Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
19
Miejsce w rankingu

Philips AC2887/10

Ocena eksperta
64.8 / 100
Powierzchnia oczyszczania
41 m2
Cena
1414
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887 w salonie
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887 w salonie

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 bardzo dobrze poradzi sobie ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Mimo to pod względem stosunku ceny do możliwości niektóre urządzenia wypadają od niego lepiej, np. pod względem komfortu obsługi.

Efektywne oczyszczanie powietrza

W oczyszczaczu Philips AC2887/10 znalazły się trzy rodzaje filtrów:

  • wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, głównie kurz,
  • węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, do których należą formaldehyd i inne lotne związki organiczne, a dodatkowo neutralizuje brzydkie zapachy,
  • HEPA H13 – pochłania pył zawieszony PM1, PM2,5 i PM10 (podstawowy składnik smogu), alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy.

Taki system filtracyjny w pełni wystarcza do oczyszczenia powietrza ze smogu, alergenów wziewnych, dymu tytoniowego i brzydkich zapachów.

Dobra wydajność oczyszczacza powietrza Philips AC2887/10 połączona z cihą pracą

CADR oczyszczacza powietrza Philips AC2887/10 podczas pracy w najwyższej prędkości wynosi 333 m³/h, natomiast przepływ powietrza 380 m³/h. Taka wydajność będzie wystarczająca dla pomieszczeń o powierzchni do 41 m².

Warto zauważyć, że Philips AC2887/10 potrafi pracować ciszej od wielu innych oczyszczaczy powietrza Philips. Głośność tego modelu mieści się bowiem w granicach od 23 do 51 dB.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10

Trzy tryby automatyczne, ale jeden czujnik

Philips AC2887/10 to oczyszczacz powietrza pracujący w pięciu prędkościach (najniższa z nich określana jest jako tryb cichy, natomiast najwyższa jako tryb turbo). Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do jakości powietrza, którą kontroluje czujnik pyłu zawieszonego PM2,5. W oczyszczaczu znalazły się trzy zaprogramowane tryby pracy:

  1. ogólny zwykły tryb automatyczny, w którym prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia cząsteczek PM2,5,
  2. antyalergenowy – w teorii oznacza on wyższą czułość na alergeny wziewne,
  3. przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny – ma zapewnić szybsze wykrywanie oraz usuwanie bakterii i wirusów.

Czy to oznacza, że oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 potrafi rozpoznać alergeny albo wirusy i bakterie? Niekoniecznie, ponieważ jak już wspomnieliśmy, ma tylko jeden czujnik. W rzeczywistości w dwóch ostatnich trybach sensor jest po prostu bardziej czuły na wszelkie zanieczyszczenia.

Podwójny wskaźnik czystości powietrza

O stanie powietrza użytkownika informują numeryczny wskaźnik PM2,5 i czterokolorowy pierścień. Zależność między stężeniem pyłu zawieszonego a wyświetlanym kolorem wygląda tak:

  • PM2,5 do 12 µm/m³ – kolor niebieski,
  • PM2,5 od 13 do 35 µm/m³ – kolor niebieskofioletowy,
  • PM2,5 od 36 do 55 µm/m³ – kolor fioletowoczerwony,
  • PM2,5 od 56 µm/m³ – kolor czerwony.

W tym miejscu należy wspomnieć o europejskiej normie jakości powietrza. Średnie dobowe stężenie nie powinno przekraczać 25 µm/m³. Dobrze byłoby zatem, gdyby przekroczenie tego poziomu wymuszało pracę oczyszczacza z pełną mocą i było interpretowane jako zła jakość powietrza. Philips AC2887/10 interpretuje czystość powietrza zbyt łagodnie.

Czujnik stanu filtrów, sterowanie panelem

Panel sterowania w oczyszczaczu powietrza Philips AC2887/10

Źródło: materiały producenta

O konieczności wymiany filtrów węglowego i HEPA przypomina wbudowany czujnik. Jeżeli zużyte filtry nie zostaną zastąpione nowymi, oczyszczacz przestanie działać. Urządzenie sygnalizuje także potrzebę wyczyszczenia filtra wstępnego (producent zaleca robić to co 2 tygodnie).

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 ma także timer pozwalający zaplanować moment wyłączenia filtracji. Zegar można ustawić w zakresie od 1 do 12 godzin.

Sterowanie oczyszczaczem Philips AC2887/10 odbywa się za pośrednictwem panelu ulokowanego w górnej części obudowy. Nie ma tu pilota ani obecnej w wielu oczyszczaczach Philipsa opcji sterowania smartfonem.

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Przeciętne koszty użytkowania

Pod względem kosztów eksploatacji  Philips AC2887/10 prezentuje się przeciętnie. Jego moc mieści się w granicach 11-60 W. Ceny i żywotność filtrów wymiennych wynoszą:

Daje to roczny wydatek rzędu 258 zł. Na tle innych oczyszczaczy o podobnej wydajności jest to dość przeciętny wynik.

 

Klasyczny design

Oczyszczacz powietrza AC2887/10

Źródło: materiały producenta

Philips AC2887/10 wyglądem nie różni się znacznie od większości innych oczyszczaczy powietrza marki Philips. Urządzenie ma białą obudowę z czarnymi elementami. Boki oczyszczacza są zaokrąglone. Całość prezentuje się całkiem nieźle.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 prezentuje się na tle innych modeli tej marki. 

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 nie jest złą propozycją, ale z pewnością nie dla osób poszukujących sprzętu do tak dużych powierzchni jak 70 m². Według naszych obliczeń sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 41 m².

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1414 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
333 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
79 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
41 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA, węglowy
Koszty eksploatacji
wstępny, HEPA, węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23 - 51 dB
Pobór mocy
11 - 60 W
Wymiary
35.9 x 24 x 55.8 cm
Waga
7,7 kg
Certyfikaty
AHA, ECARF, Airmid

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz