Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
1
Miejsce w rankingu

XiaomiAir Purifier Pro

Ocena eksperta
39
Powierzchnia oczyszczania
62.5 m2
Cena
725
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Mi Air Purifier Pro to oczyszczacz wyróżniający się wysokim przepływem powietrza, pozwalającym na efektywne oczyszczanie pomieszczeń o powierzchni nawet 62,5 m². Bardzo dobra wydajność idzie w parze z komfortem użytkowania, na który wpływa m.in. możliwość sterowania urządzeniem za pomocą smartfona, a także z niską ceną sprzętu (999 zł w dniu 12.06.2018 r.). Nie oznacza to jednak, że oczyszczacz jest pozbawiony wad, gdyż można mieć zastrzeżenia np. co do jego głośności w wyższych trybach.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro

Filtry skuteczne w walce ze smogiem i alergenami

XAP Pro wykorzystuje ten sam zintegrowany filtr, które znajdziemy w większości oczyszczaczy marki Xiaomi. Technologia HEPA w połączeniu z węglem aktywnym doskonale sprawdza się w walce ze smogiem, a jednocześnie pozwala na usunięcie z powietrza innych zanieczyszczeń, w tym alergenów wziewnych, dymu tytoniowego i brzydkich zapachów. Producent wyposażył urządzenie w filtr HEPA klasy E11, ale wysoki przepływ powietrza powoduje, że skuteczność filtracji jest bliska 100%. W skład systemu filtracyjnego Xiaomi Air Purifier Pro wchodzi także filtr wstępny, który wychwytuje większe zanieczyszczenia, co ma pewien wpływ na żywotność filtra HEPA.

W standardowym wyposażeniu oczyszczacza znajduje się filtr w kolorze niebieskim. W sprzedaży dostępne są również filtry zielone (udoskonalona wersja filtra niebieskiego) i fioletowe (z powłoką antybakteryjną).

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro w mieszkaniu

Funkcjonalna aplikacja Mi Home i wydajność dostosowana do dużych powierzchni

Niewątpliwą zaletą Xiaomi Air Purifier Pro jest możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Po zainstalowaniu jej na swoim smartfonie lub tablecie możesz zaprogramować pracę oczyszczacza zgodnie z własnymi preferencjami, decydując zarówno o czasie, jak i o intensywności filtracji. Oprogramowanie prezentuje informacje o stanie powietrza i sygnalizuje konieczność wymiany filtrów. W oparciu o dane dotyczące poziomu zanieczyszczeń można wybrać odpowiednią prędkość filtracji, ale dostępny jest też tryb automatyczny, w którym sprzęt samodzielnie dostosowuje tempo oczyszczania do aktualnych potrzeb. Jeżeli posiadasz inne urządzenia firmy Xiaomi, np. nawilżacz albo klimatyzator, to dzięki aplikacji Mi Home możesz je połączyć i zaplanować ich pracę tak, aby mieć zapewniony najwyższy komfort powietrza w swoim mieszkaniu.

Maksymalny przepływ powietrza oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro wynosi 500 m³/h. Według producenta jest to wydajność odpowiednia dla pomieszczeń o wielkości od 35 do 60 m², co naszym zdaniem jest rzetelną informacją. Niestety, firma Xiaomi nie podała żadnych danych dotyczących wskaźnika CADR dla niższych trybów pracy, co utrudnia ocenę możliwości sprzętu w sytuacjach, gdy konieczne staje się zmniejszenie prędkości obrotów w celu redukcji hałasu. Głośność pracy Xiaomi Air Purifier Pro mieści się w granicach 31-65 dB, a zatem po uruchomieniu wyższych obrotów jest on dość hałaśliwy. Jednak nie zawsze jest to poważna wada. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o dużych pomieszczeniach. Jeśli będziesz wykorzystywać je w mniejszym pokoju, to uruchamianie najwyższych obrotów może okazać się niepotrzebne. Ponadto mobilne sterowanie umożliwia włączenie intensywnego oczyszczania przed powrotem do domu. Po wyeliminowaniu nagromadzonych zanieczyszczeń można przejść na niższy, a więc cichszy tryb.

Trzy rodzaje filtrów do wyboru i niskie zużycie energii

Deklarowana przez producenta żywotność filtrów węglowego i HEPA wynosi od 3 do 6 miesięcy. Na ich wytrzymałość istotny wpływ mają poziom zanieczyszczeń w miejscu użytkowania oczyszczacza oraz ilość przefiltrowanego powietrza, czyli czas i tempo pracy. Niebieski filtr kosztuje około 179 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że oczyszczasz wykorzystywany jest głównie zimą, roczne wydatki związane z wymianą filtrów nie powinny przekroczyć 358 zł. Użytkowanie Xiaomi Mi Air Purifier Pro nie doprowadzi do znacznego wzrostu rachunków za prąd, gdyż jak na sprzęt o tak wysokim przepływie powietrza zużycie energii jest dość niskie.

Dla kogo?

Wydajność XAP Pro czyni go oczyszczaczem odpowiednim do powierzchni 62,5 m². Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę oraz możliwość sterowania urządzeniem na odległość, warto rozważyć jego zakup także w przypadku mniejszych pomieszczeń. Umieszczony w niedużym pokoju będzie zapewniał dobrą jakość powietrza nawet na niższych obrotach, a więc bez nadmiernego hałasu.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
725 zł
Przepływ powietrza
500 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
35-60 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
62.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 11, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
31-65 dB
Pobór mocy
≤ 66 W
Wymiary
73.5 x 26 x 26 cm
Waga
9.7 kg
Certyfikaty
Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz