Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortowanie
W trakcie testów
38 m2
845
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Renomowana niemiecka firma Rowenta funkcjonuje na rynku od 1908 roku, obecnie jest jedną z najpopularniejszych niemieckich firm specjalizujących się w drobnych urządzeniach AGD oraz produktach do stylizacji włosów i pielęgnacji ciała.

Marka posiada jasną misję, ponieważ jest to zapewnienie ich użytkownikom dobrego samopoczucia oraz wykorzystywanie inteligentnych rozwiązań w urządzeniach. Dodatkowo Rowenta pracuje nad opracowaniem przyjaznych dla środowiska produktów, w efekcie czego nawiązała współpracę z WWF.

Niemiecka marka Rowenta kojarzy się z solidnym niemieckim wykonaniem oraz atrakcyjną ceną. Klienci sięgają po tą markę ze względu na prosty design urządzeń, dużą dostępność oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Linia oczyszczaczy powietrza Rowenta Intense Pure Air

Rowenta posiada 3 modele oczyszczaczy powietrza, każdy z nich jest z linii Intense Pure Air.

Oczyszczacze powietrza tej linii pracują bardzo cicho (oczyszczacz XL do powierzchni 40 m² na najniższym trybie generuje 28 dB hałasu), ponadto posiadają 4 poziomy filtrowania powietrza. Oznacza to wykorzystywanie 4 filtrów przez, które przechodzi powietrze i zostaje oczyszczone.

 

Wykorzystywane filtry:

 

Filtr wstępny - eliminuje większe zanieczyszczenia jak np. włosy, kurz czy sierść zwierząt;

 

Filtr Active Carbon - minimalizuje przykre zapachy, gaz i lotne związki organiczne;

 

Filtr HEPA - wychwytuje do 99,95% nawet najmniejszych pyłów jak np. PM2,5;

 

Filtr NanoCaptur usuwa formaldehyd.

 

Urządzenia wykorzystują czujniki powietrza (oprócz modelu PU4010) i na ich podstawie urządzenie automatycznie dopasowuje prędkość pracy do aktualnej jakości powietrza. Dodatkowo o stanie powietrza informuje kolorystyczny wskaźnik, który zmienia zabarwienie w zależności od stężenia zanieczyszczeń. Barwa zmienia się od niebieskiej przez fioletową do czerwonej, przy czym czerwona oznacza bardzo złą jakość powietrza.

Każdy model z tej linii posiada regulowaną kratkę, którą można ustawić pod kątem 90° – powietrze wypuszczane jest do góry jak w większości oczyszczaczy na rynku lub 45° – zapewnia optymalizację obiegu powietrza i równomiernie wypuszczane powietrze do pomieszczenia.

 

W skład tej linii wchodzi:

 

Oczyszczacz powietrza Rowenta Intense Pure Air PU4010

Urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń o powierzchni ok. 21 m², przepływ powietrza wynosi 170 m³/h. Wyposażony jest w filtr Active Carbon (filtr węglowy), filtr HEPA oraz filtr NanoCaptur, kóry ma za zadanie neutralizować formaldehyd.

W przeciwieństwie do następców tego modelu, ten nie posiada czujników mierzących jakość powietrza.

Wymiary: 30 x 28,5 x 54 cm

 

Oczyszczacz powietrza Rowenta Intense Pure Air PU4020

Urządzenie przeznaczone jest do mniejszej powierzchni niż jego poprzednik, ponieważ można go zalecić do pokoju nie większego niż 20 m², przepływ powietrza wynosi 160 m³/h.

Jednak jego dużą zaletą jest tryb automatyczny czyli ten oczyszczacz został wyposażony w czujniki jakości powietrza i na tej podstawie dopasowywana jest prędkość pracy.

Oczyszczacz pracuje w 4 prędkościach, posiada tryb nocny, który pozwala na spokojny sen bez zbędnego oświetlenia oraz zredukowanej pracy urządzenia. Model Rowenta PU4020 dostępny w kolorze białym i srebrnym.

Wymiary: 30 x 28,5 x 54 cm

 

Oczyszczacz powietrza Rowenta Intense Pure Air XL PU6020

Najbardziej wydajny model ze wszystkich oczyszczaczy firmy Rowenta, przeznaczony jest do 40 m² przy przepływie powietrza 325 m³/h. Wyposażony został w czujnik cząstek i gazu oraz 4 stopniową filtrację. Model dostępny w kolorze białym i szarym.

Wymiary: 38 x 31,5 x 75 cm.

 

Tania eksploatacja

W przypadku oczyszczaczy powietrza do kosztu zakupu samego urządzenia dochodzą koszty eksploatacji, w tym zakup filtrów wymiennych. Firma Rowenta oferuje filtry w atrakcyjnych cenach.

Do linii Intense Pure Air koszt filtrów wynosi:

 

Rowenta PU4010*

 

Filtr NanoCaptur (XD6080) - 177,99 zł. Filtr pasuje też do modelu PU4020. Filtr zmienia kolor, ciemny kolor oznacza konieczność wymiany.

 

Filtr węglowy (XD6060) - 99,89 zł, wymiana co 12 miesięcy

 

Filtr HEPA (XD6070FO) - 88,20 zł (cena z oficjalnego sklepu).

 

Rowenta PU4020*

 

Filtr węglowy (XD6060FO) - 66,20 zł, wymiana co 12 miesięcy

 

filtr NanoCaptur (XD6080FO) - 110,20 zł. Filtr pasuje też do modelu PU4020. Filtr zmienia kolor, ciemny kolor oznacza konieczność wymiany.

 

Filtr HEPA (XD6070FO) - 88,20 zł

 

Rowenta PU6020*

 

Filtr HEPA (XD6070FO), wymiana co 3 lata - 88,20 zł,

 

Filtr NanoCapture (XD6081) - 110,20 zł. Ciemnobrązowa barwa filtra oznacza konieczność jego wymiany.

 

Filr węglowy (XD6060FO) - 66,20 zł

 

*Zalecamy zakup z oficjalnej strony rowenta.pl, ceny filtrów wymiennych są tańsze niż w sklepach partnerskich.

Bezpieczeństwo i zaufanie

Rowenta na swoje urządzenia, w tym na oczyszczacze powietrza daje możliwości naprawy urządzenia przez 10 lat. Ponadto producent oferuje tanią i szybką dostawę części zamiennych ten okres, a dodatkowo jest 6500 punktów serwisowych na całym świecie.

Oczyszczacz powietrza Rowenta Pu6020 przód

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz