Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Miejsce w rankingu

Xiaomi Air Purifier Pro H

Xiaomi Air Purifier 2 Pro H, jak sama nazwa wskazuje, stanowi udoskonaloną wersję znanego w Polsce XAP Pro. Główną różnicą między nim a poprzednikiem jest jeszcze wyższa wydajność oczyszczania.

Ocena eksperta
4.6/ 5
Ocena na Ceneo
4.79 (Liczba opinii: 379)
Powierzchnia oczyszczania
75 m2
Cena
1094
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 H na tle salonu
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 H na tle salonu

Cylindryczny filtr Xiaomi z HEPA H13

Pod względem technologii oczyszczania nie ma szczególnych różnic pomiędzy oczyszczaczem powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H a starszymi urządzeniami tej marki. Znajdziesz tutaj filtr cylindryczny, w skład którego wchodzą:

 • filtr wstępny, zatrzymujący kurz i inne większe zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA, odpowiedzialny za pochłanianie pyłów zawieszonych, alergenów, bakterii i wisusów,
 • filtr węglowy, skuteczny w walce zanieczyszczeniami gazowymi i brzydkimi zapachami.

Drobna różnica polega na tym, że filtr przeznaczony do tego urządzenia ma trochę większe wymiary, co ma przekładać się na jego żywotność, która oszacowana została na okres do 14 miesięcy.

Jeszcze wyższa wydajność oczyszczania

Wydajność oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H wynosi 600 m³/h. W przypadku wersji Xiaomi Air Purifier Pro było to 500 m³/h, tak więc różnica jest dość duża. Według naszego przelicznika taki CADR pozwala na efektywną pracę w pokoju o powierzchni do 75 m². 

Przypominamy jednak, iż chodzi tu o powierzchnię jednego pomieszczenia, a nie całego mieszkania czy domu. Oczyszczacz zawsze działa w pełni skutecznie tylko w tym pokoju, w którym się znajduje.

oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H

Xiaomi Air Purifier Pro H, zdjęcie: materiały producenta

Tryb automatyczny – z dobrym czujnikiem, ale łagodny dla smogu

W oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H nie zabrakło trybu automatycznego, w którym pod uwagę brane jest stężenie pyłu zawieszonego PM2,5. Zastosowany tutaj czujnik laserowy zapewnia wysoką dokładność pomiaru.

W poprzedniej wersji tego urządzenia problem stanowiło bardzo łagodne podejście do smogu. Wada ta nie została wyeliminowana, ale oczyszczacz XAP Pro H ma funkcję automatyzacji, czyli modyfikacji ustawień trybu auto.  Możliwości w tym zakresie nie są duże, ale zawsze pozwala na to lekką poprawę jakości pracy. (Taka możliwość istnieje też w oczyszczaczach Xiaomi Air Purifier 2H i Xiaomi Air Purifier 3H.) 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Ai Purifier Pro tak samo jak poprzednik informuje o stężeniu pyłu zawieszonego poprzez wskaźnik zlokalizowany w przedniej części obudowy. Producent zastosował tu zarówno wskaźnik numeryczny, jak i kolorystyczny. W zależności od stężenia cząsteczek PM2,5, pierścień świeci się na:

 • 0-75 µg/m³ – kolor zielony, jakość powietrza dobra,
 • 76-150 µg/m³ – kolor pomarańczowy, jakość powietrza umiarkowana,
 • powyżej 150 µg/m³ – kolor czerwony, jakość powietrza zła.

Dla przypomnienia według europejskich norm stężenie pyłu zawieszonego nie powinno przekraczać 25 µg/m³. Wartości wyższe oznaczają zatem, że jakość powietrza jest zła.

Wyświetlacz OLED w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H

Wyświetlacz OLED w oczyszczaczu powietrza Xiaomi, zdjęcie: materiały producenta

Sterowanie poprzez aplikację Mi Home

W oczyszczaczu powietrza marki Xiaomi nie mogło zabraknąć możliwości sterowania za pośrednictwem aplikacji mobilnej Mi Home. Poza standardowymi opcjami, takimi jak włączenie i wyłączenie oczyszczacza, sterowanie prędkością i kontrola czystości powietrza, znalazła się tutaj wspominania już automatyzacja. Zmiana sposobu działania trybu auto jest możliwa wyłącznie w aplikacji.

Przystępne koszty eksploatacji

Do oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H przeznaczony jest filtr Xiaomi Mi Air Purifier Pro H Filter M7R-FLH. Jego ceny rozpoczynają się od 239 zł.  Biorąc pod uwagę deklarowaną żywotność, która wynosi do 14 miesięcy, roczny koszt rozpoczyna się od około 205 zł. 

Zużycie energii nie przekracza 60 W. Podsumowując, koszty użytkowania utrzymane są na dobrym poziomie.

oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H

Xiaomi Air Purifier Pro H, zdjęcie: materiały producenta

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro H prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Nieco większy obwód, ten sam styl

Jeśli chodzi o wygląd, to główną różnicą między oczyszczaczami powietrza Xiaomi Mi Air Pro i Pro H są wymiary, a konkretne obwód, czyli szerokość i głębokość. Nowa wersja ma wymiary 310 x 310 x 738 mm, podczas gdy w starszej było to 260 x 260 x 735 mm. 

Poza tym urządzenia wyglądają bardzo podobnie. Jak każdy oczyszczacz Xiaomi, XAP ma kształt prostopadłościanu o lekko zaokrąglonych rogach, białą obudowę i wyświetlacz OLED w jej przedniej części.

Dla kogo?

Xiaomi Air Purifier Pro H mógłby stanowić bardzo dobrą propozycję do dużych powierzchni (maksymalnie 75 m²). Niestety w wersji europejskiej znów zabrakło automatyzacji, a fabryczne ustawienia powodują akceptację wysokich stężeń smogu. Jeśli masz do dyspozycji nieco większy budżet lub nie potrzebujesz aż tak dużej wydajności, rozważ wybór oczyszczacza z lepszym trybem automatycznym. 

Szczegóły techniczne Xiaomi Air Purifier Pro H

Dane techniczne
Wartości
Cena
1094 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
600 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
72 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
75 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-58 dB
Pobór mocy
do 60 W
Wymiary
cm
Waga
9,6 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

 1. Jestem ciekawa tego modelu, a konkretne tej automatyzacji. Nie rozumiem, czemu Xiaomi daje na rynek europejski wersję bez tej opcji. Ten nowy filtr to pewnie będzie jakiś kolejny wariant tego, który jest w starszych wersjach.

  1. Niestety na razie nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej na temat nowego filtra. Jak tylko pojawią się bliższe informacje, zaktualizujemy recenzję.

  1. Tak, to CADR. Oczyszczacze powietrza Xiaomi testowane są przez Guangzhou Industrial Microbiology Testing Center zgodnie z chińską normą GB/T 18801-2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz