Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Klarta Stor

Ocena eksperta
4.7/ 5
Ocena na Ceneo
5 (Liczba opinii: 3)
Powierzchnia oczyszczania
72 m2
Cena
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor biały
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor biały

UWAGA! 8 listopada 2021 r. oczyszczacz Klarta Stor został zastąpiony przez model Klarta Stor 2. Nowa wersja zapewnia jeszcze lepszą wydajność, cichszą pracę, możliwość sterowania smartfonem i dostęp do kilku trybów automatycznych. Ostatnie sztuki oczyszczacza Klarta Stor dostępne są w atrakcyjnej cenie, wynoszącej 999 zł.

Niezawodne filtry plus jonizacja powietrza

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor został wyposażony w zestaw trzech filtrów, złożony z:

  • filtra wstępnego, czyli sitka zatrzymującego duże zanieczyszczenia, (w rezultacie zapobiega nadmiernemu zapychaniu i skróceniu żywotności pozostałych filtrów),
  • filtra HEPA klasy E11, wychwytującego pyły zawieszone i inne cząsteczki stałe o małych rozmiarach, takie jak alergeny wziewne, wiele bakterii i wirusów,
  • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i brzydkie zapachy, np. benzen i inne LZO.

Urządzenie wykorzystuje dodatkowo certyfikowany jonizator powietrza, który wspiera proces oczyszczania poprzez emisję jonów łączących się z naładowanymi dodatnio cząsteczkami zanieczyszczeń. Jonizacja jest pomocna w walce z wirusami, bakteriami i pleśnią.  Funkcję tę możesz samodzielnie włączać i wyłączać.

oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze czarnymElementami wymiennymi w oczyszczaczu powietrza Klarta Stor są filtr HEPA oraz filtr węglowy, natomiast filtr wstępny wystarczy co jakiś czas przeczyścić. Filtry umieszczane są za klapą, znajdującą się z tyłu urządzenia, a w wyjęciu ich pomagają poręczne uchwyty.

Podobnie jak w przypadku Klarty Forste 3 producent przewidział możliwość zastąpienia zużytego filtra HEPA klasy E11 takim samym albo filtrem klasy H13.

 

Wydajność dostosowana do dużych pomieszczeń

Klarta Stor to jeden z najwydajniejszych domowych oczyszczaczy powietrza na polskim rynku. Co istotne, producent podaje nie przepływ powietrza, ale CADR, który w najwyższym trybie wynosi 580 m³/h. W przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości jest to wartość odpowiednia nawet dla 72 m² powierzchni

Tryb automatyczny bazujący na czujniku PM2,5

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze białymWentylator oczyszczacza powietrza Klarta Stor pracuje w trzech prędkościach. Urządzenie jest w stanie samodzielnie dopasować intensywność filtracji do aktualnego stanu powietrza, ponieważ zostało wyposażone w czujnik pyłu zawieszonego PM2,5. W trybie automatycznym pod uwagę brany jest zatem poziom jednego z głównych składników smogu.

O stężeniu PM2,5 będziesz informowany za pośrednictwem pierścienia kolorystycznego, znajdującego się w przedniej części obudowy. Niebieski kolor sygnalizuje dobrą jakość powietrza, zielony średnią a czerwony złą.

 

Dobry komfort obsługi

Obecność trybu automatycznego oraz wskaźnika jakości powietrza to nie jedyne cechy, które pozytywnie wpływają na komfort użytkowania Klarty Stor. Urządzenie wyposażone zostało również w:

  • timer, pozwalający zaplanować przerwanie filtracji po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin, 
  • blokadę rodzicielską, czyli funkcję bardzo przydatną dla rodzin z małymi dziećmi, uniemożliwiającą najmłodszym samodzielną zmianę ustawień lub wyłączenie oczyszczacza,
  • wskaźnik wymiany filtrów, który sygnalizuje zużycie filtrów węglowego oraz HEPA,
  • poręczny uchwyt z tyłu urządzenia, który ułatwia jego relokację.

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Klarta Stor odbywa się wyłącznie poprzez przyciski dotykowe na panelu.

Głośność pracy w zależności od wybranego trybu wynosi od 34 do 68 dB, tak więc mimo wysokiej wydajności Klarta Stor jest w stanie pracować naprawdę cicho.

Panel sterowania oczyszczacza powietrza Klarta Stor w kolorze srebrnym

Cztery wersje kolorystyczne

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze złotymKlarta Stor to jeden z niewielu oczyszczaczy powietrza dostępnych w kilku wersjach kolorystycznych. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, masz do wyboru modele w kolorze czarnym, białym, złotym oraz srebrnym (wersja srebrna to nowość, wprowadzona do sprzedaży we XI 2020 r.) 

 

Oczyszczacz ma stylowy kształt i jak na swoją wydajność nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ponieważ jego wymiary to 74,5 x 50 x 30 cm. Wspomniany już panel sterowania jest srebrny i umieszczony został w przedniej części obudowy, tuż przy samej górze, natomiast wyświetlacz kolorystyczny znajduje się trochę niżej. Wylot czystego powietrza mieści się z tyłu i ma kąt stały.

 

Przystępne koszty eksploatacji

Zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza Klarta Stor kosztuje 289 zł, a ich żywotność szacowana jest na rok. To dobry wynik, biorąc pod uwagę wysoką wydajność oczyszczania tego modelu. Jest to cena kompletu z filtrem HEPA klasy E11, natomiast za zestaw z filtrem H13 trzeba zapłacić 329 zł.

Pobór mocy na najwyższym trybie wynosi 70 W, a więc nie jest mały, jednak na wolniejszych obrotach prezentuje się znacznie lepiej, natomiast przeciętne zużycie energii to 26 W. 

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Klarta Stor prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Nasza opinia o Klarta Stor

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor stanowi jedną z najlepszych propozycji dla osób, które szukają urządzenia wyróżniającego się wysoką wydajnością i przystępną ceną. Sprzęt doskonale chroni przed smogiem i alergenami, a przy tym świetnie się prezentuje. To bardzo dobry wybór w przypadku większych pomieszczeń, np. salonów, kilkuosobowych biur albo sal przedszkolnych.

Dla kogo?

Z uwagi na swoją wydajność i wykorzystywane technologie oczyszczacz powietrza Klarta Stor stanowi idealną propozycję dla osób, które poszukują urządzenia dobrze dopasowanego do dużych wnętrz, a przy tym niedrogiego. Ten model sprawdzi się zarówno w wielu pomieszczeniach domowych, łącznie z salonami otwartymi na jadalnię i kuchnię (a więc o wyjątkowo dużej powierzchni), jak i takich miejscach jak biura czy sale przedszkolne.

Klarta Stor nadaje się również do mniejszych pomieszczeń, w których jej niewątpliwą zaletą będzie znikoma potrzeba przechodzenia na wysokie obroty, czyli cicha praca.

Szczegóły techniczne Klarta Stor

Dane techniczne
Wartości
Cena
Maks. CADR lub przepływ powietrza
580 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
80 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
72 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-68 dB
Pobór mocy
≤ 70 W
Wymiary
74,5x50x30 cm
Waga
11,5 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Oczyszczacze Klarta - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz