Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
20
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D40EUW / KC-D40EUB

Ocena eksperta
29.5
Powierzchnia oczyszczania
22 m2
Cena
1499
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW przód
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW przód

Sharp KC-D40EUW/EUB tu urządzenie pochodzące z serii nowoczesnych oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. To model o najniższej wydajności (216 m³/h), który jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW) i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Sprzęt pozwala kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza w niedużym pomieszczeniu.

Efektywne oczyszczanie z udziałem jonów

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB wykorzystuje system filtrujący złożony z:

 • filtra wstępnego zatrzymującego duże zanieczyszczenia. Filtr ten złożony jest z drobnej siateczki, która zabezpiecza kolejne filtry przed szybszym zużyciem, a także zatrzymuje większe zanieczyszczenia jak np. kurz, włosy, sierść zwierząt.
 • filtra HEPA klasy H13,  który wychwytuje mniejsze cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i pyłki roślinne. Filtr HEPA jest odpowiedzialny za usuwanie składników smogu
 • filtra węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów.

Proces oczyszczania mechanicznego wspiera jonizator Plasmacluster, który wytwarza jony podobne do tych występujących w środowisku naturalnym i charakteryzujące się wysoką trwałością. Jony w powietrzu przyłączają się do cząsteczek wirusów, zarodków grzybów i je dezaktywują. Działanie jonizacji Plasmacluster jest potwierdzone licznymi badaniami, skuteczność w zwalczaniu wirusów sięga 99,9%. 

Jeśli nie chcesz korzystać z jonizacji, możesz tą funkcję wyłączyć. O tym, czy jonizator jest aktywny informuje Plasmacluster ION – niebieski wskaźnik, który świeci się, gdy tryb jest włączony.

Nawilżacz ewaporacyjny z higrosatem

Sharp KC-D40EUW/EUB pełni także funkcję nawilżacza ewaporacyjnego. Maksymalna wydajność nawilżania tego urządzenia to 440 ml/h, a do zbiornika można wlać jednorazowo 2,5 l wody. Procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielić, natomiast wbudowany higrostat ułatwia utrzymanie idealnej wilgotności. Nie zabrakło w tutaj również filtra usuwającego zanieczyszczenia obecne w wodzie.

Dobra wydajność nawilżania, technologia ewaporacji i dodatkowe udogodnienia sprawiają, że w roli nawilżacz Sharp KC-D40EUW/EUB sprawdza się bardzo dobrze. Zaletę stanowi również fakt, iż można wykorzystywać go jako klimatyzator ewaporacyjny, dzięki dodaniu do wody kostek lodu.

Kup taniej!

Dziękujemy, że jesteś! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rabat promocyjny na wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

Wystarczy, że klikniesz w baner, przejdziesz do sklepu, wybierzesz swój oczyszczacz powietrza, a kod promocyjny SHARPTANIEJ wpisz w podsumowaniu zamówienia.

Przepływ powietrza

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW/EUB pracując na najwyższej prędkości uzyskuje wydajność 216 m³/h. Jest to przepływ powietrza, tak więc biorąc pod uwagę fakt, iż CADR będzie stanowić maksymalnie 90% tej wartości, maksymalna powierzchnia pracy tego modelu to 24 m². Wspomniany przepływ dotyczy urządzenia działającego wyłącznie w trybie oczyszczania. Po uruchomieniu funkcji nawilżania spada on do 180 m³/h. Maksymalna głośność pracy wynosi 47 dB, a więc jest normalna jak dla takiego przepływu powietrza. W najniższej prędkości zostaje zredukowana do 23 dB, a wydajność do 60 m³/h

Bok oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB

Praca w trybie automatycznym i kolorystyczny wskaźnik czystości powietrza

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW/EUB oferuje trzy stopnie intensywności filtracji. Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo pracy do stanu powietrza, gdyż zostało wyposażone w czujniki:

 • kurzu,
 • temperatury,
 • wilgotności.

W tym modelu brakuje czujnika pyłu PM2,5, który z uwagi na rozmiary swoich cząsteczek i skład traktowany jest jako najgroźniejszy składnik smogu.

Sharpie KC-D40EUW/EUB znalazły się wskaźniki, które poinformują Cię o aktualnej jakości powietrza. Na panelu prezentowane są informacje o:

 • stopniu zanieczyszczenia powietrza – ta informacja wyświetlana jest w formie kolorystycznego paska, gdzie kolor zielony - czyste powietrze, zielone obie końce a pomarańczowy środek - powietrze zanieczyszczone, pomarańczowe oba końce a czerwony środek - powietrze zanieczyszczone, czerwony cały pasek - bardzo powietrze zanieczyszczone.
 • poziomie nawilżenia – prezentowany w % w prawej stronie panelu,
 • temperaturze.

wyświetlacz Sharp Kc-d40

Liczne funkcje dodatkowe

Poza stanem powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB sygnalizuje zużycie filtrów wymiennych oraz opróżnienie zbiornika nawilżacza. Zaletą urządzenia są również funkcje dodatkowe, takie jak:

 • tryb Advanced Auto – zostaje uruchomiony, kiedy wilgotność powietrza przekroczy 70% i ma na celu ochronę przed konsekwencjami przewilżenia, oczyszczacz automatycznie rozpoczyna pracę na wyższej prędkości niż normalnie i uwalniana jest większa ilość stężonych jonów Plasmacluster (jony rozbijają cząsteczki wody)
 • pollen – zapewnia szybkie usuwanie napływających do pomieszczenia pyłków roślinnych (poziom czujnika kurzu ustawiona jest automatycznie na najwyższy tryb, aby szybko wykryć i zatrzymać pyłki i kurz),
 • Ion Shower przygotowuje pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów i intensywne oczyszczanie powietrza,
 • Auto Louver – funkcja automatycznego zamykania rolety wywiewowej, gdy urządzenie nie pracuje, co zapobiega brudzeniu jego wnętrza,
 • timer (programator czasowy), który umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia oraz wyłączenia filtracji (włączenie może nastąpić po 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzinach, a automatyczne wyłączenie po 1,2,4 lub 8 godzinach,
 • Auto Restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu,
 • blokada rodzicielska uniemożliwia dzieciom dokonanie zmiany ustawień oczyszczacza lub wyłączenie go.

Dla większej wygody użytkowników zastosowano kółka jezdne pozwalające na przemieszczanie oczyszczacza w prawo-lewo.

Dwie wersje kolorystyczne

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW od początku dostępne był w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW)
i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Urządzenia mają wymiary 39,9 x 23 x 61,5 cm i ważą 7,9 kg. Wyświetlacz umieszczony został na górze, podobnie jak wylot powietrza, który ma kierunek stały. Całość prezentuje się prosto, ale elegancko.

Ceny i eksploatacja filtrów w Sharp KC-D40EUW

W zależności od trybu pracy Sharp KC-D40EUW/EUB pobiera od 5 do 25 W, a więc jest urządzeniem bardzo energooszczędnym, co pozytywnie wpływa na koszty jego eksploatacji. 

Urządzenie wykorzystuje trzy filtry wymienne, których ceny i żywotność prezentują się następująco:

 • Filtr HEPA (FZ-D40HFE) – cena 449 zł, żywotność do 10 lat.
 • Filtr węglowy (FZ-D40DFE) – cena 189 zł, żywotność do 10 lat.
 • Filtr do nawilżacza (odpowiedni do serii KC-A oraz serii KC-D - FZ-A61MFR) – cena 299 zł, żywotność do 10 lat użytkowania.

Deklarowana przez firmę Sharp żywotność jest długa, ale wynika to z tego, że testy przeprowadzono w Japonii, gdzie jakość powietrza jest bardzo dobra. Tempo zużywania filtrów uzależnione jest m.in. miejsca zamieszkania, więc w Polsce filtry trzeba wymieniać częściej, prawdopodobnie co najmniej raz na 5 lat, a to oznacza roczny wydatek rzędu 200 zł.

Oczyszczacze powietrza Sharp – porównanie serii KC-D

 

 Sharp KC-D40EUWSharp-KC-D50EUWSharp KC-D60EUW
Wydajność oczyszczania216 m3/h306 m3/h396
Max. powierzchnia pracy26 m238 m248 m2
Wydajność nawilżania440 ml/h600 ml/h660 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę2,5 l2,5 l3 l
Pobór mocy5-25 W5-54 W5,5-80 W
Czujniki jakości powietrza- kurzu
- temperatury
- wilgotności
- kurzu
- brzydkiego zapachu
- temperatury
- wilgotności
- kurzu
- brzydkiego zapachu
- temperatury
- wilgotności
Dodatkowe wskaźniki- zużycia filtra
- braku wody w zbiorniku nawilżacza
- zużycia filtra
- braku wody w zbiorniku nawilżacza
- zużycia filtra
- braku wody w zbiorniku nawilżacza
Clean ION Showertaktaktak
Pollentaktaktak
Auto Louvertaktaktak
Auto restarttaktaktak
Auto Advancedtaktaktak

Clean ION Shower - tryb intensywnej jonizacji przez 60 min

Pollen - wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych. Tryb polecany dla alergików.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Dla kogo?

Sharp KC-D40EUW/EUB to dobra propozycja dla Ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia oczyszczającego i nawilżającego powietrze do pomieszczenia nie większego niż 24 m². Z uwagi na zdolność cichej pracy bardzo dobrze sprawdzi się w sypialniach i pokojach dziecięcych

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
216 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
26 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
22 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 37, 47 dB
Pobór mocy
5, 12, 25 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz