Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj

Przed Tobą oczyszczacze powietrza Klarta, które oceniamy w naszym głównym rankingu oczyszczaczy powietrza

Liczba „Ranking” oznacza miejsce zajmowane w rankingu głównym, natomiast „Punktacja” to liczba punktów przyznana za stosunek możliwości do ceny.

Pod zestawieniem prezentujemy wady i zalety oczyszczaczy Klarta oraz omawiamy technologie obecne w urządzeniach tej marki, np. ION Plasma Air. W razie pytań napisz je w komentarzu.

oczyszczacz powietrza klarta forste 4
Sortowanie
1
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 przód
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 przód
Jonizacja
W trakcie testów
34.62 m2
Recenzja
Dane techniczne Dane techniczne
2
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Jonizacja
5
37 m2
699
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 6)
3
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 White
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 White
Jonizacja
5
37 m2
929
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.6 (Liczba opinii: 8)
Dostępne promocje:
Kup oczyszczacz teraz i zaoszczędź 200 zł.Zobacz więcej
4

Klarta Stor 2

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Jonizacja
4.8
75 m2
1429
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 2)
Dostępne promocje:
Kup oczyszczacz teraz i zaoszczędź 250 zł.Zobacz więcej
5

Klarta Stor

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Jonizacja
4.7
72 m2
999
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 3)

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Wyróżniają się bardzo restrykcyjnym podejściem do smogu i atrakcyjną ceną. Sprawdź który oczyszczacz Klarta wybrać. Najnowszymi urządzeniami tej marki są oczyszczacze powietrza Klarta Stor 2 i Klarta Forste 4.

 

1. Porównanie oczyszczaczy powietrza Klarta

W ofercie firmy Klarta znajdują się obecnie dwa oczyszczacze powietrza: Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2. Różnice między nimi prezentuje tabela.

porówananie-oczyszczaczy-klarta-2022

 

Klarta Forste 4 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 silver

Klarta Forste 4 to oczyszczacz, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 37 m². Ma filtr wstępny, HEPA 13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.

Ze względu na cichą pracę idealnie pasuje do sypialni i pokojów dziecięcych. Ważne zalety stanowią tutaj również rewelacyjny system 3 trybów auto oraz czujniki cząsteczek PM2,5, temperatury i wilgotności. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są na wyświetlaczu i w aplikacji.

Oczyszczacz Klarta Forste 4 ma wskaźnik wymiany filtra i blokadę rodzicielską. Sterowanie możliwe jest pilotem, panelem oraz smartfonem.

 

 

Klarta Stor 2 

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor white

Klarta Stor 2 to urządzenie, które jest w stanie obsłużyć pomieszczenie o powierzchni aż 75 m². Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby umieścić je w znacznie mniejszym pokoju. Zanieczyszczenia eliminują filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.

Oczyszczacz Klarta Stor 2 został wyposażony w system 3 trybów auto, a także w czujniki PM2,5, temperatury i wilgotności powietrza. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są w aplikacji, a sam oczyszczacz informuje o czystości powietrza przez trójkolorowy wskaźnik.

Urządzenie można sterować poprzez panel dotykowy oraz za pośrednictwem smartfona.

 

Oczyszczacze powietrza Klarta - czy warto?

2. Oczyszczacze powietrza Klarta. Czy warto?

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Marka zadebiutowała na rynku w 2017 r, wprowadzając do sprzedaży oczyszczacz Klarta Forste.

Urządzenie to doczekało się już swojej czwartej wersji, dostępnej pod nazwą Klarta Forste 4. W ofercie znalazł się także drugi oczyszczacz – Klarta Stor 2, zaprojektowany głównie z myślą o wyjątkowo dużych pomieszczeniach

Urządzenia oferowane przez Klartę wyróżniają się atrakcyjną ceną, która w tym przypadku idzie w parze z wysoką skutecznością. Rygorystyczny tryb auto z czujnikiem laserowym PM2,5 i sprawdzone technologie zapewniają skuteczną ochronę zdrowia. Wysoki komfort obsługi zapewnia m.in. funkcjonalna aplikacja mobilna.

Bardzo dobra relacja między kosztem zakupu a oferowanymi możliwościami sprawia, że oczyszczacze Klarta znajdują się w czołówce naszego rankingu. Dodatkową zaletę stanowi ich estetyka. Firma Klarta jako jedna z nielicznych umożliwia zakup swoich oczyszczaczy w kilku kolorach.

 

Zalety

 • Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości
 • Laserowe czujniki pyłu zawieszonego PM2,5
 • System 3 trybów auto
 • Czujniki wilgotności i temperatury powietrza
 • Rygorystyczny algorytm trybu automatycznego
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Jonizacja plazmowa
 • Sterowanie wi-fi
 • Stylowe kształty i dostępność kilku wersji kolorystycznych

 

Wady

 • Głośny na najwyższym trybie
 • W Klarta Stor 2 numeryczny wskaźnik dostępny tylko w aplikacji

Tryb automatyczny w oczyszczaczach Klarta

 

3. Tryb automatyczny, który bardzo dobrze chroni zdrowie

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy w trybie automatycznym. Każde urządzenie wykorzystuje laserowy czujnik pyłu zawieszonego PM2,5, zatem prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia głównego składnika smogu.

Innowacyjnym rozwiązaniem w oczyszczaczach Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 jest obecność systemu 3 trybów auto (3 x AUTO Select Mode). Użytkownik ma do wyboru:

 1. tryb Auto Turbo – urządzenie korzysta ze wszystkich dostępnych prędkości,
 2. tryb Auto Normal – są wykorzystywane wszystkie prędkości, poza najwyższą,
 3. tryb Auto Sleep – wybór prędkości zostaje ograniczony do 3 pierwszych (ten tryb został bowiem opracowany z myślą o użytku nocą).

Dzięki temu można dostosować sposób pracy oczyszczacza Klarta do swoich potrzeb – kiedy to możliwe, urządzenie pracuje z pełną mocą, a kiedy trzeba, ogranicza głośność, lecz nadal reaguje na zmianę jakości powietrza.

We wszystkich trzech trybach oczyszczacze Klarta przyśpieszają prędkość filtracji już wtedy, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 5 µg/m³ (Klarta Forste 4) lub 7 µg/m³ (Klarta Stor 2). Tak szybka reakcja skutecznie zapobiega ekspozycji na wysokie stężenia smogu.

Poza czujnikiem laserowym PM2,5 oczyszczacze Klarta mają jeszcze mierniki temperatury i wilgotności powietrza. Umożliwiają zatem monitorowanie trzech ważnych parametrów powietrza.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Klarta

 

4. Filtry do oczyszczaczy Klarta.
     Niskie ceny i możliwość wyboru klasy HEPA

Wszystkie oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w zestaw trzech filtrów, których pracę wspiera jonizator.

 • Filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, głównie kurz.
 • Filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd oraz inne lotne związki organiczne, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • Filtr HEPA H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy.
 • Jonizator ION Plasma Air – generuje jony dodatnie i ujemne, które pomagają w oczyszczaniu powietrza. 

W nowo zakupionym oczyszczaczu Klarta znajduje się zawsze filtr HEPA klasy H13. Po zużyciu można jednak zastąpić go zarówno takim samym filtrem, jak i filtrem HEPA klasy E11.

Filtry w oczyszczaczu powietrza Klarta Forste 3

Filtry w oczyszczaczu Klarta Forste 4, Źródło: www.klarta.pl

4.1 Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczach Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2?

Deklarowana żywotność maksymalna filtrów w oczyszczaczu Klarta Forste 4 wynosi rok, natomiast w oczyszczaczu Klarta Stor 2 dwa lata. Urządzenia mają wskaźniki, które sygnalizują konieczność wymiany filtra. Oczywiście, tak samo jak w przypadku wszystkich innych oczyszczaczy, rzeczywista żywotność filtrów może być różna. Decyduje o niej kilka czynników.

 • Stopień zanieczyszczenia powietrza

Im więcej zanieczyszczeń przepływa przez oczyszczacz, tym więcej osadza się na filtrach. Warto pamiętać, że stan powietrza w domu zależy zarówno do jego czystości poza budynkiem, jak i od naszych własnych nawyków. Nie wszystkie zanieczyszczenia napływają z zewnątrz. Palenie w domu papierosów albo używanie kominka dodatkowo zanieczyszcza powietrze. 

 • Powierzchnia pomieszczenia

W dużym pomieszczeniu przez oczyszczacz będzie przepływać więcej powietrza, a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń. Filtry zużyją się zatem szybciej niż w małym pokoju.

 • Częstotliwość używania oczyszczacza

Używanie oczyszczacza przez całą dobę doprowadzi do szybszego zużycia filtrów niż wyłączanie urządzenia przed wyjściem z domu. Mimo to radzimy pozostawiać oczyszczacz włączony, gdyż ciągłe oczyszczanie zapewnia najlepszą ochronę przed smogiem.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4 dostępne są w zestawach. Ich ceny wynoszą:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13 – 159 zł,
 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 139 zł.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2 również sprzedawane są w zestawach, a ich ceny to:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13  – 299 zł.
 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 259 zł.

Stosunek ceny filtrów do żywotności jest zatem korzystny.

 

Jonizacja w oczyszczaczach marki Klarta

5. Jonizacja. Komu się przyda?

W oczyszczaczach powietrza Klarta obecne są jonizatory plazmowe z certyfikatem TÜV. Urządzenia generują jony ujemne i dodatnie, które charakteryzują się wysoką trwałością i podobieństwem do jonów obecnych w środowisku naturalnym.

Jony łączą się cząsteczkami zanieczyszczeń i ułatwiają ich usuwanie. Jonizacja wspomaga proces oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, pyłków roślinnych i zarodników pleśni. Technologia ta bywa rekomendowana jako dobra dla alergików.

Jeśli Twoim problemem jest suche powietrze, sprawdź ewaporacyjne nawilżacz powietrza.

 

 

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz