Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortuj
49.1
47 m2
572
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
689 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
380 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
47 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
47 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA H13, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
do 64 dB
Pobór mocy
do 38 W
Wymiary
54 x 24 x 24 cm
Waga
4,8 kg
Certyfikaty
45.3
62.5 m2
795
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
725 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
500 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
35-60 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
62.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 11, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
31-65 dB
Pobór mocy
≤ 66 W
Wymiary
73.5 x 26 x 26 cm
Waga
9.7 kg
Certyfikaty
Brak
43.1
38.75 m2
599
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Dane techniczne
Wartości
Cena
647 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
310 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
37 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
38.75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
≥ 31 dB
Pobór mocy
1.5 - 31 W
Wymiary
52 x 24 x 24 cm
Waga
4.8 kg
Certyfikaty
Brak

Xiaomi to chińska firma utworzona 6 kwietnia 2010 r. przez Lei Juna, prowadząca działalność w zakresie projektowania, produkcji oraz sprzedaży elektroniki użytkowej, smartfonów i aplikacji mobilnych. Jej siedziba znajduje się w Pekinie, w położonej na północny zachód od centrum miasta dzielnicy Haidian.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi - technologie oczyszczania powietrza Xiaomi - grafika

OCZYSZCZANIE POWIETRZA XIAOMI

Każdy oczyszczacz powietrza Xiaomi wyposażony jest w filtr cylindryczny. Producent oferuje cztery wersje filtra, ale najważniejsze elementy we wszystkich wariantach są takie same. Są nimi:

  • filtr wstępny w postaci drobnej siatki, którego zadaniem jest wychwytywanie dużych zanieczyszczeń,
  • filtr HEPA, odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z pyłów zawieszonych, alergenów, wirusów i bakterii,
  • filtr węglowy, skuteczny w walce z zanieczyszczeniami gazowymi i brzydkimi zapachami.

Taki zestaw sprawia, że oczyszczacze powietrza Xiaomi są w stanie efektywnie usuwać smog, alergeny, LZO oraz inne szkodliwe zanieczyszczenia.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi - który wybrać? - grafika

OCZYSZCZACZE POWIETRZA XIAOMI – który wybrać?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2S

Xiaomi nieustannie rozwija swoje urządzenia, co można dostrzec, przyglądając się różnicom pomiędzy modelami XAP 1, 2 i 2S. Oczyszczacz wprowadzony na rynek pod koniec 2015 r. wykorzystuje inny silnik niż swój poprzednik, a zmiana ta umożliwiła zmniejszenie wymiarów urządzenia oraz uczyniła je cichszym i bardziej energooszczędnym

Oba oczyszczacze Xiaomi wyposażone zostały w czujnik PM2,5 na podczerwień, który w modelu Xiaomi Air Purifier 2S zastąpiono sensorem laserowym, zapewniającym bardziej precyzyjny pomiar stężenia pyłu zawieszonego. Ponadto w najnowszej wersji znalazł się wskaźnik numeryczny pyłu PM2,5, podczas gdy w starszych urządzeniach sprawdzenie czystości powietrza było możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

oczyszczacz powietrza xiaomi mijia 3 obok sofy

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2S, zdjęcie: materiały producenta

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro i Xiaomi Air Purifier Max

Oba te rozwiązania (laserowy sensor i wskaźnik numeryczny) zastosowano już wcześniej w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier Pro, który zadebiutował w chińskich sklepach 11 listopada 2016 r. Urządzenie to wyróżnia się wysoką wartością CADR (500 m³/h), która według producenta wystarcza do utrzymania w czystości pomieszczenia o wielkości 60 m2. 

Rok później –  w grudniu 2017.r. –  chiński producent zdecydował się pójść o krok dalej i wprowadził do sprzedaży oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max, którego CADR wynosi 1000 m³/h i czyni sprzęt jednym z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Podobnie jak modele XAP 2S i Pro – urządzenie to wyposażone jest w laserowy czujnik pyłu zawieszonego PM2,5 i wyświetlacz numeryczny.

Sensory obecne w oczyszczaczach Xiaomi kontrolują stężenie pyłu PM2,5 nawet wtedy, gdy urządzenia są wyłączone. Kiedy osiąga ono wyznaczony poziom, urządzenie automatycznie rozpoczyna filtrację.

Czujniki jakości powietrza umożliwiają pracę w trybie automatycznym z uwzględnieniem stężenia jednego z głównych składników smogu. Problem stanowi fakt, iż do czystości powietrza urządzenia podchodzą bardzo łagodnie. Według oczyszczaczy powietrza Xiaomi powietrze ma dobrą jakość, jeśli poziom pyłu PM2,5 wynosi do 75 µg/m³, a bardzo złą, gdy wartość ta wzrośnie do 150 µg/m³. 

Teoretycznie aplikacja mobilna umożliwia zmianę zasad działania trybu auto, jednak w wersji na rynek europejski funkcja ta nie działa.

Czym się różnią oczyszczacze Xiaomi Air Purifier 2S, Pro i Max?

Wydajność to główna różnica między oczyszczaczami powietrza Xiaomi Air Purifier 2S, Pro i Max. Pozostałe różnice (wynikające z zaprojektowania oczyszczaczy z myślą o różnych powierzchniach), to głośność, pobór mocy, wymiary i cena. Wyboru konkretnego urządzenia marki Xiaomi należy zatem dokonać, biorąc pod uwagę jego miejsce pracy oraz dostępny budżet.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H

Jedna z najnowszych propozycji marki Xiaomi, jak sama nazwa wskazuje, stanowi kolejną zmodyfikowaną wersję oczyszczacza XAP 2. Xiaomi Air Purifier 2H od modelu 2S różni się między innymi tym, że w chwili zakupu znajduje się w nim filtr cylindryczny złożony z filtra HEPA klasy H13 (zamiast E12).

Niezmienne jest to, że technologia HEPA współdziała z filtrem węglowym i wstępnym, a po zużyciu filtra można zastąpić go takim samym lub jedną z trzech opcji alternatywnych: filtrem niebieskim, zielonym lub fioletowym. 

Zmiana klasy filtra HEPA nie pozostaje jednak bez wpływu na wydajność oczyszczania, która została zredukowana do 260 m³/h. Naszym zdaniem stosowanie filtra H13 kosztem CADR-u nie ma sensu. 

W oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 2H nie znajdziemy wyświetlacza OLED. Producent zastosował tu wyłącznie kolorowe diody, które na bieżąco sygnalizują jakość powietrza. Co więcej, urządzenie nie ma takiego samego czujnika jak modele XAP 2S, Pro i Max, ale mniej dokładny sensor na podczerwień. Nie zmienił się też sposób oceny jakości powietrza, który pozostaje bardzo łagodny dla smogu. 

Korzystną zmianą jest natomiast sposób działania aplikacji mobilnej. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H przeznaczone na rynek europejski pozwalają na automatyzację, czyli zmianę reguły działania trybu auto. Oznacza to, że można dostosować ustawienia do własnych potrzeb, aby oczyszczacz nie akceptował wysokich stężeń PM2,5, tylko reagował na nie zwiększeniem tempa filtracji.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H

Xiaomi Air Purifier 3 i 3H to tak naprawdę jedno urządzenie, ale dostępne w dwóch wersjach, różniących się między sobą klasą filtra HEPA. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 wykorzystuje filtr HEPA E12, a Xiaomi Air Purifier 3H – H13. Oczywiście, ma to wpływ na wydajność filtracji, która wynosi odpowiednio 400 i 380 m³/h.

Podobnie jak w oczyszczaczach powietrza Xiaomi Air Purifier Pro i 2 S znajdziemy tu laserowy sensor pyłu PM2,5 oraz czujnik temperatury i wilgotności. W urządzeniu nie zabrakło wyświetlacza OLED. Niewielkiej zmianie uległ wygląd obecnego na nim wskaźnika jakości powietrza.

Co bardzo ważne, oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H w wersji europejskiej ma sprawnie działającą aplikację, która pozwala na automatyzację. Dzięki temu można zadbać o to, aby w trybie auto urządzenie zapewniało lepszą ochronę przed smogiem.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

*Ceny z 31.07.2020 r.

Opinia eksperta: Jeśli chcesz kupić oczyszczacz powietrza Xiaomi, to rekomendujemy wybór modelu Xiaomi Air Purifier 3. Sprawnie działająca aplikacja mobilna w połączeniu z dobrym sensorem pyłu PM2,5 pozwalają bowiem na automatyzację urządzenia, czyli na ustalenie własnych reguł pracy trybu automatycznego.

 
Oczyszczacze powietrza Xiaomi - aplikacja mobilna oczyszczania powietrza Xiaomi - grafika

Aplikacja do oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Aplikacja Mi Home zapewnia użytkownikom oczyszczaczy szerokie możliwości, a przede wszystkim pozwala na dostosowanie trybów pracy do indywidualnych preferencji. Urządzenia marki Xiaomi umożliwiają samodzielnie ustawienie intensywności filtracji dla poszczególnych przedziałów pyłu PM2,5 oraz połączenie oczyszczacza z zewnętrznym czujnikiem pyłu zawieszonego. Niestety, w przypadku większości modeli jest tak wyłącznie w teorii, gdyż ta funkcja działa poprawnie tylko w oczyszczaczy powietrza Xiaomi Air Purifier 2H oraz 3H.

Mobilne sterowanie oznacza także, iż oczyszczacz można uruchomić tuż przed wyjściem z pracy, aby po powrocie do domu powietrze było już wolne od zanieczyszczeń.

Mi Home to aplikacja umożliwiająca sterowanie oczyszczaczem powietrza oraz innymi urządzeniami marki Xiaomi. Jest ona dostępna bezpłatnie w wersji na Androida i iOS. Obie wersje są często aktualizowane i nie różnią się pod względem funkcjonalności. Aplikacja jak na razie nie doczekała się polskiej wersji językowej, ale można z niej korzystać w wersji angielskiej. W celu dokonaniu konfiguracji należy wybrać jako region „China Mainland”.

Opinia eksperta: Pełne korzystanie z możliwości aplikacji MiHome zapewniają oczyszczacze powietrza Xiaomi Air Purifier 2H oraz 3H. W przypadku pozostałych modeli w wersji europejskiej zabrakło ważnej opcji, jaką jest automatyzacja.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Filtry do oczyszczaczy Xiaomi. Który wybrać?

Firma Xiaomi od początku stawia na wysoką efektywność oczyszczania, jaką zapewnia połączenie technologii HEPA i filtra aktywnego, wspieranych przez filtr wstępny. Obecnie w sprzedaży dostępne są cztery wersje filtrów, zaprojektowane z myślą o oczyszczaczach pracujących w różnych warunkach:

  • filtr niebieski (Xiaomi Blue) – filtr standardowy, obecny w urządzeniu w chwili zakupu,
  • filtr zielony (Xiaomi Green) – filtr zawierający kilkakrotnie większą ilość węgla aktywnego (330 zamiast 35 g), zapewniający najlepszą ochronę przed lotnymi związkami organicznymi,
  • filtr fioletowy (Xiaomi Purple) – filtr ze specjalną powłoką antybakteryjną, opracowaną na bazie soli organicznych (Organic Metal Salts Anti-Virus and Antimicrobial Technology), najskuteczniejszy w usuwaniu patogenów,
  • filtr szary – z filtrem HEPA klasy H13 zamiast E12, obecnej w pozostałych wersjach filtra.

3 filtry do oczyszczaczy powietrza Xiaomi: niebieski, zielony i fioletowy

Filtry do oczyszczaczy powietrza Xiaomi, zdjęcie: materiały producenta

Filtr szary do oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Filtr szary do oczyszczaczy powietrza Xiaomi, zdjęcie: materiały producenta

Opinia eksperta: Jeśli potrzebujesz dobrej ochrony przed zanieczyszczeniami gazowymi, wybierz filtr zielony, który ma najwięcej węgla aktywnego. Jeżeli zależy Ci głównie na usuwaniu pyłów zawieszonych i alergenów, odpowiedni będzie filtr niebieski. Filtr szary teoretycznie ma wyższą dokładność, lecz ogranicza CADR – w praktyce nie ma różnicy między skutecznością klasy E12 a H13. Odradzamy stosowanie filtra fioletowego, gdyż w rzeczywistości nie zapewnia on lepszej ochrony przed wirusami i bakteriami niż pozostałe filtry.

oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H w pomieszczeniu, ustawiony na podłodze obok rośliny i kanapy

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H, zdjęcie: materiały producenta


 

Inne propozycje firmy Xiaomi

Smartfony

Flagową linią marki są smartfony Xiaomi Mi, spośród których najstarszym modelem jest Mi 1, wprowadzony do sprzedaży w sierpniu 2011 r. W ofercie znajduje się też linia Xiaomi Redmi, złożona z tak zwanych smartfonów budżetowych, której pierwszy model – również noszący nazwę Redmi – zadebiutował na rynku w lipcu 2013 r. Telefony Xiaomi Redmi różnią się od tych tworzących linią Xiaomi Mi wykorzystaniem tańszych, lecz mimo to dobrych jakościowo komponentów oraz niskimi marżami.

Smartfony – jak również tablety i laptopy firmy Xiaomi – wykorzystują oprogramowanie MIUI, które jest oparte na systemie operacyjnym Android, ale wyróżnia się mocno przebudowanym interfejsem. Oprogramowanie można zainstalować również na produktach innych marek, takich jak Sony, Samsung, LG, HTC, Google Nexus i One Plus.

Xiaomi Mi Home

W ofercie chińskiej marki bardzo ważne miejsce zajmują produkty dla inteligentnego domu, czyli mobilnie sterowana linia Xiaomi Smart Home. Jednym z nich jest oczyszczacz wody Mi Water Purifier, wprowadzony do sprzedaży 16 lipca 2015 r. Urządzenie wykorzystuje technologię odwróconej osmozy, która przy wsparciu węgla aktywnego i bawełnianego filtra polipropylenowego pozwala usunąć z wody 99,9% metali ciężkich, 99,9% bakterii, 99,7% substancji organicznych oraz 100% innych zanieczyszczeń.

Ważne miejsce w ofercie zajął również zestaw Smart Home Kit zaprezentowany 10 czerwca 2015 r., który zawiera inteligentne czujniki, w tym czujnik otwarcia drzwi i okien, czujnik ruchu oraz zdalnie sterowane gniazdko z wbudowanym watomierzem. Najważniejszym i niezbędnym elementem zestawu jest moduł Multifunctional Gateway, który wyposażono m.in. głośnik i kolorowe diody. Czujniki łączą się z nim bezprzewodowo i są zasilane bateriami, natomiast sam Multifunctional Gateway jako jedyny z całego zestawu wymaga podłączenia do prądu.

31 sierpnia 2016 r. firma Xiaomi zaprezentowała inteligentny odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum, wyposażony w 12 czujników, w tym radar ultradźwiękowy, żyroskop i akcelerometr. Po pewnym czasie produkt ten zastąpiła ulepszona wersja odkurzacza, sprzedawana pod pod nazwą Roborock S50 (wariant biały) lub S55 (czarny). Ponadto w ofercie pojawił się Xiaowa, czyli budżetowa seria o trochę niższych parametrach i w niższej cenie.

Nawilżacze powietrza

Oferta produktów poprawiających jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń firmy Xiaomi nie ogranicza się do oczyszczaczy, ponieważ znalazły się w niej także nawilżacze. Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 4L to urządzenie o wydajności nawilżania sięgającej 240 ml/h z czterolitrowym zbiornikiem na wodę, wykorzystujące technologię ewaporacji. Użytkownik może samodzielnie wybrać poziom nawilżenia, do którego uzyskania i utrzymania będzie dążył sprzęt.

Xiaomi oferuje także nawilżacz ultradźwiękowy, czyli Smart Mi 3.5L. To urządzenie o maksymalnej wydajności nawilżania 355 ml/h, wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 3,5l. Znalazła się w nim również lampa UV, która oczyszcza emitowaną parę wodną z bakterii.

Pozostałe propozycje Xiaomi

Przedstawione powyżej produkty nie stanowią całego asortymentu firmy Xiaomi. Oto kilka innych propozycji tej marki, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów z różnych stron świata.

Xiaomi Mi Band

Linia inteligentnych opasek i zegarków, której pierwsze urządzenie – krokomierz – pojawiło się w sprzedaży 22 lipca 2014 r. Kolejne produkty zostały wzbogacone o pulsomierz, zegarek, funkcję prezentacji prognozy pogody i monitor snu. Opaski poprzez Bluetooth synchronizowane są z telefonem i za jego pośrednictwem łączą się z aplikacji Mi Fit albo Google Fit.

Xiaomi Mint Browser

Przeglądarka Xiaomi Mint może być zainstalowana na każdym urządzeniu. Zajmuje mało miejsca (w porównaniu na przykład z Google Chrome), dlatego doskonale sprawdzi się na tańszych telefonach.

Mi Cloud

Chmura umożliwiająca przechowanie danych, dostępna w wersji bezpłatnej (z limitem danych 5 GB) lub płatnej (zapewniającej większy limit i szersze możliwości).

Notebooki Xiaomi

Najstarszym notebookiem marki Xiaomi jest Mi Notebook Air, wydany w lipcu 2016 r. w dwóch rozmiarach: o przekątnej 12,5 oraz 13,3 cala. Pierwszy wariant został wyposażony w procesor Intel Core i5-6200U (zamieniony rok później na Intel Core i7-6500U), a drugi w Intel Core M3-Y630 (zaktualizowany do Intel Core M3-Y730). Oba modele różnią się także podzespołami i ceną. W ciągu trzech miesięcy od premiery firma Xiaomi sprzedała 2,2 mln sztuk tych urządzeń.

Nagrody

Oferta marki Xiaomi została odznaczona licznymi nagrodami. Pod koniec października 2018 r. firma Xiaomi zdobyła nagrodę National Quality Benchmark, a miesiąc później China Quality Technology Award, czyli najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie przemysłu technologicznego w Chinach. Niedługo później Xiaomi odniosła sukces w Polsce, zwyciężając decyzją internautów w plebiscycie Tech Awards 2018 w kategorii Marka Roku. Niektóre produkty zostały wyróżnione również ze względu na swój atrakcyjny wygląd. Jako przykład można wskazać opaskę Xiaomi Mi Brand 2, która zdobyła nagrody IF Design oraz Red Dot Design 2017.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3h w sypialni obok łóżka

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H, zdjęcie: materiały producenta

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz