Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
W trakcie testów

Xiaomi Air Purifier Max

Xiaomi Air Purifier Max to jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza dostępnych do domu – oczyści pomieszczenie o powierzchni 125 m2. Choć do tej pory niewiele osób miało okazję go testować, już niedługo wchodzi do stałej sprzedaży w Polsce. Posiada kilka nowych funkcji, do tej pory niedostępnych w innych modelach. Jak sprawdzi w polskich domach i czy zdobędzie takie uznanie jak poprzednie modele?

Ocena na Ceneo
4.64 (Liczba opinii: 192)
Powierzchnia oczyszczania
125 m2
Cena
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max
oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max

Oczyszczanie powietrza w dużych pomieszczeniach

Xiaomi Air Purifier Max wyróżnia się wysoką wydajnością, która pozwoli oczyścić powietrze w dużym pomieszczeniu (nawet 125 m2).

Oczyszczacz powietrza XAP MAX pracuje na 3 prędkościach oraz trybie automatycznym. Tryby wybiera się za pośrednictwem aplikacji Mi Home lub manualnie przy pomocy dotykowego wyświetlacza, gdzie do tej pory zmieniało się je przy pomocy fizycznego przycisku u góry oczyszczacza.

Tryb automatyczny działa na podstawie informacji z laserowych czujników o aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu. W tym modelu czujniki występują 3 czujniki: cząstek, temperatury i wilgotności. W momencie, gdy pojawi się dużo zanieczyszczeń w powietrzu (np. otworzymy okno w dni smogowe), oczyszczacz powietrza przyspiesza swoją pracę, aby szybciej zwalczyć pyły, alergeny czy gazy.

Czytelny wyświetlaczu OLED dostarcza użytkownikowi informacji o pracy oczyszczacza, ale też za jego pośrednictwem dowiemy się o aktualnej jakości powietrza, temperaturze czy wilgotności. Ponadto na wyświetlaczu pojawia się informacja o statusie połączenia Wi-Fi.

oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max

3 stopnie filtracji

 • Filtr wstępny – w tym modelu znajdują się 2 filtry wstępne zlokalizowane u dołu oczyszczacza, po przeciwnych stronach. Filtr ten zbudowany jest z syntetycznej drobnej siateczki i posiada dwie funkcje. Pierwsza z nich odnosi się do oczyszczania powietrza, zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak włosy, sierść zwierząt czy kurz. Druga funkcja chroni pozostałe filtry znajdujące się po filtrze wstępnym przez wcześniejszym "zapchaniem". Dzięki temu pozostałe filtry będą miały dłuższą żywotność, nie będzie konieczności częstego wymieniania filtra.
 • Filtr HEPA – jest to główny filtr zatrzymujący składniki smogu, ale też alergeny takie jak np. pyłki roślin czy zarodniki grzybów. Ten model został wyposażony w 2 filtry HEPA umieszczonych z dwóch stron wlotu powietrza. Niestety producent nie informuje o klasie tego filtra.
  Przy poszukiwaniu urządzenia skutecznego w usuwaniu smogu, ten filtr powinien się w nim znaleźć. Dzięki budowie (drobna harmonijka) zbudowana z tzw. wełny szklanej, zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia – nawet pyły PM2,5, PM10 czyli główne składniki smogu. Nie zatrzymuje jednak gazu, jednak do usuwania tego rodzaju zanieczyszczeń służy kolejny filtr.
  Więcej o filtrach można przeczytać w naszym poradniku - rodzaje i klasy filtrów do oczyszczacza powietrza. Czym się różnią?
 • Filtr węglowy – podobnie jak poprzednie filtry, ten również jest podwójny, jest odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń gazowych, jak np. dym papierosowy, benzen czy formaldehyd. Dzięki jego budowie i zawartości węgla aktywowanego skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy oraz trujące gazy z powietrza.

Taki zestaw filtrów złożony z filtra HEPA, węglowego i wstępnego jest optymalny do usuwania polskiego smogu i jest rekomendowany w miastach, małych miejscowościach czy wsiach. W miastach problemem jest nie tylko smog, ale też spaliny samochodów, a w małych miejscowościach i wsiach, gdzie często za sprawą tzw. niskiej emisji, dochodzi do kilkukrotnego przekroczenia norm pyłów PM2,5 czy trującego benzoapirenu, taki oczyszczacz powietrza uchroni przed przykrymi skutkami smogu.

Co wyróżnia ten model? Nowe funkcje w XAP Max

Modele chińskiej marki Xiaomi cieszą się popularnością w dziedzinie oczyszczaczy powietrza. Dzieje się tak za sprawą dobrego stosunkowi jakości do ceny.

 • funkcja zatrzymania awaryjnego – ta funkcja zabezpiecza sprzęt przed przypadkowym otwarciem komory oczyszczacza lub otwarciem kratki wylotu powietrza,
 • komora wyciszająca – jest to nowość w oczyszczaczach nie tylko tej marki. Ten model mimo dużej wydajności (1000 m3/h), pracuje cicho (34-63,5 dB) porównywalnie do oczyszczaczy o dużo niższej wydajności. Komora wyciszająca znajduje się w środku oczyszczacza, zaraz pod kratką wylotu powietrza i z tego względu jest łatwy do niej dostęp. 
 • podwójne filtry ze względu na bardzo dużą wydajność, w tym modelu zastosowano podwójne filtry, które znajdują się po przeciwnych stronach u dołu oczyszczacza.
oczyszczacze powietrza Xiaomi Air Purifier

Aplikacja Mi Home – jakich informacji dostarcza?

Wszystkie oczyszczacze Xiaomi mają moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie pracą oczyszczacza za pomocą dedykowanej aplikacji Mi Home dostępnej w języku polskim. Aplikacja dostępna jest zarówno na system Android, ale też iOS.

Za pośrednictwem aplikacji można:

 • sterować wieloma urządzeniami Xiaomi, nie tylko oczyszczaczami powietrza. Firma posiada wiele smart udogodnień, a poprzez aplikację możemy mieć podpięte wiele urządzeń.
 • kontrolować poziom zużycia filtrów,
 • wyświetlać aktualną jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się oczyszczacz powietrza
 • zmienić prędkość pracy,
 • zwiększyć domyślne ustawienia trybu automatycznego,
 • stworzyć własny harmonogram pracy oczyszczacza - włączyć tryb nocny, czas w którym ma się włączyć/wyłączyć.

Ceny i eksploatacja filtrów w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier Max

Filtry są podwójne, jednak sprzedawane są jako jeden zestaw. W takim znajduje się 2x filtr HEPA oraz 2x filtr węglowy. Cena to 399 zł, a żywotność według producenta wynosi do 12 miesięcy.

Żywotność filtrów uzależniona jest od wielu czynników jak od m.in. miejsca zamieszkania. W miejscowościach, gdzie często dochodzi do epizodów smogowych, oczyszczacz powietrza powinien pracować niemal cały czas. Dlatego im wyższy stopień zanieczyszczenia powietrza, wtedy filtry zużyją się szybciej.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

  Xiaomi Air Purifier 2s Xiaomi Air Purifier 2H Xiaomi Air Purifier 3H Xiaomi Air Purifier Pro Xiaomi Air Purifier Max
Cena 549 zł 479 zł 579 zł 749 zł 2399 zł
Wydajność
(m3/h)
310 260 380 500 1000
Powierzchnia działania (m2) 37 32,5 47 62,6 125
Wyświetlacz OLED tak nie tak, dotykowy tak tak, dotykowy
Wskaźnik pyłów PM2,5 tak nie tak tak tak
Wskaźnik temperatury tak nie tak tak tak
Wskaźnik wilgotności tak nie tak tak tak
Filtry W każdym modelu: wstępny, HEPA, węglowy
Waga (kg) 4,8 5,2 4,8 9,7 18
Wymiary (cm) 52 x 24 x 24 52 x 24 x 24 52 x 24 x 24 73.5 x 26 x 26 96,5 x 38,6 x 38,6

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Xiaomi Air Purifier Max sprawdzi się w naprawdę dużych pomieszczeń – 125 m2. Będzie odpowiedni do dużych salonów, sal przedszkolnych czy biur, chociaż też idealnie sprawdzi się w dużo mniejszych pokojach. Wtedy przy niewielkiej prędkości i niewielkim generowanym hałasem oczyści kilkukrotnie pomieszczenie i zapewni czyste powietrze.

Szczegóły techniczne Xiaomi Air Purifier Max

Dane techniczne
Wartości
Cena
Maks. CADR lub przepływ powietrza
1000 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
70-120 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
125 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA, węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
wyświetlacz OLED, funkcja zatrzymania, awaryjnego
Nawilżanie powietrza
nie
Tryb automatyczny
laserowy czujnik – cząstek, temperatury, wilgotności
Głośność pracy
34-63,5 dB
Pobór mocy
do 86 W W
Wymiary
96,5 x 38,6 x 38,6 cm
Waga
18 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz