Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj

Przed Tobą oczyszczacze powietrza Klarta, które oceniamy w naszym głównym rankingu oczyszczaczy powietrza

Liczba „Ranking” oznacza miejsce zajmowane w rankingu głównym, natomiast „Punktacja” to liczba punktów przyznana za stosunek możliwości do ceny.

Pod zestawieniem prezentujemy wady i zalety oczyszczaczy Klarta oraz omawiamy technologie obecne w urządzeniach tej marki, np. ION Plasma Air. W razie pytań napisz je w komentarzu.

oczyszczacz powietrza klarta forste 4
Sortowanie
1
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 White
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 White
Jonizacja
5
37 m2
899
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.6 (Liczba opinii: 8)
Dostępne promocje:
Kup oczyszczacz teraz i zaoszczędź 200 zł.Zobacz więcej
2

Klarta Stor 2

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2
Jonizacja
4.8
75 m2
1399
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 2)
Jonizacja
Wyprzedany
37 m2
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 6)
Jonizacja
Wyprzedany
34 m2
Recenzja
Dane techniczne Dane techniczne

Klarta Stor

Jonizacja
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor przodem
Jonizacja
Wyprzedany
72 m2
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 3)

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Wyróżniają się bardzo restrykcyjnym podejściem do smogu i atrakcyjną ceną. Sprawdź który oczyszczacz Klarta wybrać. Najnowszymi urządzeniami tej marki są oczyszczacze powietrza Klarta Stor 2 i Klarta Forste 4.

 

1. Porównanie oczyszczaczy powietrza Klarta

W ofercie firmy Klarta znajdują się obecnie dwa oczyszczacze powietrza: Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2. Różnice między nimi prezentuje tabela.

porówananie-oczyszczaczy-klarta-2022

 

Klarta Forste 4 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 silver

Klarta Forste 4 to oczyszczacz, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 37 m². Ma filtr wstępny, HEPA 13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.

Ze względu na cichą pracę idealnie pasuje do sypialni i pokojów dziecięcych. Ważne zalety stanowią tutaj również rewelacyjny system 3 trybów auto oraz czujniki cząsteczek PM2,5, temperatury i wilgotności. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są na wyświetlaczu i w aplikacji.

Oczyszczacz Klarta Forste 4 ma wskaźnik wymiany filtra i blokadę rodzicielską. Sterowanie możliwe jest pilotem, panelem oraz smartfonem.

 

 

Klarta Stor 2 

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor white

Klarta Stor 2 to urządzenie, które jest w stanie obsłużyć pomieszczenie o powierzchni aż 75 m². Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby umieścić je w znacznie mniejszym pokoju. Zanieczyszczenia eliminują filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.

Oczyszczacz Klarta Stor 2 został wyposażony w system 3 trybów auto, a także w czujniki PM2,5, temperatury i wilgotności powietrza. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są w aplikacji, a sam oczyszczacz informuje o czystości powietrza przez trójkolorowy wskaźnik.

Urządzenie można sterować poprzez panel dotykowy oraz za pośrednictwem smartfona.

 

Oczyszczacze powietrza Klarta - czy warto?

2. Oczyszczacze powietrza Klarta. Czy warto?

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Marka zadebiutowała na rynku w 2017 r, wprowadzając do sprzedaży oczyszczacz Klarta Forste.

Urządzenie to doczekało się już swojej czwartej wersji, dostępnej pod nazwą Klarta Forste 4. W ofercie znalazł się także drugi oczyszczacz – Klarta Stor 2, zaprojektowany głównie z myślą o wyjątkowo dużych pomieszczeniach

Urządzenia oferowane przez Klartę wyróżniają się atrakcyjną ceną, która w tym przypadku idzie w parze z wysoką skutecznością. Rygorystyczny tryb auto z czujnikiem laserowym PM2,5 i sprawdzone technologie zapewniają skuteczną ochronę zdrowia. Wysoki komfort obsługi zapewnia m.in. funkcjonalna aplikacja mobilna.

Bardzo dobra relacja między kosztem zakupu a oferowanymi możliwościami sprawia, że oczyszczacze Klarta znajdują się w czołówce naszego rankingu. Dodatkową zaletę stanowi ich estetyka. Firma Klarta jako jedna z nielicznych umożliwia zakup swoich oczyszczaczy w kilku kolorach.

 

Zalety

 • Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości
 • Laserowe czujniki pyłu zawieszonego PM2,5
 • System 3 trybów auto
 • Czujniki wilgotności i temperatury powietrza
 • Rygorystyczny algorytm trybu automatycznego
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Jonizacja plazmowa
 • Sterowanie wi-fi
 • Stylowe kształty i dostępność kilku wersji kolorystycznych

 

Wady

 • Głośny na najwyższym trybie
 • W Klarta Stor 2 numeryczny wskaźnik dostępny tylko w aplikacji

Tryb automatyczny w oczyszczaczach Klarta

 

3. Tryb automatyczny, który bardzo dobrze chroni zdrowie

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy w trybie automatycznym. Każde urządzenie wykorzystuje laserowy czujnik pyłu zawieszonego PM2,5, zatem prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia głównego składnika smogu.

Innowacyjnym rozwiązaniem w oczyszczaczach Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 jest obecność systemu 3 trybów auto (3 x AUTO Select Mode). Użytkownik ma do wyboru:

 1. tryb Auto Turbo – urządzenie korzysta ze wszystkich dostępnych prędkości,
 2. tryb Auto Normal – są wykorzystywane wszystkie prędkości, poza najwyższą,
 3. tryb Auto Sleep – wybór prędkości zostaje ograniczony do 3 pierwszych (ten tryb został bowiem opracowany z myślą o użytku nocą).

Dzięki temu można dostosować sposób pracy oczyszczacza Klarta do swoich potrzeb – kiedy to możliwe, urządzenie pracuje z pełną mocą, a kiedy trzeba, ogranicza głośność, lecz nadal reaguje na zmianę jakości powietrza.

We wszystkich trzech trybach oczyszczacze Klarta przyśpieszają prędkość filtracji już wtedy, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 5 µg/m³ (Klarta Forste 4) lub 7 µg/m³ (Klarta Stor 2). Tak szybka reakcja skutecznie zapobiega ekspozycji na wysokie stężenia smogu.

Poza czujnikiem laserowym PM2,5 oczyszczacze Klarta mają jeszcze mierniki temperatury i wilgotności powietrza. Umożliwiają zatem monitorowanie trzech ważnych parametrów powietrza.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Klarta

 

4. Filtry do oczyszczaczy Klarta.
     Niskie ceny i możliwość wyboru klasy HEPA

Wszystkie oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w zestaw trzech filtrów, których pracę wspiera jonizator.

 • Filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, głównie kurz.
 • Filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd oraz inne lotne związki organiczne, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • Filtr HEPA H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy.
 • Jonizator ION Plasma Air – generuje jony dodatnie i ujemne, które pomagają w oczyszczaniu powietrza. 

W nowo zakupionym oczyszczaczu Klarta znajduje się zawsze filtr HEPA klasy H13. Po zużyciu można jednak zastąpić go zarówno takim samym filtrem, jak i filtrem HEPA klasy E11.

Filtry w oczyszczaczu powietrza Klarta Forste 3

Filtry w oczyszczaczu Klarta Forste 4, Źródło: www.klarta.pl

4.1 Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczach Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2?

Deklarowana żywotność maksymalna filtrów w oczyszczaczu Klarta Forste 4 wynosi rok, natomiast w oczyszczaczu Klarta Stor 2 dwa lata. Urządzenia mają wskaźniki, które sygnalizują konieczność wymiany filtra. Oczywiście, tak samo jak w przypadku wszystkich innych oczyszczaczy, rzeczywista żywotność filtrów może być różna. Decyduje o niej kilka czynników.

 • Stopień zanieczyszczenia powietrza

Im więcej zanieczyszczeń przepływa przez oczyszczacz, tym więcej osadza się na filtrach. Warto pamiętać, że stan powietrza w domu zależy zarówno do jego czystości poza budynkiem, jak i od naszych własnych nawyków. Nie wszystkie zanieczyszczenia napływają z zewnątrz. Palenie w domu papierosów albo używanie kominka dodatkowo zanieczyszcza powietrze. 

 • Powierzchnia pomieszczenia

W dużym pomieszczeniu przez oczyszczacz będzie przepływać więcej powietrza, a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń. Filtry zużyją się zatem szybciej niż w małym pokoju.

 • Częstotliwość używania oczyszczacza

Używanie oczyszczacza przez całą dobę doprowadzi do szybszego zużycia filtrów niż wyłączanie urządzenia przed wyjściem z domu. Mimo to radzimy pozostawiać oczyszczacz włączony, gdyż ciągłe oczyszczanie zapewnia najlepszą ochronę przed smogiem.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4 dostępne są w zestawach. Ich ceny wynoszą:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13 – 159 zł,
 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 139 zł.

 

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2 również sprzedawane są w zestawach, a ich ceny to:

 • zestaw filtr węglowy + HEPA H13  – 299 zł.
 • zestaw filtr węglowy + HEPA E11  – 259 zł.

Stosunek ceny filtrów do żywotności jest zatem korzystny.

 

Jonizacja w oczyszczaczach marki Klarta

5. Jonizacja. Komu się przyda?

W oczyszczaczach powietrza Klarta obecne są jonizatory plazmowe z certyfikatem TÜV. Urządzenia generują jony ujemne i dodatnie, które charakteryzują się wysoką trwałością i podobieństwem do jonów obecnych w środowisku naturalnym.

Jony łączą się cząsteczkami zanieczyszczeń i ułatwiają ich usuwanie. Jonizacja wspomaga proces oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, pyłków roślinnych i zarodników pleśni. Technologia ta bywa rekomendowana jako dobra dla alergików.

Jeśli Twoim problemem jest suche powietrze, sprawdź ewaporacyjne nawilżacz powietrza.

 

 

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz