Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
4
Miejsce w rankingu

KlartaForste 2

Ocena eksperta
22.8
Powierzchnia oczyszczania
34.62 m2
Cena
749
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 w salonie
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 w salonie

Klarta Forste 2 to oczyszczacz powietrza polskiej firmy Klarta, będący udoskonaloną wersją Klarty Forste – modelu, który zadebiutował na rynku w 2017 r. Do zakupu urządzenia zachęca jego cena, która wynosi aktualnie (09.01.2019 r.) 749 zł, lecz nie jest to jedyna zaleta Klarty Forste 2, gdyż na uwagę zasługują także inne cechy, np. wydajność oczyszczacza oraz precyzyjny czujnik pyłu PM2,5.

Dokładne oczyszczanie ze smogu i jonizacja powietrza

Wysoka skuteczność Klarty Forste 2 w oczyszczaniu powietrza to zasługa wspólnej pracy filtrów:

  • wstępnego, wychwytującego kurz, sierść i inne duże zanieczyszczenia,
  • HEPA H11, eliminującego głównie pyły zawieszone i alergeny,
  • węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w jonizator, który czyni niektóre zanieczyszczenia łatwiejszymi do usunięcia oraz zapobiega nadmiarowi jonów dodatnich w powietrzu. Jeżeli nie chcesz korzystać z jonizacji, możesz ją wyłączyć.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 różowa

Inteligentna praca z czujnikiem pyłu PM2,5 i dostępność pięciu wersji kolorystycznych

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy Klartą Forste a Klartą Forste 2 jest rodzaj czujnika wykrywającego zanieczyszczenia. W starszej wersji urządzenia obecny był miernik na podczerwień, kontrolujący stężenie kurzu w powietrzu, natomiast w Klarcie Forste 2 znalazł się laserowy sensor pyłu zawieszonego PM2,5.

Zmiana ta znacząco poprawia jakość działania trybu automatycznego, ponieważ oczyszczacz dostosowuje tempo pracy do stężenia jednego z głównych składników smogu. Co więcej, senor połączony jest z numerycznym wskaźnikiem pyłu PM2,5, umożliwiając stałe monitorowanie jego poziomu.

Włączenia i wyłączenia oczyszczania oraz zmiany ustawień możesz dokonać za pomocą pilota albo panelu, na którym umieszczony został wyświetlacz LCD, prezentujący poziom zanieczyszczeń i aktualne parametry pracy.

Oczyszczacz Klarta Forste 2 tak jak swój poprzednik wyróżnia się pod względem estetycznym. Pierwsza wersja oczyszczacza dostępna była w czterech wersjach kolorystycznych, natomiast teraz producent poszedł o krok dalej i urządzenie sprzedawane jest w pięciu wariantach:  złotym, białym, czarnym, różowym i srebrnym. Dzięki temu masz możliwość zakupu oczyszczacza perfekcyjnie dopasowanego do kolorystyki pomieszczenia, w którym sprzęt będzie pracować.

Tanie filtry i niski pobór prądu

Za komplet filtrów do oczyszczacza Klarta Forste 2 trzeba zapłacić 139 zł. Żywotność szacowana jest na okres do 12 miesięcy, a więc ich roczny koszt wyniesie właśnie 139 zł. Biorąc pod uwagę tę stawkę oraz niskie zużycie prądu (od 24 do 65 W), oczyszczacz marki Klarta można uznać za tani w eksploatacji.

Dla kogo?

Klarta Forste 2 sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 34,62 m². Urządzenie stanowi bardzo dobrą propozycję dla osób, które są świadome szkodliwego wpływu smogu na zdrowie, ale dysponują niedużym budżetem. Biorąc pod uwagę wydajność, rodzaj wykorzystywanych filtrów, i koszty eksploatacji można stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza w tej kategorii cenowej.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
749 zł
Przepływ powietrza
277 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
38 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
34.62 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-57 dB
Pobór mocy
≤ 65 W
Wymiary
56,5 x 32,5 x 18 cm
Waga
7,3 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz