Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
41.3
77.5 m2
1821
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
2199 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
620 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
b.d. m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
77.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
17-49 dB
Pobór mocy
do 50 W
Wymiary
72,5 x 31,5 x 31,5 cm
Waga
8,9 kg
Certyfikaty
49
55.25 m2
1589
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
1790 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
442 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
b.d. m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
55.25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
17-49 dB
Pobór mocy
b.d. W
Wymiary
56,5 x 31,5 x 31,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty
25.3
61.75 m2
1249
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
1249 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
494 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
103 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
61.75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Dodatkowe technologie
PlasmaWave
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
27 - 60 dB
Pobór mocy
do 35 W
Wymiary
65 x 48 x 28.5 cm
Waga
11.3 kg
Certyfikaty
AHAM, Energy Star

Electrolux to szwedzka firma specjalizująca się w produkcji sprzętu AGD. W szerokiej ofercie znajdują się m.in. piekarniki, chłodziarki, zmywarki, pralki, odkurzacze, roboty kuchenne oraz urządzenia przeznaczone do poprawy jakości powietrza, czyli klimatyzatory, pompy ciepła i oczyszczacze.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA Electrolux seria EAP

Do do 2019 roku firma Electrolux miała w swojej ofercie pięć oczyszczaczy powietrza, a na polski rynek oficjalnie trafiły trzy z nich: Electrolux EAP150, EAP300 i EAP450.

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450, źródło: materiały producenta

To urządzenia, w których za usuwanie zanieczyszczeń odpowiedzialne są głównie filtr HEPA klasy H13 (zatrzymujący pyły zawieszone, kurz, pyłki i inne cząsteczki stałe) oraz filtr węglowy, który pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym substancje odpowiedzialne za brzydkie zapachy. Dodatkowo w każdy z oczyszczaczy Electrolux serii EAP znalazł się filtr wstępny, który usuwa z filtrowanego powietrza większe zanieczyszczenia, aby nie zapychały one pozostałych elementów systemu filtrującego. 

W oczyszczaczach powietrza Electrolux EAP300 i EAP450 producent zastosował dodatkowo PlasmaWave, czyli technologię niszczącą zanieczyszczenia na poziomie molekularnym. Jej działanie polega na wytwarzaniu cząsteczek hydroksylowych, które odbierają atomy wodoru od cząsteczek zanieczyszczeń, a tym samym neutralizują je. PlasmaWave jest pomocna w walce m.in. z oparami chemicznymi i brzydkimi zapachami.

Zastosowane tutaj technologie sprawiają, że urządzenia dobrze radzą sobie ze smogiem, ale sprawdzą się też jako oczyszczacze powietrza dla alergików.

Istotną różnicą pomiędzy oczyszczaczami powietrza Electrolux EAP450, EAP300 i EAP150 jest wydajność, która wynosi odpowiednio: 494, 335 i 153 m³/h, dlatego każdy z tych modeli należy traktować jako oczyszczacz przeznaczony do pomieszczenia o innej wielkości.

Urządzenia są w stanie samodzielnie dostosowywać tempo swojej pracy do aktualnych potrzeb i informują użytkownika o stanie powietrza. Pewną wadę stanowi dla nas fakt, że producent nie informuje o tym, jaki rodzaj zanieczyszczeń wykrywa wbudowany w oczyszczacze czujnik. Urządzenia zostały przystosowane do pracy w trzech prędkościach. Electrolux EAP300 i EAP450 oprócz jakości powietrza uwzględniają porę dnia, gdyż znajduje się w nich czujnik światła. Te dwa modele mają w zestawie pilot zdalnego sterowania. Cała seria została wyposażona we wskaźnik zużycia filtra.

oczyszczacze-powietrza-electrolux-eap

Oczyszczacze powietrza Electrolux seria PA91

Jesienią 2019 roku do sprzedaży trafiły oczyszczacze powietrza z serii Electrolux PA91/Pure A9. W skład tej linii wchodzą dwa urządzenia i oba dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych. W rezultacie na polskim rynku pojawiły się cztery modele oznaczone nazwami:

  • Electrolux PA91-404GY (jasny oczyszczacz o wydajności 620 m³/h),
  • Electrolux PA91-404DG (ciemny oczyszczacz o wydajności 620 m³/h),
  • Electrolux PA91-604GY (jasny oczyszczacz o wydajności 442 m³/h)
  • Electrolux PA91-604DG (ciemny oczyszczacz o wydajności 442 m³/h).

Oczyszczacz powietrza Electrolux PA91-604 w dwóch wersjach kolorystycznych

Oczyszczacze powietrza Electrolux PA91-604 DG i GY, źródło: materiały producenta

Nowe oczyszczacze marki Electrolux wyposażone są w filtry cylindryczne. W oczyszczaniu powietrza biorą udział filtr wstępny, węglowy i HEPA oraz jonizator.

Urządzenia są w stanie samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do stanu powietrza. W przeciwieństwie do starszych oczyszczaczy powietrza Electroluxa, zostały wyposażone w laserowe sensory pyłu zawieszonego PM2,5 oraz w czujniki LZO, temperatury i wilgotności. W rezultacie nowe urządzenia dokładniej oceniają jakość powietrza.

Oczyszczaczami można sterować za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Istotną zaletą oczyszczaczy powietrza Electrolux PA91-604DG/GY i Electrolux PA91-404DG/GY jest cicha praca, dzięki czemu urządzenia bardzo dobrze sprawdzą się w sypialniach oraz w innych pomieszczeniach, w których potrzebna jest cisza. 

Opinia eksperta: Oczyszczacze powietrza Electrolux PA91-404GY/DG oraz PA91-604GY/DG mają znaczącą przewagę nad starszymi oczyszczaczami powietrza Electroluxa, dlatego rekomendujemy wybór jednego z nowszych modeli. Urządzenia te znacznie lepiej spisują się w trybie automatycznym, a dzięki temu lepiej chronią nasze zdrowie. Dodatkowe zalety to znakomita wydajność i cicha praca.

Electrolux PA91-

Oczyszczacz powietrza Electrolux PA91-604 DG i GY, źródło: materiały producenta


HISTORIA I ROZWÓJ

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1912 r. w Sztokholmie na skutek połączenia dwóch firm: działającej od 1910 r. Elektromekaniska AB (produkującej małe silniki) oraz utworzonej dziewięć lat wcześniej Lux AB (oferującej lampy uliczne). W 1913 r. to właśnie w wyniku współpracy tych dwóch marek do sprzedaży wprowadzono odkurzacz LUX, uznawany za jedno z pierwszych znaczących osiągnięć marki Electrolux. Kolejnym ważnym elementem w ofercie stały się chłodziarki absorpcyjne, z których pierwszą można było zakupić od 1925 r. W tamtych czasach istotną rolę w rozwoju firmy odegrał nie tylko asortyment, lecz także sposób sprzedaży. Właściciele przedsiębiorstwa Electrolux postawili bowiem na dystrybucję bezpośrednią, a ich przedstawiciele docierali do klientów w specjalnych pojazdach, które przypominały kształtem odkurzacze.

W kolejnych latach oferta została wzbogacony o robota kuchennego (1940 r.), pralkę (1951 r.), zmywarkę (1959 r.), a w kolejnej dekadzie o kuchenkę i kosiarkę ogrodową. Poszerzanie asortymentu połączone było z procesem przejmowania innych światowych marek. W latach 70. i 80. Electrolux wykupiła włoską firmę Zanussi, węgierskie zakłady Lehel i część niemieckiego przedsiębiorstwa AEG, stając się w swojej branży światowym liderem.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 55 000 osób, a jego produkty sprzedawane są w przeszło 150 krajach. W Polsce działają obecnie cztery fabryki Electrolux, zlokalizowane w Świerzu, Świdnicy, Oławie oraz Żarowie.

OFERTA FIRMY ELECTROLUX

W innych krajach asortyment firmy Electorlux obejmuje również oczyszczacze powietrza Z9124 i Z9122. Są to urządzenia o takich samych parametrach, różniące się między sobą wyłącznie kolorem obudowy. Z9124 to wersja czarna, natomiast Z9122 biała. W modelach tych za oczyszczanie powietrza odpowiedzialne są filtr węglowy oraz filtr HEPA klasy E12, a przepływ powietrza na najwyższych obrotach wentylatora wynosi 383 m³/h. Oczyszczacze pracują w pięciu prędkościach, a sterowanie nimi jest możliwe za pośrednictwem pilota.

Wśród urządzeń poprawiających jakość powietrza marki Electrolux dominują klimatyzatory powietrza. Firma oferuje tradycyjne rozwiązania, takie jak klimatyzatory ścienne i sufitowe, jak również klimatyzatory przenośne. Obecnie najpopularniejszymi modelami są Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI oraz  Electrolux EXP34U338HW. Ten pierwszy to klimatyzator o mocy chłodniczej 2,6 kW, a więc odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 30 m². Drugi sprawdzi się w trochę większych pokojach, ponieważ jego wydajność to 3,4 kW, a w chłodniejsze dni umożliwia ogrzewanie powietrza. Oba modele mogą pracować w trybie osuszania. Dostępny w Polsce asortyment przedsiębiorstwa Electrolux obejmuje również kilka urządzeń odpowiedzialnych wyłącznie za osuszanie powietrza, czyli odprowadzanie z niego wody. W tej kategorii szczególną popularność zdobyły modele Electrolux EXD16DN3W i EXD15DN3W.

W ofercie firmy Electrolux ważne miejsce zajmują urządzenia kuchenne przeznaczone do przygotowywania potraw (m.in. piekarniki, płyty do zabudowy, okapy, kuchenki mikrofalowe i szuflady do podgrzewania) oraz przechowywania żywności (chłodziarki, zamrażarki i chłodziarko-zamrażarki). Dopełnieniem asortymentu kuchennego są zmywarki, drobne urządzenia AGD (np. blendery ręczne i kielichowe, tostery i ekspresy do kawy) oraz przydatne akcesoria (garnki, preparaty do czyszczenia itp.). Kolejna grupa produktów marki Electrolux to urządzenia przeznaczone do prania i pielęgnacji odzieży, a więc głównie pralki, suszarki i żelazka. Oferta obejmuje również szeroką gamę odkurzaczy, wśród których znajdują się odkurzacze tradycyjne, a także bezworkowe, automatyczne i pionowe.

Oczyszczacz powietrza Electrolux PA91404DG w pokoju, obok kanapy

Oczyszczacz powietrza Electrolux PA91-404DG, zdjęcie: materiały producenta

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz