Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortowanie
2.6
32 m2
1648
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne
Ocena na Ceneo:
5 (Liczba opinii: 3)

Marka Boneco należy do firmy Plaston specjalizującej się w produktach uzdatniających wodę, funkcjonującej na rynku od 50 lat. Boneco posiada w swojej ofercie oczyszczacze i nawilżacze powietrza i w tych produktach od lat się specjalizuje.

Firma Boneco i technologie w urządzeniach

W 1963 roku firma Boneco wypuściła na rynek swój pierwszy nawilżacz powietrza. To wydarzenie zapoczątkowało dalszy rozwój firmy, ponieważ zaczęto udoskonalać urządzenia poprawiające jakość powietrza.

Dzięki wielu lat pracy nad produktami, firma opracowała technologie, które skutecznie poprawiają jakość powietrza.

  • System oczyszczania Air Wascher - woda w urządzeniu zostaje wprawiona w ruch, dzięki temu na matach nawilżających zostaje kurz, pyłki, większe zanieczyszczenia. Oprócz tego maty mają za zadanie poprawić wilgotność w pomieszczeniu.
  • System ultradźwiękowy - dzięki ultradźwiękom, przy pomocy drgań, woda zostaje zmieniona w chłodną parę, która jest rozprowadzana przez wentylator. Dzięki temu procesowi powietrze jest rześkie, a cały proces skutecznie podnosi wilgotność powietrza w pokoju.
  • System ewaporacyjny - system opiera swoje działanie na zasadzie odparowania wody. Urządzenie zasysa powietrze z zewnątrz, które przechodzi przez maty ewaporacyjne, następnie zostaje wypuszczane do powietrza, skutecznie go nawilżając.
  • System nawilżania parowego - zasada działania jak w nawilżaczach parowych. Wodę podgrzewa się i doprowadza do wrzenia. Ta zaś zostaje zamieniona w parę wodną i jest wypuszczana na zewnątrz do pomieszczenia. Zobacz jaki nawilżacz powietrza wybrać.
  • System Air Purifier - technologia opiera się na kilku stopniach filtracji. Do filtrowania powietrza urządzenia z tą technologią wykorzystują filtry HEPA oraz filtr węglowy. Filtr HEPA eliminuje większe cząsteczki jak np. kurz czy mniejsze jak pyły zawieszone np. PM2,5. Filtr węglowy odpowiedzialny jest za usuwanie brzydkich zapachów oraz LZO (lotnych związków organicznych).
  • System HYBRID - ten system wykorzystywany w urządzeniach BONECO zapewnia oczyszczone i nawilżone powietrze. Elementami odpowiedzialnymi za ten system to zintegrowany filtr HYBRID czyli filtr HEPA i węglowy.

Szeroka oferta firmy Boneco

Firma Boneco specjalizuje się w technologiach oczyszczania i nawilżania powietrza. W rankingu oczyszczaczy powietrza jest jeden oczyszczacz tej firmy, poza nim w ofercie posiada:

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Boneco Humidrifier & Purifier H680

Urządzenie pozwalające na oczyszczenie przy jednoczesnym nawilżeniu powietrza. Można wybrać spośród 3 trybów: nawilżania powietrza, trybu oczyszczania powietrza lub nawilżania + oczyszczanie powietrza. Oczyszczacz wykorzystuje technologię filtracji opartą na zintegrowanym filtrze (HEPA i węglowy) oraz na filtrze wstępnym. W dalszej kolejności powietrze przechodzące przez filtry jest nawilżane dzięki macie ewaporacyjnej i wypuszczane do pomieszczenia. CADR oczyszczacza (190 m³ / h) pozwala na oczyszczenia pomieszczenia o wielkości ok. 23 m².

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Boneco Evaporator E2441A

Nawilżacz otrzymał nagrodę Red Dot Design Award za design. Według producenta wydajność nawilżacza pozwala zapewnić optymalną wilgotność w pomieszczeniu do 40 m².

Nawilżacze parowe

Firma Boneco posiada w ofercie również nawilżacze parowe, jednak aktualnie są one coraz rzadziej używane.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Urządzenia wykorzystujące ultradźwięki, które zmieniają wodę w parę wodną i uwalniają ją do pomieszczenia.

Oczyszczacze powietrza Boneco

Firma Boneco posiada 4 popularne modele oczyszczaczy powietrza Air Purifier : P340, P400, P500.

Oczyszczacz powietrza Boneco P340

Oczyszczacz zawiera również jonizację powietrza. Do filtracji używa filtr HEPA wyłapującego nawet najmniejsze pyły oraz filtr węglowy neutralizujący przykre zapachy i lotne związki organiczne. CADR urządzenia wynosi 210 m³/h, zużywa 50 W prądu i przy tym generuje 57 dB hałasu. Przy takiej wydajności oczyszczania urządzenie będzie odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni ok. 26 m².

Oczyszczacz powietrza Boneco P400

To wydajne urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 28 m². Zużycie prądu w tym modelu wynosi 27 W, zaś poziom głośności to od 30-50 dB (dla najniższego i najwyższego trybu). Powietrze jest oczyszczone przy pomocy zintegrowanego filtra HEPA połączonego z filtrem węglowym.

Wydajność w tym modelu dla poszczególnych trybów:

230 m³/h (filtr ALLERGY)

220 m³/h (filtr BABY)

240 m³/h (filtr SMOG)

Oczyszczacz powietrza Boneco P500

Oczyszczacz do filtracji powietrza wykorzystuje 3 rodzaje filtrów: filtr wstępny, węglowy i HEPA. W sklepie można dopasować filtr do własnych potrzeb i wybrać spośród filtrów ALLERGY, SMOG, BABY. Oczyszczacz otrzymał ATEST HIGIENICZNY Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIZP-PZH).

Zobacz także: Oczyszczacz powietrza dla alergików i astmatyków - ranking skutecznych oczyszczaczy.

Oczyszczacz wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz wraz z pilotem. Wydajność oczyszczania dla poszczególnych filtrów:

258 m³/h (filtr ALLERGY) - filtr ten dedykowany jest alergikom, ponieważ posiada dodatkową warstwę antyalergenową. Ten filtr jest dołączony standardowo do urządzenia.

226 m³/h (filtr BABY) - ten filtr wzbogacony jest o filtr enzymowy, stanowiący dodatkową ochronę przed bakteriami i wirusami.

295 m³/h (filtr SMOG) -  filtr przeznaczony dla mieszkańców zasmogowanych miast i palaczy.

Przygotowaliśmy recenzję tego modelu - Boneco P500

Oczyszczacz powietrza Boneco P700

Urządzenie, które sprawdzi się w większych pomieszczeniach, jego CADR wynosi 720 m³/h co pozwala oczyścić pokój o powierzchni aż 90 m². Zastosowane filtry to wstępny, zintegrowany HEPA z węglowym. Wyświetlacz LCD pokazuje informacje o prędkości wentylatora, ilości PM2,5, aktualnym trybie, konieczności wymiany filtrów. Urządzenie posiada czujnik laserowy, który wykrywa PM2,5 i na tej podstawie dopasowuje prędkość pracy do jakości powietrza.

Oczyszczacz powietrza Boneco Air Washer W200

Urządzenie filtruje i jednocześnie nawilża powietrze. Maty ewaporacyjne nawilżacza umieszczone są na obrotowym bębnie, który podczas kręcenia się szybciej oddają wilgoć do powietrza. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty eksploatacji, ponieważ nie ma konieczności wymiany filtra. Poszczególne części zmywarki można myć w zmywarce.

Oczyszczacz powietrza Boneco w salonie

Oczyszczacz powietrza Boneco P500, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz