Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
53
Miejsce w rankingu

Dyson Pure Humidify + Cool

Ocena eksperta
45.6 / 100
Powierzchnia oczyszczania
25 m2
Cena
3199
Dyson Pure Humidify + Cool w sypialni
Dyson Pure Humidify + Cool w sypialni

Dyson Pure Humidify + Cool według zapewnień producenta ma oczyszczać, chłodzić i nawilżać powietrze. Niestety ze względu na niską wydajność efektywne oczyszczanie i nawilżanie możliwe jest tylko w małych pomieszczeniach. Urządzenie nie obniża rzeczywistej temperatury powietrza.

Skuteczny dwuwarstwowy filtr

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Humidify + Cool wykorzystuje zintegrowany filtr 360 stopni. Jest on złożony z trzech warstw:

 • filtra wstępnego, który wyłapuje kurz, sierść i inne duże zanieczyszczenia,
 • filtra HEPA, który zatrzymuje główny składnik smogu, a więc pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, a także alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni oraz bakterie i wirusy,
 • filtra węglowego, który świetnie sprawdza się w walce ze szkodliwymi gazami, jak również eliminuje brzydkie zapachy.

Dodatkowo obecny jest tu filtr nawilżacza, ponieważ sprzęt łączy funkcja oczyszczacza i nawilżacza powietrza. 

Zastosowany tu zestaw pozwala dokładnie oczyszczać powietrze ze smogu, alergenów, LZO, bakterii, wirusów, dymu papierosowego i brzydkich zapachów.

Brak danych o wydajności, najprawdopodobniej niski CADR

oczyszczacz powietrza Dyson Pure Humidify + Cool w kolorze czarnyDyson nie podaje wartości CADR swoich oczyszczaczy, a deklarowana wydajność dotyczy wydajności cyrkulatora. W przypadku tego modelu na stronie producenta nie znajdziemy nawet ostatniego parametru.

Biorąc pod uwagę budowę i sposób działania tego oraz pozostałych oczyszczaczy Dysona, możemy jednak z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż CADR będzie wynosić około 200 m³/h. To wynik odpowiedni dla maksymalnie 25 m². Słaby, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, iż chodzi o urządzenia za ponad 3000 zł.

Nawilżacz ewaporacyjny, ale mało wydajny

Jako nawilżacz powietrza Dyson Pure Humidify + Cool sprawdza się średnio. Ważną zaletę tego urządzenia stanowi fakt, iż wykorzystuje ono technologię ewaporacji, czyli naturalną i bezpieczną metodę nawilżania. Za utrzymanie higieny odpowiedzialne są tutaj filtr z jonami srebra oraz niewielka lampa UV. 

Niestety, wydajność nawilżania jest niska, gdyż wynosi około 138 ml/h. 5-litrowy zbiornik po napełnieniu pozwala na nieprzerwaną pracę z taką wydajnością przez 36 godzin. (Mimo to doradzamy codzienną wymianę wody i przemycie pojemnika w celach higienicznych). 

Na uwagę zasługuje sposób wykorzystania lampy UV. Ma ona tutaj neutralizować bakterie obecne w wodzie. Takie jej użycie ma większy sens niż w przypadku wielu oczyszczaczy, gdzie światło UV ma oczyszczać filtrowane powietrze (szybki przepływ powietrza przez oczyszczacz sprawia, że obecnych nim bakterii jest niemożliwe).

Cyrkulacja, a nie chłodzenie

Najsłabiej Dyson Pure Humidify + Cool radzi sobie z chłodzeniem powietrza. W rzeczywistości wcale nie obniża jego temperatury, podobnie jak nie robi tego żaden wentylator. Działanie tego urządzenia polega na wprowadzaniu powietrza w ruch, dlatego jeśli siądziesz w pobliżu niego, poczujesz chłodny powiew. W dalszej odległości efekt będzie już nie odczuwalny, a rzeczywista temperatura powietrza nie zmieni się.

Jeśli szukasz skutecznego sprzętu do chłodzenia powietrza, sprawdź klimatyzatory przenośne

Tryb auto z kilkoma czujnikami i 10 ustawień predkości

W Dysonie Pure Humidify + Cool dostępnych jest 10 prędkości filtracji. Urządzenie może sterować nimi samodzielnie, czyli pracować w trybie automatycznym. Oczyszczacz został wyposażony nie w jeden, ale w kilka czujników.

 • pyłów zawieszonych (sensor na podczerwień),
 • zapachów,
 • temperatury,
 • wilgotności.

Wyświetlacz LCD w oczyszczaczy DysonDane o stanie powietrza dostępne są w aplikacji i na wyświetlaczu. Oczyszczacz Dyson Pure Humidify + Cool prezentuje:

 • poziom pyłów PM2,5 i PM10,
 • stężenie VOC (LZO),
 • poziom NO2,
 • temperaturę,
 • wilgotność powietrza.

W trybie nocnym urządzenie pracuje wyłącznie w najniższej prędkości oraz z przyciemnionym podświetleniem.

Dobry komfort obsługi dzięki aplikacji

Oczyszczacze powietrza Dyson gwarantują wysoki komfort obsługi. Model Dyson Pure Humidify + Cool oferuje:

 • trzy tryby rozprowadzania powietrza – ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o cyrkulację (mieszanie powietrza), ale nie wpływające na jakość oczyszczania powietrza,
 • funkcję swing – oscylacja w zakresie 90 ° z możliwością blokady, czyli ustawienia optymalnego kierunku nadmuchu,
 • wskaźnik zużycia filtra,
 • timer – pozwala zaprogramować czas zakończenia pracy (regulacja dostępna jest tu w zakresie od 15 minut do 9 godzin).

To nie wszystko, ponieważ oczyszczaczem Dyson Pure Humidify + Cool można sterować na trzy sposoby:

 • panelem,
 • pilotem
 • smartfonem albo tabletem poprzez aplikację Dyson Link.

Na uwagę zasługuje możliwość głosowego wydawania poleceń z pomocą Amazon Alexa. Aplikacja Dyson Link jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android (wersją 5 bądź nowszą) albo iOS (wersją 10 lub nowszą).

Kosztowne filtry, niskie zużycie energii

Koszty użytkowania także nie są mocną stroną oczyszczacza z nawilżaczem Dyson Pure Humidify + Cool. Za filtr złożony z filtra HEPA i węgla aktywnego, który według producenta wystarcza na 12miesięcy, trzeba zapłacić 299 zł. Producent nie udostępnia informacji o filtrze ewaporacyjnym, który po pewnym czasie bez wątpienia także będzie wymagać wymiany. Koszty wymiany samych filtrów do oczyszczania powietrza to 299 zł na rok. Na tle innych oczyszczaczy o podobnej wydajności to dużo.

Filtr do oczyszczacza powietrza Dyson Pure Cool TP04

Filtr do oczyszczacza Dyson Pure Humidify + Cool – 299 zł

Zużycie energii nie przekracza 40 W. Jest niskie, ale nie rekompensuje dużych wydatków związanych z wymianą filtra.

Nowoczesny design oczyszczaczy i dwie wersje kolorystyczne

Dyson Pure Humidify + Cool to charakterystyczne urządzenie. Stylowy, nowoczesny kształt i solidne wykonanie bez wątpienia przyciągają do niego uwagę. Dodatkowa zaleta to dostępność oczyszczacza w dwóch wersjach kolorystycznych.

Podobnie jak w innych oczyszczaczach Dyson powietrze pobierane jest tutaj u podstawy, a wyloty znajdują się w części górnej. Pośrodku na przodzie umiejscowiony został wyświetlacz LCD.

oczyszczacz powietrza Dyson Pure Humidify + Cool

Sprawdź najniższą cenę

oczyszczacz powietrza Dyson Pure Humidify + Cool w kolorze czarny

Sprawdź najniższą cenę

Dla kogo?

Dyson Pure Humidify + Cool to tak naprawdę cyrkulator z funkcją oczyszczania i nawilżania powietrza. To propozycja dla osób, którym zależy przede wszystkim na nowoczesnym designie i wygodnej obsłudze. Nie rekomendujemy go do dużych powierzchni ani w celach rzeczywistego chłodzenia powietrza.

Szczegóły techniczne Dyson Pure Humidify + Cool

Dane techniczne
Wartości
Cena
3199 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
200 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
b.d. m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
25 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA H13, węglowy
Koszty eksploatacji
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
46 dB
Pobór mocy
≤ 40 W
Wymiary
31,2 x 31,2 x 91,5 cm
Waga
8,39 kg
Certyfikaty

Autor

Temat czystego powietrza i jego wpływu na zdrowie zgłębiam już od 2017 r. W ciągu tego czasu zdążyłam przetestować i przeanalizować działanie wielu oczyszczaczy powietrza, dlatego wiem, które parametry mają wpływ na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkownika. Wiem również, w jaki sposób należy dbać o powietrze w swoim domu, aby korzystnie wpływało ono na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz