Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
5
Miejsce w rankingu

Toshiba CAF-X50XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL to urządzenie, które trafiło do sprzedaży na początku 2020 r. Podobnie jak inne oczyszczacze marki Toshiba, wyróżnia się korzystnym stosunkiem ceny do możliwości.

Ocena eksperta
4/ 5
Ocena na Ceneo
4.75 (Liczba opinii: 28)
Powierzchnia oczyszczania
37 m2
Cena
649
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL w pokoju
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL w pokoju

Bardzo dobre filtry + jonizacja

W oczyszczaczu powietrza Toshiba CAF-X50XPL znajduje się filtr zintegrowany, złożony z:

 • filtra wstępnego, który wyłapuje duże zanieczyszczenia,
 • filtra HEPA klasy H13, zatrzymującego pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, a także alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
 • filtra węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów,
 • filtr PET, którego zdaniem jest przedłużanie żywotności filtra HEPA.

Dodatkowo w oczyszczaczu obecny jest jonizator, który ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i alergenów. Taki zestaw zapewnia wysoką dokładność w walce z różnymi rodzajami zanieczyszczeń.

Filtry do oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X50XPL razem z oczyszczaczem

Czteru prędkości pracy, czujnik pyłu PM2,5

OczyOczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL pracuje w czterech prędkościach.

W urządzeniu znajduje się tryb automatyczny, w którym urządzenie samodzielnie steruje tempem filtracji. Toshiba CAF-X50XPL wykorzystuje sensor pyłu i LZO. Zastosowany miernik współpracuje z kolorystycznym wskaźnikiem stanu powietrza.

Kolejne stopnie czystości (począwszy od najlepszej do najgorszej jakości) sygnalizują kolory niebieski, zielony, żółty i czerwony.

Czujnik światła sprawia, że wieczorem urządzenie samo przechodzi w tryb nocny, czyli prędkość wentylatora zostaje zredukowana do minimum, a podświetlenie panelu wyłączone. 

W oczyszczaczu powietrza Toshiba CAF-X50XPL znajdziemy też kilka funkcji dodatkowych:

 • wskaźnik wymiany filtra,
 • blokadę rodzicielską,
 • timer wyłączenia (przerwanie pracy może nastąpić po 1, 2, 4 albo 8 godzinach).

W przestawieniu urządzenia w inne miejsce pomoże specjalny uchwyt.

Sterowanie oczyszczaczem Toshiba CAF-X50XPL odbywa się poprzez panel umieszczony w górnej części obudowy. 

Panel sterowania oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X50XPL

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Niskie koszty użytkowania

Pod względem kosztów eksploatacji oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL wypada dobrze. Urządzenie ma zintegrowany filtr, który kosztuje 199 zł i może wystarczyć nawet na 2 lata. Pobór prądu nie przekracza natomiast 32 W.

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL stanowi dobrą propozycję dla ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia skutecznego, a przy tym taniego. Nie jest to sprzęt zapewniający rewelacyjny komfort obsługi (brakuje np. pilota), ale potrafi efektywnie oczyszczać powietrze i jak na swoją cenę wypada naprawdę dobrze. Sprawdzi się w przypadku pomieszczeń o powierzchni do 37 m².

Szczegóły techniczne Toshiba CAF-X50XPL

Dane techniczne
Wartości
Cena
649 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
300 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
36 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
37 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy, PET
Koszty eksploatacji
Od 99 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizacja
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak (czujnik kurzu i gazu)
Głośność pracy
28-52 dB
Pobór mocy
≤ 32 W
Wymiary
38,7 x 24,7 x 57,1 cm
Waga
6,9 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

  1. Prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia pyłu i gazów. Nie testowaliśmy jeszcze tego modelu, więc nie ocenię dokładności sensorów. Nie wiemy też, jak wygląda zależność między stężeniem zanieczyszczeń a tempem filtracji – uzupełnimy recenzję, jeśli zdobędziemy tę informację.

  1. W przypadku oczyszczacza powietrza Xiaomi 3H do dyspozycji mamy aplikację, która umożliwia m.in. zmianę reguł działania trybu automatycznego. Oczyszczacze Toshiba akceptują dość wysokie stężenia smogu i nie da się tego zmienić. Oczywiście, możliwości aplikacji w Xiaomi są szersze. Toshiba CAF-X50XPL jak na swoją cenę wypada naprawdę dobrze, ale Xiaomi lepiej.

 1. Poszukuję 2 oczyszczaczy ( mogą być 2 inne) Jedne do salonu ( czasem będzie przestawiany do sypialni), a drugi do pokoju dzieci. Zależy mi żeby nie trzeba było co dzień przy nich grzebać i żeby miał cichy tryb nocny, no i ogólnie żeby dało się przy nich oglądać wieczorem telewizor. Przyglądam się modelom: MI purifier 3h, Klarta Forste 4, TOSHIBA CAF-X50XPL, VESTFROST VP-A1M30WH. Czy Jonizacja to jest funkcja na którą naprawdę warto zwrócić uwagę ? Które z powyższych najlepiej powinny spełnić moje wymagania. Czy 3H będzie odpowiedni, czy lepiej dopłacić do tych droższych modeli ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Spośród wymienionych urządzeń te warunki najlepiej spełni oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4. Ma trzy tryby auto, a w aplikacji można stworzyć harmonogram, dzięki któremu urządzenie w wybranych porach będzie samo zmieniało tryb pracy. Do tego w niskich prędkościach działa bardzo cicho.
   Jonizacja zasługuję na uwagę, ale ważniejsze są dobre filtry, odpowiednia wydajność (a właściwie jej stosunek do powierzchni pomieszczenia) i dobry tryb auto. W oczyszczaczu Klarta Forste 4 jest jonizacja plazmowa, a więc i ten warunek byłby spełniony. Maksymalna wydajność według naszych obliczeń pozwala na obsługę 37 m2. Jednak to taka maksymalna granica, najlepiej sprawdzi się w pokoju do 30 m2. Jeśli salon jest większy, sugeruję zwrócić uwagę na drugi oczyszczacz tej marki – Klartę Stor 2.

 2. witam, poszukuje oczyszczacza glownie do sypialni/ sredniej wielkosci salonu. mamy ostatnio problemy z dobrym oddychaniem w nocy. Ktory oczyszczacz bylby najlepszy? Z tych nizszych polek cenowych, do 800-1000zl max. Patrzylam na klarte, toshibe i xiaomi i nie wiem tez czy funkcja jonizacji jest tutaj niezbedna czy nie. Prosze o podpowiedz. widzialam, ze we wczesniejszych komentarzach jest napisane ze xiaomi sprawdza sie lepiej niz toshiba, jednak w rankingu, xiaomi nie jest uwzglednione.

  1. Jonizacja nie jest jedną z najważniejszych funkcji. Najważniejsze są filtry HEPA i węglowy oraz odpowiednia wydajność, ponadto bardzo przydatny jest dobry tryb auto. W przypadku tych trzech marek istotną różnicę stanowi właśnie tryb automatyczny. W Klarcie rewelacyjny, w Xiaomi łagodny dla smogu, ale można to trochę poprawić w aplikacji, natomiast Toshiba niestety wypada najsłabiej. Urządzenie przyśpiesza pracę dopiero przy bardzo wysokich stężeniach pyłu zawieszonego, a to nie służy ochronie zdrowia. Proszę podać wymiary pomieszczeń, wtedy dobierzemy coś mieszczącego się w budżecie.

   1. Dziekuje, Mam salon 26m, sypialnia 13m I druga 9m. Salon jest juz z aneksem kuchennym i laczy sie z korytarzem, ktory ma 10m.

    1. Jeden oczyszczacz obsługuje jedno pomieszczenie, więc tu potrzeba przynajmniej 2: do obu sypialni, a jeden z nich można przenosić na dzień do salonu. Ewentualnie trzy oczyszczacze, co oznaczałoby większą wygodę, ale i koszt. Rozwiązanie ekonomiczne to 2 x Xiaomi. Np. Xiaomi 3 H do salonu/pierwszej sypialni + Xiaomi 3 C do małej sypialni. Rozwiązanie drugie to 2 x Klarta, która ma najlepszy tryb auto, za to cena zakupu byłaby trochę wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Toshiba - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz