Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
W trakcie testów

Vestfrost VP-E2S40WH

Powierzchnia oczyszczania
37 m2
Cena
1999
Vestfrost VP-E2S40WH w pokoju
Vestfrost VP-E2S40WH w pokoju

Kilka słów o Vestfrost VP-E2S40WH

Vestfrost VP-E2S40WH to oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, który trafił do sprzedaży w 2023 r. wraz z wariantem bez nawilżacza – Vestfrost  VP-A1S40WH – oraz większymi odpowiednikami tych dwóch modeli, dostępnymi pod nazwami: Vestfrost VP-A1S60WH i VP-E2S60WH.

Wydajność nawilżania recenzowanego Vestfrost VP-E2S40WH wynoosi 300 m³/h, co czyni go odpowiednim do pokoju o wielkości maks. 37 m². Jednak w przypadku używania funkcji nawilżania, CADR ulega obniżeniu i czyni urządzenie odpowiednim do maks. 21 m².

ZALETY

✅ Skuteczny zestaw filtrów

✅ Sterowanie poprzez aplikację mobilną

✅ Jonizacja plazmowa

✅ Cicha praca

✅ Nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem

WADY

❌ Czujnik został sklasyfikowany przez producenta jako czujnik kurzu, więc wskazania PM2,5 mogą odbiegać od rzeczywistych

Technologie umożliwiające skuteczne oczyszczanie

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-E2S40WH jest wyposażony w filtr zintegrowany, w którego skład wchodzą takie same elementy, jak w starszych urządzeniach tej marki. Są to:

 • filtr wstępny – wychwytuje duże zanieczyszczenia, takie jak kurz czy sierść,
 • filtr HEPA H13 – zatrzymuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne (pyłki roślinne, roztocza, zarodniki pleśni, sierść) oraz bakterie i wirusy,
 • filtr węglowy – jego zadanie to pochłanianie zanieczyszczeń gazowych, w tym formaldehydu i benzenu, a także neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów.

Dodatkowo – również tak jak starsze oczyszczacze tej marki – Vestfrost VP-E2S40WH ma:

 • jonizator plazmowy – wytwarza jony ujemne i dodatnie, które pomagają w usuwaniu wielu zanieczyszczeń,
 • lampę UV – w teorii uszkadza DNA wirusów i bakterii, lecz w praktyce w oczyszczaczach nie daje rezultatów, z powodu zbyt krótkiego czasu kontaktu promieniowania z oczyszczanym powietrzem.

Zastosowane tutaj technologie pozwalają skutecznie usuwać różne zanieczyszczenia, w tym smog i alergeny.

Co ile wymieniać filtr

Producent nie określił żywotności filtrów.

filtr do oczyszczacza Vestfrost VP-FSS40BU

Sprawdź najniższą cenę

Dobra wydajność, niski poziom hałasu

CADR Vestfrost VP-E2S40WH wynosi 300 m³/h, tak więc jako oczyszczacz jest on odpowiedni dla pomieszczenia o powierzchni do 37 m².

Urządzenie pracuje cicho, szczególnie w niskich prędkościach, ponieważ w najniższym trybie (sleep) głośność to 17 dB. W najwyższej prędkości hałas wynosi 52 dB.

Nietypowe połączenie oczyszczacza z nawilżaczem

Vestfrost VP-E2S40WH to dość oryginalny sprzęt, ponieważ moduł nawilżacza jest tutaj oddzielony od modułu oczyszczacza i w razie chęci korzystania z funkcji nawilżania, należy je połączyć. 

oczyszczacz z nawilżaczem powietrza Vestfrost VP-E2S40WH

Pewnym mankamentem tego rozwiązania jest fakt, iż dochodzi tutaj do spadku CADR. Po założeniu modułu oczyszczacza spada on niemal o połowę, ponieważ do poziomu 160 m³/h. Oznacza to, że jako urządzenie 2w1 pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 20 m²

Wydajność nawilżania wynosi 240 ml/h, czyli jest bardzo dobra, jak dla pomieszczenia o wspomnianym metrażu. Drugą zaletę stanowi fakt, iż urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji.

Nie zabrakło tutaj higrostatu i trybu automatycznego. W trybie auto zastosowany został mechanizm znany z oczyszczaczy z funkcją nawilżania marki Sharp, w którym urządzenie samo wybiera docelową wilgotność, dopasowując ją do temperatury. Zależność wygląda tak:

 • temperatura do około 18 st. C. – 65%,
 • temperatura 18-24 st. C. – 60%,
 • temperatura od 24 st. C. – 55%.

Te trzy poziomy nawilżenia można też wybrać ręcznie. 

Zbiornik na wodę ma pojemność 2 litrów i urządzenie sygnalizuje jego opróżnienie.

Pięć prędkości oczyszczania i tryb automatyczny

W oczyszczaczu Vestfrost VP-E2S40WH dostępnych jest pięć prędkości pracy: sleep, niska, średnia, wysoka i najwyższa. W przypadku wybrania prędkości sleep podświetlenie wskaźników zostaje przygaszone. 

Ponadto urządzenie oferuje tryb automatyczny, w którym samo dopasowuje prędkość filtracji do poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

Czujnik kurzu i wskaźnik PM2,5

W oczyszczaczu znalazły się czujniki:

 • kurzu,
 • temperatury,
 • wilgotności powietrza.

O jakości powietrza Vestfrost VP-E2S40WH informuje za pośrednictwem:

 • numerycznego wskaźnika PM2,5,
 • wskaźnika temperatury, 
 • procentowego wskaźnika wilgotności,
 • kolorystycznego wskaźnika stanu powietrza.

Kolorystyczny wskaźnik to dwa paski, które znajdują się po bokach panelu sterowania.  Wykorzystuje trzy kolory, które oznaczają:

 • niebieski dobrą jakość powietrza,
 • pomarańczowy umiarkowaną,
 • czerwony złą.

Producent nie określił zależności między stężeniem PM2,5 a prezentowanym kolorem. Wiadomo natomiast, że pod uwagę brana jest zarówno czystość, jak i wilgotność powietrza.

Należy jednak zauważyć, że wskaźnik PM2,5 bazuje na danych z czujnika, który według producenta jest czujnikiem kurzu. Z tego powodu wskazania mogą być mniej dokładne niż pomiary typowych sensorów PM2,5.

oczyszczacz Vestfrost VP-A1S40WH

Inne funkcje Vestfrost VP-E2S40WH

Vestfrost VP-E2S40WH oferuje również takie funkcje, jak:

 • timer – z regulacją w odstępach godzinnych w zakresie od 1 do 12 godzin,
 • wskaźnik zużycia filtra – mierzy czas pracy filtra i po upływie określonej liczby godzin przypomina o potrzebie jego wymiany.

Sterowanie przez aplikację i automatyzacja

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Vestfrost VP-E2S40WH jest możliwe poprzez panel dotykowy oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Tuya Smart.  W aplikacji dostępna jest opcja automatyzacji, a więc zmiany ustawień trybu automatycznego. Możliwe jest wprowadzenie reguł, które sprawią, że oczyszczacz będzie zmieniał prędkość pracy np. przy określonym poziomie PM2,5 lub o wybranej godzinie.

Koszty eksploatacji Vestfrost VP-E2S40WH

Na razie nie możemy podać dokładnych kosztów eksploatacji oczyszczacza Vestfrost VP-E2S40WH, ze względu na brak danych o żywotności filtrów oczyszczacza i nawilżacza oraz o zużyciu energii w prędkościach innych niż maksymalna.

Maksymalna moc wynosi 50 W. Cena nowego filtra to 179 zł. Jeśli żywotność będzie taka sama, jak w starszych oczyszczaczach tej marki (1,5 roku), to koszty użytkowania można uznać za niskie.

Prosty styl

Oczyszczacz z nawilżaczem Vestfrost VP-E2S40WH jest złożony z dwóch elementów: samego oczyszczacza i modułu nawilżacza. Oba elementy mają formę walca. Biała obudowa sprawia, że urządzenie będzie pasować do różnych wnętrz.

W części oczyszczaczowej znajduje się uchwyt, który w razie potrzeby ułatwia przestawienie w inne miejsce. Panel sterowania oraz wylot powietrza ulokowane zostały na górze.

oczyszczacz z nawilżaczem powietrza Vestfrost VP-E2S40WH

Co znajduje się w zestawie z oczyszczaczem Vestfrost VP-E2S40WH

W pudełku znajdują się:

 • oczyszczacz powietrza,
 • zasilacz,
 • filtr zintegrowany oraz filtr nawilżacza,
 • instrukcja w języku polskim.

Dla kogo?

Vestfrost VP-E2S40WH sprawdzi się zarówno jako oczyszczacz na smog, jak i na alergię. Ze względu na znaczące obniżenie wartości CADR podczas używania modułu nawilżacza, osobom poszukującym oczyszczacza z nawilżaczem sugerujemy traktować ten sprzęt jako odpowiedni do 20 m². Jeśli z funkcji nawilżania planuje się korzystać sporadycznie, to można uznać oczyszczacz za właściwy do maks. 37 m².

Szczegóły techniczne Vestfrost VP-E2S40WH

Dane techniczne
Wartości
Cena
1999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
300 (CADR) m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
40 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
37 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy
Koszty eksploatacji
B.d.
Dodatkowe technologie
Jonizacja plazmowa, lampa UV-C LED
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
17-52 dB
Pobór mocy
≤ 65 W
Wymiary
23 x 23 x 58.8 cm
Waga
6,2 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Vestfrost - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz