Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
60
Miejsce w rankingu

Dyson Pure Cool Me

Ocena eksperta
26.2 / 100
Powierzchnia oczyszczania
9 m2
Cena
1207
Oczyszczacz Dyson Pure Cool Me na stoliku nocnym
Oczyszczacz Dyson Pure Cool Me na stoliku nocnym

Dyson Pure Cool Me to tzw. oczyszczacz biurkowy z funkcją wentylacji. Chociaż urządzenie ma filtr HEPA i filtr węglowy, nie zapewni skutecznej ochrony przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Główny powód to bardzo niska wydajność.

HEPA i węgiel aktywny

W oczyszczaczu powietrza Dyson Pure Cool Me znalazł się filtr cylindryczny. W jego skład wchodzą:

  • filtr HEPA H13, który usuwa główny składnik smogu, czyli pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, a także alergeny, wirusy i bakterie,
  • filtr węglowy, odpowiedzialny za usuwanie szkodliwych gazów (np. formaldehydu i innych LZO) oraz za neutralizowanie brzydkich zapachów.

Urządzenie nie ma filtra wstępnego, dlatego konieczne jest regularne usuwanie kurzu z filtra HEPA. Zastosowane technologie pozwalają skutecznie oczyszczać powietrze ze smogu, alergenów, szkodliwych gazów, dymu papierosowego, wirusów i bakterii.

Bardzo mała wydajność połączona z głośną pracą

Oczyszczacz Dyson Pure Cool me w saloniePodobnie jak w przypadku innych oczyszczaczy powietrza Dyson nie znamy wartości CADR ani przepływu powietrza dla oczyszczania. Producent świadomie nie podaje tych parametrów, chociaż wszyscy wiodący producenci oczyszczaczy powietrza są zgodni co do tego, że są one bardzo istotne.

W niektórych marketach można znaleźć informację o tym, że wydajność to 72 m³/h. Biorąc pod uwagę parametry pozostałych oczyszczaczy Dyson, raczej nie jest to zaniżona wartość. Oznacza to, iż maksymalna powierzchnia pracy Dyson Pure Cool Me wynosi 9 m². 

W założeniu urządzenie to miało zapewniać dobrą jakość powietrza w pobliżu użytkownika. W praktyce zastosowanie go w większym pomieszczeniu nie da skutecznej ochrony. Powietrze nie jest w pełni statyczne, zwłaszcza w przypadku uruchomienia urządzenia z wentylatorem, jakim jest Dyson Pure Cool Me.

Dane dotyczące głośności pracy Dysona Pure Cool Me nie są zgodne. Jedna wersja to 43-59 dB, a druga 37-63 dB. Wszystkie te wartości są wysokie, jak na oczyszczacz biurkowy. 37 dB w odległości kilku metrów nie stanowi problemu, ale jeśli chodzi o urządzenie stojące tuż obok, sytuacja wygląda już gorzej.

Brak czujników jakości powietrza i trybu auto

Dyson Pure Cool Me pracuje w 10 prędkościach. Niestety nie ma żadnego czujnika zanieczyszczeń, a więc i trybu automatycznego. Oznacza to, iż trzeba samodzielnie sterować tempem filtracji i korzystać z zewnętrznego czujnika. 

Urządzenie ma natomiast czujnik światła. Służy on do kontroli stopnia rozjaśnienia ekranu LCD. Inne dodatki, jakie znalazły się w oczyszczaczu Dyson Pure Cool Me to:

  • timer – umożliwia zaplanowanie momentu zakończenia pracy (płynna regulacja w zakresie od od 15 minut do 9 godzin),
  • wyświetlacz LCD – prezentuje aktualne parametry pracy.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. W przeciwieństwie do innych oczyszczaczy Dyson ten model nie ma wi-fi.

Wentylator, a nie klimatyzator

Warto przypomnieć, że Dyson Pure Cool Me to wentylator. W przeciwieństwie do klimatyzatora nie obniża rzeczywistej temperatury powietrza. Zapewnia uczucie schłodzenia tylko w bliskiej odległości.

Jeśli  potrzebujesz skutecznej ochrony przed upałem, sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych

Drogi filtr

Oczyszczacz Dyson Pure Cool Me nie zużywa dużo prądu, ponieważ pobiera maksymalnie 40 W. Mimo to urządzenie jest drogie w użytkowaniu. Powodem jest cena filtra, która wynosi 369 zł. Według producenta filtr ten należy wymieniać raz w roku, zatem wydatki roczne wyniosą właśnie 369 zł. To wysoki wynik i to nie tylko jak na urządzenie o tak kiepskiej wydajności.

Filtr do oczyszczacza Dyson Pure Cool Me – 369 zł 

Wymiana filtra w oczyszczaczy Dyson Pure Cool Me

Małe wymiary, stylowy kształt i dwa kolory

Wygląd to jeden z nielicznych atutów oczyszczacza Dyson Pure Cool Me. Docenią go głównie wielbiciele nowoczesnego stylu. Wloty powietrza znajdują się u podstawy urządzenia, natomiast wyloty na górze. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: białym oraz czarnym.

 

Sprawdź najniższą cenę

Sprawdź najniższą cenę

Dla kogo?

Dyson Pure Cool Me tak naprawdę jest wentylatorem z funkcją oczyszczania powietrza, a nie na odwrót. Sprawdzi się zatem wtedy, gdy poszukujesz designerskiego wentylatora i jesteś gotów na większy wydatek.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
1207 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
72 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
b.d. m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
9 m2
Rodzaj filtrów
HEPA H13, węglowy
Koszty eksploatacji
HEPA H13, węglowy
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Nie
Głośność pracy
43-59 dB
Pobór mocy
≤ 40 W
Wymiary
25,4 x 24,7 x 40,1 cm
Waga
2,8 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz