Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
9
Miejsce w rankingu
Sharp

KC-D40EUW/EUB

Ocena eksperta
15.2
Powierzchnia oczyszczania
27 m2
Cena
1499
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW/EUB tu urządzenie pochodzące z serii nowoczesnych oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. To model o najniższej wydajności (216 m³/h), który jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW) i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Sprzęt pozwala kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza w niedużym pomieszczeniu.

Efektywne oczyszczanie z udziałem jonów i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB wykorzystuje system filtrujący złożony z:

  • filtra wstępnego, zatrzymującego duże zanieczyszczenia,
  • filtra HEPA klasy H13,  który wychwytuje mniejsze cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i pyłki roślinne,
  • filtra węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów.

Proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster, który wytwarza jony podobne do tych występujących w środowisku naturalnym i charakteryzujące się wysoką trwałością. Jeśli nie chcesz niego korzystać, możesz go wyłączyć.

Sharp KC-D40EUW/EUB pełni także funkcję nawilżacza ewaporacyjnego, dlatego nie zabrakło w nim filtra usuwającego zanieczyszczenia obecne w wodzie. Maksymalna wydajność nawilżania tego urządzenia to 440 ml/h, a do zbiornika można wlać jednorazowo 2,5 l wody. Procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielić.

Praca w trybie automatycznym i liczne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW/EUB oferuje trzy stopnie intensywności filtracji. Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo pracy do stanu powietrza, gdyż zostało wyposażone w czujnik zanieczyszczeń, a dokładniej kurzu i brzydkiego zapachu. Nawilżanie również możliwe jest w trybie automatycznym, w którym sprzęt bierze pod uwagę zarówno wilgotność, jak i temperaturę powietrza.

Sharpie KC-D40EUW/EUB nie zabrakło wskaźników, które poinformują Cię o aktualnej jakości powietrza. Na panelu prezentowane są informacje o czystości, poziomie nawilżenia i temperaturze. Ponadto urządzenie sygnalizuje zużycie filtrów wymiennych oraz opróżnienie zbiornika nawilżacza.

Kolejną zaletą oczyszczacza Sharp KC-D40EUW/EUB jest dostępność ciekawych funkcji dodatkowych. Program Ion Shower przygotowuje pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów, natomiast funkcja Pollen zapewnia szybkie usuwanie napływających do pomieszczenia pyłków roślinnych. O czystość niepracującego urządzenia dba Auto Louver, czyli funkcja automatycznego zamykania rolety wywiewowej, natomiast w przypadku przewilżenia powietrza rozwojowi pleśni i grzybów pomoże zapobiec program Auto Advanced. W oczyszczaczu Sharp KC-D40EUW/EUB nie zabrakło także timera, który umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia oraz wyłączenia filtracji.

Energooszczędność i wytrzymałe filtry

W zależności od trybu pracy Sharp KC-D40EUW/EUB pobiera od 5 do 25 W, a więc jest urządzeniem bardzo energooszczędnym, co pozytywnie wpływa na koszty jego eksploatacji. Wydatki związane z wymianą filtrów również nie są wysokie, chociaż trudno oczekiwać, aby w Polsce ich żywotność mogła sięgać 10 lat. Lepiej przyjąć, że będzie to okres o połowę krótszy, a to oznacza, iż roczny koszt filtrów to około 200 złotych.

Dla kogo?

Sharp KC-D40EUW/EUB to dobra propozycja dla Ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia oczyszczającego i nawilżającego powietrze do pomieszczenia nie większego niż 27 m². Z uwagi na zdolność cichej pracy bardzo dobrze sprawdzi się w on sypialniach, także dziecięcych.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1499 zł
Przepływ powietrza
216 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
26 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierz-oczyszczacz.pl
27 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 37, 47 dB
Pobór mocy
5, 12, 25 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz