Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
24
Miejsce w rankingu

Philips Dual Scan AC3059/50

Oczyszczacz powietrza Philips AC3059/50 to jeden z modeli wchodzących w skład serii Philips Dual Scan, wprowadzonej do sprzedaży w 2019 r. Urządzenie dobrze usuwa zanieczyszczenia i zapewnia wysoki komfort obsługi. Mimo to stosunek jego ceny do możliwości mógłby być lepszy.

Ocena eksperta
3/ 5
Dostępne promocje
Zarejestruj Philips AC3059/51 na stronie mojphilips.pl w 30 dni od zakupu. Po prawidłowej weryfikacji, otrzymasz mail z kodem rabatowym na filtr za 1 zł. Wszystkie oczyszczacze Philips biorą udział w promocji.
Powierzchnia oczyszczania
65 m2
Cena
2099
Oczyszczacz powietrza Philips AC3059/50 w salonie
Oczyszczacz powietrza Philips AC3059/50 w salonie

Informacja: Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 zmienił nazwę na Philips Dual Scan AC3059/51. To dokładnie ten sam model, tak więc nasza recenzja pozostaje aktualna.

Filtr do oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3059/50Standardowy, skuteczny zestaw filtrów

W oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 znajdziesz zintegrowany filtr złożony ze standardowych elementów, a więc:

 • filtra wstępnego, który wychwytuje duże zanieczyszczenia,
 • filtra HEPA (określanego przez producenta jako NanoProtect), usuwającego z powietrza pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10 oraz alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
 • filtra węglowego, który pochłania zanieczyszczenia gazowe i neutralizuje brzydkie zapachy.

To popularne i skuteczne filtry, które bardzo dobrze radzą sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Nazwa NanoProtect nie oznacza jednak wyższej efektywności. Producent informuje, iż technologia ta wychwytuje cząsteczki o rozmiarach 0,003 mikrona, lecz potrafi to każdy filtr HEPA.

Dobra wydajność połączona z dość głośną pracą

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 podczas pracy w najwyższej prędkości uzyskuje wydajność 520 m3/h. Producent posługuje się wartością CADR, tak więc urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 65 m²

Wysoka wydajność idzie jednak w parze z dość głośną pracą. W zależności od wybranej prędkości oczyszczacz Philips AC3059/50 emituje od 33 do 70 dB.

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3059-50 w pokoju

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan Źródło: materiały producenta

Automatyczne oczyszczanie, kiepski wskaźnik alergenów

W oczyszczaczu Philips Dual Scan AC3059/50 dostępne są trzy prędkości filtracji. Nie musisz sterować nimi samodzielnie, ponieważ urządzenie zostało przystosowane do inteligentnej pracy. Co więcej, znajdziesz w nim nie jeden, ale aż trzy wbudowane tryby:

 • tryb automatyczny – prędkość dostosowywana jest do jakości powietrza,
 • tryb nocny – oczyszczacz pracuje w najniższej prędkości z przyciemnionym podświetleniem,
 • tryb turbo – oczyszczacz pracuje na wysokich obrotach.

Za kontrolę czystości powietrza odpowiadają dwa czujniki: cząsteczek PM2,5 oraz gazu. To właśnie dwa sensory kryją się za nazwą Dual Scan. Co ciekawe, na wyświetlaczu oczyszczacza powietrza znajdziemy nie dwa, ale trzy wskaźniki czystości powietrza:

Wskaźniki poziomu zanieczyszczeń w oczyszczaczu Philips Dueal Scan AC3858/50

Źródło: materiały producenta

Jak widać, mamy tutaj wskaźniki:

 • poziomu pyłu PM2,5 (numeryczny),
 • stężenia alergenów (w skali od 1 do 12),
 • gazu (w sakli od 1 do 4).

Skąd wziął się drugi z nich, czyli wskaźnik alergenów, jeśli oczyszczacz Philips Dual Scan AC3059/50 ma tylko sensor pyłu i gazu? Bazuje on na czujniku cząsteczek PM2,5. Im wyższy poziom pyłu, tym wyższe stężenie alergenów na wyświetlaczu, zatem urządzenie będzie sygnalizować ich obecność głównie zimą, a nie w szczytowym okresie pylenia.

Wskaźnik alergenów w oczyszczaczach powietrza Philips jest niestety zupełnie nieprzydatny, a tym samym zbędny.

Niebieska otoczka widoczna na grafice to wskaźnik kolorystyczny, który wykorzystuje cztery barwy.

 • Kolor niebieski

Oznacza dobrą jakość powietrza. Pojawia się, gdy stężenie pyłu PM2,5 wynosi do 12 µg/m³, poziom IAI (alergenów) do 3, a gazów 1. 

 • Kolor niebiesko-fioletowy

Oznacza przeciętną jakość powietrza. Pojawia się, gdy stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 13 do 35 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 4 do 6, a gazów osiąga 2. 

 • Kolor fioletowo-czerwony

Oznacza złą jakość powietrza. Pojawia się, gdy stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 36 do 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 7 do 9, a gazów osiąga 3. 

 • Kolor czerwony

Oznacza bardzo złą jakość powietrza. Pojawia się, gdy stężenie pyłu PM2,5 przekracza 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) wynosi od 9 do 12, a gazów osiąga najwyższą wartość w 4-stopniowej skali.

Decydujące znaczenie ma tutaj ten rodzaj zanieczyszczeń, który w danym momencie ma najwyższy poziom. Do wskazanego koloru podchodź jednak z rozwagą – jeśli stężenie PM2,5 przekracza 25 µg/m³, to według europejskich norm stan powietrza jest zły.

Sterowanie panelem i za pośrednictwem aplikacji

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 jest możliwe na dwa sposoby: poprzez panel oraz za pośrednictwem aplikacji Clean Home +. 

Jak widać na poniższej grafice, panel umożliwia ci włączenie i wyłączenie oczyszczacza, zmianę trybu pracy oraz rodzaju wyświetlanego wskaźnika zanieczyszczeń, kontrolę stopnia zużycia filtra, a także włączenie i wyłączenie oświetlenia. Nie ma tu zatem możliwości ręcznego sterowania prędkością oczyszczania.

Wyświetlacz oczyszczacza powietrza Philips AC3059-50 Dual Scan

Źródło: materiały producenta

Aplikacja Clean Home + jest oferowana zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Daje dostęp do wszystkich opcji z panelu, a dodatkowo pozwala np. manualnie sterować prędkością filtracji oraz kontrolować jakość powietrza poza domem. 

Oryginalny wygląd Philips Dual Scan AC3059/51

Oczyszczacz powietrza Philips AC3059-50 Dual Scan

 

Projektując oczyszczacze powietrza Philips Dual Scan, producent znacząco odszedł od dotychczasowej estetyki swoich urządzeń. Modele wchodzące w skład tej serii mają cylindryczny kształt, a obudowa częściowo została pokryta miękkim materiałem. Kolorystyka dostosowana jest do nowoczesnych trendów wnętrzarskich, w których dominują biel, szarość i czerń.

Oczywiście, ocena takiego designu to kwestia indywidualnego gustu, ale nie sposób zaprzeczyć, że oczyszczacz Philips Dual Scan AC3059/50 wygląda oryginalnie.

Warto dodać, iż oczyszczacz ten dostępny jest w drugiej wersji kolorystycznej. W modelu Philips Dual Scan AC3055/50 materiałowa część ma jaśniejszy odcień.

Przystępne koszty użytkowania

FY3430/30, zintegrowany filtr do oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3059/50, można kupić za 329 zł. Według producenta jego maksymalna żywotność wynosi 3 lata. Oczywiście, w rzeczywistości będzie to zależeć od stanu powietrza w miejscu użytkowania urządzenia. Minimalny koszt roczny w tym przypadku to 110 zł, co stanowi dobry wynik.

Maksymalny pobór prądu wynosi 58 W, tak więc w stosunku do wydajności oczyszczania nie jest zbyt wysoki.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3059/50  prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

 

Dla kogo?

Oczyszczacz Philips Dual Scan AC3059/50 to propozycja skierowana do osób poszukujących urządzenia o wysokiej wydajności, sterowanego mobilne i wyróżniającego się nowoczesnym designem. Urządzenie pod względem skuteczności i jakości czujników zanieczyszczeń nie ma przewagi nad konkurencją. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji zapoznaj się z oczyszczaczami powietrza, które zajmują wysokie pozycje w naszym rankingu, gdyż ich zakup będzie bardziej opłacalny.

Szczegóły techniczne Philips Dual Scan AC3059/50

Dane techniczne
Wartości
Cena
2099 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
520 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
62 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
65 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 110 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
<70 dB
Pobór mocy
58 W
Wymiary
65,7 x 29,5 x 29,5 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

  1. Tak, oczyszczacze powietrza Philips Dual Scan AC3059/50 i AC3055/50 oraz Philips Dual Scan AC3858/50 i AC3854/50 różni głównie wydajność. Jest też minimalna różnica w poborze prądu, głośności i wymiarach, ale to właśnie w związku z wydajnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz