Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
44
Miejsce w rankingu

Boneco P500

Boneco P500 to oczyszczacz Departamentu ATS firmy Plaston, czyli szwajcarskiej marki Boneco, specjalizującej się w produkcji urządzeń poprawiających jakość powietrza. Cena tego modelu dnia 12.06.2018 r.wynosi trochę ponad 2039 zł. W zamian otrzymujesz urządzenie sterowane pilotem, które możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb poprzez wybór odpowiedniego filtru, ale bez funkcji dodatkowych, jakich często oczekują konsumenci.

Ocena eksperta
2.6/ 5
Ocena na Ceneo
5 (Liczba opinii: 3)
Powierzchnia oczyszczania
32 m2
Cena
1648
Oczyszczacz powietrza Boneco P500
Oczyszczacz powietrza Boneco P500

Boneco P500 – w skrócie

👍🏻 Wydajność oczyszczacza 258 m³/h powoduje, że można go polecić do pokoju o powierzchni max. 32 m².

👍🏻 Idealny do sypialni, mniejszego salonu. 

👍🏻 Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5.

👍🏻 Energooszczędny (do 30 W).

👍🏻 Elegancki i prosty panel sterowania.

👍🏻 Kilka wariantów filtra do wyboru.

👎🏻 Brak aplikacji.

👎🏻 Dość wysokie koszty filtrów (od 354 zł rocznie).

 

Trzy rodzaje filtrów z węglem aktywnym i HEPA

Oczyszczacz powietrza Boneco P500 współpracuje z trzema wersjami zintegrowanego filtra. Każda z nich zawiera w sobie filtr wstępny, węglowy i HEPA oraz dodatkową warstwę, zwiększającą skuteczność w walce z niektórymi zanieczyszczeniami. Do wyboru masz:

  • Filtr Allergy – został zaprojektowany głównie z myślą o alergikach. Wyróżnia go dodatkowa warstwa antyalergenowa, która ma za zadanie usuwać zanieczyszczenia będące źródłem reakcji uczuleniowych, jakich według producenta nie jest w stanie wyeliminować technologia HEPA. To właśnie ten typ filtra dołączony jest do oczyszczacza w momencie jego zakupu.
  • Filtr Smog – polecany przede wszystkim mieszkańcom zasmogowanych regionów oraz palaczom. Dzięki połączeniu węgla aktywnego i technologii HEPA oraz odpowiedniej impregnacji filtr zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu pyłów zawieszonych, szkodliwych gazów i brzydkich zapachów.
  • Filtr Baby – dedykowany rodzinom z małymi dziećmi. Charakteryzuje się tym, że został wyposażony w filtr enzymowy, stanowiący dodatkową ochronę przed bakteriami i wirusami, które są szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych.

Inne oczyszczacze, do których dostępnych jest kilka rodzajów filtra to np. Xiaomi Air Purifier 3C i Electrolux Pure A9 PA91-604.

Programator czasowy, cichy tryb snu i dozownik zapachów

Oczyszczacz powietrza Boneco P500 został wyposażony w 4-stopniową regulację tempa filtracji. Jeżeli nie chcesz nieustannie kontrolować stanu powietrza, to możesz wybrać tryb automatyczny, natomiast wieczorem przejść na tryb sleep, w którym prędkość wentylatora zostaje zredukowana, w celu ograniczenia hałasu do 25 dB.

Kolejną zaletą Boneco P500  jest timer, który umożliwia ustawienie zarówno czasu włączenia, jak i wyłączenia sprzętu, a zatem można zaprogramować go w taki sposób, aby oczyszczanie rozpoczynało się przed powrotem domowników. 

O aktualnym poziomie zanieczyszczeń informuje 8-stopniowa skala czystości powietrza. Im jest ona gorsza, tym więcej segmentów świeci się na czerwono. To nie wszystko, ponieważ na spodzie urządzenia umieszczony został pojemnik na środki zapachowe, dzięki czemu Boneco P500 podczas pracy może rozprowadzać po pomieszczeniu Twoją ulubioną woń.

Włączenia i wyłączenia filtracji oraz wyboru preferowanych ustawień możesz dokonywać za pomocą pilota.

Przeciętna cena filtrów, niskie zużycie prądu

Ceny filtrów do oczyszczacza Boneco P500 wynoszą od 354 zł (Boneco Baby) do 369 zł (Boneco Allergy). Producent zaleca ich wymianę raz w roku. Dla porównania w przypadku innych urządzeń roczny wydatek związany z filtrami wynosi:

Jak widać, Boneco P500 wypada na ich tle słabo. Dobrze wygląda natomiast zużycie energii, które nie przekracza 30 W.

Dla kogo?

Według nas Boneco P500 sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 32 m², a więc trochę większych niż sugeruje producent. To dobra propozycja, jeżeli poszukujesz oczyszczacza skutecznego w walce ze smogiem lub alergenami, ale nie potrzebujesz dodatkowych funkcji, takich jak jonizacja czy nawilżanie. Urządzenie powinno przypaść do gustu osobom, które lubią spać i wypoczywać w ciszy, ponieważ w trybie sleep generuje tylko 25 dB, a na pierwszej standardowej prędkości 31 dB.

Szczegóły techniczne Boneco P500

Dane techniczne
Wartości
Cena
1648 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
258 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
28 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
32 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, węglowy, HEPA
Koszty eksploatacji
Od 210 zł/rok
Dodatkowe technologie
Zależnie od wybranego filtra
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Nie
Głośność pracy
25-60 dB
Pobór mocy
30 W
Wymiary
45 x 22.4 x 64.2 cm
Waga
8.2 kg
Certyfikaty
PZH

Sprawdź komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Boneco - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz