Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Klarta Stor

Ocena eksperta
4.7/ 5
Ocena na Ceneo
5 (Liczba opinii: 3)
Powierzchnia oczyszczania
72 m2
Cena
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor biały
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor biały

UWAGA! 8 listopada 2021 r. oczyszczacz Klarta Stor został zastąpiony przez model Klarta Stor 2. Nowa wersja zapewnia jeszcze lepszą wydajność, cichszą pracę, możliwość sterowania smartfonem i dostęp do kilku trybów automatycznych. Ostatnie sztuki oczyszczacza Klarta Stor dostępne są w atrakcyjnej cenie, wynoszącej 999 zł.

Niezawodne filtry plus jonizacja powietrza

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor został wyposażony w zestaw trzech filtrów, złożony z:

 • filtra wstępnego, czyli sitka zatrzymującego duże zanieczyszczenia, (w rezultacie zapobiega nadmiernemu zapychaniu i skróceniu żywotności pozostałych filtrów),
 • filtra HEPA klasy E11, wychwytującego pyły zawieszone i inne cząsteczki stałe o małych rozmiarach, takie jak alergeny wziewne, wiele bakterii i wirusów,
 • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe i brzydkie zapachy, np. benzen i inne LZO.

Urządzenie wykorzystuje dodatkowo certyfikowany jonizator powietrza, który wspiera proces oczyszczania poprzez emisję jonów łączących się z naładowanymi dodatnio cząsteczkami zanieczyszczeń. Jonizacja jest pomocna w walce z wirusami, bakteriami i pleśnią.  Funkcję tę możesz samodzielnie włączać i wyłączać.

oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze czarnymElementami wymiennymi w oczyszczaczu powietrza Klarta Stor są filtr HEPA oraz filtr węglowy, natomiast filtr wstępny wystarczy co jakiś czas przeczyścić. Filtry umieszczane są za klapą, znajdującą się z tyłu urządzenia, a w wyjęciu ich pomagają poręczne uchwyty.

Podobnie jak w przypadku Klarty Forste 3 producent przewidział możliwość zastąpienia zużytego filtra HEPA klasy E11 takim samym albo filtrem klasy H13.

 

Wydajność dostosowana do dużych pomieszczeń

Klarta Stor to jeden z najwydajniejszych domowych oczyszczaczy powietrza na polskim rynku. Co istotne, producent podaje nie przepływ powietrza, ale CADR, który w najwyższym trybie wynosi 580 m³/h. W przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości jest to wartość odpowiednia nawet dla 72 m² powierzchni

Tryb automatyczny bazujący na czujniku PM2,5

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze białymWentylator oczyszczacza powietrza Klarta Stor pracuje w trzech prędkościach. Urządzenie jest w stanie samodzielnie dopasować intensywność filtracji do aktualnego stanu powietrza, ponieważ zostało wyposażone w czujnik pyłu zawieszonego PM2,5. W trybie automatycznym pod uwagę brany jest zatem poziom jednego z głównych składników smogu.

O stężeniu PM2,5 będziesz informowany za pośrednictwem pierścienia kolorystycznego, znajdującego się w przedniej części obudowy. Niebieski kolor sygnalizuje dobrą jakość powietrza, zielony średnią a czerwony złą.

 

Dobry komfort obsługi

Obecność trybu automatycznego oraz wskaźnika jakości powietrza to nie jedyne cechy, które pozytywnie wpływają na komfort użytkowania Klarty Stor. Urządzenie wyposażone zostało również w:

 • timer, pozwalający zaplanować przerwanie filtracji po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin, 
 • blokadę rodzicielską, czyli funkcję bardzo przydatną dla rodzin z małymi dziećmi, uniemożliwiającą najmłodszym samodzielną zmianę ustawień lub wyłączenie oczyszczacza,
 • wskaźnik wymiany filtrów, który sygnalizuje zużycie filtrów węglowego oraz HEPA,
 • poręczny uchwyt z tyłu urządzenia, który ułatwia jego relokację.

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Klarta Stor odbywa się wyłącznie poprzez przyciski dotykowe na panelu.

Głośność pracy w zależności od wybranego trybu wynosi od 34 do 68 dB, tak więc mimo wysokiej wydajności Klarta Stor jest w stanie pracować naprawdę cicho.

Panel sterowania oczyszczacza powietrza Klarta Stor w kolorze srebrnym

Cztery wersje kolorystyczne

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor w kolorze złotymKlarta Stor to jeden z niewielu oczyszczaczy powietrza dostępnych w kilku wersjach kolorystycznych. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, masz do wyboru modele w kolorze czarnym, białym, złotym oraz srebrnym (wersja srebrna to nowość, wprowadzona do sprzedaży we XI 2020 r.) 

 

Oczyszczacz ma stylowy kształt i jak na swoją wydajność nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ponieważ jego wymiary to 74,5 x 50 x 30 cm. Wspomniany już panel sterowania jest srebrny i umieszczony został w przedniej części obudowy, tuż przy samej górze, natomiast wyświetlacz kolorystyczny znajduje się trochę niżej. Wylot czystego powietrza mieści się z tyłu i ma kąt stały.

 

Przystępne koszty eksploatacji

Zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza Klarta Stor kosztuje 289 zł, a ich żywotność szacowana jest na rok. To dobry wynik, biorąc pod uwagę wysoką wydajność oczyszczania tego modelu. Jest to cena kompletu z filtrem HEPA klasy E11, natomiast za zestaw z filtrem H13 trzeba zapłacić 329 zł.

Pobór mocy na najwyższym trybie wynosi 70 W, a więc nie jest mały, jednak na wolniejszych obrotach prezentuje się znacznie lepiej, natomiast przeciętne zużycie energii to 26 W. 

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Klarta Stor prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Nasza opinia o Klarta Stor

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor stanowi jedną z najlepszych propozycji dla osób, które szukają urządzenia wyróżniającego się wysoką wydajnością i przystępną ceną. Sprzęt doskonale chroni przed smogiem i alergenami, a przy tym świetnie się prezentuje. To bardzo dobry wybór w przypadku większych pomieszczeń, np. salonów, kilkuosobowych biur albo sal przedszkolnych.

Dla kogo?

Z uwagi na swoją wydajność i wykorzystywane technologie oczyszczacz powietrza Klarta Stor stanowi idealną propozycję dla osób, które poszukują urządzenia dobrze dopasowanego do dużych wnętrz, a przy tym niedrogiego. Ten model sprawdzi się zarówno w wielu pomieszczeniach domowych, łącznie z salonami otwartymi na jadalnię i kuchnię (a więc o wyjątkowo dużej powierzchni), jak i takich miejscach jak biura czy sale przedszkolne.

Klarta Stor nadaje się również do mniejszych pomieszczeń, w których jej niewątpliwą zaletą będzie znikoma potrzeba przechodzenia na wysokie obroty, czyli cicha praca.

Szczegóły techniczne Klarta Stor

Dane techniczne
Wartości
Cena
Maks. CADR lub przepływ powietrza
580 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
80 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
72 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-68 dB
Pobór mocy
≤ 70 W
Wymiary
74,5x50x30 cm
Waga
11,5 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

 1. Wiem, że wygląd oczyszczacza powietrza to kwestia drugorzędna, ale to właśnie on przyciągnął moją uwagę. Trochę obawiałam się, czy oczyszczacz do dużego pomieszczenia (salonu otwartego na jadalnię i kuchnię, łącznie prawie 45 m2), który musi być nieco większy, nie zaburzy estetyki, ale wybór Klarty Stor okazał się strzałem w dziesiątkę. Posiadam wersję złotą i i uważam, że zdjęcia nie oddają uroku 🙂 Co najważniejsze, wygląd to nie jedyna zaleta, bo sprzęt doskonale radzi sobie w zasmogowanej okolicy. Jest słyszalny, ale nie wpływa na codzienny komfort. Da się przy nim normalnie rozmawiać normalnym tonem, spokojnie oglądać TV czy słuchać muzyki. Jeśli ktoś ma pytania o ten oczyszczacz, chętnie odpowiem.

  1. Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat tego oczyszczacza 🙂 Co do zdjęć, to w najbliższym czasie postaramy się dodać trochę więcej ładnych fotografii.

 2. Dzień dobry, czy ten oczyszczacz będzie dobry do mieszkania z dwoma alergikami (pyłki i kurz)?

  1. Dzień dobry,
   jeśli pytanie dotyczy skuteczności w usuwaniu alergenów, odpowiedź brzmi: tak. Jeżeli chodzi o to, czy oczyszczacz da radę obsłużyć całe mieszkanie, to odpowiedź brzmi: nie. Klarta Stor to jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy na rynku, ale przepływ powietrza między pomieszczeniami nie jest na tyle swobodny, aby jedno urządzenie mogło obsługiwać je jednocześnie.

 3. Ładny i skuteczny. W dużym salonie pod Krakowem sprawdza się bez zarzutu. Do sypialni troszkę za głośny, chyba, że ktoś jest odporny.

  1. A po jakim czasie wymieniałaś filtry? U nas (okolice Gorzowa) po roku pracy HEPA nie jest jeszcze jakaś bardzo ciemna i nie wiem czy już wymieniać czy nie?

   1. Jeśli kolor filtra HEPA nie jest ciemnoszary, to wymiana nie jest jeszcze konieczna. Rzeczywista żywotność filtrów zawsze uzależniona jest od jakości powietrza w miejscu pracy oczyszczacza, dlatego lepiej oceniać ich stan wizualny zamiast porównywać z żywotnością filtrów wykorzystywanych w innym miejscu.

 4. Szkoda, że zamawiając latem nie wiedziałam, że będzie kolor srebrny, bo byłby w naszym salonie doskonały. Jednak biały też pasuje, więc ostatecznie nie jest źle. Na razie nie wiem, jak radzi sobie ze smogiem, ale gdy latem odwiedzała nas siostra z alergią na pyłki traw, czuła się lepiej niż zwykle (mieszkam w otoczeniu łąk).

 5. Pytanie brzmiało, czy Klarta to polska marka. Odpowiedź brzmi tak. Ma swoją siedzibę w Warszawie, możesz sprawdzić informacje na stronie Klarta.pl. Oczyszczacze są opracowywane przez polskich inżynierów, a produkowane w fabrykach chińskich, z których korzystają także Philips, Sharp i większość producentów elektroniki (co nie czyni ich jednak chińskimi markami).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Klarta - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz