Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Xiaomi Air Purifier 3 / Xiaomi Air Purifier 3H

Ocena eksperta
Powierzchnia oczyszczania
50 m2
Cena
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 to ulepszenie znanego już Xiaomi Air Purifier 2s. Model ma ten sam wygląd, ale producent dodał innego udogodnienia jak np. dotykowy wyświetlacz.

xiaomi air purifier 3 w pokoju

Cylindryczny filtr 3w1

Xiaomi Air Purifier 3 / Xiaomi Air Purifier 3H został wyposażony w taki sam rodzaj filtra jak w poprzednich oczyszczaczach tej marki jak np. Xiaomi Air Purifier 2s. Stopnie oczyszczania powietrza pozostają niezmienne.

W filtrze 360° znajdują się:

  • filtr węglowy
  • filtr HEPA
  • filtr wstępny

W wersji Xiaomi Air Purifier 3 znajdziemy filtr HEPA klasy E11 (taki sam, jak w starszych oczyszczaczach tej marki), natomiast wersja Xiaomi Air Purifier 3H została wyposażona w filtr klasy H13.

Taki zestaw filtrów pozwala na skuteczne zatrzymywanie nawet najmniejszych pyłów czyli np. PM2,5. Dodatkowo oczyszczacz poradzi sobie z usuwaniem składników smogu, lotnych związków organicznych, formaldehydu czy dymu papierosowego. Zatem jest to dobry wybór dla osób poszukujących sposobów na usunięcie przykrego zapachu papierosów.

Lepsza wydajność oczyszczania powietrza

Porównując go do poprzednika XAP 2s, to w tym modelu producent znacznie zwiększył wydajność oczyszczania. W poprzednim wynosiła ona 310 m3/h i tym samym model był odpowiedni do pomieszczeń o wielkości 37 m2. 

W tym oczyszczaczu został zwiększony CADR przy zachowaniu jego niewielkich kształtów. Wydajność wynosi 400 m3/h, a więc w pokoju do max. 50 m będzie skutecznie filtrował powietrze. Warto jednak zaznaczyć, iż dotyczy to oczyszczacza w wersji XAP 3, ponieważ wersja XAP 3H z powodu wyższej klasy filtra charakteryzuje się niższą wartością CADR – jest to 380 m3/h. 

oczyszczacz powietrza Xiaomi Mijia 3

Nowe funkcje oczyszczacza powietrza = większa wygoda dla użytkownika

Kolejną nowością oprócz zwiększonej wydajności oczyszczania jest wyświetlacz dotykowy, który informuje użytkownika o aktualnej jakości powietrza przy pomocy wskaźnika numerycznego (stężenie PM2,5) oraz pierścienia kolorystycznego zmieniającego kolory zależnie od aktualnej jakości powietrza. Oprócz tego na wyświetlaczu można znaleźć informacje o temperaturze w pokoju, wilgotności, prędkości pracy oraz o połączeniu z WIFI. 

Tryby pracy można wybierać poprzez dotykowy wyświetlacz, a także poprzez dedykowaną aplikację, w której można zmieniać m.in. prędkość czy dodać reguły pracy.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 według producenta jest przeznaczony do pomieszczeń 48 m² przy wydajności 400 m³/h. Dlatego będzie odpowiedni zarówno do większych pomieszczeń jak np. salon czy sypialnia.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
Maks. CADR lub przepływ powietrza
400 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
48 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
50 m2
Rodzaj filtrów
filtr cylindryczny
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
nie
Tryb automatyczny
Głośność pracy
dB
Pobór mocy
W
Wymiary
cm
Waga
4,8 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz