Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Electrolux EAP450

Electrolux EAP450 to oczyszczacz, którego producentem jest znane szwedzkie przedsiębiorstwo AB Electrolux. Aktualnie urządzenie nie jest już dostępne w sprzedaży. Zastąpiły go inne modele marki Electrolux, które znacznie lepiej lepiej spełniają swoją funkcję.

Ocena eksperta
2.5/ 5
Powierzchnia oczyszczania
61 m2
Cena
1249
Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450
Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

Electrolux EAP450 – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 494 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni maks. 61 m².

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel dotykowy.

👍🏻 Odpowiedni do salonu, większej sypialni.

👎🏻 Tryb automatyczny pozwala na wysokie stężenia pyłów smogowych zanim uruchomi wysoką prędkość.

👎🏻 Brak aplikacji.

👎🏻 Wysokie zużycie prądu w najwyższej prędkości (110 W).

👎🏻 Najlepiej kontrolować pracę oczyszczacza z czujnikiem zewnętrznym. W przypadku dużego smogu, należy przełączyć oczyszczacz w najwyższą prędkość.

Informacja

Aktualnie oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 nie jest już dostępny w sprzedaży. W ofercie marki znajdują się natomiast inne modele. Najlepszą propozycją stanowią:

Dokładne usuwanie zanieczyszczeń

Electrolux EAP450 wykorzystuje trójetapowy system oczyszczania, nazywany przez producenta Pure Source. Powietrze trafiające do urządzenia przepływ przez filtry:

  • wstępny,
  • HEPA 13,
  • węglowy.

Ponadto sprzęt został wyposażony w technologię PlasmaWave, która wytwarza jony dodatnie i ujemne, wspomagające usuwanie niektórych zanieczyszczeń, np. wirusów i kurzu. Electrolux EAP450 nie jonizuje powietrza w pomieszczeniu.

Wysoka wydajność oczyszczania

CADR oczyszczacza powietrza Electrolux EAP450 wynosi 494 m³/h. To bardzo dobra wartość, pozwalająca na pracę w pomieszczeniu o powierzchni nawet 61 m².

Inne propozycje do dużych pomieszczeń w cenie do 1500 zł:

Tryb automatyczny i zdalne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 pracuje w trzech prędkościach. Można sterować nimi samodzielnie, ale dostępny jest też tryb automatyczny, w którym sprzęt dostosowuje tempo filtracji do stanu powietrza, kontrolowanego przez czujniki Air Quality Sensor, a także do pory dnia, analizowanej przez czujnik światła R. Light Sensor. Na wyświetlaczu znajdują się wskaźniki jakości powietrza, które ułatwiają samodzielny wybór odpowiedniej prędkości oczyszczania oraz wskaźnik zużycia filtrów.

Niestety, jakość działania trybu automatycznego jest niska. Urządzenie długo nie przyśpiesza pracy, mimo iż zewnętrzne czujniki wykazują bardzo duże stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. Oznacza to, że nie wykorzystuje dobrze możliwości wynikających z wysokiej wydajności i nie zapewnia należytej ochrony w trybie auto.

Oczyszczaczem można sterować zdalnie za pomocą pilota.

Wysoki pobór prądu, wysoka cena filtrów

Maksymalna moc Electroluxa EAP450 wynosi 110 W, a więc jest dość duża, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką wydajność oczyszczania. Dodatkowy problem stanowi niemała cena filtrów wymiennych, ponieważ za komplet wystarczający na 12 miesięcy trzeba zapłacić 446 zł. Pod względem kosztów eksploatacji Electrolux EAP450 wypada zatem słabo.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Electrolux EAP450 to oczyszczacz wyróżniający się wysoką wydajnością, ale nie aż taką, aby uporać się z powierzchnią 100 m². Według nas urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 61 m².

Szczegóły techniczne Electrolux EAP450

Dane techniczne
Wartości
Cena
1249 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
494 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
103 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
61 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
PlasmaWave
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
27 - 60 dB
Pobór mocy
do 110 W
Wymiary
65 x 48 x 28.5 cm
Waga
11.3 kg
Certyfikaty
AHAM, Energy Star

Sprawdź komentarze

    1. Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 badzo dobrze da sobie radę z alergenami. Sugeruję jednak przyjrzeć się oczyszczaczom, które stoją wyżej w rankingu i rozważyć, czy ten sprzęt to najlepszy wybór.

  1. Nie wybieramy oczyszczacza do całego mieszkania, tylko do konkretnego pomieszczenia. (Chyba, że te 40 m2 to jest jakaś duża otwarta przestrzeń. W przeciwnym razie efekt oczyszczania będzie słaby, ponieważ powietrze nie ma w pełni swobodnego przepływu między pomieszczeniami). W tej cenie można kupić 2 oczyszczacze Xiaomi 2S (od 649 zł). Jednak jeśli urządzenie ma być naprawdę ciche, to lepszym wyborem będzie Klarta Forste 3 (749 zł). Dodatkową zaletę tego drugiego oczyszczacza stanowi rewelacyjny tryb automatyczny, co będzie ważne podczas sezonu smogowego (zakładam, że wtedy także sprzęt będzie użytkowany). Można ewentualnie wybrać rozwiązanie kompromisowe – Xiaomi do salonu, a Klarta do sypialni, gdzie cisza jest szczególnie ważna.

  2. Zdaje się, że potaniał od czasu, gdy kupowałam go 3 lata temu. Skusiła mnie reklama. Nie jest zły, ale drugi raz bym go nie wybrała, po za tą kwotę można coś lepszego kupić. Dość szybko zaczął mnie irytować np. brak pilota. Na filtrach trochę oszczędzam, kupując zamienniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Electrolux - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz