Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
1
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Jonizacja
100 / 100
37 m2
749
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
3

Klarta Stor

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Jonizacja
94 / 100
72 m2
1089
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Oczyszczacz powietrza Klarta - numer 1 w rankingu oczyszczaczy

Nr 1 w rankingu

Firma Klarta Poland w swojej ofercie ma obecnie dwa oczyszczacze powietrza: Klartę Forste 3 oraz Klartę Stor. Pierwsze urządzenie od dnia premiery pozostaje liderem w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza. Drugie również znajduje się na podium, zajmując 3 pozycję. Tak wysokie miejsca to zasługa połączenia bardzo dobrej jakości i niskiej ceny. Oczyszczacze Klarta skutecznie chronią zdrowie Polaków, są wydajne, łatwe w obsłudze, a przy tym nie generują wysokich kosztów eksploatacji i świetnie się prezentują.

Oczyszczacznie powietrza w oczyszczaczach powietrza Klarta

Oczyszczanie powietrza Klarta

W oczyszczaczach powietrza znajdziemy trzy rodzaje filtrów:

 • filtr wstępny, czyli drobną siateczkę, na której zatrzymują się większe zanieczyszczenia, np. kurz i sierść,
 • filtr HEPA, który stanowi najskuteczniejszą broń w walce z pyłami zawieszonymi PM1, PM2,5 i PM10, alergenami wziewnymi, bakteriami i wirusami,
 • filtr węglowy, odpowiadający za wyłapywanie trujących gazów i eliminację przykrych zapachów.

To nie wszystko, ponieważ działanie filtrów wspiera certyfikowany jonizator. Jonizacja wspomaga proces oczyszczania powietrza oraz przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi.

Zarówno model Forste 3 i Stor zostały wyposażone w filtr HEPA klasy E11. W sprzedaży dostępne są również filtry HEPA H13, tak więc po zużyciu można pozostać przy dotychczasowej wersji filtra albo wybrać wyższą klasę. 

Opinia eksperta: Technologie obecne w oczyszczaczach powietrza Klarta zapewniają skuteczną ochronę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Filtr HEPA klasy E11 jest w pełni wystarczający. Zanieczyszczenia nie wychwycone za pierwszym razem zostaną usunięte podczas kolejnego przepływu powietrza przez system filtrujący. Wybór filtra HEPA wyższej klasy ZAWSZE LEKKO OBNIŻA CADR, czyli wydajność oczyszczania.

Oczyszczacze powietrza Klarta dla alergików

Oczyszczacze powietrza Klarta polecane alergikom

Oczyszczacze firmy Klarta skutecznie sprawdzają się w walce ze smogiem, ale nie tylko. Z tego powodu są rekomendowane dla osób zmagających się z alergią wziewną albo astmą.

Alergia oddechowa to problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Najpopularniejsze alergeny to:

 • roztocza kurzu domowego (a ściślej ich odchody),
 • pyłki niektórych roślin (silnie uczulające są m.in. brzoza, leszczyna, wierzba, bylica, babka lancetowata i trawy takie jak wiechlina łąkowa, tymotka łąkowa czy kupkówka pospolita),
 • zarodniki pleśni i grzybów,
 • białko zwierząt (np. psa, kota, królika), obecne głównie w złuszczonym naskórku i sierści.

Alergeny mogą przyczyniać się do występowania ataków astmatycznych. U niektórych astmatyków do nasilenia objawów chorobowych dochodzi na skutek kontaktu z drażniącymi zapachami albo dymem papierosowym.

Filtr HEPA obecny w oczyszczaczach powietrza Klarta skutecznie wychwytuje alergeny wziewne oraz cząsteczki stałe obecne w dymie tytoniowym. Węgiel aktywny zatrzymuje natomiast gazowe składniki dymu oraz inne zanieczyszczenia lotne, a także neutralizuje brzydkie zapachy.

Opinia eksperta: Stosowanie oczyszczaczy powietrza z filtrem HEPA może znacząco poprawić komfort życia alergika. Jeśli w urządzeniu znajduje się też filtr węglowy, jak w przypadku oczyszczacz Klarta, można je uznać za bardzo dobrą propozycję dla astmatyków. Warto pamiętać o tym, że w przypadku tych schorzeń z oczyszczacza powietrza najlepiej korzystać przez cały rok.

Oczyszczacz powietrza Klarta - automatyka

Automatyka idealna do polskich domów

Tryb automatyczny w oczyszczaczach powietrza jest funkcją bardzo wygodną, a zarazem ważną dla naszego zdrowia funkcją. Po włączeniu tego trybu urządzenie dobiera prędkość pracy do jakości powietrza, zatem nie trzeba tego robić manualnie.

Użytkownicy najczęściej wybierają tryb automatyczny, ponieważ nie chcą co chwile ręcznie zmieniać prędkości. Jest to także rozwiązanie energooszczędne, ponieważ urządzenie nie pracuje na za wysokich obrotach bez potrzeby, a przez to nie zużywa nadmiernej ilości prądu.

Inteligentna praca oczyszczacza jest możliwa dzięki obecności sensora zanieczyszczeń. Urządzenia wykorzystują różne mierniki, np. kurzu, gazów albo cząsteczek PM2,5. W oczyszczaczach powietrza Klarta Forste 3 i Stor znajdują się czujniki pyłu PM2,5, czyli głównego składnika smogu.

Należy też pamiętać o tym, że tryb automatyczny może być różnie skonfigurowany, tak więc w poszczególnych urządzeniach kolejne prędkości uruchamiane są przy innym stężeniu zanieczyszczeń. W oczyszczaczach niektórych marek zdarza się, że dwukrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłu PM2,5 traktowane jest jako dobra jakość powietrze i sprzęt pracuje na najwolniejszych obrotach, czyli z małą wydajnością.

Klarta Poland podchodzi do tej kwestii bardzo restrykcyjnie, uwzględniając europejskie normy dotyczące jakości powietrza. W przypadku oczyszczacza powietrza Klarta Forste 3 zależność między stężeniem pyłu zawieszonego PM2,5 a trybem pracy jest następująca:

 • 0-7 µg/m³ – prędkość niska (tryb Silent),

 • 8-15 µg/m³ – prędkość średnia( tryb Slow),

 • 16-25 µg/m³ – prędkość wysoka (tryb Fast),

 • powyżej 25 – prędkość turbo (tryb Turbo).

Bieżące monitorowanie stanu powietrza

W modelu Klarta Forste 3 o jakości powietrza użytkownik jest informowany za pośrednictwem wyświetlacza LED, na którym umieszczony został numeryczny wskaźnik stężenia pyłu PM2,5. W Klarta Stor stan powietrza jest wyrażany za pomocą kolorystycznego wskaźnika - barwa niebieska oznacza niskie stężenie PM2,5, zielona średnie a czerwona wysokie.

Opinia eksperta: Tryb automatyczny z czujnikiem pyłu PM2,5 i restrykcyjnym algorytmem to ważna zaleta oczyszczaczy powietrza Klarta. Urządzenia szybko reagują na pogorszenie jakości powietrza, dzięki czemu użytkownik nie jest narożny na długi kontakt ze smogiem. Mamy tu do czynienia z rzeczywistą ochroną, a nie z pozorną, którą dają oczyszczacze powietrza akceptujące wysokie stężenia zanieczyszczeń.

Wysoka wydajność oczyszczaczy powietrza Klarta

Wydajność oczyszczacza powietrza może być wyrażona poprzez przepływ powietrza albo CADR. Przepływ wskazuje objętość powietrza, jaka może przepłynąć przez urządzenie bez filtrów, natomiast CADR wyraża ilość oczyszczonego powietrza, czyli przepływającego w ciągu godziny przez oczyszczacz z filtrami. W praktyce drugi  z tych parametrów jest ważniejszy i to on pozwala obliczyć maksymalną powierzchnię pracy.

CADR oczyszczacza powietrza Klarta Forste 3 to 300 m³/h, a więc urządzenie pasuje do pomieszczeń o wielkości 37 m². Oczyszczaczem przeznaczonym do większych pomieszczeń jest Klarta Stor, której wydajność wynosi nawet 580 m³/h i czyni urządzenie skutecznym w przypadku powierzchni nawet 72 m².

Wysoka wydajność oczyszczaczy powietrza Klarta

Wysoka wydajność w najniższym trybie

W przypadku tej marki trzeba podkreślić także skuteczne działanie nawet w najniższym trybie. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaleca się, aby oczyszczacz pracował przez całą noc, ale w wielu urządzeniach wydajność w najniższej prędkości nie wystarcza do utrzymania przez całą noc dobrej jakości powietrza.

Niski koszt eksploatacji

Producent przy konstrukcji oczyszczaczy miał na względzie również stworzenie produktu, który będzie przyjazny środowisku, nie będzie pobierał dużo prądu, a filtry do niego będą w niskiej cenie.

Dlatego też filtry HEPA, które należy wymieniać co 3-6 miesięcy są w niskiej cenie, a także można je zakupić wraz z filtrem węglowym, co zwiększa skuteczność filtracji. W najwyższej prędkości Klarta Forste 3 pobiera 32 Wattów pradu, zaś Stor ok. 70 Wattów!

Minimalistyczny design i duży wybór kolorów

Produkty marki Klarta cechują się minimalistycznym wyglądem, producent stawia nacisk nie tylko na wydajność urządzeń, ale też na estetykę wykonania. Z tego powodu powstało wiele kolorów modelu Forste i Stor, tab aby w pełni zaspokoić potrzeby użytkowników. Model Forste dostępny jest aż w 5 kolorach: czarnym, białym, złotym, srebrnym i różowym. Większy model czyli Stor można zakupić w 3 wersjach kolorystycznych: czarny, biały i różowy.

Całość wykończona jest półmatowym lakierem, który dodaje elegancji i klasy. Lakier jest bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w pięciu kolorach

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w trzech kolorach, zdjęcia: materiały producenta

Dodatkowe funkcje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników oczyszczacze posiadają panele dotykowe, na których można ustawić żądany tryb pracy, włączyć lub wyłączyć jonizację, timer czy w modelu Stor kontrolę rodzicielską.
Urządzenia posiadają również programator czasowy, który pozwala zaplanować zatrzymanie filtracji po upływie 1,2,4 lub 8 godzin. Po tym czasie oczyszczacz się wyłączy.
Urządzenia oferowane przez firmę Klarta kontrolują stopień zużycia filtrów, a w razie dostatecznego zużycia urządzenie informuje o tym fakcie. Użytkownik nie musi zatem samodzielnie oceniać stopnia ich eksploatacji.

ZAUFANIE

Marka Klarta stawia nacisk na najwyższą jakość i skuteczność działania. Dlatego tak wielu klientów doceniło ich sprzęty, one same często pojawiają się na wysokich pozycjach w wielu niezależnych rankingach np. w Ranking-Oczyszczaczy.pl czy magazynu PC World. Producent kieruje się zasadą, aby włączyć urządzenie, a ono chroniło zdrowie użytkownika i jego rodziny. Stąd taki wielki nacisk na działanie trybu automatycznego.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor srebrny w pokoju.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor, zdjęcia: materiały producenta

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w trzech kolorach, na białym tle.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w trzech kolorach, zdjęcia: materiały producenta

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w gabinecie

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w gabinecie, źródło: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz