Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Oczyszczacze Electrolux EAP450

Electrolux EAP450 to oczyszczacz, którego producentem jest znane szwedzkie przedsiębiorstwo AB Electrolux. Wyróżniają go wysoki przepływ powietrza oraz niskie zużycie prądu potwierdzone znakiem Energy Star, ale także wysoka cena filtrów wymiennych. Dziś, 13.06.2018 r. zakup sprzętu wiąże się z wydatkiem 1473 zł.

Ocena eksperta
2.5 / 5
Powierzchnia oczyszczania
61 m2
Cena
1249
Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450
Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

Dokładne usuwanie zanieczyszczeń

Electrolux EAP450 wykorzystuje trójetapowy system oczyszczania, nazywany przez producenta Pure Source. Powietrze trafiające do urządzenia przepływ przez filtry:

  • wstępny,
  • HEPA 13,
  • węglowy.

Ponadto sprzęt został wyposażony w technologię PlasmaWave, która wytwarza jony dodatnie i ujemne, wspomagające usuwanie niektórych zanieczyszczeń, np. wirusów i kurzu. Electrolux EAP450 nie jonizuje powietrza w pomieszczeniu.

Tryb automatyczny i zdalne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 pracuje w trzech prędkościach. Można sterować nimi samodzielnie, ale dostępny jest też tryb automatyczny, w którym sprzęt dostosowuje tempo filtracji do stanu powietrza, kontrolowanego przez czujniki Air Quality Sensor, a także do pory dnia, analizowanej przez czujnik światła R. Light Sensor. Na wyświetlaczu znajdują się wskaźniki jakości powietrza, które ułatwiają samodzielny wybór odpowiedniej prędkości oczyszczania oraz wskaźnik zużycia filtrów. Niestety, producent nie informuje o tym, jaki rodzaj zanieczyszczeń wykrywa Electrolux EAP450.

Oczyszczaczem można sterować zdalnie za pomocą pilota.

Wysoki pobór prądu, wysoka cena filtrów

Maksymalna moc Electroluxa EAP450 wynosi 110 W, a więc jest dość duża, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką wydajność oczyszczania. Dodatkowy problem stanowi niemała cena filtrów wymiennych, ponieważ za komplet wystarczający na 12 miesięcy trzeba zapłacić 446 zł. Pod względem kosztów eksploatacji Electrolux EAP450 wypada zatem nie najlepiej.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Electrolux EAP450 to oczyszczacz wyróżniający się wysoką wydajnością, ale nie aż taką, aby uporać się z powierzchnią 100 m². Według nas urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 61 m².

Szczegóły techniczne Oczyszczacze Electrolux EAP450

Dane techniczne
Wartości
Cena
1249 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
494 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
103 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
61 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
PlasmaWave
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
27 - 60 dB
Pobór mocy
do 35 W
Wymiary
65 x 48 x 28.5 cm
Waga
11.3 kg
Certyfikaty
AHAM, Energy Star

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz