Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
32
62.5 m2
725
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
725 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
500 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
35-60 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
62.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 11, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
31-65 dB
Pobór mocy
≤ 66 W
Wymiary
73.5 x 26 x 26 cm
Waga
9.7 kg
Certyfikaty
Brak
26
38.75 m2
515
Najniższa cena
Dane techniczne
Wartości
Cena
515 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
310 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
37 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
38.75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
≥ 31 dB
Pobór mocy
1.5 - 31 W
Wymiary
52 x 24 x 24 cm
Waga
4.8 kg
Certyfikaty
Brak

Xiaomi to chińska firma utworzona 6 kwietnia 2010 r. przez Lei Juna, prowadząca działalność w zakresie projektowania, produkcji oraz sprzedaży elektroniki użytkowej, smartfonów i aplikacji mobilnych. Jej siedziba znajduje się w Pekinie, w położonej na północny zachód od centrum miasta dzielnicy Haidian.

Smartfony

Flagową linią marki są smartfony Xiaomi Mi, spośród których najstarszym modelem jest Mi 1, wprowadzony do sprzedaży w sierpniu 2011 r. W ofercie znajduje się też linia Xiaomi Redmi, złożona z tak zwanych smartfonów budżetowych, której pierwszy model – również noszący nazwę Redmi – zadebiutował na rynku w lipcu 2013 r. Telefony Xiaomi Redmi różnią się od tych tworzących linią Xiaomi Mi wykorzystaniem tańszych, lecz mimo to dobrych jakościowo komponentów oraz niskimi marżami.

Smartfony – jak również tablety i laptopy firmy Xiaomi – wykorzystują oprogramowanie MIUI, które jest oparte na systemie operacyjnym Android, ale wyróżnia się mocno przebudowanym interfejsem. Oprogramowanie można zainstalować również na produktach innych marek, takich jak Sony, Samsung, LG, HTC, Google Nexus i One Plus.

Xiaomi Mi Home

W ofercie chińskiej marki bardzo ważne miejsce zajmują produkty dla inteligentnego domu, czyli mobilnie sterowana linia Xiaomi Smart Home. Jednym z nich jest oczyszczacz wody Mi Water Purifier, wprowadzony do sprzedaży 16 lipca 2015 r. Urządzenie wykorzystuje technologię odwróconej osmozy, która przy wsparciu węgla aktywnego i bawełnianego filtra polipropylenowego pozwala usunąć z wody 99,9% metali ciężkich, 99,9% bakterii, 99,7% substancji organicznych oraz 100% innych zanieczyszczeń.

Ważne miejsce w ofercie zajął również zestaw Smart Home Kit zaprezentowany 10 czerwca 2015 r., który zawiera inteligentne czujniki, w tym czujnik otwarcia drzwi i okien, czujnik ruchu oraz zdalnie sterowane gniazdko z wbudowanym watomierzem. Najważniejszym i niezbędnym elementem zestawu jest moduł Multifunctional Gateway, który wyposażono m.in. głośnik i kolorowe diody. Czujniki łączą się z nim bezprzewodowo i są zasilane bateriami, natomiast sam Multifunctional Gateway jako jedyny z całego zestawu wymaga podłączenia do prądu.

31 sierpnia 2016 r. firma Xiaomi zaprezentowała inteligentny odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum, wyposażony w 12 czujników, w tym radar ultradźwiękowy, żyroskop i akcelerometr. Po pewnym czasie produkt ten zastąpiła ulepszona wersja odkurzacza, sprzedawana pod pod nazwą Roborock S50 (wariant biały) lub S55 (czarny). Ponadto w ofercie pojawił się Xiaowa, czyli budżetowa seria o trochę niższych parametrach i w niższej cenie.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi

Pierwszy oczyszczacz powietrza Xiaomi Air 1, który pojawił się w sprzedaży 9 grudnia 2014 r. Prawie rok później 24 listopada 2015 r. zastąpił go model Xiaomi Mi Air Purifier 2, który dostępny był w oficjalnej sprzedaży jeszcze kilka miesięcy temu. Obecnie zamiast niego firma Xiaomi oferuje model Xiaomi Air Purifier 2S, a w międzyczasie w asortymencie pojawiły się dodatkowo urządzenia przeznaczone do większych pomieszczeń, czyli oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro i Xiaomi Mi Air Purifier Max.

W rankingu oczyszczaczy powietrza modele Xiaomi Air Purifier 2s oraz Air Purifier Pro zajeły wysokie miejsca dzięki bardzo dobremu stosunkowi jakości do ceny.

Stałe udoskonalanie dla jeszcze większej skuteczności i komfortu

Xiaomi nieustannie rozwija swoje urządzenia, co można dostrzec, przyglądając się różnicom pomiędzy modelami XAP 1, 2 i 2S. Oczyszczacz wprowadzony na rynek pod koniec 2015 r. wykorzystuje inny silnik niż swój poprzednik, a zmiana ta umożliwiła zmniejszenie wymiarów urządzenia oraz uczyniła je cichszym i bardziej energooszczędnym. Oba oczyszczacze wyposażone zostały w czujnik PM2,5 na podczerwień, który w modelu Xiaomi Air Purifier 2S zastąpiono sensorem laserowym, zapewniającym bardziej precyzyjny pomiar stężenia pyłu zawieszonego. Ponadto w najnowszej wersji znalazł się wskaźnik numeryczny pyłu PM2,5, podczas gdy w starszych urządzeniach sprawdzenie czystości powietrza było możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Oba te rozwiązania (laserowy sensor i wskaźnik numeryczny) zastosowano już wcześniej w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier Pro, który zadebiutował w chińskich sklepach 11 listopada 2016 r. Urządzenie to wyróżnia się wysoką wartością CADR (500 m³/h), która według producenta wystarcza do utrzymania w czystości pomieszczenia o wielkości 60 m2. Rok później  w grudniu 2017.r.  chiński producent zdecydował się pójść o krok dalej i wprowadził do sprzedaży oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max, którego CADR wynosi 1000 m³/h i czyni sprzęt jednym z najwydajniejszych oczyszczaczy domowych dostępnych na rynku. Podobnie jak modele XAP 2S i Pro – urządzenie to wyposażone jest w laserowy czujnik pyłu zawieszonego PM2,5 i wyświetlacz numeryczny.

Sensory obecne w oczyszczaczach Xiaomi kontrolują stężenie pyłu PM2,5 nawet wtedy, gdy urządzenia są wyłączone. Kiedy osiąga ono wyznaczony poziom, urządzenie automatycznie rozpoczyna filtrację.

Wydajność to główna różnica między oczyszczaczami Xiaomi Air Purifier 2S, Pro i Max. Pozostałe różnice (wynikające z zaprojektowania oczyszczaczy z myślą o różnych powierzchniach), to głośność, pobór mocy, wymiary i cena. Wyboru konkretnego urządzenia marki Xiaomi należy zatem dokonać, biorąc pod uwagę jego miejsce pracy oraz dostępny budżet.

W 2019 r. w sprzedaży pojawiły się dwa nowe modele oczyszczaczy: Xiaomi Air Purifier 2H i Xiaomi Air Purifier 3.

Mobilne sterowanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Aplikacja Mi Home zapewnia użytkownikom oczyszczaczy szerokie możliwości, a przede wszystkim pozwala na dostosowanie trybów pracy do indywidualnych preferencji. Urządzenia marki Xiaomi umożliwiają samodzielnie ustawienie intensywności filtracji dla poszczególnych przedziałów pyłu PM2,5 oraz połączenie oczyszczacza z zewnętrznym czujnikiem pyłu zawieszonego. Mobilne sterowanie oznacza także, iż oczyszczacz można uruchomić tuż przed wyjściem z pracy, aby po powrocie do domu powietrze było już wolne od zanieczyszczeń.

Mi Home to aplikacja umożliwiająca sterowanie oczyszczaczem powietrza oraz innymi urządzeniami marki Xiaomi. Jest ona dostępna bezpłatnie w wersji na Androida i iOS. Obie wersje są często aktualizowane i nie różnią się pod względem funkcjonalności. Aplikacja jak na razie nie doczekała się polskiej wersji językowej, ale można z niej korzystać w wersji angielskiej. W celu dokonaniu konfiguracji należy wybrać jako region „China Mainland”.

Trzy wersje filtrów

Firma Xiaomi od początku stawia na wysoką efektywność oczyszczania, jaką zapewnia połączenie technologii HEPA i filtra aktywnego, wspieranych przez filtr wstępny. Obecnie w sprzedaży dostępne są trzy wersje filtrów, zaprojektowane z myślą o oczyszczaczach pracujących w różnych warunkach:

  • filtr niebieski (Xiaomi Blue) – filtr standardowy, obecny w urządzeniu w chwili zakupu,
  • filtr zielony (Xiaomi Green) – filtr zawierający kilkakrotnie większą ilość węgla aktywnego (330 zamiast 35 g), zapewniający najlepszą ochronę przed lotnymi związkami organicznymi,
  • filtr fioletowy (Xiaomi Purple) – filtr ze specjalną powłoką antybakteryjną, opracowaną na bazie soli organicznych (Organic Metal Salts Anti-Virus and Antimicrobial Technology), najskuteczniejszy w usuwaniu patogenów.

Xiaomi jako oczyszczacz dla alergika i astmatyka

Technologie zastosowane w oczyszczaczach powietrza Xiaomi zapewniają wysoką skuteczność w walce ze smogiem, a także z alergenami wziewnymi i zanieczyszczeniami prowadzącymi do zaostrzenia objawów alergicznych. Przy alergii na roztocza, pyłki, sierść czy pleśń można wybrać dowolny filtr Xiaomi, natomiast w przypadku jako oczyszczacz powietrza dla astmatyka najlepiej sprawdzi się urządzenie z filtrem zielonym. Dzięki dużej ilości węgla aktywnego będzie on w stanie przez długi czas efektywnie oczyszczać powietrze z gazów i neutralizować brzydkie zapachy.

Nawilżacze powietrza

Oferta produktów poprawiających jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń firmy Xiaomi nie ogranicza się do oczyszczaczy, ponieważ znalazły się w niej także nawilżacze. Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 4L to urządzenie o wydajności nawilżania sięgającej 240 ml/h z czterolitrowym zbiornikiem na wodę, wykorzystujące technologię ewaporacji. Użytkownik może samodzielnie wybrać poziom nawilżenia, do którego uzyskania i utrzymania będzie dążył sprzęt.

Xiaomi oferuje także nawilżacz ultradźwiękowy, czyli Smart Mi 3.5L. To urządzenie o maksymalnej wydajności nawilżania 355 ml/h, wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 3,5l. Znalazła się w nim również lampa UV, która oczyszcza emitowaną parę wodną z bakterii.

Pozostałe propozycje Xiaomi

Przedstawione powyżej produkty nie stanowią całego asortymentu firmy Xiaomi. Oto kilka innych propozycji tej marki, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów z różnych stron świata.

Xiaomi Mi Band

Linia inteligentnych opasek i zegarków, której pierwsze urządzenie – krokomierz – pojawiło się w sprzedaży 22 lipca 2014 r. Kolejne produkty zostały wzbogacone o pulsomierz, zegarek, funkcję prezentacji prognozy pogody i monitor snu. Opaski poprzez Bluetooth synchronizowane są z telefonem i za jego pośrednictwem łączą się z aplikacji Mi Fit albo Google Fit.

Xiaomi Mint Browser

Przeglądarka Xiaomi Mint może być zainstalowana na każdym urządzeniu. Zajmuje mało miejsca (w porównaniu na przykład z Google Chrome), dlatego doskonale sprawdzi się na tańszych telefonach.

Mi Cloud

Chmura umożliwiająca przechowanie danych, dostępna w wersji bezpłatnej (z limitem danych 5 GB) lub płatnej (zapewniającej większy limit i szersze możliwości).

Notebooki Xiaomi

Najstarszym notebookiem marki Xiaomi jest Mi Notebook Air, wydany w lipcu 2016 r. w dwóch rozmiarach: o przekątnej 12,5 oraz 13,3 cala. Pierwszy wariant został wyposażony w procesor Intel Core i5-6200U (zamieniony rok później na Intel Core i7-6500U), a drugi w Intel Core M3-Y630 (zaktualizowany do Intel Core M3-Y730). Oba modele różnią się także podzespołami i ceną. W ciągu trzech miesięcy od premiery firma Xiaomi sprzedała 2,2 mln sztuk tych urządzeń.

Nagrody

Oferta marki Xiaomi została odznaczona licznymi nagrodami. Pod koniec października 2018 r. firma Xiaomi zdobyła nagrodę National Quality Benchmark, a miesiąc później China Quality Technology Award, czyli najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie przemysłu technologicznego w Chinach. Niedługo później Xiaomi odniosła sukces w Polsce, zwyciężając decyzją internautów w plebiscycie Tech Awards 2018 w kategorii Marka Roku. Niektóre produkty zostały wyróżnione również ze względu na swój atrakcyjny wygląd. Jako przykład można wskazać opaskę Xiaomi Mi Brand 2, która zdobyła nagrody IF Design oraz Red Dot Design 2017.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz