Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
26
Miejsce w rankingu

Philips AC2887/10

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 bardzo dobrze poradzi sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Mimo to pod względem stosunku ceny do możliwości niektóre urządzenia wypadają od niego lepiej, np. pod względem komfortu obsługi.

Ocena eksperta
2.9/ 5
Ocena na Ceneo
4.73 (Liczba opinii: 69)
Dostępne promocje
Zarejestruj Philips AC2887/10 na stronie mojphilips.pl w 30 dni od zakupu. Po prawidłowej weryfikacji, otrzymasz mail z kodem rabatowym na filtr za 1 zł. Wszystkie oczyszczacze Philips biorą udział w promocji.
Powierzchnia oczyszczania
41 m2
Cena
1419
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887 w salonie
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887 w salonie

Efektywne oczyszczanie powietrza

W oczyszczaczu Philips AC2887/10 znalazły się trzy rodzaje filtrów:

  • wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, głównie kurz,
  • węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, do których należą formaldehyd i inne lotne związki organiczne, a dodatkowo neutralizuje brzydkie zapachy,
  • HEPA H13 – pochłania pył zawieszony PM1, PM2,5 i PM10 (podstawowy składnik smogu), alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy.

Taki system filtracyjny w pełni wystarcza do oczyszczenia powietrza ze smogu, alergenów wziewnych, dymu tytoniowego i brzydkich zapachów.

Dobra wydajność oczyszczacza powietrza Philips AC2887/10 połączona z cihą pracą

CADR oczyszczacza powietrza Philips AC2887/10 podczas pracy w najwyższej prędkości wynosi 333 m³/h, natomiast przepływ powietrza 380 m³/h. Taka wydajność będzie wystarczająca dla pomieszczeń o powierzchni do 41 m².

Warto zauważyć, że Philips AC2887/10 potrafi pracować ciszej od wielu innych oczyszczaczy powietrza Philips. Głośność tego modelu mieści się bowiem w granicach od 23 do 51 dB.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10

Trzy tryby automatyczne, ale jeden czujnik

Philips AC2887/10 to oczyszczacz powietrza pracujący w pięciu prędkościach (najniższa z nich określana jest jako tryb cichy, natomiast najwyższa jako tryb turbo). Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do jakości powietrza, którą kontroluje czujnik pyłu zawieszonego PM2,5. W oczyszczaczu znalazły się trzy zaprogramowane tryby pracy:

  1. ogólny zwykły tryb automatyczny, w którym prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia cząsteczek PM2,5,
  2. antyalergenowy – w teorii oznacza on wyższą czułość na alergeny wziewne,
  3. przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny – ma zapewnić szybsze wykrywanie oraz usuwanie bakterii i wirusów.

Czy to oznacza, że oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 potrafi rozpoznać alergeny albo wirusy i bakterie? Niekoniecznie, ponieważ jak już wspomnieliśmy, ma tylko jeden czujnik. W rzeczywistości w dwóch ostatnich trybach sensor jest po prostu bardziej czuły na wszelkie zanieczyszczenia.

Podwójny wskaźnik czystości powietrza

O stanie powietrza użytkownika informują numeryczny wskaźnik PM2,5 i czterokolorowy pierścień. Zależność między stężeniem pyłu zawieszonego a wyświetlanym kolorem wygląda tak:

  • PM2,5 do 12 µm/m³ – kolor niebieski,
  • PM2,5 od 13 do 35 µm/m³ – kolor niebieskofioletowy,
  • PM2,5 od 36 do 55 µm/m³ – kolor fioletowoczerwony,
  • PM2,5 od 56 µm/m³ – kolor czerwony.

W tym miejscu należy wspomnieć o europejskiej normie jakości powietrza. Średnie dobowe stężenie nie powinno przekraczać 25 µm/m³. Dobrze byłoby zatem, gdyby przekroczenie tego poziomu wymuszało pracę oczyszczacza z pełną mocą i było interpretowane jako zła jakość powietrza. Philips AC2887/10 interpretuje czystość powietrza zbyt łagodnie.

Czujnik stanu filtrów, sterowanie panelem

Panel sterowania w oczyszczaczu powietrza Philips AC2887/10

Źródło: materiały producenta

O konieczności wymiany filtrów węglowego i HEPA przypomina wbudowany czujnik. Jeżeli zużyte filtry nie zostaną zastąpione nowymi, oczyszczacz przestanie działać. Urządzenie sygnalizuje także potrzebę wyczyszczenia filtra wstępnego (producent zaleca robić to co 2 tygodnie).

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 ma także timer pozwalający zaplanować moment wyłączenia filtracji. Zegar można ustawić w zakresie od 1 do 12 godzin.

Sterowanie oczyszczaczem Philips AC2887/10 odbywa się za pośrednictwem panelu ulokowanego w górnej części obudowy. Nie ma tu pilota ani obecnej w wielu oczyszczaczach Philipsa opcji sterowania smartfonem.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Przeciętne koszty użytkowania

Pod względem kosztów eksploatacji  Philips AC2887/10 prezentuje się przeciętnie. Jego moc mieści się w granicach 11-60 W. Ceny i żywotność filtrów wymiennych wynoszą:

Daje to roczny wydatek rzędu 258 zł. Na tle innych oczyszczaczy o podobnej wydajności jest to dość przeciętny wynik.

 

Klasyczny design

Oczyszczacz powietrza AC2887/10

Źródło: materiały producenta

Philips AC2887/10 wyglądem nie różni się znacznie od większości innych oczyszczaczy powietrza marki Philips. Urządzenie ma białą obudowę z czarnymi elementami. Boki oczyszczacza są zaokrąglone. Całość prezentuje się całkiem nieźle.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 nie jest złą propozycją, ale z pewnością nie dla osób poszukujących sprzętu do tak dużych powierzchni jak 70 m². Według naszych obliczeń sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 41 m².

Szczegóły techniczne Philips AC2887/10

Dane techniczne
Wartości
Cena
1419 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
333 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
79 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
41 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA, węglowy
Koszty eksploatacji
258 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23 - 51 dB
Pobór mocy
11 - 60 W
Wymiary
35.9 x 24 x 55.8 cm
Waga
7,7 kg
Certyfikaty
AHA, ECARF, Airmid

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz