Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
Sortowanie
Jonizacja
3.5
42 m2
999
Recenzja Najniższa cena
Dane techniczne Dane techniczne

Blueair AB to szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji oczyszczaczy powietrza. Obecnie w jego ofercie znajdują się urządzenia do użytku domowego, tak zwane oczyszczacze profesjonalne, przeznaczone do stosowania w miejscach pracy oraz oczyszczacze samochodowe.

Historia

Firma Blueair AB powstała w Sztokholmie w 1996 r., a jej założycielem był Bengt Rittri związany wcześniej z marką Electrolux, który od początku dążył do tworzenia możliwie najlepszych oczyszczaczy powietrza, pozwalających na skuteczną ochronę zdrowia. Pierwsze urządzenie tej marki to model Blueair 401, który został wprowadzony na rynek w 1997 r. Było to urządzenie o charakterze uniwersalnym, przeznaczone do użytku zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i placówkach handlowych oraz medycznych i w przedszkolach. Oczyszczacz ten został nagrodzony Excellent Swedish Design – skandynawską nagrodą za wzornictwo. Oprócz niego do sprzedaży trafił wyróżniający się wysoką wydajnością model Blueair 501. W 1999 r. do oferty włączony został filtr SmokeStop, opracowany z myślą o pracy w środowiskach o wysokim stężeniu zanieczyszczeniami gazowymi. W 2001 r. firma Blueair przedstawiła udoskonaloną wersję swojego pierwszego urządzenia, sprzedawaną pod nazwą Blueair 402, natomiast rok później asortyment wzbogacił się o o model Blueair 601. Prace nad nowymi oczyszczaczami połączone były z udoskonaleniem już sprzedawanych modeli, dlatego sześć lat po premierze Blueair 501, pojawiła się jego ulepszona wersja, oferująca o 25% wyższy CADR.

W 2004 r. Blueair była jednym z pierwszych producentów oczyszczaczy powietrza, którego urządzenia zostały zakwalifikowane do programu "Energy Star". Dwa lata później marka wyprodukowała model Blueair 250E, który był jednym z pierwszych oczyszczaczy sterowanych pilotem. Do najważniejszych osiągnięć Blueair należy zaliczyć także wprowadzenie na rynek modelu Blueair ECO10, uznanego za najbardziej energooszczędny oczyszczacz powietrza na świecie według amerykańskiej normy Environmental Protection Agency.

Nagrody i odznaczenia

W ciągu przeszło dwudziestoletniej działalności firma Blueair została wyróżniona wieloma nagrodami i odznaczeniami. Znalazły się wśród nich liczne wyróżniania za estetykę oferowanych urządzeń, m.in. „Best of the Best” Gold Housewares Design Awards 2018 (model Blie Pure 411), Nagroda Good Design 2016 oraz „Best in Category” Housewares Design Awards 2018. Wśród innych odznaczeń otrzymanych przez produkty marki Blueair można wymienić Parenting Award (nagroda przyznawana przez sześć japońskich czasopism poświęconych wychowywaniu dzieci w oparciu o najnowsze trendy w tej dziedzinie), Nagroda Plus X Award i miano Najlepszego Produktu 2016/2017 (przyznawana produktom wykorzystującym innowacyjne technologie, połączone z wyjątkowym wzornictwem i łatwą, inteligentną obsługą) oraz Consumer Rights Protection Commission (dla zwycięzcy przeglądu 22 popularnych modeli oczyszczaczy powietrza, za najlepsze oceny i znakomitą efektywność usuwania pyłu PM2,5 i formaldehydu. 

Oczyszczacze powietrza Blueair

Aktualna oferta firmy Blueair jest dość obszerna, gdyż znajdują się wśród niej urządzenia zaprojektowane z myślą o pracy w różnych warunkach.

Seria Blueair Classic

Blueair Classic to seria złożona z siedmiu oczyszczaczy powietrza, wykorzystujących filtr Blueair Classic z technologią HEPASilent. Według producenta łączy ona zalety filtracji elektrostatycznej i mechanicznej. Składa się z filtra oraz komory jonizującej cząsteczki zanieczyszczeń. Podczas zakupu urządzenia z serii Blueair Classic, a także po zużyciu dotychczas używanego filtra można wybrać alternatywne rozwiązanie, czyli filtr SmokeStop. Oprócz technologii HEPASilent obecny jest w nim węgiel aktywny, co pozwala na efektywne usuwanie zanieczyszczeń gazowych, w tym dymu tytoniowego.

Oczyszczacze powietrza Blueair Classic różnią się między sobą wydajnością, a także obecnością czujnika jakości powietrza i trybu automatycznego oraz podstawy na kółkach. Prezentuje to poniższa tabelka:

Urządzenia mogą być sterowane poprzez aplikację.

Oczyszczacze Blueair Sense

W skład linii Blueair Sense wchodzą dwa oczyszczacze: Blueair Sense i Blueair Sense +. Oba dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Tak samo jak w serii Classic do wyboru są dwie wersje filtra: filtr cząsteczkowy Blueair Sense i SmokeStop. Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy urządzeniami jest wydajność. CADR pierwszego oczyszczacza wynosi 170 m³/h, natomiast drugiego jest różny dla dymu, kurzu oraz pyłków i wynosi odpowiednio 204, 238 i 255 m³/h. Kolejna różnica dotyczy sposobu sterowania – model Blueair Sense wyposażony jest w pilot, a Blueair Sense + oprócz niego ma jeszcze wbudowany moduł WiFi, który pozwala na mobilne sterowanie oczyszczaczem. 

Linia Blueair Pro

Złożona z trzech oczyszczaczy powietrza seria Blueair Pro została opracowana z myślą o użytku w miejscach pracy. Modele Blueair Pro M, L i XL różnią się między sobą wydajnością, a także tym, iż tylko ten ostatni ma wbudowany Air Intelligence Module, czyli czujnik pozwalający na pracę w trybie automatycznym. W przypadku oczyszczaczy Blueair Pro M i L można go dokupić oddzielnie. Użytkownik ma do wyboru trzy rodzaje filtrów: filtr cząsteczek Blueair Pro, Blueair Pro SmokeStop i Blueair Pro Carbon +. Ten ostatni to dodatkowy filtr z węglem aktywnym, pozwalający na jeszcze skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń gazowych. Wydajność filtracji dla dymu, kurzu i pyłków wynosi:

  • Blueair Pro M – 425, 485 i 595 m³/h,
  • Blueair Pro L – 833, 1070 i 1020 m³/h,
  • Blueair Pro XL – 1360, 1614 i 1529 m³/h,

Oczyszczacze powietrza Blue by Blueair

Ostatnią linią oczyszczaczy przeznaczonych do budynków jest Blue by Blueair. To kolejna seria złożona z dwóch urządzeń dostępnych w kilku wersjach kolorystycznych (o kolorze decyduje wybrana wersja filtra wstępnego, który nakładany jest na obudowę. Modele Blue Pure 411 i 221 różnią między sobą wydajnością oczyszczania. CADR tego pierwszego dla dymu, kurzu i pyłków wynosi odpowiednio 195, 200 i 220 m³/h, a w drugim dla każdego typu zanieczyszczeń to 590 m³/h.

Oczyszczacze samochodowe (seria Blueair Cabin)

 

Oprócz oczyszczaczy domowych i biurowych firma Blueair wyprodukowała kilka urządzeń pozwalających na poprawę jakości powietrza wewnątrz samochodu. Urządzenia Blueair Cabin P1, P2i oraz P2iD mogą wykorzystywać takie same rodzaje filtrów jak pozostałe oczyszczacze tej marki. Jedną z różnic między nimi jest wydajność. CADR został obliczony dla dymu gazów i formaldehydu i dla poszczególnych modeli wynosi odpowiednio 38, 6 i 13 m³/h (Blueair Cabin P1 i Blueair P2i) oraz 72, 11 i 24 m³/h (Blueair P2iD). Wartości dla dwóch pierwszych modeli są takie same, ale drugi oczyszczacz jest droższy, ponieważ tak samo jak Blueair P2iD ma wbudowany czujnik jakości powietrza i współpracuje z aplikacją mobilną.

Oczyszczacz powietrza Blueair Classic 280i w sypialni obok łóżka

Oczyszczacz powietrza Blueair Classic 280i, zdjęcie: materiały producenta

Komentarze

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz