Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
39
Miejsce w rankingu

Philips AC3055/50 Dual Scan

Oczyszczacz Philips AC3055/50 to jedno z czterech urządzeń wchodzących w skład linii Dual Scan. Jego zaletami są m.in. wysoka wydajność, obecność sprawdzonych filtrów oraz mobilne sterowanie. Oczyszczacz ma jednak pewne wady, np. mylący wskaźnik alergenów.

Ocena eksperta
2.8/ 5
Ocena na Ceneo
4.92 (Liczba opinii: 14)
Dostępne promocje
Zarejestruj Philips AC3055/51 na stronie mojphilips.pl w 30 dni od zakupu. Po prawidłowej weryfikacji, otrzymasz mail z kodem rabatowym na filtr za 1 zł. Wszystkie oczyszczacze Philips biorą udział w promocji.
Powierzchnia oczyszczania
65 m2
Cena
2539
Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 w salonie
Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 w salonie

Informacja: Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 zmienił nazwę na Philips Philips Dual Scan AC3055/51. To dokładnie ten sam model, tak więc nasza recenzja pozostaje aktualna.

Popularny, sprawdzony zestaw filtrówFiltr do oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3059/50

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 został wyposażony w zintegrowany filtr 360 stopni, w skład którego wchodzą:

 • filtr wstępny, który zatrzymuje duże zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA (nazywany przez producenta NanoProtect), wychwytujący pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, a także alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
 • filtr węglowy, którego zadanie polega na usuwaniu szkodliwych gazów i brzydkich zapachów.

Taki zestaw filtrów jest bardzo popularny, ponieważ zapewnia wysoką skuteczność w walce z różnymi zanieczyszczeniami. Warto zaznaczyć, iż nazwa NanoProtect nie oznacza wcale wyższej efektywności. Technologia ta wychwytuje wprawdzie cząsteczki o rozmiarach 0,003 mikrona (o czym wspomina producent), lecz robi to także każdy inny filtr HEPA.

Wysoka wydajność okupiona dość głośną pracą

Maksymalna wydajność oczyszczacza powietrza Philips AC3055/50 Dual Scan wynosi 520 m3/h. Jest to wartość CADR, zatem urządzenie pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 65 m²

Niestety, dobra wydajność idzie tutaj w parze z wysoką głośnością pracy. W zależności od wybranej prędkości wynosi ona od 33 do 70 dB.

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan 3055/50 w salonie

Inteligentna praca, zbędny wskaźnik alergenów

Oczyszczacz Philips AC3055/50 został wyposażony w trójstopniową regulację prędkości oczyszczania. Urządzenie potrafi sterować nimi samodzielnie. Znajdziesz w nim trzy wbudowane tryby pracy:

 • tryb automatyczny – tempo filtracji dostosowywane jest do stopnia zanieczyszczenia powietrza,
 • tryb nocny – oczyszczacz przechodzi w najniższą prędkość, a podświetlenie zostaje przyciemnione,
 • tryb turbo – oczyszczacz przechodzi na wysokie obroty.

Jakość powietrza kontrolowana jest przez dwa sensory: pyłu PM2,5 oraz gazu. Nazwa Dual Scan związana jest właśnie z obecnością dwóch czujników. W tej sytuacji trochę zaskakujące jest to, że oczyszczacz powietrza Philips AC3055/50 prezentuje stężenie trzech typów zanieczyszczeń:

 • pyłu PM2,5 (wskaźnik numeryczny),
 • alergenów (wskaźnik ze skalą 1-12),
 • gazu (wskaźnik ze skalą 1-4).

Wskaźniki poziomu zanieczyszczeń w oczyszczaczu Philips Dueal Scan AC3858/50

Źródło: materiały producenta

Jak widać, oczyszczacz Philips Dual Scan AC3055/50 prezentuje stężenie alergenów, chociaż nie ma czujnika dedykowanego do ich kontroli. Wskaźnik ten bazuje na mierniku cząsteczek PM2,5, a co za tym idzie, prezentowane wyniki są błędne. Informację o wysokim poziomie alergenów zobaczymy na wyświetlaczu głównie w sezonie smogowym, czyli jesienią i zimą, podczas gdy są one najbardziej dokuczliwe wiosną i latem.

Dodatkowo w oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 znalazł się wskaźnik kolorystyczny (widoczna na grafice niebieska obwódka). Wykorzystuje on cztery barwy.

 • Kolor niebieski

Oznacza, że jakość powietrza jest dobra. Stężenie pyłu PM2,5 wynosi do 12 µg/m³, poziom IAI (alergenów) do 3, natomiast gazów 1. 

 • Kolor niebiesko-fioletowy

Oznacza, że jakość powietrza jest bardzo przeciętna. Stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 13 do 35 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 4 do 6, natomiast gazów osiąga 2. 

 • Kolor fioletowo-czerwony

Oznacza, że jakość powietrza jest zła. Stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 36 do 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 7 do 9, natomiast gazów osiąga 3. 

 • Kolor czerwony

Oznacza, że jakość powietrza jest bardzo zła. Stężenie pyłu PM2,5 przekracza 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) wynosi od 9 do 12, natomiast gazów osiąga najwyższą wartość w 4-stopniowej skali.

O tym, jaki kolor zostanie wyświetlony, decyduje to zanieczyszczenie, które w danej chwili ma najwyższy poziom. Zalecamy jednak traktować ten wskaźnik z ostrożnością – kiedy stężenie PM2,5 jest wyższe niż 25 µg/m³, to zgodnie z europejskimi normami jakość powietrza jest zła.

Sterowanie panelem i za pośrednictwem aplikacji

Oczyszczaczem powietrza Philips AC3055/50 Dual Scan możesz sterować na dwa sposoby: poprzez panel znajdujący się w górnej części obudowy oraz za pośrednictwem aplikacji Clean Home +. 

Panel nie daje jednak dostępu do wszystkich opcji. Jak widać na poniższej grafice, umożliwia on włączenie i wyłączenie oczyszczacza, wybór trybu pracy oraz rodzaju wyświetlanego wskaźnika zanieczyszczeń, monitorowanie stopnia zużycia filtra, a także włączenie i wyłączenie oświetlenia. Oznacza to, że z poziomu panelu nie wybierz ręcznie prędkości filtracji.

Wyświetlacz oczyszczacza powietrza Philips AC3059-50 Dual Scan

Źródło: materiały producenta

Na manualne sterowanie tempem oczyszczania pozwala aplikacja Clean Home +. Możesz ją pobrać zarówno w wersji na Androida, jak i na iOS. Aplikacja daje także kilka innych możliwości, np. kontrolowania jakości powietrza poza domem. 

Oryginalny styl oczyszczaczy Philips Dual Scan

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/50

Tym co odróżnia oczyszczacze powietrza Philips Dual Scan od innych urządzeń tej marki jest niewątpliwie estetyka. Oczyszczacze z tej linii mają bowiem cylindryczny kształt, natomiast obudowa częściowo pokryta jest materiałem. Mając na uwadze aktualne trendy wnętrzarskie, Philips postawił na kolorystykę biało-szarą.

Taki design zapewne przypadnie do gustu niektórym osobom, natomiast innym nie. Nie zmienia to faktu, że oczyszczacz Philips Dual Scan AC3055/50 prezentuje się dość oryginalnie.

Warto dodać, iż sprzęt dostępny jest również w drugiej wersji kolorystycznej. W oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 materiał na obudowie ma ciemniejszy odcień.

Przystępne koszty eksploatacji Philips Dual Scan AC3055/51

W oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 znajduje się zintegrowany filtr FY3430/30. Jego maksymalną żywotność producent szacuje na 3 lata, natomiast ceny nowych filtrów rozpoczynają się od 329 zł. Minimalny wydatek roczny wynosi zatem 110 zł. Rzeczywisty uzależniony jest oczywiście od stanu powietrza w miejscu użytkowania sprzętu. 

Podczas pracy urządzenie pobiera do 58 W, tak więc stosunek zużycia energii do wydajności jest niski. Ogólne koszty eksploatacji oczyszczacza Philips AC3055/50 są atrakcyjne.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC3055/50 Dual Scan prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Zakup oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3055/50 to dość duża inwestycja. Urządzenie dobrze spełnia swoją funkcję i bez wątpienia może przypaść do gustu wielbicielom nowoczesnego stylu oraz sprzętu sterowanego mobilnie. W naszym rankingu znajdziesz jednak oczyszczacze powietrza, które wyróżniają się korzystniejszym stosunkiem ceny do możliwości.

Szczegóły techniczne Philips AC3055/50 Dual Scan

Dane techniczne
Wartości
Cena
2539 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
520 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
62 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
65 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 110 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
<70 dB
Pobór mocy
58 W
Wymiary
65,7 x 29,5 x 29,5 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz