Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
13
Miejsce w rankingu

SharpKC-G40EUB / KC-G40EUH

Ocena eksperta
12.8
Powierzchnia oczyszczania
30 m2
Cena
2099
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUB w mieszkaniu
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUB w mieszkaniu

Sharp KC-G40 to „najmniejszy” model serii nowoczesnych oczyszczaczy z funkcją nawilżania Sharp KC-G. Jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-G40EUW) oraz ciemno-szarej (Sharp KC-G40EUH). Jego wydajność wynosi 240 m³/h, a ceny (zgodnie ze stanem z dnia 15.01.2019 r.) rozpoczynają się od 2099 (oczyszczacz biały) i 2199 zł (oczyszczacz ciemno-szary). Urządzenie radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń, a dzięki licznymi funkcjom i czujnikom zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Oczyszczanie wspierane przez jonizator + ewaporacyjne nawilżanie

Oczyszczanie powietrza przez Sharp KC-G40 to proces, w którym biorą udział:

  • filtr wstępny, zatrzymujący duże zanieczyszczenia,
  • filtr HEPA klasy H13, usuwający cząsteczki stałe, w tym pyły zawieszone i alergeny,
  • filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe.

Porównując system filtrujący tego urządzenia oraz jego odpowiednika ze starszej linii Sharpa można odnieść wrażenie, iż nie wprowadzono tutaj żadnych zmian. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że filtr wstępny wykorzystywany przez serię KC-G jest zdolny do wychwytywania jeszcze mniejszych zanieczyszczeń niż ten obecny w poprzednich urządzeniach, natomiast filtr nawilżacza charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną. Nie bez znaczenia jest też żel krzemionkowy dodany do węgla aktywnego, dzięki któremu filtr węglowy doskonale radzi sobie także z zanieczyszczeniami gazowymi o charakterze nieorganicznym, w tym z tlenkami siarki i węgla.

Pracę filtrów wspiera jonizator Plasmacluster, który w zależności od swoich preferencji możesz wyłączyć.

Sharp KC-G40EUW/EUH oczyszcza, a zarazem nawilża powietrze, dlatego znajduje się w nim również filtr nawilżacza, który dba o czystość wody. Urządzenie wykorzystuje naturalną technologię ewaporacji. Wydajność nawilżania tego modelu sięga 400 ml/h, a umieszczony w nim zbiornik na wodę ma pojemność 2,5 l.

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW czarny

Kontrola nad stanem powietrza i innowacyjne funkcje dodatkowe

Sharp KC-G40EUW/EUH został wyposażony w rozbudowany system czujników powietrza, dlatego w trybie automatycznym bierze pod uwagę: poziom pyłu zawieszonego PM2,5, stężenie kurzu, temperaturę, wilgotność oraz intensywność światła. Ustawienia dostosowywane są zatem do jakości powietrza i do pory dnia.

Urządzenie informuje o stanie powietrza, a także o potrzebie wyczyszczenia bądź wymiany filtrów oraz o opróżnieniu zbiornika na wodę.

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW/EUH  wyróżnia się również dostępnością licznych funkcji dodatkowych. Jako jego użytkownik masz do dyspozycji:

  • timer – programator czasowy, pozwalający na zaprogramowanie momentu włączenia i wyłączenia filtracji,
  • program Ion Shower – służący odpowiedniemu przygotowaniu pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów,
  • Funkcję Pollen – szybkie wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych,
  • program Spot Mode z nawiewem kierunkowym – umożliwiający odświeżenie tkanin, (np. odzieży sportowej) intensywnym strumieniem jonów,
  • Auto Louver – automatyczne zamykanie i otwieranie rolety wywiewowej,
  • Auto Restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień po przerwie w zasilaniu.

Rewelacyjnie niski pobór energii elektrycznej

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW/EUH wyróżnia się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, co korzystnie wpływa na koszty jego eksploatacji. W zależności od trybu pracy sprzęt zużywa 6,5, 14 albo 24 W.

Podobnie jak w przypadku starszych serii Sharpa, wytrzymałość filtrów szacowana jest na okres 10 lat, ale w polskich warunkach ich wymiana najprawdopodobniej konieczna będzie wcześniej. Zakładając żywotność krótszą o połowę, przewidywana roczna wartość filtrów to 180 zł.

Dla kogo?

Model KC-G40EUW/EUH charakteryzuje się najniższą wydajnością spośród urządzeń serii Sharp KC-G, ale nie oznacza to, że jest przeznaczony tylko do bardzo małych pomieszczeń. Przepływ powietrza na poziomie 240 m³/h to wartość odpowiednia dla pokoju o powierzchni do 30 m². Sprzęt polecamy przede wszystkim osobom poszukującym urządzenia wielofunkcyjnego i zapewniającego pełną kontrolę nad jakością powietrza.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
2099 zł
Przepływ powietrza
240 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
28 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierzoczyszczacz.pl
30 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
19, 41, 46 dB
Pobór mocy
6,5, 14, 24 W
Wymiary
26,2x34,5x63,1 cm
Waga
9,2 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz