Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
13
Miejsce w rankingu

Webber AP9700 WiFi

Webber AP9700 WiFi to nowy wariant oczyszczacza powietrza Webber AP9700, wzbogacony o moduł wi-fi. Urządzenie ma funkcje nawilżania. Niestety, wydajność nawilżacza jest tu bardzo niska. Istotną wadę stanowi też tryb auto.

Ocena eksperta
3.5/ 5
Ocena na Ceneo
4.8 (Liczba opinii: 30)
Powierzchnia oczyszczania
51 m2
Cena
1129
Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 w salonie
Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 w salonie

Wielostopniowa filtracja powietrza

Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 GoldWebber AP9700 WiFi podobnie jak swój poprzednik wykorzystuje wieloetapową filtrację powietrza. W urządzeniu znalazły się:

 • filtr wstępny siatkowy – wychwytuje największe zanieczyszczenia, takie jak sierść i kurz,
 • filtr HEPA H13– zatrzymuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10 (główne składniki smogu), a także alergeny wziewne, bakterie i wirusy,
 • filtr węglowy – oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów i eliminuje brzydkie zapachy,
 • filtr katalityczny – usuwa gazy takie jak benzen czy formaldehyd.

Dodatkowo Webber AP9700 wykorzystuje:

 • powłokę antybakteryjną – przeciwdziała rozwojowi bakterii i wirusów,
 • filtr wodny – wychwytuje zanieczyszczenia obecne w wodzie wykorzystywanej do nawilżania powietrza,
 • jonizator – wytwarza jony wspomagające proces oczyszczania powietrza z alergenów i patogenów,
 • lampa UV – teoretycznie niszczy DNA bakterii i wirusów.

Producent zastosował tu wiele elementów i chociaż w pierwszej chwili może wydawać się to ogromną zaletą, to w praktyce sytuacja wygląda trochę inaczej. Światło emitowane przez lampę UV z powodu krótkiego czasu kontaktu z powietrzem nie jest w stanie zneutralizować zanieczyszczeń. Filtr katalityczny jest zbędny, gdyż z gazami świetnie radzi sobie filtr węglowy. 

Obecność zbędnych elementów nie zmienia faktu, że oczyszczacz powietrza Webber AP9700 bardzo dobrze poradzi sobie ze smogiem, alergenami, LZO, dymem papierosowym, bakteriami i wirusami. Po prostu dawałby sobie radę bez niektórych technologii.

Bardzo dobra wydajność oczyszczania i niezbyt cicha praca

Wydajność oczyszczacza powietrza Webber AP9700 wynosi 488 m³/h. Prawdopodobnie jest to jednak przepływ powietrza, tak więc CADR będzie trochę niższy. Urządzenie powinno sprawdzić się w pomieszczeniu o powierzchni nawet 51 m².

Głośność pracy wynosi tutaj od 35 do 65 W. To akceptowalny poziom, jeśli oczyszczacz ma pracować np. w salonie. Do sypialni, zwłaszcza małej, będzie trochę zbyt głośny.

Nawilżacz ewaporacyjny, ale o niskiej wydajności

Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 SilverWebber AP9700 WiFi to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Zaletę stanowi fakt, że urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Wadę natomiast bardzo niska wydajność.

Według danych sprzedawców maksymalna wydajność to 90 ml/h. To bardzo mało na tle nowoczesnych nawilżaczy, których wydajność wynosi nawet 300 ml/h. Wpływ na wilgotność powietrza będzie raczej znikomy.

Tryb auto: czujnik PM2,5, ale bardzo zły algorytm

Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 WiFi pracuje w 8 prędkościach. Urządzenie może sterować nimi samodzielnie, ponieważ ma tryb auto. Producent zastosował tutaj czujnik PM2,5. Niestety to koniec dobrych wiadomości o trybie automatycznym. Zależność między stężeniem PM2,5 a trybem pracy prezentuje poniższa tabela:

Zależność między stężeniem PM2,5 a prędkością pracy i kolorem wyświetlacza w oczyszczaczu Webber 9700

Jak widać, w 2 z 8 prędkości oczyszczacz przechodzi wtedy, gdy stężenie PM2,5 wynosi przynajmniej 50 µg/m³, czyli 200% normy europejskiej (wyznaczonej na 25 µg/m³). Pełnię swoich możliwości Webber AP9700 wykorzystuje, gdy stężenie PM2,5 wyniesie co najmniej 300 µg/m³, czyli 1200% normy. 

Co to oznacza w praktyce? Że tryb auto wcale nie chroni tutaj zdrowia. Dopuszcza do ekspozycji na wysokie stężenia smogu, zamiast zwiększyć prędkość, w celu wyeliminowania zagrożenia.

Oczyszczacz Webber AP9700 o jakości powietrza informuje za pośrednictwem:

 • numerycznego wskaźnika PM2,5,
 • kolorystycznego wskaźnika, którego algorytm też przedstawia powyższa tabela i którego radzimy nie brać pod uwagę, ze względu na bardzo łagodne podejście do smogu.

Wskaźnik kolorystyczny w oczyszczaczu Webber AP9700

Poza czujnikiem PM2,5 znalazł się tutaj czujnik światła, który ma zapewniać automatyczne przechodzenie w tryb nocny. W praktyce może utrudniać użytkowanie oczyszczacza, jeśli urządzenie zostanie ustawione w słabo oświetlonym miejscu.

Inne udogodnienia obecne w oczyszczaczu Webber AP9700 to:

 • blokada rodzicielska, która zapobiega włączeniu, wyłączeniu i zmianie ustawień przez dzieci,
 • wskaźnik wymiany filtra,
 • timer wyłączenia.

Mobilne sterowanie

Oczyszczaczem powietrza Webber AP9700 można sterować na 3 sposoby:

 • poprzez panel obecny w górnej części urządzenia,
 • pilotem,
 • aplikacją mobilną Samrt Life, dostępną na urządzenia z system Android i iOS.

Przeciętna cena filtrów, wysoki pobór mocy

Producent zaleca wymianę filtrów po 9-24 miesiącach, w zależności od sposobu użytkowania urządzenia. W zestawie znajdują się wszystkie filtry ulegające zużyciu poza filtrem wodnym, który trzeba dokupić oddzielnie. Koszt nowego zestawu to 199 zł.

Filtry do oczyszczacza powietrza Webber AP9700

Zestaw filtrów do oczyszczacza Webber AP9700 – sprawdź najniższą cenę

Filtr nawilżający należy wymieniać przynajmniej raz w roku, a jego cena to 119 zł.

Filtr nawilżacza do oczyszczacza Webber AP9700 – sprawdź najniższą cenę

Roczne wydatki związane z wymianą filtrów rozpoczynają się od 219 zł.

Maksymalne zużycie prądu wynosi tutaj 95 W. To dużo na tle innych urządzeń. Webber AP9700 pod względem kosztów użytkowania wypada średnio.

 

Dwie wersje kolorystyczne

Oczyszczacz powietrza Webber AP9700 to urządzenie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: biało-srebrnej i biało-złotej. Różnią się one między sobą kolorem panelu i otoczki wokół obudowy. Sama obudowa w obu przypadkach ma kolor biały. Panel sterowania znajduje się tutaj na górze, tak samo jak wylot powietrza. Wyloty umieszczone zostały po bokach. Całość prezentuje się skromnie i elegancko.

Webber AP9700 Silver

Webber AP9700 Silver – sprawdź najniższą cenę

 

Webber AP9700 GoldWebber AP9700 Gold – sprawdź najniższą cenę

Dla kogo?

Nie rekomendujemy wyboru oczyszczacza Webber AP9700. Tryb auto działa tutaj tak, że dla własnego dobra oczyszczaczem trzeba sterować ręcznie. Wydajność nawilżania sprawia, że urządzenie nie będzie skutecznie przeciwdziałać przesuszeniu powietrza.

Szczegóły techniczne Webber AP9700 WiFi

Dane techniczne
Wartości
Cena
1129 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza
488 m3/h
Maks. powierzchnia oczyszczania wg producenta
65 m2
Maks. powierzchnia oczyszczania wg wybierzoczyszczacz,pl
51 m2
Rodzaj filtrów
wstępny, HEPA H13, węglowy, katalityczny, antybakteryjny,
Koszty eksploatacji
Od 219 zł/rok
Dodatkowe technologie
Jonizacja, Lampa UV
Nawilżanie powietrza
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
35-65 dB
Pobór mocy
do 95 W
Wymiary
62 x 40 x 23 cm
Waga
12,5 kg
Certyfikaty

Sprawdź komentarze

 1. Mam go I szczerze polecam . I proszę nie piszcie o poborze pradu, jak kogos nie stac nie kupuje . U mnie cały czas pracuje i wcale wielkich różnicy w rachunkach nie widzę. Więc pomińmy to. Jest zdeczkq gł
  ośny ale nie żeby nie zasnąć przy maszynie . Ogólnie mam go 1.5 roku i jestem zadowolony. Polecam szczerze.

  1. Informacja o poborze prądu wyższym niż w przypadku innych oczyszczaczy są istotne dla wielu osób poszukujących oczyszczacza powietrza. Oczywiście cieszymy się, że u Ciebie spełnia wszystkie oczekiwania i dziękujemy za opinię.

   1. Informacja jedynie o maksymalnym zapotrzebowaniu na energię jest delikatnie pisząc niepełna. Jaki jest pobór w poszczególnych trybach – byłoby ciekawiej. Jeszcze o ile się zmniejsza gdy wyłączymy UV (które nie może wpływać na Waty w większości oczyszczaczy, bo nie mają lampy) – byłoby super.

    1. Jest to jedyna informacja o poborze prądu, jaką prezentuje producent. Nie testowaliśmy tego sprzętu, więc nie dysponujemy własnymi pomiarami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oczyszczacze Webber - recenzje

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz