Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Xiaomi Air Purifier 2H

Xiaomi Air Purifier 2H to najnowszy oczyszczacz powietrza chińskiej marki Xiaomi, który można uznać za nieco zmodyfikowaną wersję znanego w Polsce XAP 2S. Nowy model została wyposażony w lepszą klasę filtra HEPA, lecz w porównaniu ze starszym urządzeniem ma pewne wady, w tym niższą wydajność.

Ocena eksperta
4/ 5
Ocena na Ceneo
4.64 (Liczba opinii: 192)
Powierzchnia oczyszczania
32.5 m2
Cena
673
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H w pomieszczeniu, ustawiony na podłodze obok rośliny i kanapy
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H w pomieszczeniu, ustawiony na podłodze obok rośliny i kanapy

Cylindryczny filtr z technologią True HEPA

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H podobnie jak inne urządzenia tej firmy wyposażony jest w filtr cylindryczny. Nie stanowi nierozłącznej całości, ponieważ poszczególne elementy został umieszczone jeden w drugim w taki sposób, że można je rozdzielić, nie niszcząc filtra. W skład zestawu filtrującego wchodzą:

  • filtr wstępny,
  • filtr węglowy,
  • filtr HEPA klasy H13.

Mamy tutaj zatem technologie pozwalające na efektywne usuwanie smogu, lotnych związków organicznych, alergenów, brzydkich zapachów i dymu tytoniowego. W porównaniu ze starszymi oczyszczaczami marki Xiaomi to urządzenie wyróżnia się lepszą klasą filtra HEPA, gdyż do tej pory producent stosował filtr HEPA E11.

Średnia wydajność, w miarę cicha praca

Maksymalna wydajność oczyszczacza (CADR) Xiaomi Air Purifier 2H wynosi  260 m³/h. To wartość odpowiednia do pomieszczenia o powierzchni maksymalnie 32 m². Jeżeli potrzebujesz większej wydajności i lubisz markę Xiaomi, zwróć uwagę np. na Xiaomi Air Purifier 3H.

W najniższym trybie sprzęt generuje hałas na poziomie 28 dB. Urządzenie powinno zatem zapewnić optymalne warunki do snu.

Inteligentne oczyszczanie i zdalne sterowanie

Xiaomi Air Purifier 2H jest w stanie samodzielnie regulować tempo filtracji, a dzięki obecności czujnika pyłu zawieszonego PM2,5 precyzyjnie ocenia jakość powietrza. Oczyszczaczem można sterować za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która pozwala m.in. ustalić, przy jakim stężeniu zanieczyszczeń ma następować przyśpieszenie obrotów wentylatora.

Oprócz sensora PM2,5 Xiaomi Air Purifier 2H wyposażony jest w mierniki temperatury i wilgotności. Niestety, zapoznanie się z ich odczytami jest możliwe jedynie poprzez aplikację. Zabrakło tu bowiem wskaźnika wyświetlacza OLED, który odróżniał model XAP 2S od swojego poprzednika, czyli XAP 2.

Energooszczędność

Jedną z zalet oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2H jest niskie zużycie prądu, które wynosi od 2 do 31 W, co oznacza niski wzrost rachunków za energię elektryczną.

Na chwilę obecną nie znamy szczegółowych informacji o tym modelu oczyszczacza.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Nad zakupem oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 2H powinny zastanowić się osoby, które poszukują niedrogiego urządzenia do pomieszczenia o powierzchni maksymalnie 32,5 m² i lubią często korzystać ze smartfona czy tabletu. W przypadku większego metrażu albo pokoju o większej niż standardowa wysokości lepiej wybrać starszy oczyszczacz Xiaomi lub urządzenie innej marki. Nie trzeba  przy tym obawiać się, że niższa klasa filtra HEPA znacząco wpłynie na efektywność oczyszczania, gdyż ciągła praca urządzenia niweluje różnice między klasą H13 a E11.

Szczegóły techniczne Xiaomi Air Purifier 2H

Dane techniczne
Wartości
Cena
662 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
260 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
32.5 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA H13, węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
od 28 dB dB
Pobór mocy
2-31 W
Wymiary
52 x 24 x 24 cm cm
Waga
5,2 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

  1. Przepraszam Pania za pomyłke w komentarzu pod modelem 2c .Dałem ciała . Mam model 2H . I tu pisze Pani samą prawdę. Na telefonie nie widziałem ze 2c jest jednak inny .Przepraszam i Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz