Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
9
Miejsce w rankingu

SharpKC-D40EUW / KC-D40EUB

Ocena eksperta
15.2
Powierzchnia oczyszczania
27 m2
Cena
1499
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW przód

Sharp KC-D40EUW/EUB tu urządzenie pochodzące z serii nowoczesnych oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. To model o najniższej wydajności (216 m³/h), który jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW) i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Sprzęt pozwala kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza w niedużym pomieszczeniu.

Efektywne oczyszczanie z udziałem jonów i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB wykorzystuje system filtrujący złożony z:

  • filtra wstępnego, zatrzymującego duże zanieczyszczenia,
  • filtra HEPA klasy H13,  który wychwytuje mniejsze cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i pyłki roślinne,
  • filtra węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów.

Proces oczyszczania wspiera jonizator Plasmacluster, który wytwarza jony podobne do tych występujących w środowisku naturalnym i charakteryzujące się wysoką trwałością. Jeśli nie chcesz niego korzystać, możesz go wyłączyć.

Sharp KC-D40EUW/EUB pełni także funkcję nawilżacza ewaporacyjnego, dlatego nie zabrakło w nim filtra usuwającego zanieczyszczenia obecne w wodzie. Maksymalna wydajność nawilżania tego urządzenia to 440 ml/h, a do zbiornika można wlać jednorazowo 2,5 l wody. Procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielić.

Bok oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB

Praca w trybie automatycznym i liczne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW/EUB oferuje trzy stopnie intensywności filtracji. Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo pracy do stanu powietrza, gdyż zostało wyposażone w czujnik zanieczyszczeń, a dokładniej kurzu i brzydkiego zapachu. Nawilżanie również możliwe jest w trybie automatycznym, w którym sprzęt bierze pod uwagę zarówno wilgotność, jak i temperaturę powietrza.

Sharpie KC-D40EUW/EUB nie zabrakło wskaźników, które poinformują Cię o aktualnej jakości powietrza. Na panelu prezentowane są informacje o czystości, poziomie nawilżenia i temperaturze. Ponadto urządzenie sygnalizuje zużycie filtrów wymiennych oraz opróżnienie zbiornika nawilżacza.

Kolejną zaletą oczyszczacza Sharp KC-D40EUW/EUB jest dostępność ciekawych funkcji dodatkowych. Program Ion Shower przygotowuje pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów, natomiast funkcja Pollen zapewnia szybkie usuwanie napływających do pomieszczenia pyłków roślinnych. O czystość niepracującego urządzenia dba Auto Louver, czyli funkcja automatycznego zamykania rolety wywiewowej, natomiast w przypadku przewilżenia powietrza rozwojowi pleśni i grzybów pomoże zapobiec program Auto Advanced. W oczyszczaczu Sharp KC-D40EUW/EUB nie zabrakło także timera, który umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia oraz wyłączenia filtracji.

Energooszczędność i wytrzymałe filtry

W zależności od trybu pracy Sharp KC-D40EUW/EUB pobiera od 5 do 25 W, a więc jest urządzeniem bardzo energooszczędnym, co pozytywnie wpływa na koszty jego eksploatacji. Wydatki związane z wymianą filtrów również nie są wysokie, chociaż trudno oczekiwać, aby w Polsce ich żywotność mogła sięgać 10 lat. Lepiej przyjąć, że będzie to okres o połowę krótszy, a to oznacza, iż roczny koszt filtrów to około 200 złotych.

Dla kogo?

Sharp KC-D40EUW/EUB to dobra propozycja dla Ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia oczyszczającego i nawilżającego powietrze do pomieszczenia nie większego niż 27 m². Z uwagi na zdolność cichej pracy bardzo dobrze sprawdzi się w on sypialniach, także dziecięcych.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1499 zł
Przepływ powietrza
216 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
26 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
27 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 37, 47 dB
Pobór mocy
5, 12, 25 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz