Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Xiaomi Air Purifier 3H

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H to tanie i ciekawe urządzenie do pomieszczeń ok. 40-45 m² max. Choć z zewnątrz przypomina bardzo poprzednie modele chińskiego koncernu, w środku znajdziemy kilka ważnych zmian (m.in. większy CADR i dotykowy wyświetlacz, a także pełną automatyzację w wersji EU). Nie zmieniło się niestety pobłażliwe podejście do zanieczyszczeń, a więc największa bolączka urządzeń Xiaomi. Niektórym użytkownikom przeszkadzać może także odczuwalny hałas przy najwyższych obrotach.

Ocena eksperta
4.4/ 5
Ocena na Ceneo
4.64 (Liczba opinii: 192)
Powierzchnia oczyszczania
47 m2
Cena
619
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3h w sypialni obok łóżka
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3h w sypialni obok łóżka

Cylindryczny filtr 3w1

Xiaomi 3H filtr zielony
Filtr zielony (z dodatkowym węglem aktywnym) do oczyszczacza powietrza Xiaomi AP 3H

W oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 3H znajdziemy te same rodzaje filtrów, które znamy z poprzednich modeli tej marki, np. Xiaomi Air Purifier 2s.

W standardzie 3H oferuje czarny cylindryczny filtr 360°, na który składają się:

  • filtr węglowy
  • filtr HEPA H13
  • filtr wstępny

Taki zestaw filtrów pozwala na skuteczne zatrzymywanie nawet najmniejszych pyłów czyli np. PM2,5. Dodatkowo oczyszczacz poradzi sobie z usuwaniem składników smogu, lotnych związków organicznych, formaldehydu czy dymu papierosowego. Zatem jest to dobry wybór dla osób poszukujących sposobów na usunięcie przykrego zapachu papierosów. Przy okazji zaobserwowaliśmy pojawienie się w standardzie filtra HEPA H13, który zastąpił EPA E12.

Uwaga! Oprócz standardowego czarna filtra H13, Xiaomi oferuje również inne warianty filtrów do swoich urządzeń, np. fioletowy E12 (antybakteryjny) lub zielony E12 (ze zwiększoną ilością węgla aktywnego).

Oferta filtrów do oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifer 3H:

Ze swojej strony polecamy standardowy, niebieski filtr, gdyż różnica między E12, a H13 jest  nieodczuwalna w codziennej eksploatacji. Dobrą propozycją będzie również używany przez nas do testów filtr zielony (tzw. antyformaldehydowy), zwłaszcza w obliczu niewielkiej dostępności filtra niebieskiego.

Xiaomi 3H czytnik RFID
Każdy z filtrów do oczyszczaczy powietrza Xiaomi wyposażony jest w tzw. identyfikator RFID

Każdy z filtrów wyposażony jest w tzw. identyfikator RFID (umieszczony od spodniej strony filtra). Czip ten ułatwia ocenę stopnia zużycia filtra. Szacowana żywotność wszystkich filtrów to ok. 6 miesięcy.

Okres ten może być jednak różny (nierzadko dłuższy aniżeli deklaruje producent). Wszystko zależy bowiem od stopnia zanieczyszczenia powietrza i rodzaju zanieczyszczeń. Stopień zużycia filtra podejrzymy wygodnie w aplikacji mobilnej Mi Home. W momencie, gdy filtr będzie zużyty, na wyświetlaczu pojawiać się będzie również odpowiedni komunikat.

Podobnie jak w poprzednich modelach Xiaomi, filtr wyjmujemy, naciskając zatrzaski w tylnej klapie, a następnie obrotowym ruchem wysuwamy filtr ze środka.

Lepsza wydajność oczyszczania i sprawdzony laserowy czujnik

Oczyszczacz powietrza Xiaomi AP 3H posiada imponującą wydajność oczyszczania na poziomie 380 m3/h. Urządzenie sprawdzi się więc na powierzchni do 47,5 m2.

To istotna zmiana na plus w porównaniu do poprzednika - Xiaomi AP 2S, gdzie wydajność ta wynosiła 310 m3/h. Podobnie jak w serii 2S, również i tu zastosowano laserowy czujnik cząstek stałych, który działa dość dobrze, dokładnie odczytując stężenia pyłów zawieszonych. Z naszego doświadczenia wiemy, że czujniki laserowe są bardziej miarodajne od tych na podczerwień, które możemy również spotkać w niektórych oczyszczaczach (np. marki Philips).

Laserowy czujnik zanieczyszczeń PM2,5
Laserowy czujnik cząstek stałych PM2,5 w Xiaomi AP 3H

Łagodna ocena jakości powietrza i pobłażliwy tryb auto

Urządzenie dalej jednak powiela pewne błędy swoich poprzedników, a więc zbyt łagodny tryb automatyczny. Jest on bowiem oparty na azjatyckich normach jakości powietrza przyjętych przez Xiaomi (znacznie wyższych niż te rekomendowane przez UE i WHO).

Normy jakości powietrza w oczyszczaczu Xiaomi AP 3H
System oceny jakości powietrza w oczyszczaczach Xiaomi

Dlaczego ma to znaczenie dla polskiego użytkownika?

Ponieważ tryb automatyczny uosabia główne założenie oczyszczaczy powietrza, które mają być urządzeniami gwarantującymi czyste, zdrowe powietrze w mieszkaniu czy biurze przy jak najmniejszej ingerencji ze strony użytkowników.

Xiaomi zdaje się rozwiązywać ten problem, proponując swoim klientom własne możliwości automatyzacji. Przypomina to jednak trochę gaszenie pożaru, który się samemu spowodowało.

Automatyzacja w aplikacji Mi Home pozwala bowiem na tworzenie wygodnych, spersonalizowanych reguł pracy. Idealne dopasowanie oczyszczacza do własnych potrzeb zabiera jednak czas, a jak pokazuje praktyka - w codziennej eksploatacji i tak niejednokrotnie będziemy zmuszeni korygować ustawienia, zaglądając do aplikacji częściej, niż byśmy się spodziewali.

Dotykowy wyświetlacz OLED i większa powierzchnia kratki nawiewu

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3h w sypialni obok łóżka

Kolejną nowością oprócz zwiększonej wydajności oczyszczania jest wyświetlacz dotykowy OLED, który informuje użytkownika o aktualnej jakości powietrza przy pomocy wskaźnika numerycznego (stężenie PM2,5) oraz pierścienia kolorystycznego zmieniającego kolory zależnie od aktualnej jakości powietrza.

Poniżej wskaźnika numerycznego znajdziemy niewielką ikonkę wyświetlającą aktualny tryb pracy. Klikając w nią możemy zmienić tryb oczyszczania pomieszczeń, wybierając spośród:

  • trybu automatycznego - "A"
  • trybu sleep - "☽"
  • trybu ulubionego - ""
  • 3 poziomów prędkości manualnej

Co ciekawe, maksymalną wydajność oczyszczania uzyskamy przy w/w trybie ulubionym (), gdy w aplikacji mobilnej wejdziemy w szczegóły tego trybu i za pomocą charakterystycznego suwaka ustawimy maksymalną moc.

Oprócz tego na wyświetlaczu można znaleźć informacje o temperaturze w pokoju, wilgotności, prędkości pracy oraz o połączeniu z WIFI. 

Dotykowy wyświetlacz jest istotną różnicą w porównaniu z nowym modelem Xiaomi AP 3C, gdzie wyświetlacz jedynie pokazuje najważniejsze informacje. Wybór trybu oczyszczania czy regulacja podświetlenia przeniesiona została zaś na górny panel.

W recenzowanym tu Xiaomi Air Purifier 3H cały górny panel zajęty jest przez kratkę nawiewu, co pozwoliło również zwiększyć przepływ powietrza i wydajność oczyszczania.

Xiaomi 3H górny panel
Kratka nawiewu na panelu górnym oczyszczacza powietrza Xiaomi AP 3H

Aplikacja mobilna Mi Home - Czy pełna automatyzacja jest wygodna?

Xiaomi 3H wybór trybu pracy i intensywności oczyszczania
Wybór trybów pracy i panel ustawień w aplikacji mobilnej Mi Home

Tryby pracy można wybierać poprzez wyświetlacz OLED, a także poprzez dedykowaną aplikację Mi Home, w której można zmieniać m.in. prędkość czy dodać reguły pracy. Opcje te są bardzo przydatne, jeśli chcemy, by urządzenie reagowało w określony sposób w określonych warunkach. Przykład: „Jeśli stężenie pyłów PM2,5 będzie większe, przełącz na tryb auto lub „Po godzinie 21 przełącz na tryb nocny”.

Xiaomi 3H tryb nocny aplikacja mobilna
Ustawianie własnych reguł pracy w zależności od stężenia PM2,5. U dołu ekranu widzimy opcję przedziału godzinowego, w których dana reguła ma obowiązywać.

I tu ważna zmiana. W poprzednich modelach Xiaomi Air Purifier pełna automatyzacja, umożliwiająca m.in. tworzenie własnych reguł pracy, dostępna była jedynie w urządzeniach na rynek chiński (oznaczonych CN). W modelu Xiaomi AP 3H producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu europejskich klientów, wprowadzając automatyzację również do modeli EU.

Dzięki sparowaniu oczyszczacza z telefonem, aplikacja Xiaomi Home pozwala na zdalne sterowanie oczyszczaczem powietrza z dowolnego miejsca. Rozwiązanie to jest wygodne, choć niepozbawione wad. Na co dzień powietrze w pokoju zmienia się bardzo dynamicznie. Chcąc reagować na te zmiany, musimy przygotować dużo reguł lub często sięgać po telefon i ręcznie korygować działanie sprzętu.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

porównanie oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H sprawdzi się głównie w warunkach domowych oraz niewielkiej przestrzeni biurowej.

Według producenta jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 47,5 m² przy wydajności 380 m³/h. Należy jednak pamiętać, że maksymalna wydajność niesie ze sobą sporą głośność, dlatego też realnie rekomendujemy urządzenie do mniejszych powierzchni. W relacji cena-wydajność oczyszczania Xiaomi Air Purifier 3H to jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Szczegóły techniczne Xiaomi Air Purifier 3H

Dane techniczne
Wartości
Cena
619 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
380 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
47 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
47 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA H13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
do 64 dB
Pobór mocy
do 38 W
Wymiary
54 x 24 x 24 cm
Waga
4,8 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

    1. Dzień dobry,
      to te same urządzenia, ale z różnymi filtrami HEPA, a co za tym idzie o innej wydajności. W wersji 3 znajduje się filtr E11 (taki jak w starszych oczyszczaczach marki Xiaomi), a w wersji 3H filtr klasy H13. Wyższa klasa filtra powoduje obniżenie CADR (taki filtr stanowi dla powietrza „barierę” trudniejszą do pokonania). W rezultacie CADR wersji XAP 3 to 400 m³/h, natomiast wersji XAP 3H – 380 m³/h. Za chwilę dodamy tę informację do recenzji.

  1. Witam, czy do małego dwupokojowego 59m2 mieszkania nadaje się jeden mocniejszy oczyszczacz, czy lepiej pomyśleć o dwóch?
    pozdrawiam

    1. Dzień dobry,
      Dzięki za pytanie. W przypadku dwóch pokoi, zawsze rekomendujemy dwa urządzenia 🙂

      Z prostego względu – ściany, korytarze, zaułki, wszystko to uniemożliwia właściwą cyrkulację. Dlatego też nawet jeśli postawilibyśmy oczyszczacz w centralnym punkcie korytarza, gdzieś na środku mieszkania, i tak pełną, docelową skuteczność oczyszczania osiągnęlibyśmy tylko w tym korytarzu.

      Niektórzy użytkownicy przenoszą oczyszczacz między pokojami, co jest dobrym rozwiązaniem na start (lub jeżeli mieszkamy w 1-2 osoby). Jeżeli mamy trochę więcej domowników i mieszkamy w miejscach o dużym natężeniu smogu czy alergenów, polecam dwa mniejsze urządzenia.
      Pozdrawiam!

    1. Dzień dobry,

      Tryb automatyczny dalej uznaje powietrze za złe, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 75 µg/m3. W 3H mamy już na szczęście pełną automatyzację dostępną w europejskich modelach. Da się więc ustawić własne reguły pracy.

      Pozdrawiam

    2. Ja z tej automatyzacji jestem średnio zadowolony. Zakładałem, że będzie wiele ręcznych prędkości do wyboru , żeby dla różnych stężeń PM zrobić różne własne ustawienia.

    3. Niestety dalej to nie działa dobrze. Mimo poprawnego logicznego zdefiniowania 3 automatyzacji (które się nie „zazębiają” ze sobą), działa tylko jedna. Testowałem to kilka dni. Kolejny problem to taki że te ustawienia nie są wysyłane bezpośrednio do urządzenia tylko najpierw na chmurę Xiaomi w Chinach, dopiero chmura steruje oczyszczaczem (jak i wszystkimi smart urządzeniami Xiaomi). To powoduje, że opóźnienie „załapania” nowych automatyzacji czasem trwa bardzo długo (od 30 min do paru godzin).
      Dodatkowo oczyszczacz na manualnych prędkościach (nawet 1) lub ustawieniu „ulubionym” gdzie mamy możliwość suwakiem ustawienia prędkości (plus za to ze pokazuje wtedy m2 jakie obsługuje np. 7-22 m2) jest już nieprzyjemnie słyszalny – poza szumem powietrza słychać silnik, niskotonowe buczenie.

      Czujnik również jest do bani. Testowałem ze stojącym obok AC3059, po użyciu odświeżacza powietrza Philips pokazywał ponad 200 jednostek, 3H przez 30 sekund wzbił się na „aż” 50 a dalej już <10. Philips pracował jeszcze kilka dobrych minut na większych obrotach.
      3H stał w zasadzie cały dzień i nic nie robił bo odczyty były non stop < 10, często nawet 1. Philips większość dnia u mnie oscyluje ok. 10-20. Mieszkam na Śląsku. Osobiście urządzenie zwróciłem.

      1. To prawda, poza tym 3C ma też niestety mniej trybów pracy – 3 zamiast 6. Z drugiej strony jest minimalny cichszy i pobiera mniej prądu. Ale i tak, jeżeli możemy wydać ciut więcej pieniędzy – polecamy bardziej 3H 🙂

  2. czy model 3H ma funkcję jonizacji? zależy mi na oczyszczaniu nie tylko ze smogu ale również z pyłków, pleśni, roztoczy (dla alregika)

    1. Dzień dobry, Xiaomi niestety niestety nie wyposaża swoich oczyszczaczy w funkcje jonizacji powietrza. Wśród oczyszczaczy z jonizacją warto sprawdzić: Klartę, Sharpa, Winixa. Świetnie rozprawią się z alergenami 🙂 Jako alergik na roztocza z doświadczenia wiem, że jonizacja trochę pomaga, jednak większą różnicę odczuwam przy nawilżaniu powietrza. Dlatego polecam rozważyć zakup choćby niewielkiego nawilżacza, bądź też oczyszczacz 2w1 (z nawilżaniem). W razie pytań, służę pomocą!
      Pozdrawiam

  3. Witam

    Dołączę się do tego wątku, poszukuję urządzenia które posiada funkcję osuszania , oczyszczania i teraz uwaga również podgrzewania powietrza. Pomieszczenie w którym bedzie pracować to zawilgocona piwnica i warsztat w którym dodatkowo odbywają się ciężkie sesje rowerowe.
    Czytałem troche o tym osuszaczu i przekierowało mnie na to forum. Komentarze wyglądają na bardzo rzeczowe i jezeli ktoś miałby ochotę podzielić się swoją wiedzą byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Ireneusz Kozakiewicz

    1. Dzień dobry,

      Rozumiem Pana potrzeby. Niestety wydaje mi się, że wśród oczyszczaczy niewiele możemy pomóc 🙂
      Oczyszczacze powietrza przy okazji nieznacznie je osuszają, jednak obawiam się, że na taki warsztat mogą być za mało wydajne. Ponadto nie mają funkcji ogrzewania powietrza. Nawet jeżeli gdzieś znajdzie się urządzenia z takową funkcją, to z racji niewielkich rozmiarów nagrzewnicy, jest ona bardziej gadżetem, chwytem marketingowym, aniżeli realnym źródłem ciepła.
      3 lata temu pojawił się na rynku Dyson Pure Hot&Cool Link z nagrzewnicą, jednak działała ona bardziej jak średniej mocy suszarka do włosów (moc nagrzewnicy to 40W). Poza tym oczyszczacze Dyson mają znikomą wydajność oczyszczania. Być może szukałbym bardziej wśród klimatyzatorów.

      Pozdrawiam serdecznie

  4. Dzień dobry,

    czy mógłbym prosić o jakieś określnie i porównanie dokładności czujników podczas zanieczyszczeń w Xiaomi Mi Air Purifier 3H właśnie, Klarta Forste 3 oraz Samsungu AX 40? O Xiaomi i Samsungu słyszałem wiele złego w tym aspekcie, czy Klarta rzeczywiście w porównaniu z profesjonalnym czujnikiem zewnętrznym ma dużo bardziej rzeczywiste wyniki podczas zanieczyszczonych dni?

    1. Dzień dobry,

      Laserowe czujniki w Forste 3 są faktycznie bardzo dobre, dokładniejsze od tych, które mamy w w/w Samsungu i Xiaomi. Odczyty z Klarty Forste 3 porównywałem z tymi z mierników Diemmern oraz Kaiterra Laser Egg i były one zbliżone (przy niewielkich wartościach, powiedzmy do 25 µg/m3 PM2,5, było to raptem 2-3 pkty w jedną lub w drugą stronę). Xiaomi potrafiło pokazywać w tym czasie np. wartość o 10 PM większą. Przy większych zanieczyszczeniach te różnice rosły na niekorzyść Xiaomi, choć też gwoli ścisłości – nie był to wzrost wykładniczy 🙂

      Pozdrawiam

      1. To ja mam 3 pytania o czujnik PM w Xiaomi 3H. Kupiłem dopiero ten oczyszczacz i nie wiem czy zachowanie czujnika jest „normalne” czy czujnik jest może uszkodzony. Mianowicie pomiar strasznie skacze tzn. nie zatrzymuje się nawet na chwilę a odchylenia są naprawdę duże sięgające nawet kilkadziesiąt PM. Stoi teraz przy oknie i wartości wahają się od 100 do 160, przeskakują co sekundę na inną wartość to w górę to w dół, tym samym co chwila włączając wentylator na b.wysokie obroty. Druga kwestia, na zewnątrz czujniki airly pokazują średnie zanieczyszczenie ok. 40ug PM 2.5, więc skąd tak wysokie wskazania czujnika Xiaomi i to wewnątrz mieszkania? Po trzecie zauważyłem, że gdy w pobliżu włączę nawilżacz powietrza to czujnik prawdopodobnie wykrywa cząsteczki wody jako pyły PM bo wtedy też wariuje. Czy spotkał się Pan z takimi anomaliami w tym urządzeniu? Nie wiem czy to przypadłość tego modelu, czy jest on uszkodzony?

  5. Dzień dobry,

    Takie sytuacje się zdarzają i mogą, acz nie muszą być związane z czujnikiem 🙂 Odpowiadając po kolei na pytania:

    1. Prosiłbym o przedmuchanie czujnika. Wystarczy ściągnąć klapkę i mocno przedmuchać, bo czujnik zawsze może być trochę zakurzony.

    2. Stacja Airly jest niestety niedoskonałym wyznacznikiem, gdyż zawsze umiejscowiona jest w jakiejś (mniejszej lub większej) odległości od domu. A tymczasem wystarczy, że mamy koło siebie sąsiada czy warsztat z dymiącym kominem, by zanieczyszczenia u bezpośrednim sąsiedztwie były większe.

    3. Czy nawilżacz jest może ultradźwiękowy? Jeśli tak, to mamy zlokalizowane źródło problemu 🙂 Mgiełka nawilżacza ultradźwiękowego ma w sobie kamienny pył (rozbite cząsteczki minerałów z wody, które unoszą się w powietrzu). Mogą one zafałszowywać wynik pomiarów, zwiększając wartości nawet kilkukrotnie. W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych, zdarza się niekiedy, że problem również występuje, ale są to wtedy odchylenia rzędu kilku %.

    Pozdrawiam serdecznie

  6. A czy występowało w Xiaomi czy Samsungu zaniżanie odczytów? Bo jeśli Xiaomi pokazywało większe wartości, to jeszcze nie jest najgorsza wiadomość.

    A jak jest z głośnością tej Klarty? Słyszałem opinie, że jest bardzo głośna, na co dane katalogowe by nie wskazywały. Xiaomi ma bezgłośny w zasadzie silnik, ale sama głośność na najwyższym ustawieniu jest już bardzo męcząca.

  7. W żadnym z nich nie zaobserwowaliśmy zaniżania odczytów. Samsung i Xiaomi zawyżały odczyty (zwłaszcza Samsung). W ostateczności nie jest to najgorsze, bo przynajmniej motywuje do szybszej pracy. Klarta najbardziej rzetelnie odczytywała i interpretowała poziom zanieczyszczeń.

    W biurze korzystamy na co dzień i z Klarty, i z Xiaomi – używania na stałe w najwyższej prędkości sobie nie wyobrażam. Do krótkiego, intensywnego oczyszczenia super 🙂

    Głośność Klarty w 1,2,3 trybie nie jest problemem, przynajmniej dla mnie. Jeżeli chcemy polegać na auto – Klarta będzie dobrym wyborem. Jeśli sami kontrolować i reagować – Samsung i Xiaomi będą ok. (Xiaomi ma WiFi, co wielu użytkownikom się podoba).

    1. Cześć,

      Ma czujnik PM2,5, a więc reaguje na wszelkie unoszące się w powietrzu drobinki o najpopularniejszej wielkości. Ma też filtr HEPA – poradzi sobie i z pyłami smogowymi, i z pyłkami roślin 🙂 Polecam tylko ustawić bardziej rygorystyczne reguły pracy w aplikacji, bo domyślnie Xiaomi jest dość opieszałe i za dobre uznaje powietrze, które jest mocno zanieczyszczone.

  8. Czy jak mam włączone wifi na częstotliwości 5ghz to oczyszczacz połączy się z aplikacją, a jeżeli nie to czy można w ogóle się nie łączyć?

    1. Xiaomi AP 3H, jak i wiele innych oczyszczaczy, łączy się z aplikacją przez WiFi 2,4 gHz. Przy 5gHz telefony najczęściej po prostu nie widzą sprzętów.

  9. Dzień dobry,

    czy mógłbym prosić o porównanie czujnika PM2.5 z Xiaomi do tego Vestfrost VP-A1M30WH? Albo chociaż tego z Vestfrost z jakimś profesjonalnym czujnikiem? Vestfrost ma tylko czujnik kurzu o zwiększonej dokładności, obawiam się jednak, że będzie dużo gorszy od tego w Xiaomi. Ale jednocześnie Vestfrost podobno jest dużo cichszy, zwłaszcza na najwyższym biegu, więc zastanawiam się nad wymianą Xiaomi na Vestfrosta. Do tego jeszcze jonizator, także chyba to lepszy oczyszczacz ogółem, tylko nie wiem, co z tym czujnikiem.

    1. Czujniki w oczyszczaczach powietrza Vestfrost są dokładnie, chociaż urządzenia lekko zawyżają odczyty + nie pokazują nigdy wartości PM2,,5 poniżej 5 µg/m³. W większości oczyszczaczy powietrza Xiaomi znajdują się czujniki laserowe, które zapewniają wysoką dokładność pomiaru. Wyjątek stanowi m.in. Xiaomi Air Purifier 2H z mniej dokładnym czujnikiem na podczerwień.

      1. To znaczy, że wyświetlacz w oczyszczaczu Vestfrost pokazuje zawsze minimum 5 µg/m³?

        A czy może mi Pani polecić jeszcze jakiś cichy oczyszczacz? W zasadzie z Air Purifier 3H jestem zadowolony, przy medium speed jest w porządku, przy high już troszkę głośno, a już w trybie ulubionym (domyślnie jest to coś ponad high speed) już właściwie może i smogu nie ma w pokoju, ale ja też nie jestem w stanie w nim być. A w jakichś wyjątkowo zanieczyszczonych wieczorach pozostaje tylko maksymalny tryb. Zależy mi na wyświetlaczu liczbowym PM2.5, najlepiej filtrze 3-w-1 i właśnie przede wszystkim na głośności.

        Czytałem, że różnie bywa z jakością wykonania Klarty Forste 3, są spore szczeliny między oczyszczaczem i filtrami, że bywają też gośne egzemplarze, wadliwe. Natomiast Samsung AX60R5080WD ma już zupełnie, zgodnie z recenzją na Państwa stronie, niedokładny czujnik PM2.5.

        1. Tak, nie pokazuje poniżej 5 μg/m3, nawet kiedy inne czujniki schodzą do 0.
          Jeśli chodzi o Klartę, to mamy bardzo dobre doświadczenia. Filtry są wykonane solidnie.
          Przy wrażliwości na hałasy dobrym rozwiązaniem jest wybór oczyszczacz dedykowanego do większego pomieszczenia, ponieważ wtedy oczyszczacz rzadziej musi uruchamiać wysokie prędkości.
          A w jakim budżecie ma mieścić się oczyszczacz?

          1. Właśnie zastanawiałem się w związku z tym większym CADR Xiaomi Mi Air Purifier Pro H.

            Najlepiej do około tysiąca złotych, może być trochę droższy.

          2. W trybie automatycznym przechodzenie na wyższe prędkości będzie w oczyszczaczu Xiaomi Pro H rzadsze. Co nie zmienia faktu, że kiedy już na nie przejdzie, narobi trochę hałasu. Z oczyszczaczy do 1000 złotych trudno mi polecić coś naprawdę cichego. Z droższych (aktualnie cena niespełna 1500 zł) bardzo cichym oczyszczaczem powietrza jest Electrolux Pure A9 PA91-404GY/DG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz