Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortowanie
1

Daikin MCK55W

Nawilżanie
Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W
Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W
Nawilżanie
3.2
37 m2
2100
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
4.74 (Liczba opinii: 29)
Wycofany ze sprzedaży
56 m2
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Daikin to firma wywodząca się z Japonii, która oferuje szeroki wybór produktów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, chłodniczych i grzewczych. W asortymencie znalazły się również oczyszczacze powietrza, wykorzystujące wyładowania elektryczne Streamer.

Historia firmy

Historia firmy Daikin sięga lat 20. ubiegłego stulecia, a jej założycielem był Akira Yamada. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji systemów chłodniczych i chłodziarek, a w 1933 r. opracowała fluorowe czynniki chłodnicze. Kolejnym ważnym osiągnięciem marki było wynalezienie w 1936 r. pierwszego w Japonii klimatyzatora do pociągów „Mifujirator”. Dwa lata później Daikin wprowadziła na rynek swoją pierwszą chłodziarkę.

W latach pięćdziesiątych firma została pierwszym w kraju masowym producentem niezależnych klimatyzatorów kompaktowych, opracowała sprężarkę rotacyjną oraz pierwszy klimatyzator z pompą ciepła, który zyskał popularność zarówno w Japonii, jak i w innych państwach. W kolejnej dekadzie Daikin wyprodukowała agregat chłodniczy ze sprężarką odśrodkową i opracowała system Multi-Split, a także utworzyła swoje pierwsze europejskie centrum sprzedaży. W następnych latach przedsiębiorstwo kontynuowało pracę nad innowacyjnymi technologiami. Jego osiągnięcia to m.in. wprowadzenie na rynek europejski oryginalnego systemu klimatyzacji VRV, umożliwiającego współpracę czterech jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną (1987 r.), opracowanie jednostek klimatyzacyjnych z czynnikami chłodniczymi nieprowadzącymi do niszczenia warstwy ozonowej i wprowadzenie do sprzedaży sprężarki typu swing (1997 r.), wyprodukowanie pierwszego na świecie klimatyzatora typu split, oferującego funkcję klimatyzacji, wentylacji i osuszania powietrza (2006 r.). Jednocześnie Daikin otworzyła nowe jednostki na terenie Europy oraz dokonała przejęcia kilku producentów urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych. W 2015 r. zyski przedsiębiorstwa ze sprzedaży wyniosły 2 126,3 miliona euro netto. Główna siedziba Daikin znajduje się obecnie w Belgii.

Oczyszczacze powietrza firmy Daikin

Przez długi czas firma Daikin miała w swojej ofercie dwa oczyszczacze powietrza: Daikin Ururu MCK75J oraz Daikin MC70L. Oba urządzenia wykorzystują technologię Daikin Streamer, polegającą na wspólnej pracy kilku elementów o różnych funkcjach. Oczyszczacze wyposażone są w filtry wstępne, jonizatory plazmowe, elektrostatyczne filtry pochłaniające kurz i pyłki, filtry tytanowo-apatytowe i filtry z katalizatorem. W przeciwieństwie do tradycyjnych oczyszczaczy z jonizatorem urządzenia Daikin nie jonizują powietrza w pomieszczeniu. Zanieczyszczenia zostają naładowane wewnątrz oczyszczacza, w celu wymuszenia ich rozkładu na powierzchni filtrów.

Jedynym elementem systemu filtrującego, który ulega zużyciu, a więc musi być wymieniany, jest filtr fotokatalityczny, ze względu na swoją formę nazywany także harmonijkowym. Producent informuje, że jeden filtr wystarcza na rok użytkowania oczyszczacza, jednak w praktyce jego wytrzymałość jest znacznie niższa, zwłaszcza w przypadku pracy w miejscu o znacznym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Świadczy o tym fakt, że filtr ciemnieje, efektywność filtracji spada, a sam oczyszczacz pracuje głośniej.

Według informacji udostępnionych przez firmę Daikin technologia Streamer zatrzymuje ponad 98% pyłów PM2,5 i PM2,5, a także 99% unoszących się w powietrzu patogenów.

Wydajność modelu Ururu MCK75J wynosi 450 m³/h, natomiast oczyszczacza Daikin MC70L 420 m³/h. Oba modele zostały wyposażone tryb automatyczny zsynchronizowany z wbudowanymi czujnikami kurzu i brzydkiego zapachu.

Główną różnicą między tymi urządzeniami jest fakt, że Daikin MC70L pełni funkcję wyłącznie oczyszczacza powietrza, podczas gdy Daikin Ururu MCK75J oferuje także funkcję nawilżania. Jego wydajność nawilżania sięga 600 ml/h, a zbiornik na wodę ma pojemność 4 litrów. Oczywiście, w przypadku tego urządzenia dochodzi kolejny element wymienny, czyli filtr nawilżacza. Oczyszczacz powietrza Daikin Ururu MCK75J dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych.

W 2021 r. do oferty włączony został oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W. To kolejne urządzenie, które łączy funkcje oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Przepływ powietrza wynosi 330 m³/h, wydajność nawilżania 500 ml/h.  Sprawdzi się w pokojach o powierzchni do 37 m².

Pozostałe produkty marki Daikin

Klimatyzacja domowa

Daikin oferuje stacjonarne systemy klimatyzacji split oraz multi split, pozwalające na podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej nawet 9 jednostek zewnętrznych.

Pompy ciepła powietrze-powietrze

Pompy te również mogą zostać skonfigurowane w systemie split lub multi-split, łączącym z jedną jednostką zewnętrzną do 9 jednostek zewnętrznych. Są zasilane w 80% energią pobieraną z powietrza, a w 20% energią elektryczną.

Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda

To pompy zasilane w 65% engergią odnawialną pobieraną z powietrza oraz w 35% energią elektryczną, uzyskujące klasę energetyczną A+. Daikin oferuje bezciśnieniowe oraz ciśnieniowe magazyny cieplne ECH2O.

Niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma

Pompy niskotemperaturowe są zasilne energią odnawialną w 75% pobieraną z powietrza i 25% energią elektryczną, uzyskują klasę energetyczną A++.

Hybrydowa pompa ciepła

Pompa hybrydowa Daikin łączy technologię pomp ciepła powietrze-woda z gazowym kotłem kondensacyjnym, pozwalając na zaoszczędzenie 35% energii.

Pompy ciepła układu ciepłej wody użytkowej

Wykorzystują energię odnawialną w celu podgrzewania wody użytkowej.

Oleje kotły kondensacyjne

Pozwalają na ogrzewanie domu i wody poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii kondensacyjnej.

Gruntowe pompy ciepła

Pobierają ciepło z gruntu, które wykorzystywane jest do chłodzenia i ogrzewania powietrza oraz podgrzewania wody.

Sky Air

To kompleksowy system dla małych i średnich budynków, realizujący zadania ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Wentylacja

Oferta skierowana do właścicieli obiektów mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych, obejmująca zarówno małe systemy z odzyskiem ciepła, jak i centralne układy, pozwalające kontrolować różne parametry powietrza.

Gazowe kotły kondensacyjne

Są wyposażone w inteligentny sterownik, zapewniający automatyczne dostosowanie wytwarzanie ciepła.

VRV

To kompleksowe systemy sterowania klimatem, przeznaczone dla budynków różnej wielkości, pozwalające na redukcję zużycia energii.

Chłodnictwo

Jednostki chłodnicze oferowane przez Daikin przeznaczone są do zastosowań komercyjnych i zapewniają wysoką efektywność energetyczną.

Systemy sterowania

Pozwalają zarówno na centralne sterowanie klimatem we własnym domu, jak i na zarządzanie wieloma obiektami.

Kurtyny powietrzne Biddle

Kurtyny te służą redukcji strat ciepła poprzez drzwi wejściowe, a tym samym zredukować koszty energii.

Agregaty chłodnicze i sprzęt do obróbki powietrza

Daikin oferuje agregaty chłodzone wodą i powietrzem oraz centrale klimatyzacyjne i klimakonwektory.

Oczyszczacz powietrza Daikin Ururu MCK75J w pokoju obok kanapy

Oczyszczacz powietrza Daikin Ururu MCK75J, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz