Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
2
Miejsce w rankingu

XiaomiAir Purifier 2S

Ocena eksperta
38
Powierzchnia oczyszczania
38.75 m2
Cena
489
Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S w pokoju
Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S w pokoju

Xiaomi Air Purifier 2S to udoskonalona wersja znanego już w Polsce oczyszczacza XAP 2, wprowadzona do sprzedaży jesienią 2017 r. Od swojego poprzednika różni się m.in. sposobem pomiaru cząsteczek pyłu PM 2,5, ale także ceną, gdyż za oczyszczacz trzeba dziś (15.06.2018 r.) zapłacić 799 zł, czyli o 150 zł więcej niż za Xiaomi Air Purifier 2.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2s przy kanapie

Trzy wersje filtrów z węglem aktywnym i HEPA

Pod względem rodzaju wykorzystywanych filtrów Xiaomi Air Purifier 2S prezentuje się tak samo jak poprzednia wersja urządzenia. Powietrze oczyszczane jest przez filtr cylindryczny złożony z filtr wstępnego, filtra HEPA oraz węgla aktywnego. Jest on dostępny w trzech wariantach:

  • niebieskim (standardowym, obecnym w oczyszczaczu w chwili zakupu),
  • zielonym (udoskonalonym, zawierającym więcej węgla aktywnego),
  • fioletowym (z powłoką antybakteryjną).
Aplikacja do Xiaomi Air Purifier 2s

Precyzyjniejszy pomiar pyłu PM2,5, funkcjonalny wyświetlacz i czujnik światła

Jedną z różnic pomiędzy Xiaomi Air Purifier 2 a 2S jest rodzaj miernika cząsteczek pyłu zawieszonego PM2,5. Obecny w starszych urządzeniach sensor na podczerwień został zastąpiony czujnikiem laserowym, który zapewnia wyższą dokładność pomiaru.

Ponadto XAP 2S jest wyposażony w wyświetlacz OLED, który prezentuje stężenie pyłu, wilgotność i temperaturę oraz informuje o aktualnym trybie pracy. W XAP 2 takie dane były przekazywane wyłącznie za pomocą aplikacji.

Trzecia różnica między nową i starą wersją oczyszczacza Xiaomi to czujnik światła, dzięki któremu w trybie auto XAP 2S jest w stanie dopasować się nie tylko do jakości powietrza, ale i do pory dnia.

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S podobnie jak swój poprzednik pracuje w wielu prędkościach i jest sterowany mobilnie za pomocą aplikacji Mi Home.

Oczyszczacz powietrza Air Purifier 2s w pokoju

Filtry w przystępnych cenach i niski pobór prądu

Koszty użytkowania oczyszczacza XAP 2S uzależnione są od rodzaju wybieranych przez użytkownika filtrów. Najtańszy jest filtr niebieski, który można zakupić za 179 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że jego żywotność wynosi 6 miesięcy, korzystając z urządzenia przez cały rok trzeba przeznaczyć na filtry 358 zł.

Maksymalny pobór mocy to tylko 31 W, co oznacza niskie wydatki na prąd. Pod względem kosztów eksploatacji sytuacja wygląda zatem tak samo jak w przypadku poprzedniej wersji oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2.

Dla kogo?

Xiaomi Air Purifier 2S pasuje do pomieszczeń o wielkości do 38,75 m², tak samo jak starszy wariant oczyszczacza. Osobom wahającym się pomiędzy tymi dwoma urządzeniami możemy polecić wybór nowszej wersji, gdyż różnica cenowa między nimi jest nie duża, natomiast rozwiązanie zastosowane w XAP 2S wpływają zarówno na efektywność oczyszczania, jak i na komfort użytkowania.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
639 zł
Przepływ powietrza
310 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
37 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
38.75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
≥ 31 dB
Pobór mocy
1.5 - 31 W
Wymiary
52 x 24 x 24 cm
Waga
4.8 kg
Certyfikaty
Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz