Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
32
Miejsce w rankingu

Philips Dual Scan AC3854/50

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 wyróżnia się m.in. wysokim przepływem powietrza. Tak samo jak pozostałe urządzenia z linii Dual Scan wyposażony jest w kilka wskaźników zanieczyszczeń, lecz ich działanie nie pozostaje bez zarzutu.

Ocena eksperta
2.9/ 5
Ocena na Ceneo
4.8 (Liczba opinii: 19)
Dostępne promocje
Zarejestruj Philips AC3854/50 na stronie mojphilips.pl w 30 dni od zakupu. Po prawidłowej weryfikacji, otrzymasz mail z kodem rabatowym na filtr za 1 zł. Wszystkie oczyszczacze Philips biorą udział w promocji.
Powierzchnia oczyszczania
76 m2
Cena
2689
Oczyszczacz powietrza Philips AC3854/50 Dual Scan w pokoju
Oczyszczacz powietrza Philips AC3854/50 Dual Scan w pokoju

Informacja: Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 zmienił nazwę na Philips Dual Scan AC3854/51. To dokładnie ten sam model, tak więc nasza recenzja pozostaje aktualna.

Technologia HEPA + węgiel aktywny

W oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 znalazł się zintegrowany filtr 360 stopni, w skład którego wchodzą:

 • filtr wstępny – wychwytuje duże zanieczyszczenia, np. kurz i sierść,
 • filtr HEPA – usuwa z powietrza pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny, wiele bakterii i wirusów,
 • filtr węglowy – zatrzymuje formaldehyd i inne szkodliwe gazy, a także neutralizuje brzydkie zapachy.

Technologie te pozwalają skutecznie oczyszczać powietrze ze smogu, patogenów, alergenów, LZO i dymu tytoniowego.

Warto jednak zaznaczyć, że filtr HEPA, który producent określa mianem NanoProtect, nie jest niczym wyjątkowym. To prawda, iż może wychwytywać cząsteczki o rozmiarze 0,003 µm, ale poradzi sobie z nimi każdy filtr HEPA.

Znakomitych efektów oczyszczania nie zapewni też obieg powietrza 3D ze spiralnym wylotem. Według producenta dzięki niemu oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 20 m² i wysokości 2,4 potrwa zaledwie 6 minut. Taki wynik mógłby jednak uzyskać każdy oczyszczacz o podobnej wydajności.

Odpowiedni do dużych pomieszczeń, ale głośny

Podczas pracy w najwyższej prędkości oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 uzyskuje wydajność 610 m³/h. Jest to wartość CADR, czyli objętość czystego powietrza dostarczonego w ciągu godziny. Oznacza to, iż oczyszczacz pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 76 m².

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 w salonie

Urządzenie nie należy jednak do najcichszych. W zależności od prędkości filtracji jego głośność wynosi od 34 do 70 dB

Dwa czujniki zanieczyszczeń, zły wskaźnik alergenów

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 został wyposażony w trójstopniową regulację tempa pracy. Urządzenie ma czujniki zanieczyszczeń, dzięki którym jest w stanie samodzielnie dostosowywać prędkość filtracji do aktualnych potrzeb. Philips zastosował tutaj trzy tryby automatyczne:

 • zwykły tryb auto,
 • tryb nocny (praca w najniższej prędkości z przyciemnionym podświetleniem),
 • tryb turbo (praca w najwyższej prędkości),

W oczyszczaczu Philips Dual Scan AC3854/50 obecne są sensor pyłu zawieszonego PM2,5 oraz gazów. To właśnie dwa czujniki kryją się za nazwą Dual Scan. Co ciekawe, oczyszczacz powietrza Philips AC3854/50 poinformuje cię o stężeniu nie dwóch, ale trzech typów zanieczyszczeń:

 • cząsteczek PM2,5 (w g/m3),
 • gazów (w 4-stopniowej skali),
 • alergenów (w 12-stopniowej skali).

Wskaźniki poziomu zanieczyszczeń w oczyszczaczu Philips Dueal Scan AC3858/50

Jeśli w tej chwili zastanawiasz się, skąd wskaźnik alergenów, jeżeli urządzenie nie ma wykrywającego je czujnika, to nic dziwnego. Wskaźnik ten bazuje na mierniku pyłu zawieszonego. O wysokim stężeniu alergenów będzie informował głównie w sezonie smogowym, natomiast wiosną i latem (gdy pyli wiele roślin) wykaże dobrą jakość powietrza. Oznacza to, że ten wskaźnik alergenów w oczyszczaczach Philips Dual Scan działa źle i jest bezużyteczny.

W oczyszczaczu Philips Dual Scan AC3854/50 znalazł się też  kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza, który uwzględnia stężenie różnych zanieczyszczeń. Wykorzystuje cztery kolory.

1. Kolor niebieski

Wskazuje na dobrą jakość powietrza. Zostaje wyświetlony, kiedy stężenie pyłu PM2,5 wynosi do 12 µg/m³, poziom IAI (alergenów) do 3, a gazów 1. 

2. Kolor niebiesko-fioletowy

Wskazuje na przeciętną jakość powietrza. Zostaje wyświetlony, kiedy stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 13 do 35 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 4 do 6, a gazów osiąga 2. 

3. Kolor fioletowo-czerwony

Wskazuje na złą jakość powietrza. Zostaje wyświetlony, kiedy stężenie pyłu PM2,5 wynosi od 36 do 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) od 7 do 9, a gazów osiąga 3. 

4. Kolor czerwony

Wskazuje na bardzo złą jakość powietrza. Zostaje wyświetlony, kiedy stężenie pyłu PM2,5 przekracza 55 µg/m³, poziom IAI (alergenów) wynosi od 9 do 12, a gazów osiąga najwyższą wartość w 4-stopniowej skali.

O kolorze wskaźnika ostatecznie decyduje ten rodzaj zanieczyszczeń, który w danym momencie osiąga najwyższy poziom. Odradzamy jednak sugerowanie się wskaźnikiem kolorystycznym podczas ręcznego sterowania prędkością filtracji. Jeżeli stężenie PM2,5 jest wyższe niż 25 µg/m³, to według europejskich norm stan powietrza należy uznać za zły.

Zdalne sterowanie i procentowy wskaźnik zużycia filtra

Wskaźnik zużycia filtra w oczyszczaczu powietrza Philips Dual Scan AC3854/50  charakteryzuje się wysoką dokładnością. Żywotność prezentowana jest w procentach i co bardzo ważne, urządzenie oblicza ją na podstawie czasu pracy oraz stanu powietrza w miejscu użytkowania oczyszczacza.

Sterowanie Philipsem Dual Scan AC3854/50  jest możliwe na dwa sposoby:

 • poprzez panel, który znajduje się w górnej części urządzenia,
 • za pośrednictwem aplikacji Clean Home+.

Na panelu dostępna jest jednak tylko część funkcji, co widać na poniższej grafice.

Wyświetlacz oczyszczacza powietrza Philips AC3059-50 Dual Scan

Źródło: materiały producenta

Aplikacja pozwala korzystać z pełni możliwości oczyszczacza Philips Dual Scan AC3854/50 . Za jej pośrednictwem np. ustawisz ręcznie prędkość filtracji oraz skontrolujesz jakość powietrza poza domem. Clean Home+ jest dostępna w wersji na Andrioda i iOS.

Charakterystyczny wygląd Philips Dual Scan AC3854/51

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50

Oczyszczacze powietrza Philips Dual Scan wyróżnia oryginalny design. Są to urządzenia o obudowie w formie walca, częściowo pokrytej materiałem. Biało-szara kolorystyka nawiązuje do popularnych obecnie trendów wnętrzarskich. 

Na górze znajdują się wylot powietrza oraz panel sterowania z wyświetlaczem. 

Warto dodać, iż ten model dostępny jest w jeszcze jednej wersji kolorystycznej. Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50 różni się bowiem jedynie tym, że że ma trochę ciemniejszą obudowę.

 

Przystępne ceny filtrów i umiarkowane zużycie prądu

Zastosowany w oczyszczaczu Philips Dual Scan AC3854/50  filtr FY4440/30 należy wymieniać maksymalnie co 36 miesięcy. Nowy można kupić za 349 zł. Oznacza to, że minimalny roczny wydatek na filtry wyniesie 116 zł.

Urządzenie podczas pracy w najwyższej prędkości zużywa 60 W. Jak na tę wydajność jest to przeciętny wynik. Ogólnie pod względem kosztów eksploatacji oczyszczacz Philips Dual Scan AC3854/50  wypada zatem nieźle.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3854/50  prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Zakup oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3854/50 możesz rozważyć, jeśli szukasz urządzenia o wysokiej wydajności, sterowanego mobilne i pasującego do nowoczesnego wnętrza. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź także inne oczyszczacze, a zwłaszcza te, które zajmują wyższe pozycje w naszym rankingu.

Szczegóły techniczne Philips Dual Scan AC3854/50

Dane techniczne
Wartości
Cena
2689 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
610 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
73 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
76 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 116 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-70 dB
Pobór mocy
do 60 W
Wymiary
71,8 x 30 x 30 cm
Waga
8,6 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz