Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
10
Miejsce w rankingu

Vestfrost VP-A1M30WH

Ocena eksperta
72.1 / 100
Powierzchnia oczyszczania
42 m2
Cena
999
Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH
Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

Vestfrost VP-A1M30WH to najmniejszy oczyszczacz powietrza tej marki, który wraz z dwoma innymi pojawił się na polskim rynku w pierwszym kwartale 2021 r. Najmniejszy nie oznacza jednak niskiej wydajności. Co więcej, urządzenie wykorzystuje skuteczne technologie i wyróżnia się dość wysoką opłacalnością.

Świetne filtry, jonizacja plazmowa (i mało przydatna lampa UV)

W oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1M30WH znalazł się zestaw filtrów złożony z trzech elementów:

  • filtra wstępnego, który wyłapuje większe zanieczyszczenia, np. sierść i kurz,
  • filtra HEPA H13, zatrzymującego pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
  • filtra węglowego, który pochłania niebezpieczne gazy, do których należą formaldehyd i inne LZO, ponadto eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Pracę tych filtrów wspierają:

  • jonizator plazmowy – wytwarza jony dodatnie i ujemne, które pomagają usuwać m.in. zarodniki pleśni oraz wirusy i bakterie,
  • lampę UV-C – w teorii unieszkodliwia bakterie i wirusy, a jednocześnie przeciwdziała gromadzeniu się zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

Według nas filtry oraz jonizator w pełni wystarczają. Obecność lampy UV tak naprawdę nie czyni różnicy, ponieważ czas kontaktu powietrza z emitowanym promieniowaniem jest zbyt krótki, żeby bakterie i wirusy uległy zniszczeniu. Ponadto filtr HEPA wraz z jonizatorem i tak je eliminują. 

Podsumowując, oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH zapewnia wysoką skuteczność w walce ze smogiem, alergenami, LZO, dymem tytoniowym oraz bakteriami i wirusami.

Dobra wydajność połączona z cichą pracą

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WHPodczas pracy w najwyższej prędkości CADR oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH uzyskuje CADR 340 m³/h. Jest to wartość wystarczająca dla pomieszczeń o powierzchni do 42 m².

Na poszczególnych prędkościach głośność oczyszczania wynosi 17, 39 i 48 dB. Bardzo cichy tryb sleep sprawia, że urządzenie świetnie sprawdzi się w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Głośność maksymalna również nie jest wysoka na tle innych urządzeń o zbliżonej wydajności.

Tryb auto i kilka dodatkowych funkcji

Vestfrost VP-A1M30WH to oczyszczacz powietrza pracujący w trzech prędkościach. Urządzenie zostało wyposażone w tryb automatyczny, zatem może samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do stanu powietrza. Wykorzystuje laserowy czujnik kurzu. O jakości powietrza informuje użytkownika na dwa sposoby:

  • poprzez numeryczny wskaźnik stężenia pyłu PM2,5,
  • za pośrednictwem kolorowego pierścienia (kolejnym stopniom czystości powietrza odpowiadają kolory niebieski, zielony, żółty i czerwony).

Dla tego modelu producent nie określił zależności między wyświetlanym kolorem a stężeniem PM2,5. W pozostałych oczyszczaczach powietrza Vestfrost sposób interpretacji wyników jest zbyt łagodny.

Panel sterowania w oczyszczaczu Vestfrost VP-A1M30WH, źródło: materiały producenta

 

W oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1M30WH obecne są także:

  • tryb sleep, w którym sprzęt pracuje w najniższej prędkości i wszystkie wskaźniki oprócz Night Mode są wyłączone,
  • wskaźnik zużycia filtra,
  • blokada rodzicielska, która ma uniemożliwić dzieciom samodzielne wyłączenie, włączenie lub zmianę ustawień oczyszczacza.

Wygodne sterowanie z aplikacją

Oczyszczaczem powietrza Vestfrost VP-A1M30WH można sterować na dwa sposoby: poprzez panel dotykowy oraz za pośrednictwem aplikacji Tuya.  Aplikacja ta jest dostępna na urządzenia z Androidem (wersją 4.4 lub nowszą) oraz iOS (wersją 10.0 albo nowszą).

Niskie koszty eksploatacji

Filtry obecne w oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1M30WH należy wymieniać przynajmniej raz na 1,5 roku. Ceny nowego zestawu rozpoczynają się od 199 zł. Oznacza to, że roczny wydatek wyniesie minimum 132 zł.

To bardzo atrakcyjna kwota. Co więcej, idzie w parze z niskim zużyciem energii. Nie przekracza ono bowiem 38 W.

Biała obudowa i opływowe kształty

Vestfrost VP-A1M30WH to oczyszczacz powietrza w białej obudowie o opływowych kształtach. Urządzenie nie jest zbyt duże. Wlot powietrza znajduje się z tyłu, natomiast wylot na górze. Na górze umieszczony został także dotykowy panel sterowania.
Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

Dla kogo?

Vestfrost VP-A1M30WH to oczyszczacz powietrza, na który warto zwrócić uwagę. Urządzenie pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 42 m². Dobrze spełnia swoją funkcję i zapewnia wygodne użytkowanie, a jednocześnie wyróżnia się atrakcyjną ceną i niskimi kosztami użytkowania.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
340 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
42 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
42 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA H13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Wstępny, HEPA H13, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizacja plazmowa, Lampa UV-C LED
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
17, 39, 48 dB
Pobór mocy
≤ 38 W
Wymiary
35,2 x 49,4 x 22 cm
Waga
5,8 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz