Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
1
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze srebrnyn
Jonizacja
100 / 100
37 m2
749
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
2

Klarta Stor 2

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Jonizacja
96.5 / 100
75 m2
1599
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Wyróżniają się bardzo restrykcyjnym podejściem do smogu i atrakcyjną ceną. Sprawdź który oczyszczacz Klarta wybrać. Najnowszym urządzeniem tej marki jest oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2.

 

1. Porównanie oczyszczaczy powietrza Klarta

W ofercie firmy Klarta znajdują się obecnie dwa oczyszczacze powietrza: Klarta Forste 3 i Klarta Stor 2. Różnice między nimi prezentuje tabela.

Porównanie oczyszczacze powietrza Klarta

 

Klarta Forste 3 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 silverKlarta Forste 3 to oczyszczacz, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 37 m².

Ze względu na cichą pracę idealnie pasuje do sypialni i pokojów dziecięcych. Ważne zalety stanowią tutaj również rewelacyjny tryb auto oraz numeryczny wskaźnik stężenia cząsteczek PM2,5.

Oczyszczacz Klarta Forste 3 ma wskaźnik wymiany filtra i blokadę rodzicielską. 

 

Klarta Stor 2 

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor whiteKlarta Stor 2 to urządzenie, które jest w stanie obsłużyć pomieszczenie o powierzchni aż 75 m².

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby umieścić je w znacznie mniejszym pokoju. W praktyce zastosowanie oczyszczacza o takiej wydajności w pokoju o powierzchni 30-40 m² może zapewnić dobry komfort akustyczny.

W trybie auto wyższe prędkości filtracji będą wówczas wykorzystywane rzadziej niż w przypadku oczyszczacza dedykowanego do takich właśnie powierzchni.

Oczyszczacze powietrza Klarta - czy warto?

2. Oczyszczacze powietrza Klarta. Czy warto?

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Marka zadebiutowała na rynku w 2017 r, wprowadzając do sprzedaży oczyszczacz Klarta Forste.

Urządzenie to doczekało się już swojej trzeciej wersji, dostępnej pod nazwą Klarta Forste 3. Do oferty wprowadzony został także drugi oczyszczacz – Klarta Stor 2, zaprojektowany głównie z myślą o wyjątkowo dużych pomieszczeniach. 

Urządzenia oferowane przez Klartę wyróżniają się atrakcyjną ceną, która w tym przypadku idzie w parze z wysoką skutecznością.

Bardzo dobry stosunek między kosztem zakupu a oferowanymi możliwościami sprawia, że oczyszczacze Klarta znajdują się w czołówce naszego rankingu. Dodatkową zaletę stanowi ich estetyka. Firma Klarta jako jedna z nielicznych umożliwia zakup swoich oczyszczaczy w kilku kolorach.

 

Zalety

 • Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości
 • Czujniki pyłu zawieszonego PM2,5
 • Rygorystyczny algorytm trybu automatycznego
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Stylowe kształty i dostępność kilku wersji kolorystycznych

 

Wady

 • Głośny na najwyższym trybie
 • Brak wyświetlacza numerycznego w Klarta Stor

Tryb automatyczny w oczyszczaczach Klarta

 

3. Tryb automatyczny, który bardzo dobrze chroni zdrowie

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy w trybie automatycznym. Każde urządzenie wykorzystuje czujnik pyłu zawieszonego PM2,5, zatem prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia głównego składnika smogu.

W oczyszczaczu Klarta Forste 3 znajduje się czujnik laserowy, natomiast w Klarcie Stor 2 dobrze skalibrowany czujnik na podczerwień.

Tym co wyróżnia urządzenia marki Klarta jest rygorystyczne podejście do smogu. W przypadku Klarty Forste 3, która pracuje w czterech prędkościach, zależność między stężeniem pyłu zawieszonego a prędkością filtracji wygląda tak:

 • PM2,5 do 7 µg/m³ – tryb Silent,
 • PM2,5 od 8 do 15 µg/m³ – tryb Slow,
 • PM2,5 od 16 do 25 µg/m³ – tryb Fast,
 • PM2,5 26 µg/m³ lub wyższe – tryb Turbo.

Jak widać, urządzenie zaczyna wykorzystywać pełnię swojej mocy zaraz po tym, jak poziom pyłu PM2,5 przekroczy europejskie normy (według WHO średnie dobowe stężenie PM2,5 nie powinno przekraczać 25 µg/m³).

Taki algorytm skutecznie chroni użytkowników przed kontaktem z mocno zanieczyszczonym powietrzem, a więc służy zachowaniu zdrowia.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Klarta

 

4. Filtry do oczyszczaczy Klarta.
     Niskie ceny i możliwość wyboru klasy HEPA

Wszystkie oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w zestaw trzech filtrów, których pracę wspiera jonizator.

 • Filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, głównie kurz.
 • Filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd oraz inne lotne związki organiczne, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • Filtr HEPA – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy.

 

W nowo zakupionym oczyszczaczu Klarta znajduje się zawsze filtr HEPA klasy E11. Po zużyciu można jednak zastąpić go zarówno takim samym filtrem, jak i filtrem HEPA klasy H13. 

Filtry w oczyszczaczu powietrza Klarta Forste 3

Filtry w oczyszczaczu Klarta Forste 3, Źródło: www.klarta.pl

Podejmując decyzję o przejściu na wyższą klasę HEPA, uwzględnij powierzchnię pomieszczenia, w którym użytkowany jest oczyszczacz.

Jeśli jest ona znacznie mniejsza od maksymalnej powierzchni pracy oczyszczacza, wybór filtra HEPA H13 nie sprawi problemów. Jeżeli powierzchnie są zbliżone, zostań przy klasie E11. Przejście na wyższą klasę HEPA zawsze skutkuje spadkiem wartości CADR, czyli wydajności.

 

4.1 Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczach Klarta Forste 3 i Klarta Stor 2?

Deklarowana żywotność maksymalna filtrów w oczyszczaczu Klarta Forste 3 wynosi rok, natomiast w oczyszczaczu Klarta Stor 2 dwa lata. Urządzenia mają wskaźniki, które sygnalizują konieczność wymiany filtra. Oczywiście, tak samo jak w przypadku wszystkich innych oczyszczaczy, rzeczywista żywotność filtrów może być różna. Decyduje o niej kilka czynników.

 • Stopień zanieczyszczenia powietrza

Im więcej zanieczyszczeń przepływa przez oczyszczacz, tym więcej osadza się na filtrach. Warto pamiętać, że stan powietrza w domu zależy zarówno do jego czystości poza budynkiem, jak i od naszych własnych nawyków. Nie wszystkie zanieczyszczenia napływają z zewnątrz. Palenie w domu papierosów albo używanie kominka dodatkowo zanieczyszcza powietrze. 

 • Powierzchnia pomieszczenia

W dużym pomieszczeniu przez oczyszczacz będzie przepływać więcej powietrza, a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń. Filtry zużyją się zatem szybciej niż w małym pokoju.

 • Częstotliwość używania oczyszczacza

Używanie oczyszczacza przez całą dobę doprowadzi do szybszego zużycia filtrów niż wyłączanie urządzenia przed wyjściem z domu. Mimo to radzimy pozostawiać oczyszczacz włączony, gdyż ciągłe oczyszczanie zapewnia najlepszą ochronę przed smogiem.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Forste 3 można kupować pojedynczo albo w zestawach. Ich ceny wynoszą:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 169 zł,
 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13  – 139 zł,
 • filtr HEPA E11  – 79 zł,
 • filtr HEPA H13  – 109 zł,
 • filtr węglowy  – 69 zł.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2 dostępne są wyłącznie w zestawach, a ich ceny to:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 259 zł,
 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13  – 299 zł.

Stosunek ceny filtrów do żywotności jest zatem korzystny.

 

Jonizacja w oczyszczaczach marki Klarta

5. Jonizacja. Komu się przyda?

W oczyszczaczach powietrza Klarta obecne są jonizatory z certyfikatem TÜV. Urządzenia generują jony ujemne, które łączą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami zanieczyszczeń i ułatwiają ich usuwanie. Jonizacja wspomaga proces oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, pyłków roślinnych i zarodników pleśni. Technologia ta bywa rekomendowana jako dobra dla alergików. 

 

 

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz