Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
1
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze złotym.
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w kolorze złotym.
50
37.5 m2
749
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
749 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
300 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
40 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
37.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
24-54 dB
Pobór mocy
5, 9, 20, 32 W
Wymiary
56,5 x 32,5 x 18 cm
Waga
6,2 kg
Certyfikaty
CE, ROHS, CEE
3

Klarta Stor

Jonizacja
Oczyszczacz Klarta Stor przodem
Oczyszczacz Klarta Stor przodem
44.8
72.5 m2
1089
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
1099 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
580 (CADR) m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
80 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
72.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-68 dB
Pobór mocy
≤ 70 W
Wymiary
74,5x50x30 cm
Waga
11,5 kg
Certyfikaty

Klarta Poland pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku, lecz od premiery pierwszego oczyszczacza powietrza Polacy pokochali ich produkty. Wszystko dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, świetnej automatyce i wysokiej wydajności sprzętu połączonych z eleganckim designem. W ofercie Klarty Poland są aktualnie 2 modele oczyszczaczy: Forste 3 i Stor. Producent planuje wprowadzić najwydajniejszy model Klarta Thor. Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku kolorach, dlatego każdy może dopasować je do swojego wnętrza. Co ważniejsze, inżynierzy tej marki skupili się na skonstruowaniu prostych urządzeń, pozbawionych zbędnych ozdobników i postawili na skuteczność działania.

Wysoka skuteczność filtracji oczyszczaczy powietrza Klarta

Mechaniczna filtracja powietrza wspierana jest przez jonizację. Filtry zawarte w oczyszczaczach obecnie są najpopularniejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem antysmogowym i antyaleregneowym. Pierwszy jest filtr wstępny, czyli filtr z drobną siateczką na którym zatrzymują się większe zanieczyszczenia - włosy, sierść, kurz.

Zarówno model Forste 3 i Stor posiadają filtr HEPA E11, który charakteryzuje się wysoką skutecznością, bo aż 95%. Filtry HEPA odznaczają się w usuwaniu najniebezpieczniejszych dla zdrowia frakcji zawieszonych w powietrzu m.in. pyłów PM1, PM2,5 czy PM10. W sprzedaży dostępne są również wyższej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności 99,95% dla dwóch modeli. Można wymienić z na lepszy filtr, lub pozostać przy obecnym.

Filtr węglowy zawarty w obu modelach odpowiada za wyłapywanie trujących gazów i przykrych zapachów. Skuteczny jest w zwalczaniu lotnych związków organicznych, w tym wszechobecnego w mieszkaniach formaldehydu.

Automatyka idealna do polskich domów

Tryb automatyczny w oczyszczaczach powietrza Klarta jest bardzo wygodną, ale też ważną funkcją. Po włączeniu w tryb automatyczny urządzenie dobiera prędkość pracy do jakości powietrza. Nie trzeba tego robić manualnie wybierając poszczególne tryby.

Inteligentna praca jest możliwa dzięki obecności czujników. W Klarcie Forste 3 i Stor czujniki działają na podstawie odczytów stężeń PM2,5, co nie zawsze jest standardem w konkurencyjnych markach. W innych urządzeniach może być np. kurz czy brzydki zapach.

Dlaczego jest to ważne?

Klarta Poland postawiła szczególny nacisk na tę funkcję, ponieważ to od niej zależy skuteczność oczyszczania powietrza. Użytkownicy najczęściej włączają tryb automatyczny, ponieważ nie chcą co chwile manualnie zmieniać prędkości. Jest to rozwiązanie energooszczędne, ponieważ urządzenie nie pracuje na za wysokich obrotach, przez to nie zużywa większej ilości prądu.

Tryb ten może być różnie skonfigurowany - tryby mogą się przełączać przy różnych wartościach zanieczyszczenia powietrza. W dwóch modelach Klarta te zakresy są bardzo rygorystyczne, aby doprowadzić do niemal idealnego powietrza. Te niskie zakresy w trybie automatycznym wymuszają szybszą pracę oczyszczacza czyli szybsze przefiltrowanie powietrza w momencie największego zanieczyszczenia. Prędkość pracy dyktowana jest na podstawie odczytu z czujnika pyłów PM2,5, więc czym wyższe stężenie tego pyłu, tym szybsza praca oczyszczacza:

  • 0-8 µg/m³ – prędkość niska,

  • 8-15 µg/m³ – prędkość średnia,

  • 16-25 µg/m³ – prędkość wysoka,

  • powyżej 25 – prędkość turbo.

W konkurencyjnych urządzeniach zdarza się sytuacja, gdzie wysokie wartości (nawet 50 µg/m³!) traktowane są jako dobra jakość powietrze i oczyszczacz pracuje na najwolniejszych obrotach z małą wydajnością.

Bieżące monitorowanie stanu powietrza

W modelu Klarta Forste 3 o jakości powietrza użytkownik jest informowany za pośrednictwem wyświetlacza LED, gdzie miernik pyłu został połączony z numerycznym wskaźnikiem PM2,5. W Klarta Stor stan powietrza jest wyświetlany za pomocą kolorystycznego wskaźnika - barwa niebieska oznacza niskie stężenie PM2,5, zielona średnie a czerwona wysokie.

Wyróżniająca się wydajność oczyszczania powietrza

Wydajność oczyszczacza oznacza ilość przefiltrowanego powietrza na godzinę i podawana jest w metrach sześciennych na godzinę w jednostce CADR albo jako przepływ powietrza. Nie bez powodu umieściliśmy urządzenia marki Klarta na wysokich pozycjach w rankingu oczyszczaczy powietrza.

CADR Klarta Forste 3 to 300 m³/h, a więc urządzenie pasuje do pomieszczeń o wielkości 38 m². Oczyszczaczem przeznaczonym do większych pomieszczeń jest Klarta Stor, której wydajność wynosi nawet 580 m³/h i czyni urządzenie skutecznym w przypadku powierzchni nawet 80 m².

Jeśli poszukujesz urządzenia do sypialni, wybierz oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 – zapewni potrzebną w takim pomieszczeniu ciszę, a jego wydajność jest wystarczająca dla większości sypialni (maksymalna powierzchnia pracy wg nas to 37 m²). Do salonu lub innego większego pokoju polecamy oczyszczacz powietrza Klarta Stor.

Wysoka wydajność w najniższym trybie

W przypadku tej marki trzeba podkreślić skuteczne działanie nawet w najniższym trybie. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaleca się, aby oczyszczacz pracował przez całą noc.

Niski koszt eksploatacji

Producent przy konstrukcji oczyszczaczy miał na względzie również stworzenie produktu, który będzie przyjazny środowisku, nie będzie pobierał dużo prądu, a filtry do niego będą w niskiej cenie.

Dlatego też filtry HEPA, które należy wymieniać co 3-6 miesięcy są w niskiej cenie, a także można je zakupić wraz z filtrem węglowym, co zwiększa skuteczność filtracji. W najwyższej prędkości Klarta Forste 3 pobiera 32 Wattów pradu, zaś Stor ok. 70 Wattów!

Minimalistyczny design i duży wybór kolorów

Produkty marki Klarta cechują się minimalistycznym wyglądem, producent stawia nacisk nie tylko na wydajność urządzeń, ale też na estetykę wykonania. Z tego powodu powstało wiele kolorów modelu Forste i Stor, tab aby w pełni zaspokoić potrzeby użytkowników. Model Forste dostępny jest aż w 5 kolorach: czarnym, białym, złotym, srebrnym i różowym. Większy model czyli Stor można zakupić w 3 wersjach kolorystycznych: czarny, biały i różowy.

Całość wykończona jest półmatowym lakierem, który dodaje elegancji i klasy. Lakier jest bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w pięciu kolorach

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w trzech kolorach, zdjęcia: materiały producenta

Dodatkowe funkcje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników oczyszczacze posiadają panele dotykowe, na których można ustawić żądany tryb pracy, włączyć lub wyłączyć jonizację, timer czy w modelu Stor kontrolę rodzicielską.
Jonizacja wspiera pracę filtrów, ponieważ wspomaga eliminację patogenów i przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi.
Urządzenia posiadają również programator czasowy, który pozwala zaplanować zatrzymanie filtracji po upływie 1,2,4 lub 8 godzin. Po tym czasie oczyszczacz się wyłączy.
Urządzenia oferowane przez firmę Klarta kontrolują stopień zużycia filtrów, a w razie dostatecznego zużycia urządzenie informuje o tym fakcie. Użytkownik nie musi zatem samodzielnie oceniać stopnia ich eksploatacji.

ZAUFANIE

Marka Klarta stawia nacisk na najwyższą jakość i skuteczność działania. Dlatego tak wielu klientów doceniło ich sprzęty, one same często pojawiają się na wysokich pozycjach w wielu niezależnych rankingach np. w Ranking-Oczyszczaczy.pl czy magazynu PC World. Producent kieruje się zasadą, aby włączyć urządzenie, a ono chroniło zdrowie użytkownika i jego rodziny. Stąd taki wielki nacisk na działanie trybu automatycznego.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor srebrny w pokoju.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor, zdjęcia: materiały producenta

Oczyszczacze powietrza Klarta dla alergików i astmatyków

Oczyszczacze firmy Klarta oprócz wysokiej wydajności mają niską cenę jak na urządzenia tej jakości. Stąd są polecane jako bardzo dobre i tanie rozwiązania dla alergików i astmatyków.

W przypadku alergii wziewnych osoby chore borykają się z problemem przez cały rok. W okresie pylenia takie osoby mocno odczuwają przychodzące lato, a w domu muszą walczyć z otaczającymi ich alergenami - kurz, roztocza itp, których ciężko się pozbyć. Zarówno model Forste 3, jak i Stor posiadają filtry HEPA, które idealnie radzą sobie z tego typu alergenami oraz skutecznie je usuwają.

Podsumowując, Klarta Forste 3 i Klarta Stor to idealne i tanie oczyszczacze powietrza stworzone dla alergików i astmatyków.

Alergia wziewna może występować zarówno u dorosłych jak i u dzieci. W momencie występowania alergenów w powietrzu tj. pyłów, pleśni, roztoczy, zanieczyszczeń, układ immunologiczny w organizmie chorego wywołuje infekcję, aby szybko zwalczyć dolegliwości. Objawy takie jak obfity, wodnisty katar, łzawienie oczu, intensywnie kichanie, problemy z oddychaniem przez nos czy napady duszności to przykładowe objawy alergii wziewnej. Krople do oczu, różnorakie spraye do nosa mogą załagodzić objawy alergii, natomiast jest to działanie doraźne.

Dzieci mają słabiej rozwinięty układ immunologiczny, z tego względu podatność na alergie i objawy są poważniejsze niż u osoby dorosłej. Stwierdzając dolegliwości alergiczne należy możliwie szybko rozpocząć leczenie.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w trzech kolorach, na białym tle.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w trzech kolorach, zdjęcia: materiały producenta

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w gabinecie
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 w gabinecie, źródło: materiały producenta

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz