Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
29
Miejsce w rankingu

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW tu urządzenie pochodzące z serii nowoczesnych oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-D. To model o najniższej wydajności (216 m³/h), który jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW) i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Sprzęt pozwala kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza w niedużym pomieszczeniu.

Ocena eksperta
2.9/ 5
Ocena na Ceneo
4.75 (Liczba opinii: 191)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
22 m2
Cena
1599
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW w salonie
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW w salonie

Sharp Kc-D40EUW - w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 216 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju do max. 27 m².

👍🏻 Idealny do małego salonu, sypialni. 

👍🏻 Polecamy każdemu, kto ma problem z suchym powietrzem w domu, a mniejszy ze smogiem, alergikom. 

👍🏻 Wydajny nawilżacz powietrza (400 ml/h) w porównaniu do oczyszczaczy o podobnej wydajności (np. Sharp KC-DEUW, Philips AC2729/50).

👍🏻 Energooszczędny, 5-25 W na maksymalnej prędkości (rzadko używana, tylko jeśli jest duże zanieczyszczenie powietrza).

👍🏻 Wygodny zbiornik, duża pojemność (2 litry).

👍🏻 Prosta obsługa, elegancki panel sterujący, wyświetlanie aktualnej wilgotności powietrza.

👍🏻 Jonizacja plazmowa Plasmacluster - generuje jony dodatnie i ujemne. Jonizację plazmową polecamy alergikom, ale sama jonizacja nigdy nie zastąpi oczyszczania powietrza. (lub jonizacja jest funkcją dodatkową, najważniejsze w alergii jest oczyszczanie powietrza przez filtr HEPA).

👎🏻 Brak aplikacji.

👎🏻 Tryb automatyczny pozwala na wysokie stężenia pyłów smogowych zanim uruchomi wysoką prędkość.

👎🏻 Niedokładne czujniki jakości powietrza.

👎🏻 Najlepiej kontrolować pracę oczyszczacza z czujnikiem zewnętrznym. W przypadku dużego smogu, przełączyć oczyszczacz w najwyższą prędkość.

Efektywne oczyszczanie z udziałem jonów

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW wykorzystuje system filtrujący złożony z:

 • filtra wstępnego zatrzymującego duże zanieczyszczenia. Filtr ten złożony jest z drobnej siateczki, która zabezpiecza kolejne filtry przed szybszym zużyciem, a także zatrzymuje większe zanieczyszczenia jak np. kurz, włosy, sierść zwierząt.
 • filtra HEPA klasy H13,  który wychwytuje mniejsze cząsteczki stałe, w tym pył zawieszony i pyłki roślinne. Filtr HEPA jest odpowiedzialny za usuwanie składników smogu
 • filtra węglowego, odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów.

Proces oczyszczania mechanicznego wspiera jonizator Plasmacluster, który wytwarza jony podobne do tych występujących w środowisku naturalnym i charakteryzujące się wysoką trwałością. Jony w powietrzu przyłączają się do cząsteczek wirusów, zarodków grzybów i je dezaktywują. Działanie jonizacji Plasmacluster jest potwierdzone licznymi badaniami, skuteczność w zwalczaniu wirusów sięga 99,9%. 

Jeśli nie chcesz korzystać z jonizacji, możesz tą funkcję wyłączyć. O tym, czy jonizator jest aktywny informuje Plasmacluster ION – niebieski wskaźnik, który świeci się, gdy tryb jest włączony.

Filtry w oczyszczaczu powietrza z serii Sharp KC-D

Nawilżacz ewaporacyjny z higrosatem

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW pełni także funkcję nawilżacza ewaporacyjnego. Maksymalna wydajność nawilżania tego urządzenia to 440 ml/h, a do zbiornika można wlać jednorazowo 2,5 l wody. Procesy oczyszczania i nawilżania można rozdzielić, natomiast wbudowany higrostat ułatwia utrzymanie idealnej wilgotności. Nie zabrakło w tutaj również filtra usuwającego zanieczyszczenia obecne w wodzie.

Dobra wydajność nawilżania, technologia ewaporacji i dodatkowe udogodnienia sprawiają, że w roli nawilżacz Sharp KC-D40EUW sprawdza się bardzo dobrze. Zaletę stanowi również fakt, iż można wykorzystywać go jako klimatyzator ewaporacyjny, dzięki dodaniu do wody kostek lodu.

Kup taniej!

Skorzystaj z 5% zniżki na zakup u autoryzowanego sprzedawcy – w sklepie Homespot.pl. W koszyku wpisz kod rabatowy „SHARPTANIEJ”. Promocja trwa do wyczerpania towaru. Zobacz więcej.

Promocja oczyszczacza powietrza Sharp 5% baner

 

Przepływ powietrza

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW pracując na najwyższej prędkości uzyskuje wydajność 216 m³/h. Jest to przepływ powietrza, tak więc biorąc pod uwagę fakt, iż CADR będzie stanowić maksymalnie 90% tej wartości, maksymalna powierzchnia pracy tego modelu to 24 m². Wspomniany przepływ dotyczy urządzenia działającego wyłącznie w trybie oczyszczania. Po uruchomieniu funkcji nawilżania spada on do 180 m³/h. Maksymalna głośność pracy wynosi 47 dB, a więc jest normalna jak dla takiego przepływu powietrza. W najniższej prędkości zostaje zredukowana do 23 dB, a wydajność do 60 m³/h

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-D

Praca w trybie automatycznym i kolorystyczny wskaźnik czystości powietrza

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW oferuje trzy stopnie intensywności filtracji. Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo pracy do stanu powietrza, gdyż zostało wyposażone w czujniki:

 • kurzu,
 • temperatury,
 • wilgotności.

W tym modelu brakuje czujnika pyłu PM2,5, który z uwagi na rozmiary swoich cząsteczek i skład traktowany jest jako najgroźniejszy składnik smogu.

Sharpie KC-D40EUW znalazły się wskaźniki, które poinformują Cię o aktualnej jakości powietrza. Na panelu prezentowane są informacje o:

 • stopniu zanieczyszczenia powietrza – ta informacja wyświetlana jest w formie kolorystycznego paska, gdzie kolor zielony - czyste powietrze, zielone obie końce a pomarańczowy środek - powietrze zanieczyszczone, pomarańczowe oba końce a czerwony środek - powietrze zanieczyszczone, czerwony cały pasek - bardzo powietrze zanieczyszczone.
 • poziomie nawilżenia – prezentowany w % w prawej stronie panelu,
 • temperaturze.

wyświetlacz oczyszczacza powietrza 2w1 Sharp Kc-d40euw

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

 

Liczne funkcje dodatkowe

Poza stanem powietrza Sharp KC-D40EUW sygnalizuje zużycie filtrów wymiennych oraz opróżnienie zbiornika nawilżacza. Zaletą urządzenia są również funkcje dodatkowe, takie jak:

 • tryb Advanced Auto – zostaje uruchomiony, kiedy wilgotność powietrza przekroczy 70% i ma na celu ochronę przed konsekwencjami przewilżenia, oczyszczacz automatycznie rozpoczyna pracę na wyższej prędkości niż normalnie i uwalniana jest większa ilość stężonych jonów Plasmacluster (jony rozbijają cząsteczki wody)
 • pollen – zapewnia szybkie usuwanie napływających do pomieszczenia pyłków roślinnych (poziom czujnika kurzu ustawiona jest automatycznie na najwyższy tryb, aby szybko wykryć i zatrzymać pyłki i kurz),
 • Ion Shower przygotowuje pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów i intensywne oczyszczanie powietrza,
 • Auto Louver – funkcja automatycznego zamykania rolety wywiewowej, gdy urządzenie nie pracuje, co zapobiega brudzeniu jego wnętrza,
 • timer (programator czasowy), który umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia oraz wyłączenia filtracji (włączenie może nastąpić po 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzinach, a automatyczne wyłączenie po 1,2,4 lub 8 godzinach,
 • Auto Restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu,
 • blokada rodzicielska uniemożliwia dzieciom dokonanie zmiany ustawień oczyszczacza lub wyłączenie go.

Dla większej wygody użytkowników zastosowano kółka jezdne pozwalające na przemieszczanie oczyszczacza w prawo-lewo.

 

Trzy wersje kolorystyczne

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW od początku dostępny był w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-D40EUW) i czarnej (Sharp KC-D40EUB). Po pewnym czasie producent poszerzył ofertę o oczyszczacz w kolorze grafitowym (model Sharp KC-D40EUH).

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-D40EUH, źródło: materiały producenta

Urządzenia mają wymiary 39,9 x 23 x 61,5 cm i ważą 7,9 kg. Wyświetlacz umieszczony został na górze, podobnie jak wylot powietrza, który ma kierunek stały. Całość prezentuje się prosto, ale elegancko.

 

Ceny i eksploatacja filtrów w Sharp KC-D40EUW

Dla kogo?

Sharp KC-D40EUW to dobra propozycja dla Ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia oczyszczającego i nawilżającego powietrze do pomieszczenia nie większego niż 24 m². Z uwagi na zdolność cichej pracy bardzo dobrze sprawdzi się w sypialniach i pokojach dziecięcych

Szczegóły techniczne Sharp KC-D40EUW

Dane techniczne
Wartości
Cena
1599 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
216 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
26 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
22 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
23, 37, 47 dB
Pobór mocy
5, 12, 25 W
Wymiary
39,9 x 23 x 61,5 cm
Waga
7,9 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

 1. Dzień dobry
  Używam od jakiegoś czasu tego oczyszczacza, ale zastanawiam się, czy robię to poprawnie. Czy mogę stosować tutaj wodę prosto z kranu czy powinnam kupić destylowaną lub najpierw przefiltrować? Do tej pory używałam zwykłej prosto z kranu i nie było żadnych problemów.

  1. Dzień dobry,
   nie ma żadnych przeciwwskazań, do stosowania tutaj wody kranowej, ponieważ urządzenie wykorzystuje ewaporację. Stosowanie wody destylowanej jest zalecane w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych, które rozbijają na mikroskopijne cząsteczki wszystko to, co znajduje się w wodzie i powodują, że w powietrzu unoszą się drobinki minerałów i nie tylko. Stosowanie wody przefiltrowanej w dzbanku typu Dafi czy Brita też nie jest błędem, zwłaszcza wtedy, gdy w kranie mamy twardą wodę.

  1. Przy tej powierzchni lepszym rozwiązaniem będzie Sharp KC-D50EUW. D40 też powinien dać radę, ale utrzymanie dobrej jakości powietrza, wymagać będzie częstszego używania wyższych trybów.

 2. Witam, mam pytanie czy ten Sharp po ręcznym ustawieniu na wyższą prędkość oczyści pomieszczenie max 20m2 równie dobrze jak sprzęt np. Klarta w trybie auto. Chodzi mi głownie o brak dobrego czujnika PM2,5 w związku z czym Sharp nie jest dość miarodajny, a jednocześnie zależy mi na dobrej jonizacji oraz nawilżaniu powietrza, w czym Sharp jest chyba jednym z lepszych urządzeń. Żona niestety nie chce mieć dwóch oddzielnych urządzeń. Może jakieś inne propozycje poza Sharpem, które będą równie ciekawe? Proszę o pomoc.

 3. Troszkę poczytałem na temat oczyszczaczy i mam pytanie… czy włączając ten oczyszczacz na wyższe obroty moge mieć pewność, że oczyści pokój max 20m2 równie dobrze jak np. Klarta w trybie auto? Choci mi głownie o brak dobrego czujnika PM2,5 w sharpie, a mimo wszystko chciałbym się zdecydować na niego ze względu na dobry sysem jonizacji i nawilżania. Niestety żona nie chce dwóch osobnych urządzeń. Proszę ewentualnie o podpowiedź czy może jakiś inny sprzęt byłby również godny rozpatrzenia?

  1. W pomieszczeniu o powierzchni 20 m2 na wysokich obrotach Sharp KC-D40 da radę utrzymać powietrze w czystości. Jednak będzie to okupione hałasem. 47 dB, bo tyle generuje urządzenie na wysokich obrotach, to już sporo. Nie będzie też wiadomo, czy powietrze zostało już oczyszczone, czy nadal trzeba używać wysokich prędkości. Po przejściu na niższą prędkość nie będzie natomiast wiadomo, czy jakość powietrza znów się nie pogorszyła. Przydatny byłby zewnętrzny czujnik PM2,5, aby mieć nad tym jakąś kontrolę. Niestety wybór oczyszczaczy z nawilżaczem i jonizacją jest mocno ograniczony. Urządzenia 2w1 Philipsa nie mają jonizacji, a np. Webber AP9700 WIFI ma słabą wydajność nawilżania. Konieczne może być zatem pójście na kompromis i wybór urządzenia/urządzeń, które spełnia najważniejsze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz