Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
41
Miejsce w rankingu

LIFAair LA503

LIFAair LA503 to oczyszczacz fińskiej firmy LIFAair, która może pochwalić się trzydziestoletnim doświadczeniem w produkcji urządzeń służących poprawie jakości powietrza. Prezentowany tutaj model wyróżniają przede wszystkim wysoka wydajność (450 m³/h) i wielofunkcyjna stacja pomiarowa, ale zalety te idą w parze z wysoką ceną, gdyż za sprzęt trzeba zapłacić 4499 zł (cena z 13.06.2018 r.).

Ocena eksperta
2.7/ 5
Ocena na Ceneo
4.83 (Liczba opinii: 29)
Powierzchnia oczyszczania
56 m2
Cena
4499
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA502
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA502

Pojemne filtry dokładnie usuwające smog i inne zanieczyszczenia

Oczyszczanie powietrza przez LIFAair LA503 to proces złożony z trzech etapów. Urządzenie zostało wyposażone w:

 • filtr wstępny, którego funkcję pełni metalowa obudowa filtra węglowego,
 • filtr węglowy o wadze 3,5 z dodatkiem zeolitu wychwytującego m.in. cząsteczki promieniotwórcze,
 • filtr HEPA E12 o powierzchni 4,6 m2, odpowiedzialny głównie za usuwanie pyłów zawieszonych i alergenów.

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki LIFAair w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny LIFATANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

 
 
Nie wiesz, który oczyszczacz LIFAair wybrać?
 
 

Mamy tu zatem podstawowy zestaw filtrów, ale w dobrym wydaniu. Duża ilość węgla aktywnego oraz spora powierzchnia filtra HEPA przekładają się na żywotność tych elementów, a w rezultacie na częstotliwość ich wymiany.

Oczyszczacz Lifaair LA502 i filtry

Filtr w oczyszczaczu powietrza LIFAair LA503 (zdjęcie: materiały producenta)

Pięć czujników jakości powietrza, tryb auto i pojemny akumulator

LIFAair LA503 złożona jest z dwóch części: oczyszczacza oraz współpracującej z nim stacji pomiarowej, wyposażonej w czujniki:

 • pyłu zawieszonego PM2.5,
 • lotnych związków organicznych (LZO, TVOC),
 • dwutlenku węgla,
 • wilgotności,
 • temperatury.

Czujniki te odgrywa podwójną rolę: po pierwsze informują użytkownika o aktualnym stanie powietrza, a po drugie umożliwiają urządzeniu pracę w trybie automatycznym.

LIFAair LA503 korzysta z Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest sterowanie nią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie za pomocą aplikacji mobilnej.

W przeciwieństwie do większości oczyszczaczy powietrza LIFAair LA503 nie przestaje pracować, kiedy nastąpi przerwa w zasilaniu. W urządzeniu znalazł się bowiem akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh, który doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach.

Niskie koszty eksploatacji dzięki dobrym filtrom i energooszczędności

Ceny filtrów wymiennych do oczyszczacza nie należą do najniższych, gdyż za filtr HEPA trzeba zapłacić 499 zł a za węglowy 699 zł. Jednak żywotność pierwszego z nich wynosi 3 lata, a drugiego aż 10 lat. Daje to roczny koszt w wysokości 236 zł, co nie jest zbyt dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę wydajność oczyszczacza. Maksymalny pobór mocy LIFAair LA503 to 60 W,  czyli sprzęt zużywa podobną ilość prądu co inne urządzenia o podobnym przepływie powietrza i nie spowoduje nadmiernego wzrostu rachunków za energię elektryczną.

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 w kuchni

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 (zdjęcie: materiały producenta)

Zobacz jak oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 ma wydajność wystarczającą do wnętrza o powierzchni 56 m². Stanowi zatem dobrą propozycję dla osób, które poszukują urządzenia do dużego pomieszczenia i chcą mieć zapewnioną pełną kontrolę nad stanem powietrza. Możliwość sterowania sprzętem z dowolnego miejsca i umieszczony w nim akumulator sprawiają, że LIFAair LA503 dobrze spełnia swoje zadanie nawet w trudnych warunkach.

Oczyszczacz powietrza można zakupić osobno jako LIFAair LA503 bez stacji, ma to pozytywny wpływ na koszt zakupu, ale znacząco osłabia funkcjonalność urządzenia, dlatego nie zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania.

Szczegóły techniczne LIFAair LA503

Dane techniczne
Wartości
Cena
4499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
450 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
54 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
56 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy z dodatkiem zeolitu
Koszty eksploatacji
Od 236 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-63 dB
Pobór mocy
1-60 W
Wymiary
30 x 30 x 80 cm
Waga
14 kg
Certyfikaty
AHAM CADR, TÜV Nord

Sprawdź komentarze

 1. Sprzęt prezentuje się świetnie, ale nie na kieszeń przeciętnego polskiego użytkownika. Zastanawiam się, czy faktycznie da jakieś zauważalnie lepsze efekty niż urządzenia za 1/3 tej kwoty.

  1. Najważniejsze, żeby oczyszczacz powietrza miał filtr HEPA oraz filtr węglowy, a jego wydajność była dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Istotną rolę odgrywa także dobry tryb auto. W naszym rankingu jest sporo tańszych oczyszczaczy, które skutecznie chronią zdrowie. Oczyszczacze LIFAair to urządzenia „premiurm”. Są skuteczne i zapewniają świetny komfort obsługi, lecz nie oznacza to, że tańsze od nich oczyszczacze grzej spełniają główne zadanie, jakim jest zatrzymywanie zanieczyszczeń. Więcej informacji o wyborze oczyszczacza można znaleźć w naszym artykule „Jak wybrać oczyszczacz powietrza/

  1. Można tu wskazać trzy istotne różnice.
   Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 ze stacją ma czujniki PM2,5, LZO, CO2, temperatury i wilgotności, a oczyszczacz LIFAair LA500V PM2,5, PM10, CO2, temperatury i wilgotności. Warto dodać, że do tego pierwszego dołączona jest stacja LAM05, a do drugiego LAM01.
   Wydajność LIFAair LA503 wynosi 450 m3/h, natomiast LA500V 600 m3/h.
   Ponadto w oczyszczaczu powietrza LIFAair LA500V są filtry zintegrowane (dwa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze LIFAair - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz