Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
W trakcie testów

Samsung AX32 / AX32BG3100GGEU

Powierzchnia oczyszczania
40 m2
Cena
669
Oczyszczacz powietrza Samsung AX32
Oczyszczacz powietrza Samsung AX32

Sasmung AX32 w skrócie

Samsung AX32 to najnowsza propozycja południowokoreańskiego producenta. Urządzenie nie jest drogie i oferuje dobrą wydajność. Jednak poza tym nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mamy tu co prawda aplikację, lecz nie oferuje ona zbyt dużych możliwości, a poza tym urządzenie nie pozwala monitorować dokładnego poziomu zanieczyszczeń.

Zalety i wady Sasmung AX32

Zalety

✅ Dobra wydajność

✅ Korzystny stosunek ceny do wydajności

✅ Tryb automatyczny

✅ Sterowanie wi-fi

WADY

❌ Brak numerycznego wskaźnika stężenia pyłów zawieszonych

❌ Brak informacji na temat algorytmu trybu automatycznego

❌ Skromne funkcje w aplikacji na tle konkurencji

Zestaw 3 filtrów

W oczyszczaczu powietrza Samsung AX32 znajdziemy standardowy zestaw filtrów. Powietrze oczyszczane jest przez:

  • filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, czyli głównie sierść oraz kurz,
  • filtr węglowy – pochłania szkodliwe gazy, m.in. formaldehyd, a także neutralizuje brzydkie zapachy,
  • filtr HEPA H13 (zintegrowany z filtrem węglowym) – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne (pyłki, zarodniki pleśni, sierść, roztocza) oraz wirusy i bakterie.

Urządzenie jest zatem odpowiednie na smog oraz poradzi sobie z innymi zanieczyszczeniami, np. alergenami i dymem papierosowym.

Oczyszczacz Sasmung AX32  z filtrami wymiennymi

Co ile wymieniać filtry?

Wymianie podlega tutaj zintegrowany filtr, w skład którego wchodzą filtr HEPA oraz węglowy. Żywotność szacowana jest na 1 rok, a cena nowego to około 200 zł.

Filtry znajdują się za przednią pokrywą, a wyjęcie i ponowne włożenie ich są proste.

Dobra wydajność oczyszczania Samsung AX32, przeciętna głośność

Podczas pracy w najwyższej prędkości CADR Samsunga AX32 wynosi 320 m3/h. To wynik odpowiedni dla pomieszczenia o wielkości maksymalnie 40 m². Oczywiście w mniejszym pomieszczeniu urządzenie zapewni lepszy komfort akustyczny, ponieważ w trybie auto będzie rzadziej korzystać z wyższych prędkości.

Głośność pracy wypada przeciętnie, chociaż według deklarowanych wartości powinno być lepiej. Według producenta w zależności od prędkości urządzenie generuje od 18 do 51 dB. Test przeprowadzony w odległości 1 metra, na wysokości 50 cm i przy hałasie tła 38 dB wykazał, że w najwyższej prędkości głośność to 58 dB.

Test głośności pracy Samsung AX32

Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia testu przy niższym hałasie tła nie podajemy wartości dla prędkości niższych. Jednak w najniższym trybie odczuwalna głośność jest porównywalna z urządzeniami, dla których deklarowana głośność wynosi 30 dB. 

Być może podawana przez producenta głośność minimalna 18 dB dotyczy trybu Sleep. Zazwyczaj oczyszczacze korzystają w nim z najniższej prędkości dostępnej do wyboru ręcznie, ale Samsung AX32 zwalnia jeszcze bardziej, ponieważ słyszalność tego trybu jest niższa niż pierwszej prędkości.

Tryb auto z niewiadomi zakresami

Oczyszczacz powietrza Samsung AX32BG3100GG pracuje w trzech prędkościach (Niskiej, Średniej, Wysokiej), trybie automatycznym i trybie snu (Sleep). W tym ostatnim działa z bardzo niską prędkością (niższą od jednej z trzech głównych),  z wyłączonym podświetleniem kolorystycznym. Sterowanie jest możliwe poprzez panel dotykowy oraz aplikację. 

Tryb automatyczny zapewnia dostosowanie prędkości pracy do poziomu pyłu zawieszonego. Niestety producent nie określił, przy jakich poziomach dochodzi do wzrostu prędkości pracy. Ponadto urządzenie nie daje dokładnych informacji o czystości powietrza, ponieważ ma wyłącznie wskaźnik kolorystyczny w postaci paska na panelu sterowania. Wykorzystuje on cztery kolory: niebieski, zielony, żółty i czerwony. Nie ma wskaźnika numerycznego.

Panel sterowania oczyszczacza Samsung AX32

Z poziomu panelu można także skorzystać z funkcji blokady rodzicielskiej, która polega na zablokowaniu przycisków w celu uniemożliwienia najmłodszym wyłączenia oczyszczacza lub zmodyfikowania jego ustawień.

Aplikacja uboga w funkcje

Aplikacja umożliwia włączenie i wyłączenie oczyszczacza Samsung AX32 na odległość, zmianę prędkości pracy, sprawdzenie jakości powietrza i zużycia prądu oraz stworzenia harmonogramu pracy. Niestety ta ostatnia opcja nie jest równoznaczna z automatyzacją, czyli zmianą działania trybu automatycznego. Możemy jedynie określić, kiedy oczyszczacz ma się włączać i wyłączać. Nie da się nawet zaplanować, kiedy wykorzystywana będzie jaka prędkość lub tryb.

Screeny z aplikacji do sterowania oczyszczaczem Samsung AX32

Aplikacja nie rozszerza możliwości monitorowania jakości powietrza. Także i tutaj jego czystość prezentowana jest w czterech poziomach i nie ma wskaźnika numerycznego stężenia pyłu.

Mamy natomiast opcję sprawdzenia kosztów zużycia energii. To rzadka funkcja, lecz w praktyce mało przydatna.

Koszty eksploatacji oczyszczacza Samsung AX32

Jeśli chodzi o koszty użytkowania, to Samsung AX32BG3100GGEU nie wyróżnia się na tle konkurencji ani pozytywnie, ani negatywnie. Zużycie energii deklarowane przez producenta wynosi maksymalnie 41 W. W naszym teście wynik był trochę niższy. Poniższe zdjęcia prezentują pomiary dla pierwszej, drugiej i trzeciej prędkości.

Test poboru prądu oczyszczacza Sasmung AX32

Za zintegrowany filtr zapłacimy obecnie 206 zł i według producenta wystarcza on na rok. Roczny wydatek wyniesie zatem około 206 zł.

Filtry wymienne do oczyszczacza Samsung AX32

Zintegrowany filtr do oczyszczacza Samsung AX32 na Ceneo.pl

Prosty styl

Samsung AX32BG3100GG to urządzenie o dość prostym designie. Ma postać prostopadłościanu o bardzo łagodnie zaokrąglonych bokach. Wyloty powietrza znajdziemy na górze, gdzie znajduje się też panel sterowania, a wloty na przodzie.

Oczyszczacz powietrza Sasmung AX32

Dla kogo?

Samsung AX32BG3100GGEU to propozycja skierowana do tych, którzy szukają oczyszczacza do małego albo średniego pokoju (maks. 40 m2). Przypadnie do gustu osobom, które chcą mieć możliwość sterowania wi-di, lecz prostą obsługę przekładają nad rozbudowaną aplikację.

Szczegóły techniczne Samsung AX32 / AX32BG3100GGEU

Dane techniczne
Wartości
Cena
669 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
320 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
40 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
40 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 206 zł/rok
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
7-58,5 dB
Pobór mocy
Do 38,5 W
Wymiary
49,9 x 23,6 x 34,9 cm
Waga
6,9 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz