczy, wśród których znajdują się odkurzacze tradycyjne, a także bezworkowe, automatyczne i pionowe.

Jakość powietrza

Wśród urządzeń poprawiających jakość powietrza marki Electrolux dominują klimatyzatory powietrza. Firma oferuje tradycyjne rozwiązania, takie jak klimatyzatory ścienne i sufitowe, jak również klimatyzatory przenośne.. Obecnie najpopularniejszymi modelami są Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI oraz  Electrolux EXP34U338HW. Ten pierwszy to klimatyzator o mocy chłodniczej 2,6 kW, a więc odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 30 m². Drugi sprawdzi się w trochę większych pokojach, ponieważ jego wydajność to 3,4 kW, a w chłodniejsze dni umożliwia ogrzewanie powietrza. Oba modele mogą pracować w trybie osuszania. Dostępny w Polsce asortyment przedsiębiorstwa Electrolux obejmuje również kilka urządzeń odpowiedzialnych wyłącznie za osuszanie powietrza, czyli odprowadzanie z niego wody. W tej kategorii szczególną popularność zdobyły modele Electrolux EXD16DN3W i EXD15DN3W.

Oczyszczacze powietrza

Obecnie firma Electrolux ma w swojej ofercie pięć oczyszczaczy powietrza, ale na polski rynek oficjalnie trafiły wyłącznie trzy z nich: Electrolux EAP150, EAP300 i EAP450. To urządzenia, w których za usuwanie zanieczyszczeń odpowiedzialne są głównie filtr HEPA klasy H13 (zatrzymujący pyły zawieszone, kurz, pyłki i inne cząsteczki stałe) oraz filtr węglowy, który pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym substancje odpowiedzialne za brzydkie zapachy. Dodatkowo w każdy z oczyszczaczy Electrolux serii EAP znalazł się filtr wstępny, który usuwa z filtrowanego powietrza większe zanieczyszczenia, aby nie zapychały one pozostałych elementów systemu filtrującego. W modelach EAP300 i EAP450 producent zastosował dodatkowo PlasmaWave, czyli technologię niszczącą zanieczyszczenia na poziomie molekularnym. Jej działanie polega na wytwarzaniu cząsteczek hydroksylowych, które odbierają atomy wodoru od cząsteczek zanieczyszczeń, a tym samym neutralizują je. PlasmaWave jest pomocna w walce m.in. z oparami chemicznymi i brzydkimi zapachami. Zastosowane tutaj technologie sprawiają, że urządzenia dobrze radzą sobie ze smogiem, ale sprawdzą się też jako oczyszczacze powietrza dla alergików.Istotną różnicą pomiędzy oczyszczaczami Electrolux EAP450, EAP300 i EAP150 jest wydajność, która wynosi odpowiednio: 494, 335 i 153 m³/h, dlatego każdy z tych modeli należy traktować jako oczyszczacz przeznaczony do pomieszczenia o innej wielkości. Urządzenia są w stanie samodzielnie dostosowywać tempo swojej pracy do aktualnych potrzeb i informują użytkownika o stanie powietrza. Pewną wadę stanowi dla nas fakt, że producent nie informuje o tym, jaki rodzaj zanieczyszczeń wykrywa wbudowany w oczyszczacze czujnik. Urządzenia zostały przystosowane do pracy w trzech prędkościach. Electrolux EAP300 i EAP450 oprócz jakości powietrza uwzględniają porę dnia, gdyż znajduje się w nich czujnik światła. Te dwa modele mają w zestawie pilot zdalnego sterowania. Cała seria została wyposażona we wskaźnik zużycia filtra.W ofercie firmy Electorlux znalazły się również oczyszczacze powietrza Z9124 i Z9122. Są to urządzenia o takich samych parametrach, różniące się między sobą wyłącznie kolorem obudowy. Z9124 to wersja czarna, natomiast Z9122 biała. W modelach tych za oczyszczanie powietrza odpowiedzialne są filtr węglowy oraz filtr HEPA klasy E12, a przepływ powietrza na najwyższych obrotach wentylatora wynosi 383 m³/h. Oczyszczacze pracują w pięciu prędkościach, a sterowanie nimi jest możliwe za pośrednictwem pilota.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz