Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
25
Miejsce w rankingu

Philips AC3858/50 Dual Scan

Ocena eksperta
28.2
Powierzchnia oczyszczania
62.5 m2
Cena
2599
Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan na białym tle.
Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan na białym tle.

Philips Dual Scan AC3858/50 to oczyszczacz powietrza, wprowadzony do sprzedaży jesienią 2019 r. Urządzenie umożliwia kontrolę kilku rodzajów zanieczyszczeń, a sterowanie nim odbywa się przez aplikację mobilną.

Sprawdzone i skuteczne filtry

Pod względem rodzaju wykorzystywanych technologii filtracyjnych AC3858/50 Dual Scan nie różni się od poprzednich urządzeń marki Philips. W oczyszczaczu znalazły się bowiem:

  • filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, takie jak kurz czy sierść,
  • filtr HEPA – oczyszcza powietrze z pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, alergenów, wielu bakterii i wirusów,
  • filtr węglowy – usuwa formaldehyd i inne szkodliwe gazy, neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Taki zestaw filtrów pozwala efektywnie eliminować smog, a także inne zanieczyszczenia, czyli alergeny wziewne, dym tytoniowy i znaczną część patogenów.

Wysoka wydajność oczyszczania Philipsa AC3858/50

Maksymalna wydajność oczyszczacza powietrza Philips AC3858/50 to 500 m³/h. Producent podaje CADR, a więc objętość czystego powietrza dostarczonego w ciągu jednej godziny. Oczyszczacz ten sprawdzi się zatem w pomieszczeniach o powierzchni nawet 62,5 m². Stanowi zatem dobrą propozycję w przypadku dużych pokojów albo wnętrz o mniejszym metrażu, lecz dużej wysokości.

System wskaźników czystości powietrza i zdalne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan jest w stanie samodzielnie dostosować tempo filtracji do aktualnego stanu powietrza. Czujniki zsynchronizowane są ze wskaźnikami jakości powietrza. Oczyszczacz informuje o stężeniu:

  • cząsteczek PM2,5 (w g/m3),
  • gazów (w 4-stopniowej skali),
  • alergenów (w 12-stopniowej skali).

Wskaźniki poziomu zanieczyszczeń w oczyszczaczu Philips Dueal Scan AC3858/50

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza, uwzględniający poziom różnych zanieczyszczeń. Wykorzystuje on cztery kolory: niebieski, fioletowy, różowy i czerwony – niebieski kolor oznacza bardzo dobry stan powietrza, a czerwony wysokie zanieczyszczenie.

Głośność pracy urządzenia w zależności od prędkości filtracji wynosi od 34 do 70 dB. W trybie turbo hałas jest zatem spory.

W oczyszczaczu powietrza Philipsa AC3858/50 znajdziesz za to bardzo dobry wskaźnik zużycia filtra. Urządzenie ocenia bowiem ich stan na podstawie zarówno czasu pracy, jak i stanu powietrza, który ma istotny wpływ na tempo zużywania filtrów.

Producent jako istotną zaletę podkreśla obieg powietrza 3D ze spiralnym wylotem, który ma gwarantować szybsze oczyszczanie powietrza. W pomieszczeniu o powierzchni 20 m² wysokości 2,4 m ma to trwać 6 minut. Warto jednak zauważyć, iż taki wynik uzyskałby każdy oczyszczacz o wydajności Philipsa AC3858/50.

Sterowanie oczyszczaczem jest możliwe poprzez panel oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Air Matters.

Ciekawy wygląd

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan ma ładną, biało-szarą obudowę w formie walca. Jego wygląd z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Wylot powietrza umieszczony został na górze, podobnie jak panel sterowania wraz z wyświetlaczem. 

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan

Koszty eksploatacji

Producent informuje, iż filtr zastosowany w oczyszczaczu powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan należy wymieniać co 36 miesięcy. Niestety, jak na razie filtry nie trafiły do polskich sklepów, co uniemożliwia nam ocenę wydatków związanych z ich wymianą.

Zużycie energii wynosi maksymalnie 60 W, co można uznać za normalny wynik dla urządzenia o takiej wydajności.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC3858/50 Dual Scan prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Dla kogo?

Oczyszczacz Philips AC3858/50 Dual Scan to propozycja, na którą powinny zwrócić uwagę osoby poszukujące oczyszczacza o dużej wydajności (odpowiedniej nawet dla 62,5 m²), sterowanego poprzez aplikację. Nie jest to natomiast dobre urządzenie dla Ciebie, jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałasy.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
2599 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
500 (CADR) m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
60 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
62.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-70 dB
Pobór mocy
do 60 W
Wymiary
78,4 x 36,6 x 37 cm
Waga
9,4 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz