Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
30
Miejsce w rankingu

Sharp KC-G40EUW / KC-G40EUH

Sharp KC-G40 to „najmniejszy” model serii nowoczesnych oczyszczaczy z funkcją nawilżania Sharp KC-G. Jako jedyny z tej linii dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-G40EUW) oraz ciemno-szarej (Sharp KC-G40EUH). Jego wydajność wynosi 240 m³/h, a ceny (zgodnie ze stanem z dnia 15.01.2019 r.) rozpoczynają się od 2099 (oczyszczacz biały) i 2199 zł (oczyszczacz ciemno-szary). Urządzenie radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń, a dzięki licznymi funkcjom i czujnikom zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Ocena eksperta
2.9/ 5
Ocena na Ceneo
4.68 (Liczba opinii: 98)
Dostępne promocje
Kup oczyszczacz u autoryzowanego dystrubutora wraz z dodatkowymi 2 latami gwarancji, a potem wypełnij formularz na stronie producenta.
Powierzchnia oczyszczania
25 m2
Cena
1999
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUB w mieszkaniu
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUB w mieszkaniu

Oczyszczanie wspierane przez jonizator

Oczyszczanie powietrza przez Sharp KC-G40 to proces, w którym biorą udział:

 • filtr wstępny, zatrzymujący duże zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA klasy H13, usuwający cząsteczki stałe, w tym pyły zawieszone i alergeny,
 • filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe.

Pracę filtrów wspiera jonizator Plasmacluster, który w zależności od swoich preferencji możesz wyłączyć. Jonizacja odświeża powietrze i ułatwia usuwanie wirusów, bakterii oraz pleśni.

Porównując system filtrujący tego urządzenia oraz jego odpowiednika ze starszej linii Sharpa można odnieść wrażenie, iż nie wprowadzono tutaj żadnych zmian poza wspomnianym już żelem krzemionkowym dodanym do filtra węglowego. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że filtr wstępny wykorzystywany przez serię KC-G jest zdolny do wychwytywania jeszcze mniejszych zanieczyszczeń niż ten obecny w poprzednich urządzeniach, natomiast filtr nawilżacza charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną. Nie bez znaczenia jest też żel krzemionkowy dodany do węgla aktywnego, dzięki któremu filtr węglowy doskonale radzi sobie także z zanieczyszczeniami gazowymi o charakterze nieorganicznym, w tym z tlenkami siarki i węgla.

Kup taniej!

Skorzystaj z 5% zniżki na zakup u autoryzowanego sprzedawcy – w sklepie Homespot.pl. W koszyku wpisz kod rabatowy „SHARPTANIEJ”. Promocja trwa do wyczerpania towaru. Zobacz więcej.

Promocja oczyszczacza powietrza Sharp 5% baner

 
 
 
Nie wiesz, który oczyszczacz Sharp wybrać?

Przepływ powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW czarnyPodczas pracy na najwyższej prędkości Sharp KC-G40EUW uzyskuje wydajność 240 m³/h. Jest to jego przepływ powietrza, zatem CADR (objętość czystego powietrza dostarczonego w ciągu jednej godziny) będzie niższy o co najmniej 10%. Biorąc pod uwagę ten fakt, oczyszczacz możemy polecić do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 27 m².

Zakup modelu Sharp KC-G40EUW/EUH do większego pokoju to błąd, tym bardziej, że przepływ na poziomie 240 m³/h uzyskuje on tylko wtedy, gdy nie korzystamy z funkcji nawilżania. Po jej uruchomieniu spada on do 210 m³/h. W trakcie pracy z maksymalną wydajnością oczyszczacz emituje hałas na poziomie 46 dB, tak więc nie jest zbyt głośny. W najniższym trybie głośność zostaje zredukowana do 19 dB. To świetny wynik, lecz należy zaznaczyć, iż przepływ powietrza wynosi wówczas zaledwie 46 m³/h.

Jeśli mieszkasz w miejscu o wysokim stężeniu smogu i nie masz znakomicie szczelnego domu czy mieszkania, to utrzymanie bardzo dobrej jakości powietrza przy tej wydajności może bywać trudne.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza z higrostatem

Sharp KC-G40EUW/EUH oczyszcza,  jak również nawilża powietrze. Urządzenie wykorzystuje naturalną technologię ewaporacji, a jego wydajność  tego modelu sięga 400 ml/h. To wynik dostosowany do maksymalnej powierzchni pracy, wynikającej z przepływu powietrza. Sprzęt został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l i samodzielnie sygnalizuje konieczność jego uzupełnienia. O czystość wody dba specjalny filtr. Nie zabrakło tutaj higrostatu, dzięki któremu nawilżacz samodzielnie utrzymuje wyznaczoną wilgotność.

System czujników kontrolujący stan powietrza i porę dnia

Sharp KC-G40EUW/EUH został wyposażony w rozbudowany system czujników powietrza, dlatego w trybie automatycznym bierze pod uwagę: poziom pyłu zawieszonego PM2,5, stężenie kurzu, temperaturę, wilgotność oraz intensywność światła. Ustawienia dostosowywane są zatem do jakości powietrza i do pory dnia. Sensory zanieczyszczeń zsynchronizowane są z kolorystycznym wskaźnikiem czystości powietrza. Oddzielne ikonki informują o wykryciu w powietrzu pyłu PM2,5 i kurzu. Ponadto oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW/EUH wyświetla aktualną temperaturę i wilgotność.

Duża ilość dodatkowych funkcji

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW/EUH informuje nie tylko o stanie powietrza. Dodatkowe wskaźniki powiadamiają o konieczności wymiany lub wyczyszczenia filtra, opróżnieniu zbiorniku na wodę oraz aktualnym zużyciu prądu.

Ponadto jako użytkownik Sharpa KC-G40EUW/EUH masz do dyspozycji takie funkcje jak:

 • timer – programator czasowy, pozwalający na zaprogramowanie momentu włączenia i wyłączenia filtracji (uruchomienie może nastąpić po 2, 4, 6, 8, 10, 12 albo 14 godzinach, natomiast zakończenie pracy po 1, 2, 4 bądź 8 godzinach),
 • program Ion Shower – służący do odpowiedniego przygotowania pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów,
 • Funkcję Pollen – szybkie wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych,
 • program Spot Mode z nawiewem kierunkowym – umożliwiający odświeżenie tkanin, np. odzieży sportowej intensywnym strumieniem jonów (takie użycie oczyszczacza jest możliwe dzięki temu, że znalazł się w nim dodatkowy nawiew z regulowanym kątem nadmuchu),
 • Auto Louver – automatyczne zamykanie i otwieranie rolety wywiewowej, które zapobiega brudzeniu wnętrza niepracującego urządzenia,
 • Auto Restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień po przerwie w zasilaniu.

Panel sterowania w oczyszczaczu Sharp KC-D40

Ranking Oczyszczaczy Powietrza

Rewelacyjnie niski pobór energii elektrycznej

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW/EUH wyróżnia się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, co korzystnie wpływa na koszty jego eksploatacji. W zależności od trybu pracy sprzęt zużywa 6,5, 14 albo 24 W.

Podobnie jak w przypadku starszych serii Sharpa, wytrzymałość filtrów szacowana jest na okres 10 lat, ale w polskich warunkach ich wymiana bez wątpienia konieczna będzie znacznie wcześniej. Zakładając żywotność krótszą o połowę, przewidywana roczna wartość filtrów to 180-200 zł. Rozbieżność wynika z faktu, że filtry testowane były w Japonii, gdzie jakość powietrza jest znacznie lepsza niż w Polsce.

Dwa warianty kolorystyczne

Sharp KC-G, zdjęcie prezentujące z różnych stron

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW/EUH jako jedyny z linii KC-G od początku dostępny był w dwóch wersjach kolorystycznych: białej (Sharp KC-G40EUW) oraz grafitowej (Sharp KC-G40EUH). Urządzenie ma wymiary 26,2 x 34,5 x 63,1 i waży 9,2 kg. Na górze znajdują się nawiew z kierunkiem stałym oraz dotykowy panel sterowania, natomiast nieco niżej, w przedniej części urządzenia ulokowane zostały wyświetlacz i drugi nawiew, ze zmiennym kątem nadmuchu.

Zobacz jak oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40 prezentuje się na tle innych modeli tej marki.

Dla kogo?

Model Sharp KC-G40EUW/EUH nie należy do najtańszych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku, jednak biorąc pod uwagę wielofunkcyjność, jego cena nie jest bardzo wygórowana. Urządzenie to możemy polecić właśnie tym osobom, które poszukują sprzętu umożliwiającego nie tylko oczyszczanie powietrza, skutecznego w niezbyt dużym pomieszczeniu. Jeśli nie potrzebujesz licznych funkcji dodatkowych, to zwróć uwagę na modele ze starszych linii Sharpa, których zakup będzie bardziej opłacalny.

Szczegóły techniczne Sharp KC-G40EUW / KC-G40EUH

Dane techniczne
Wartości
Cena
1999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
240 (przepływ powietrza) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
28 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
25 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Koszty eksploatacji
Od 255 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
19, 41, 46 dB
Pobór mocy
6,5, 14, 24 W
Wymiary
26,2x34,5x63,1 cm
Waga
9,2 kg
Certyfikaty
PAH, SCCP

Sprawdź komentarze

 1. Witam. Czy takie urządzenie będzie dobre dla alergika czy lepiej wybrać coś bez nawilżania? Konkretnie chodzi o uczulenie na pyłki. Spotkałem się z teorią, że alergicy nie powinni używać nawilżaczy. Czy to prawda?

  1. Panie Marku, teoria ta jest błędna. Utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia przy alergii wziewnej jest bardzo ważne, ponieważ w suchym powietrzu unosi się więcej alergenów. Oczywiście, trzeba dbać o to, aby nie doszło do przewilżenia. Prawidłowy poziom nawilżenia to 40-60%, przy czym im bliżej 50%, tym lepiej. Warto jednak rozważyć, czy sprzęt 2w1 (oczyszczacz z nawilżaczem) będzie odpowiednim dla pana wyborem, czy może lepiej postawić na dwa oddzielne urządzenia. Jeśli chodzi o urządzenia 2w1, to marka Sharp będzie słusznym wyborem. W przypadku decyzji o kupnie dwóch oddzielnych urządzeń radzimy zapoznać się z artykułami o wyborze oczyszczacza dla alergika (https://wybierzoczyszczacz.pl/poradniki/oczyszczacz-powietrza-dla-alergikow/) oraz o wyborze nawilżacza powietrza (https://wybierzoczyszczacz.pl/poradniki/jaki-nawilzacz-powietrza/).

  1. W oczyszczaczach powietrza Sharp z funkcją nawilżania tryb auto dla nawilżania działa trochę inaczej. Urządzenie samo wybiera optymalną wilgotność, w zależności od temperatury. Nie da się ustawić wybranego poziomu nawilżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz